Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Ajutor identificare profil aluminiu / cleme de fixare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
c_sylva

c_sylva

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2019
Va salut

Nu am identificat rubrica cea mai potrivita, sper sa fie ok mesajul meu aici. Va solicit ajutorul pentru a identifica un profil de aluminiu ce se aplica pe material lemnos si clemele aferente de inchidere.

Mai exact, acest sistem de inchidere (clemele se inchid pe profil prin lovirea cu un ciocan).

Attached File  emiliana-imballaggo-cassa-in-legno-esix-311.jpg   495.95K   31 downloadsAttached File  emiliana-imballaggo-cassa-in-legno-esix-911.jpg   438.71K   31 downloads

La secunda 00:46 se poate vedea ca partea de jos nu este gaurita complet, ci are doar lacas pentru acele cleme de prindere.

https://youtu.be/MyjiGd5gvX4?t=46

Apreciez eventualele raspunsuri.

Edited by c_sylva, 03 August 2019 - 15:55.


#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
E tablă ambutisată galvanizată, nu e nimic din aluminiu acolo. Nu cred că le găsești „off the shelf”, dar na, poți încerca...

#3
c_sylva

c_sylva

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2019
Le-am vazut in magazine in urma cu ceva vreme, nu am inceput inca cautarile pe piata, ma gandeam ca ma poate indruma cineva pentru o documentare online. Erau generic numite profile din otel zincat.

Este un profil similar celor de aici: https://www.obi.de/f...nschienen/c/311 , vine in diverse lungimi iar clemele acelea se vand separat, costau sub 1 RON bucata.

Edited by c_sylva, 03 August 2019 - 16:45.


#4
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,677
  • Înscris: 03.12.2014

View Postc_sylva, on 03 august 2019 - 16:41, said:

Le-am vazut in magazine in urma cu ceva vreme, nu am inceput inca cautarile pe piata, ma gandeam ca ma poate indruma cineva pentru o documentare online. Erau generic numite profile din otel zincat.

Este un profil similar celor de aici: https://www.obi.de/f...nschienen/c/311 , vine in diverse lungimi iar clemele acelea se vand separat, costau sub 1 RON bucata.
ce e în linc sunt profile pentru greșie și faianță, n-au legătură cu ce cauți tu

#5
c_sylva

c_sylva

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2019
Da. Stiu. Insa se pot adapta cu usurinta pentru scopul meu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate