Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

OLX.ro

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
353 replies to this topic

Poll: Review vânzători OLX.ro (119 member(s) have cast votes)

Sunteți de acord cu un sistem de review la vânzătorii olx?

  1. Da, trebuia implementat din prima clipă - sunt mulți țepari. (99 votes [83.19%])

    Percentage of vote: 83.19%

  2. Nu, este un site de mică publicitate fiecare își asumă riscul. (15 votes [12.61%])

    Percentage of vote: 12.61%

  3. Nu folosesc OLX.ro / Nu mă interesează (5 votes [4.20%])

    Percentage of vote: 4.20%

Vote Guests cannot vote

#163
thomasstar

thomasstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2009

 rexx, on 03 noiembrie 2022 - 14:47, said:

pai nu o sa iti ajunga nr de poze permise de anunt ca sa pui toti tampitii cu care interactionezi Posted Image
Ohh,nici vorbă!!!După o vechime de 16 ani pe Okazii intru in Bonus-Malus,deci nici nu se pune problema numărului de poze la anunturi! Incap si 100 de ''mizerii ordinare'' la fiecare anunt in parte!

#164
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,380
  • Înscris: 19.03.2007

 mrfe, on 06 noiembrie 2022 - 12:07, said:

Eu aș vrea să se lansez ebay la noi. Dor că la câți neserioși sunt nu se va întâmpla curând.
Pe ebay cumpăr de peste 10 ani și nu am luat nici o țeapă. Dacă ar vrea, OLX ar putea să se transforme în ceva asemănător dor că ei nu vor să își asume nimic doar să facă bani ușor.

Nu se va intampla curand pentru ca e mai simplu pentru cei de la olx sa ramana asa. Si atata timp cat le intra banii in buzunar fara sa-si asume nicio responsabilitate, de ce sa se complice ? Ca tocmai asta e ideea, neseriosii vor disparea de la sine. Pentru ca nu va mai merge cu "m-am razgandit, nu mai ridic coleteul", pentru ca vor achita in avans, atat produsul cat si transportul.
Cei de la olx nu sunt in stare de atata vreme sa faca functional modul de acordare al calificativelor, macar asa cum era/este pe okazii si voi visati la ebay.ro. Posted Image

Edited by titoo, 27 November 2022 - 17:28.


#165
thomasstar

thomasstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2009
Modul de acordare al calificativelor este 100% functional!Numai că in sens invers!Eu măcar am reparat pe cât posibil,iar ăia pe care i-am ''vaccinat'' niciunul nu s-a mai intors!Să acorde vreun calificativ!

#166
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,380
  • Înscris: 19.03.2007
Modul de acordare a calificativelor este deficitar pe olx, poti primi calificativ de la cineva cu care ai schimbat cateva mesaje, dar nu a avut loc nicio tranzactie. Si in multe situatii nu primesti mail de la olx pentru a putea acorda un calificativ persoanei care a cumparat de la tine, sau unui vanzator de la care ai cumparat.
De aceea in opinia mea, modul de implementare al acestei functii este un dezastru.In doua randuri a trebuit sa apelez la "echipa olx" pentru a le cere sa-mi stearga calificativele acordate doar in urma unui schimb de mesaje.

Edited by titoo, 27 November 2022 - 22:14.


#167
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,241
  • Înscris: 30.11.2021
Eu nu inteleg ce naiba are OLX-ul de tot trage de timp.
Cei care au profile private nu au optiunea sa poti vedea toate anunturile.
Daca ala da o teapa nu poti da click sa vezi daca are alte produse.

Cat despre sistemul de reputatie, da, cu oricine schimbi mesaje poti da reputatie.
Nu poti da clic pe profilul lui.
Am schimbat cu cineva mesaje si nu pot da click pe profilul lui.
Nu stiu daca a bagat id-ul la ignore, daca a sters contul.

#168
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Chiar voiam geaca aia, de aceea i-am si scris. N-am primit-o nici in ziua de azi.

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   46.18K   56 downloads
  • Attached File  2.JPG   18.08K   42 downloads


#169
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,060
  • Înscris: 21.02.2022
La voi vine curierul de la Fan să ridice coletele in intervalul prevăzut?! La mine niciodată; fie vine la sfârșit de program fie a doua zi! Am pierdut bani din cauza asta; s-a mai razganditi cate un cumpărător și din cauza termenului de livrare! Azi aveam între 9 și 13! Până acum mă duceam la poștă de trei ori!

#170
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,589
  • Înscris: 21.12.2006
Livrarea sau recepția comenzilor prin OLX aleg să o fac de la muncă. Fiind în afara Bucureștiului curierii au rute la ore prestabilite și sunt în general punctuali. De acasă nu prea am încercat, decât când era cineva prezent toată ziua, ca să nu depind de oră.

Toate anunțurile mele sunt listate fără număr de telefon și fără livrare activate. Am făcut multe tranzacții doar corespondând prin mesaje. Cui e decis să cumpere îi diminuez prețul conform negocierii și îi activez livrarea OLX pentru a plasa comanda. Transmit și numărul de telefon, dacă mi se solicită, și dacă e cazul.

Ce mai fac: dacă primesc oferte relativ apropiate de  prețul dorit de mine, accept oferta cu condiția ca tranzacția să se finalizeze până la sfârșitul zilei. Vrei sa cumperi la preț bun - te miști cu talent; doar te bagi în seamă sau nu ești decis - prețul e cel afișat.

Edited by nei-k, 07 December 2022 - 21:17.


#171
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,060
  • Înscris: 21.02.2022
Eram in drum spre Posta cu coletul cand am vazut masina FAN, se retragea la "depou"; si -am datr coletul eu. Nu-si respectase programul, probabil venea maine. / Off topic; sunt praf; habar n-aveam ca poti pune anunturi pe OLX fara telefon; acum scot telefonul la toate! Chiar daca aveam un telefon special pentru OLX!
LE
Si eu am facut multe tranzactii doar cu mesaje. In unele cazuri mi-am asumat 100% din risc trimitand fara ramburs coletul prin posta.

Edited by echoshoworacle, 07 December 2022 - 21:55.


#172
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Nicu se pricepe la afaceri.

Attached Files



#173
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Ce se intampla cu olx de la o vreme? La mine cand vreau sa dau pe anunturile mele incarca foarte greu sta si cateva minute pana se incarca. Doar la rubrica contu meu anunturile mele . Restu merge normal. Si pqnq qcum aveam o optiune de autoprelungire  cu on sau off care vad ca si aia a disparut.  E din ce in ce mai varza cel putin aplicatia de android, pe laptop nu am incercat inca sa vad daca face la fel.

#174
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,380
  • Înscris: 19.03.2007
Asta am constatat si eu, aplicatia se misca tot mai greu, se intampla exact cum spui si la mine, s-a rezolvat cu un update la ultima versiune.

#175
thomasstar

thomasstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2009

 Ionutzz2013, on 14 decembrie 2022 - 07:30, said:

Ce se intampla cu olx de la o vreme? La mine cand vreau sa dau pe anunturile mele incarca foarte greu sta si cateva minute pana se incarca. Doar la rubrica contu meu anunturile mele . Restu merge normal. Si pqnq qcum aveam o optiune de autoprelungire  cu on sau off care vad ca si aia a disparut.  E din ce in ce mai varza cel putin aplicatia de android, pe laptop nu am incercat inca sa vad daca face la fel.
La fel face si pe laptop,nu te speria!Submeniul Anunturile mele nu se deschide,zici că a picat netul!

#176
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,380
  • Înscris: 19.03.2007
Am verificat acum, la mine merge, repet, actualizati aplicatia.

#177
thomasstar

thomasstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2009
Pe laptop?Pe laptop sau PC merge din browser,n-ai ce sa actualizezi!

#178
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,380
  • Înscris: 19.03.2007
E vorba de aplicatia de pe telefon, Android.

#179
Ionutzz2013

Ionutzz2013

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.10.2022
Eu am ultima versiune da degeaba tot nu merge

#180
Lexanu

Lexanu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2019
Buna seara! Știe cineva de când pe OLX la o Căutare afișează și o grămada de anunțuri care sunt inactive? E foarte enervant lucrul asta…

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate