Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Poziții LED pe BMW X3 e83

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
griffy09

griffy09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 10.09.2018
Salut! Am și eu o problema am incercat sa schimb becurile de la poziții de pe un x3 e83, din halogen simple in becuri cu led iar acestea nu funcționează absolut deloc, daca le pun la baterie merg dar daca le pun in soclu nu și am mai făcut încercarea asta in trecut cu același rezultat crezând că becurile ar fi fost de proasta calitate dar nu am căutat pe internet despre problema asta dar nu am găsit absolut nimic mai ales pentru poziții deci este cineva pe aici care mă poate ajuta cu problema asta și nu vreau comentarii despre cat de ilegal este ce fac că știu prea bine și o fac pe propria raspundere.

#2
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.578
  • Înscris: 01.03.2007
Ilegal,mai putin ne-ar deranja,dar...ne-ar deranja tare daca am fi orbiti de niste faruri din sens opus,care nu focalizeaza corect lumina...asa cum sunt 99% din becurile LED de pe piata! Nu stim ce becuri ai luat,dar gandeste-te si la acest aspect...Sunt sigur ca vei afla solutia ca sa le faci sa se aprinda.

#3
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.692
  • Înscris: 06.01.2015
Ai nevoie de leduri cu canbus.
Tie ti le vede masina ca pe niste becuri arse.

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdanpet, on 04 august 2019 - 09:25, said:

Ilegal,mai putin ne-ar deranja,dar...ne-ar deranja tare daca am fi orbiti de niste faruri din sens opus,care nu focalizeaza corect lumina...asa cum sunt 99% din becurile LED de pe piata! Nu stim ce becuri ai luat,dar gandeste-te si la acest aspect...Sunt sigur ca vei afla solutia ca sa le faci sa se aprinda.
Pe tine te orbesc becurile de poziție?

Ilegal e modul lui de exprimare, în rest e perfect legal.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca e vorba de pozitii, nu vad de ce te-ar orbi. Apoi, ledurile,spre deosebire de becurile cu filament, sunt polarizate, adica conteaza care e + si -, poate le-ai alimentat invers. Zic sa verifici cu o lampa de control.

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007
Schimbă-le poziția în soclu.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.696
  • Înscris: 24.11.2015
Baca nu pune becuri philips white vision , sunt cu halogen si au sticla albastra, insa tot galben vad, dar pe la 4300k daca nu gresesc, in timp ce astea normale au undeva la 3000-3500k.

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007
Trucule, te-ai trezit vorbind?

#9
griffy09

griffy09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 10.09.2018

View PostReactor2015, on 04 august 2019 - 09:25, said:

Ai nevoie de leduri cu canbus.
Tie ti le vede masina ca pe niste becuri arse.

View Postrumegus, on 04 august 2019 - 09:29, said:

Daca e vorba de pozitii, nu vad de ce te-ar orbi. Apoi, ledurile,spre deosebire de becurile cu filament, sunt polarizate, adica conteaza care e + si -, poate le-ai alimentat invers. Zic sa verifici cu o lampa de control.

E cam imposibil nedistructiv sa fac asta are un soclu capsulat care nu permite inversarea firelor doar daca le tai și le inversez asta ar fi singura soluție și iarăși nin panoul cu cabluri nu am cum

View Postrumegus, on 04 august 2019 - 09:29, said:

Daca e vorba de pozitii, nu vad de ce te-ar orbi. Apoi, ledurile,spre deosebire de becurile cu filament, sunt polarizate, adica conteaza care e + si -, poate le-ai alimentat invers. Zic sa verifici cu o lampa de control.

Defapt am reușit, am desfăcut si am inversat de la panou din fabrica au fost puse așa cu acest scop cred. Mulțumesc mult

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate