Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Recycle Bin

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
Io am o obsesie ... cum scap si eu de iconul cu Recycle Bin de pe ecran ? Ca nu il folosesc ... si imi place sa am desktopul GOL ! ...

Exeplu : desktopul meu de acasa ...

Attached File  Recycle_Bin.JPG   227.06K   522 downloads - siplu ...

Attached File  2.JPG   226.13K   462 downloads - cand am nevoie de ceva ...

Ma rog ... cum pot scapa de Recycle Bin ? Sa am si eu un desktop perfect :)

#2
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Sunt mai multe metode.Una dintre ele: in run scrii: gpedit.msc, navighezi administrative templates/desktop, in panoul din dreapta dublu click pe "remove recycle bin icon from desktop" si alegi enable apoi apply. Trebuie sa dai logoff/logon sau restart pentru ca modificarea sa se faca.

#3
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
si mai simplu daca ai wind XP ( la altele nu am incercat ) click2 pe desktop > properties > desktop > customize desktop ... si de acolo e destul de ushor sa debifezi ...

si a 2-a varianta click 2 pe desktop > arrange icons by  si aici debifezi show desktop icons si nuh iti mai apare nimic pe desktop nici cos de gunoi si nici alta fereastra ... spor la treaba

Edited by boriss2oo6, 14 March 2006 - 19:58.


#4
White

White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 25.06.2004

View PostSE7EN, on Mar 12 2006, 13:12, said:

Trebuie sa dai logoff/logon sau restart pentru ca modificarea sa se faca.
sau un simplu refresh pe desktop

View Postboriss2oo6, on Mar 14 2006, 20:56, said:

si mai simplu daca ai wind XP ( la altele nu am incercat ) click2 pe desktop > properties > desktop > customize desktop ... si de acolo e destul de ushor sa debifezi ...
mergea pe windows 98 pe xp nu ai recycle in lista

#5
ghiorghyos

ghiorghyos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.03.2006

View PostWhite, on Mar 27 2006, 08:17, said:

sau un simplu refresh pe desktop
mergea pe windows 98 pe xp nu ai recycle in lista
sau mergi pe tweakxp.com...

Am avut si eu boala desktopului liber, si am folosit diverse skinuri, dockuri (stardock, Mobydock) si shell-uri alternative (Aston, Talisman)... dupa o vreme incepi sa te saturi de bug-uri, crash-uri (mai ales cand inlocuiesti shell-ul default)...

Oricum... cu desktopul perfect... lasa iconurile pe desktop... ca ObjectDock-ul ala mananca RAM si se reseteaza (sau se buseste) cand ti-e lumea mai draga. Ma refer la cel cu iconuri de MAC. Cel cu iconuri de Linux e o mare suferinta... Foloseste Mobydock, ca e mai simplu si mai stabil.

#6
vronin

vronin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 17.11.2005
In arhiva sunt 2 registri unu sa faca recycle bin-ul sa dispara si unu sa-l faca sa apara. Trebuie doar un refresh dupa  :)

Attached File  Recycle_bin.rar   423bytes   216 downloads

#7
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004
Fain wallpaper. Poti sa faci un share?

#8
opiu99ro

opiu99ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.07.2006
ceva mai complicat dar e o alternativa logica :
click dr pe desktop-> properties->desktop->customize desktop dai click pe fiecare din cele 2 iconite si le inlocuiesti (Replace Icon) cu altele iconite (fisiere .ico )care sa fie practic transparente (Sa nu contina absolut nici un punct).

Textul ..... :-??

#9
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Intrebare. Daca scoti recycle bin de pe desktop, fisierele sterse se duc totusi in recycle bin (a.k.a. spatiu ocupat aiurea pe disc) sau se sterg de tot (a.k.a. Shift+del)?

#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,703
  • Înscris: 26.11.2001
Daca dispare de pe desktop, ea nu dispare ca functionalitate. Pur si simplu nu mai e afisata acolo. O gasesti in My COmputer.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate