Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Revolut - Better than your bank - FARA PROMOTII!

* * * * - 18 votes
  • Please log in to reply
13934 replies to this topic

#12169
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,720
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil unul mai "ieftin" de tipul 49,99 euro/lună....
https://www.revolut....ultra-waitlist/


#12170
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Lol, pentru mine Revolut e sinonim cu mocangeala, vorba aia. Lumea tocmai de asta începe să evite băncile sau pe unele dintre ele, tocmai datorită comisioanelor și cum Revolut și alții te câștigă drept client, încep să bage taxe, planuri, chestii, unele funcții sub "cheie", ca să dai banul lunar.

Încep să adopte metehnele băncilor ușor ușor.

#12171
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,752
  • Înscris: 28.01.2007

View Postwertyck, on 19 ianuarie 2023 - 19:10, said:

Apare comision din cauză că ai ales alimentare prin Apple Pay, ca în poză.

Ia schimba metoda de alimentare, și alege top-up direct cu cardul respectiv , adică adăugati cifrele cardului bancar și nu vei avea comision.
La mine nu apare acest comision. Am testat cu raiff, bcr, libra, cec, unicredit

#12172
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,720
  • Înscris: 13.03.2005
Ai testat cu cardurile acelea înrolate in Google Pay sau Apple Pay?
Că mai nou apare la prima alimentare prin Google Pay sau Apple Pay că suporta Revolut comisionul, la prima alimentare cu Google Pay și Apple Pay.


#12173
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,752
  • Înscris: 28.01.2007
Da, prin ApplePay, ca despre asta se discuta. Chiar si azi am facut topup din raiff in revolut prin applepay si nu m-a avertizat si nici nu mi-a retinut vreun comision

#12174
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 13.03.2003

View PostVlad_22, on 20 ianuarie 2023 - 19:15, said:

Lol, pentru mine Revolut e sinonim cu mocangeala, vorba aia. Lumea tocmai de asta începe să evite băncile sau pe unele dintre ele, tocmai datorită comisioanelor și cum Revolut și alții te câștigă drept client, încep să bage taxe, planuri, chestii, unele funcții sub "cheie", ca să dai banul lunar.

Încep să adopte metehnele băncilor ușor ușor.

Eu la Revolut platesc 500 RON anual. La restul de banci, Unicredit, BT, Raiffeisen, nu platesc nimic, gratis totul dar nici nu le folosesc pentru ca Revolut a reusit sa fac un produs foarte bun care-mi satisface toate nevoile. Deci nu vad unde e mocangeala de care se tot vorbeste.

#12175
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Revolut e superb restul de bănci copiază in mod nereușit in cele mai multe din cazuri aplicația lor

#12176
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 05.11.2009
Eu am alimentat prin Google Pay din ING și nu mi-a oprit comision.

#12177
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 05.11.2009
Acum am verificat extrasul de cont. Plata prin Google Pay apare ca plată POS și nu e comisionată.

#12178
cri_skiff

cri_skiff

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.03.2018
Vreau sa fac top up in Revolut de pe alt card, dar nu am optiunea asta.Am doar Google pay. Aveti idee de ce?

#12179
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Când adaugi bani ai de selectat și alte metode - ce opțiuni îți apar acolo?

#12180
cri_skiff

cri_skiff

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.03.2018
Nu imi apareau. Acum, dupa 10 min. imi apare.Rezolvat.

#12181
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,720
  • Înscris: 13.03.2005

View Postcri_skiff, on 22 ianuarie 2023 - 19:35, said:

Nu imi apareau. Acum, dupa 10 min. imi apare.Rezolvat.
Dacă nu e card pe numele tău, folosește linkul de plată revolut.me/revtag-ul tău

#12182
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,665
  • Înscris: 13.12.2006

View Postiogamac, on 22 ianuarie 2023 - 00:11, said:

Eu am alimentat prin Google Pay din ING și nu mi-a oprit comision.

proaspat user de revolut aici. am alimentat din revolut cu optiunea adauga bani si am selectat "de pe card"...am bagat numarul cardului, data exp, cvv si aia a fost.
nu ia comision BT la faza asta

cum se poate plati contactless cu revolut? in afara de gpay?
am incercat cu cardul virtual revolut(ala cu mai multe utilizari) adaugat in btpay si nu a mers.

Edited by VipeR85, 23 January 2023 - 21:28.


#12183
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,720
  • Înscris: 13.03.2005
Ce problemă ai cu Portofelul Google / Google Pay?
Ai Huawei fără servicii Google?
Poți folosi Curve Pay, în acel caz.

Sau Apple Pay, daca ai iPhone.

Adăugarea se face automat din aplicația Revolut, pentru Google Pay sau Apple Pay, intrând în secțiunea Carduri, pe cardul virtual Revolut, și apoi sub el apare Add to Gpay sau Apple Pay, funcție de ce telefon ai.


Dacă ai bani mulți în revolut îi poți muta în seif sau poți pune limită de cheltuire pe cardul respectiv Revolut. Când se atinge limita respectivă, tranzacțiile vor fi automat respinse, refuzante,

Edited by wertyck, 23 January 2023 - 23:51.


#12184
diabolyk

diabolyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 03.07.2017

View PostZoot, on 21 ianuarie 2023 - 19:07, said:


Eu la Revolut platesc 500 RON anual. La restul de banci, Unicredit, BT, Raiffeisen, nu platesc nimic, gratis totul dar nici nu le folosesc pentru ca Revolut a reusit sa fac un produs foarte bun care-mi satisface toate nevoile. Deci nu vad unde e mocangeala de care se tot vorbeste.
'Majoritatea utilizatorilor folosesc variantele Free ale revolut. Lumea foloseste revolut pt a nu plati comisioane. De ce as vrea sa nu platesc comisioane bancilor romanesti dar platesc la Revolut 500 lei / an? Nu vad sensul, iarta-ma ca iti spun.
Nu zic ca nu e ok pachetul, dar gandeste-te asa.
- in caz ca ai o problema nu ai unde suna.
- chiar si o zi in care banii sunt blocati de revolut poate determina multe batai de cap (daca ai plati de facut)
- asigurarile alea nu cred ca sunt atat de eficiente incat chiar sa te poti folosi de ele, mai ales ca nu sunt supuse legislatiei romanesti.

Daca nu te despagubeste unde te duci sa faci reclamatie? In Marea Britanie?
Daca revolut ar avea sediu fizic in Romania si relatii clienti in limba romana, si in caz ca am o problema ma pot duce sa rezolv problema la sediu, maine as da banii pe abonamentul metal fara sa stau pe ganduri, dar asa, dau niste bani si daca ai o problema de orice tip, ramai si cu banii luati si cu batai de cap.
Sper sa fii atat de norocos incat niciodata sa nu ai nici o problema si totul sa functioneze ca la carte.
P.S. Fa banii sa lucreze pt tine, nu tu sa lucrezi pt bani si altii sa profite gratuit de ei.

#12185
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
Hai sa facem o lista cu card/banca din RO care are comision 0 la Topup (Ron) in Revolut:
1. ING card debit Visa
2.
3.
4.

#12186
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,665
  • Înscris: 13.12.2006
baga si BT, card debit visa

Edited by VipeR85, 26 January 2023 - 22:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate