Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Vreau sa ies din ALTS

  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
La inceputul acestui an a aparut https://www.binance.je/en

Este adevarat ca nu am testat trimiterea de crypto din Binance in Binance Jersey dar banuiesc ca este foarte usor... Binance Jersey are in lista inclusiv Romania

#20
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Deci nu merge.. atunci, ce pot face ?  trimit bitcoin in bitstamp ?

#21
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017
deci ai facut primul pas, ai schimbat totul in bitcoin, da? sau in USDT ai mai fi putut

apoi astia ii muti in exchangeuri care lucreaza si cu fiat, kraken e una de ex

sau pur si simplu vinzi USDT sau BTC, direct pe cash la prieteni, cunoscuti, fraieri etc sau la ATM uri de bitcoin

#22
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003

View PostAlexandruFirei, on 04 septembrie 2019 - 00:56, said:

Deci nu merge.. atunci, ce pot face ?  trimit bitcoin in bitstamp ?

Merge și este foarte simplu... faci cont pe Binance Jersey (au ales insula asta din Europa tocmai pentru legislația prietenoasa cu crypto) și apoi faci un simplu transfer din binance.com in binance.je (comisionat cu 0.0005btc).
Din Binance Jersey faci transfer in contul tau bancar (Euro, Dolari, Lire)... cică au și oferta de withdraw gratuit până la sfârșitul anului dar nu știu exact ce condiții sunt.

Pe blogul asta se spune și despre varianta cu transfer in alt exchange, agreat de binance mai exact Bitspark

https://www.bitspark...aw-from-binance

P.S. Evita ATM-urile de BTC... mergi langa unul și vezi cursul afișat, daca nu mă crezi.

Edited by rz, 04 September 2019 - 09:02.


#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Postrz, on 04 septembrie 2019 - 08:57, said:

Pe blogul asta se spune și despre varianta cu transfer in alt exchange, agreat de binance mai exact Bitspark
ce inseamna "agreat de binance" si de ce ii recomandam un exchange total necunoscut (deci mai riscant) daca zici ca ar merge pe binance.je?

dupa mine, cea mai cunoscuta si testata varianta e kraken, de ani de zile numai de bine.

#24
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
In sensul ca au fost probabil multe transferuri spre acel exchange... evident ca 99% pentru retragerea in contul bancar. (si da, isi fac si ei reclama cu asta)
Normal ca este mai bine binance to binance.je... nu am cont dar din ce am citit binance jersey are oferta asta cu withdraw gratuit pana la sfarsitul acestui an.

#25
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Postrz, on 04 septembrie 2019 - 13:45, said:

si da, isi fac si ei reclama cu asta
dar putem sa ii credem? nu zic ca nu o fi asa, dar agreat de binance nu vad cum ar putea fi, unde zice binance "noi garantam pt altii" mai ales acum ca au si ei fiat gateway ul lor

vad ca pe binance.je tre sa o iei de la capat cu cont nou si KYC din nou? desi ai cont si KYC facut pe binance.com?

#26
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View Postunbrutus, on 02 septembrie 2019 - 23:57, said:

deci ce a adus spectaculor?
in iarna toate au fost jos, si LTC e acum $67, pe cand altele au crescut mult mai mult din iarna pana acum, ETH de ex de vreo 2,5 ori
Deci pica aluzia ta ref la cresterea de pret spectaculoasa a LTC
Sau mai pe scurt, halvingul nu a adus nimic spectaculos. Doar o moarte lenta, pt ca minerii au parasit corabia

Actually, LTC a crescut fata de BTC de la punctul minim din decembrie pana la punctul maxim din aprilie de ~2.6 ori, comparativ cu ETH a crescut de doar ~1.6 ori. Bineinteles, asta daca ne uitam pe graficele cu valoarea lor in BTC, care este singura valoare ce conteaza. Dar si in dolari tot LTC a crescut mai mult, de la ~23$ la ~141$, o crestere de 6.13x, fata de ETH care a crescut de la ~82$ la ~345$, deci 4,2x crestere.

View Postunbrutus, on 02 septembrie 2019 - 23:57, said:

ce e DCA?

Dollar cost average: https://www.investop...staveraging.asp

Attached Files


Edited by rola_ocb, 04 September 2019 - 15:42.


#27
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Nu reusesc deloc sa rezolv cu kraken, astept de cateva zile sa pot sa dau withdrawal in fiat, insa am reusit sa imi fac cont pe bitstamp verificat, totusi, vad ca am optiunea de iesire SEPA bank in EUR insa contul meu este la banca transilvania in lei.. ce pot face ? va multumesc..

#28
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Cont pe Revolut

#29
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Am inteles ca sepa prin banci iti ia comision vreo 15 euro sau ma insel ?

Quote

Cont pe Revolut


si apoi ? explica si mie pasii te rog

#30
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 13.03.2005
Daca ai cont de euro la BT transferul Revolut către BT e gratuit și în aceeași zi intră banii.
Sau din Revolut ii schimbi în lei daca nu vrei sa ii tii in Revolut și faci transfer gratuit lei către Transilvania. In 3 - 4 ore ii ai in cont . BT ii va lua doar comision de încasare op 5 lei parca.

Edited by wertyck, 11 September 2019 - 22:48.


#31
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 13.03.2005

View PostAlexandruFirei, on 11 septembrie 2019 - 21:24, said:

Am inteles ca sepa prin banci iti ia comision vreo 15 euro sau ma insel
Costul acela e doar daca faci transfer euro dintr-o banca din Romania către alt cont euro. La primire nu e comision.

#32
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Am reusit sa schimb bitcoin in usd pe bitstamp, pentru ca revolut nu suporta crypto, acum am toti alts in USD pe bitsampt, ideea e ca nu stiu cum sa ii trimit in Revolut,



stie cineva   ?

#33
AlexandruFirei

AlexandruFirei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.08.2019
Help ?

#34
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Nu se poate. O sa pierzi tot?

#35
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003

View PostAlexandruFirei, on 12 septembrie 2019 - 21:09, said:

Am reusit sa schimb bitcoin in usd pe bitstamp, pentru ca revolut nu suporta crypto, acum am toti alts in USD pe bitsampt, ideea e ca nu stiu cum sa ii trimit in Revolut,
sltie cineva   ?

Este atât de simplu să găsești Withdraw in Bitstamp... și atât de simplu să consulți lista cu fees

Era atât de simplu să îți faci Revolut și să retragi acolo în Euro/USD/Lire

Attached Files



#36
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 13.03.2005
"Prietenoși" astia cu transferurile USD - comision 25 dolari + 0.1%.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate