Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Revolut - Better than your bank - FARA PROMOTII!

* * * * - 18 votes
  • Please log in to reply
13934 replies to this topic

#12205
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,664
  • Înscris: 13.12.2006
pai..de obicei gasesc bancomat BT daca chiar am neaparata nevoie si nu mai am prin buzunare ceva lei. stau bine cu bancomatele, totusi, fata de alte banci...
ultima data am avut nevoie de vreo 200 lei la Baile felix ca sa imi iau un halat, ca tanti aia n-avea POS. langa mine erau 2 bancomate...nici unul BT.

fiecare cu obiceiurile si tabieturile lui...eu nu-s omu care sa scoata 10 lei de la fiecare ATM intalnit in cale doar ca sa ma bucur ca am revolut. si nici nu-mi trebuie bani de la ATM decat atunci cand sunt in vacanta si nu se poate plati cu POS.

#12206
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 VipeR85, on 28 ianuarie 2023 - 16:30, said:

pai..de obicei gasesc bancomat BT daca chiar am neaparata nevoie si nu mai am prin buzunare ceva lei. stau bine cu bancomatele, totusi, fata de alte banci...
ultima data am avut nevoie de vreo 200 lei la Baile felix ca sa imi iau un halat, ca tanti aia n-avea POS. langa mine erau 2 bancomate...nici unul BT.

fiecare cu obiceiurile si tabieturile lui...eu nu-s omu care sa scoata 10 lei de la fiecare ATM intalnit in cale doar ca sa ma bucur ca am revolut. si nici nu-mi trebuie bani de la ATM decat atunci cand sunt in vacanta si nu se poate plati cu POS.
Nu că stau bine, au cea mai extinsă rețea de bancomate de la noi, dintre toate băncile, chit că unii se enervează doar când aud de BT, din motive uneori justificate, de cele mai multe ori însă, nu.

Edited by Vlad_22, 28 January 2023 - 17:08.


#12207
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011
Salutare, am văzut că momentan nu se poate transfera in contul IBAN de la Trezoreria Constanța, am vrut sa plătesc pentru cineva impozitul ap la SPIT-CT Taxe și impozite, mi-a dat eroare “momentan beneficiarul acestui IBAN este temporar indisponibil”Cont IBAN SPIT CT. A mai reușit cineva sa plătească până acum cu Revolut, vă apare același mesaj? Am introdus detaliile de mai jos, am pus și adresa ghișeului. Voi cum ați făcut?

RO87TREZ2312107020101XXX

Cod fiscal : 4785631

beneficiar Primăria Municipiului Constanța

#12208
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
Salutare

E cineva pe aici care si-a activat revolut premium cu linkul din yoxo?

Dupa perioada de gratuitate se poate renunta la ofera fara alte costuri?

#12209
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
Au mai fost si alte oferte de trial la Premium si s-a putut renunta gratis.

#12210
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,716
  • Înscris: 13.03.2005

 adrian8572, on 29 ianuarie 2023 - 12:57, said:

Salutare, am văzut că momentan nu se poate transfera in contul IBAN de la Trezoreria Constanța, am vrut sa plătesc pentru cineva impozitul ap la SPIT-CT Taxe și impozite, mi-a dat eroare “momentan beneficiarul acestui IBAN este temporar indisponibil”Cont IBAN SPIT CT. A mai reușit cineva sa plătească până acum cu Revolut, vă apare același mesaj? Am introdus detaliile de mai jos, am pus și adresa ghișeului. Voi cum ați făcut?

RO87TREZ2312107020101XXX

Cod fiscal : 4785631

beneficiar Primăria Municipiului Constanța
Da, e o limitare a conturilor locale Revolut închiriate de la Libra Bank.

Interesant e că cu cont separat la Libra Bank sau ING, funcționează.

Edited by wertyck, 29 January 2023 - 15:35.


#12211
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

 wertyck, on 29 ianuarie 2023 - 15:34, said:


Da, e o limitare a conturilor locale Revolut închiriate de la Libra Bank.

Interesant e că cu cont separat la Libra Bank sau ING, funcționează.

Am trimis cu aplicația BT24, a funcționat perfect, a luat 2.5 RON comision. Ai încercat sa trimiți plătești impozitul folosind IBAN Trezoreriei?

#12212
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,716
  • Înscris: 13.03.2005
Eu nu, dar am vazut postari si capturi de transferuri catre trezorerie pe grupuri de Revolut, cu transferuri trimise catre TREZ.... si esuate.

Edited by wertyck, 30 January 2023 - 17:42.


#12213
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

 wertyck, on 30 ianuarie 2023 - 17:40, said:

Eu nu, dar am vazut postari si capturi de transferuri catre trezorerie pe grupuri de Revolut, cu transferuri trimise catre TREZ.... si esuate.

Recent ai văzut? A reușit cineva vreodată sa facă transfer din Revolut către trezorerie ?

#12214
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,716
  • Înscris: 13.03.2005
Da, pe cand nu erau conturile locale RO..BREL la Revolut. De vreun an se plang cei care au incercat din nou, ca apare tranzactie esuata si banii se intorc pe contul Revolut.

#12215
scooper

scooper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2013
Salutare, as aprecia niste ajutor in legatura cu o cerere de credit de nevoi personale la Revolut.

Tocmai am schimbat locul de munca si am doar o luna la noua companie. As fi eligibil pentru un credit de nevoi personale la Revolut, sau exista o cerinta minima de X luni la locul curent de munca? Stiu ca majoritatea bancilor cer 3+ luni.

Multumesc!

#12216
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,716
  • Înscris: 13.03.2005
La Revolut verifică singur și automat care este istoricul tău în biroul de credit și veniturile de la ANAF. Trebuie să ai istoric de creditare că altfel la Revolut Nu iei credit. În 10 minute maxim primești răspuns cu oferta personalizata sau că ești neeligibil.
Dar ai activa opțiunea Credit in aplicația Revolut?
Pui 60 de luni și verifici eligilitatea.
Deci nu contează că lucrezi de o lună la ultimul angajator, contează să ai veniturile declarate de angajatori pe ultimul an la ANAF, și să fi avut credite în ultimii 4 ani.

#12217
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 15.08.2005
adica daca nu ai avut nici un credit astia nu iti acorda credit indiferent de ce salariu ai?

#12218
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,716
  • Înscris: 13.03.2005
DA, pentru ca nu ai scor FICO in Biroul de Credit daca esti "virgin in ale creditarii".
Verifica singur situatia din Biroul de Credit, ca iti poti face cont gratuit: https://www.biroulde...ser-enrollment/

#12219
scooper

scooper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2013

 wertyck, on 02 februarie 2023 - 08:36, said:

La Revolut verifică singur și automat care este istoricul tău în biroul de credit și veniturile de la ANAF. Trebuie să ai istoric de creditare că altfel la Revolut Nu iei credit. În 10 minute maxim primești răspuns cu oferta personalizata sau că ești neeligibil.
Dar ai activa opțiunea Credit in aplicația Revolut?
Pui 60 de luni și verifici eligilitatea.
Deci nu contează că lucrezi de o lună la ultimul angajator, contează să ai veniturile declarate de angajatori pe ultimul an la ANAF, și să fi avut credite în ultimii 4 ani.

Am istoric de creditare si un FICO score bun. In legatura cu cu lucratul - am inceput din ianuarie anul acesta noul job dupa ce anul trecut am demisionat in septembrie, deci cred ca am declarate la ANAF doar ianuarie-septembrie, zici ca ar trebui sa fie ok?

Oricum, tocmai ce am realizat ca nu am optiunea Credit in aplicatie, si din ce am citit e din cauza ca am contul prea nou (l-am facut abia acum cateva zile). Ai idee cam in cat timp sa ma astept sa apara optiunea Credit?

Edited by scooper, 02 February 2023 - 12:22.


#12220
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,716
  • Înscris: 13.03.2005
Nu pot raspunde cu certitudine. Raspunsul il afli facand solicitarea de credit, DACA AI OPTIUNEA CREDIT!
Pui 5 ani- 60 de luni si suma doarita. Raspunsul vine cu suma maxima posibila (poate fi mai mica decat cea ceruta) si cu dobanda fixa , care poate fi intre 6.99% si 12.5%, functie de rezultatul analizei de risc, facuta de sistemul AI al Revolut.

Discutia nu isi are rostul, pana nu iti apare optiunea CREDIT.

Edited by wertyck, 02 February 2023 - 12:50.


#12221
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

 scooper, on 02 februarie 2023 - 12:21, said:

Oricum, tocmai ce am realizat ca nu am optiunea Credit in aplicatie, si din ce am citit e din cauza ca am contul prea nou (l-am facut abia acum cateva zile). Ai idee cam in cat timp sa ma astept sa apara optiunea Credit?

Nu tine de vechimea contului ci de algoritmul lor. S-ar putea sa nu iti apara deloc pana cand nu dau drumul la toti clientii din Ro.

#12222
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021

 wertyck, on 02 februarie 2023 - 11:36, said:

DA, pentru ca nu ai scor FICO in Biroul de Credit daca esti "virgin in ale creditarii".
Verifica singur situatia din Biroul de Credit, ca iti poti face cont gratuit: https://www.biroulde...ser-enrollment/

Cum se poate creste scorul FICO? Mi-am generat si eu acum o situatie, am 711 dar ma gandesc ca se poate mai bine Posted Image.
Nu am avut imprumuturi. Si in momentul de fata am un card de credit pe care nu prea il folosesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate