Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Cafenea Imobiliara - Colaps Imobiliar in Romania ... (II)

* * * - - 30 votes
  • This topic is locked This topic is locked
99124 replies to this topic

#77707
bogzie

bogzie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,206
  • Înscris: 24.03.2018

View Postomaigadlolz, on 07 august 2022 - 00:26, said:

Si cu banii din buzunar ce face? :D nici eu nu as vinde nimic.
Am zis mai sus, titluri de stat..

View Postthedude00009, on 07 august 2022 - 03:41, said:

Spune-i sa te contacteze pe viitor in caz ca se razgandeste .  In 6 luni cand ii ajunge cutitul la os  ,  o sa il dea si pe 100K .
Daca pune apartamentul la vanzare, eu zic ca o sa il dea la un pret destul de bun. Tre' sa fac cumva cat sa il iau acum, inainte sa iasa pe piata :)

View Post14mircea, on 07 august 2022 - 06:27, said:

Bogzie, asta este solutia. Eu i-as da in avans chiria pe 8 ani, contract beton inregistrat in Cartea Funciara, chiar daca il va vinde ulterior, noul cbirias va fi obligat sa iti respecte contractul.

Peste 8 ani poate  i-l vinzi tu pe al tau :)))
Da, nu vreau sa inchiriez pentru 8 ani.. as vrea sa-l cumpar si sa am mana libera cu toate cele

Ca fapt divers, tanti din stanga mea (care are un apartament de 3 camere, identic cu ala din link, dar in oglinda), deja mi-a spus ca vrea sa cumpere in momentul in care ma voi hotari sa vand. Deci nu-s singuru' cu gargauni de genu' asta :D

View PostMembruAnonim, on 07 august 2022 - 07:20, said:

Dar daca vrei neaparat sa te convingi poti sa ii impingi o suma mult peste pretul pietei, un 220k de euro sa zicem, daca tot nu vrea, e clar ca poti sa iti iei gandul.
Da; probabil asta o sa fac.la cum arata apartamentul, si 180k mi se pare cu mult peste pretul pietei, dar probabil o sa urc pana la 200k

View Postfigo1988, on 07 august 2022 - 08:21, said:

@bogzie: Vezi ca iti trebuie autorizatie de constructie. Inainte sa faci orice, vorbeste cu un arhitect bine legat la primaria sectorului.

PS: Eu cred ca tu nu ai ce face. :)
Da, nu prea am ce face.

De ce imi ziceti toti de autorizatie de constructie?
'Gaura' in apartamentul meu ar fi in bucatarie, iar ij apartamentul lui ar fi in dormitorul din stanga sus, din schita.
Daca deschid usile de la intrare, nu vede nimeni nimic. Plus ca as putea sa sparg peretele in timpul 'renovarii'
E vreo diferenta intre peretele asta si peretele dintre camerele aceluiasi apartament? Multi vecini le-au spart sa-si faca open space-uri si n-a comentat nimeni nimic

View Postmeme10, on 07 august 2022 - 08:30, said:

.. pandaliile lui, e clar ca nu are nici o logica sa unesti 2 grote din alea
..
asa o sa zica si bogzie peste 3 ani. bine ca nu a acceptat ala.
:D :D
Logica mea e simpla, imi place unde stau, vreau macar 2 camere in plus.
Si hai ca o dau pe sleau, stiu ca sunt prostovan, dar n-am simtul afacerilor, eu stau cu banii pe care-i castig in contul curent in banca. Nu cumpar actiuni, crypto, nu iau apartamente, nu pentru ca mi se pare o prostie, ci pentru ca nu m-as descurca cu ele. Si nici timp de investit n-am.
Peste 3 ani nu stiu unde o sa fiu, dar peste 7-8, eu sper sa fiu mutat la o casa pe undeva si sa scap de bloc. Dar, dupa cum ziceam, pentru asta e nevoie de muuuuuulti bani.

Edited by bogzie, 07 August 2022 - 09:24.


#77708
meme10

meme10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 02.01.2011
Incearca sa vorbesti cu oameni care au mai facut asta si vezi cat de multumiti au fost de rezultate. Eu atunci am vorbit si toti erau nemultumiti, pana la urma tot au plecat de acolo. Bucatarie care da in dormitor, cum ar veni confort 3, la 500k euro.
Nu te lua dupa Nnestor, el ti-a zis sa oferi 220k  pt ca el vrea sa dubleze banii si anul asta, desi caciuleala de la banca e de 2 ori mai scumpa. :)

Edited by meme10, 07 August 2022 - 09:29.


#77709
Flash_

Flash_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 14.01.2008
Bogzie, daca vrei mai mult spatiu, de ce nu inchiriezi un 3 - 4 camere renovat tot in zona, pana iti amenajezi propriul apartament de 4 camere? Iti inchiriezi si apartamentul de 2 camere si cu 100-200 de euro pe luna cheltuiala neta, ai confortul mult dorit in zona pe care ti-o doresti. Si nici nu-ti ingropi banii in apartamentul vecinului.

#77710
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oameni buni, omul e fixist. Nu înțeleg de ce nu ați văzut asta? ;)
Eu pot sa fiu acuzat de multe chestii dar nu de fixism. Când greșesc, recunosc și ma repliez. Invat din greșeli.

În 2012/2013 cred ca shase si sigur domnul de la neofort încercau sa ma convingă ca apart noi sunt viitorul... cum naiba sa accepți asta când tu vedeai ca unul vechi în militari costa 55-60k si are 50-55mp, unul nou în zone (pe care le consideram obscure) e pe acolo dar are 40mp și se închiriază la fel... cam cu 250-275 euro ambele.
Ce s-a întâmplat a vazut toată lumea. Ala din militari e 75k acum maxim, chiria e maxim maxim 350 (as zice 300-325) iar ala din zona obscura și centrala e 110k și chiria e 450. De la 50k ala nou.

Dacă mi-as fi ascultat instinctul as fi făcut ce gândeam eu ca e bine. În schimb m-am dus și am vizitat 3 proiecte de blocuri noi și am încercat sa ma vad dacă as locui acolo. Unul era și mobilat. Absolut totul mi-a plăcut... aia 40mp erau bine distribuiți, nu existau cotloane și holuri inutile, bucătăria din militari în care eu am intrat de vreo 3 sau 4 ori in 2 ani era practic inutila, acum asta din living avea toată chestiile vizibile și funcționale, dacă aveai 4 prieteni la tine aveați loc la masa... puteai sa faci o cafea și sa vorbești... era totul funcțional. Știam deja de la mine de la casa ca bucătăria deschisa e un mare plus dar nu mi-am imaginat niciodată ca în 40mp se poate trai confortabil.

Ce s-a întâmplat însă este ca în fiecare am puneau 10k la aprt noi. Ce era 40k în 2014 era 50k în 2015, apoi 60k în 2016 și tot asa. Acum cea mai ieftina cloaca e 110k, din zone bune. A ajuns novum sa ceara pe 50mp utili 125k la margine de militari.

Sa-i dea sănătate omului de la neofort atunci ca el mai zicea câteva dar nimeni, Absolut nimeni nu îl asculta. Asta m-a pus pe gânduri. Mai știți poate în fiximul lui bogzie sa aibă dreptate. Deși șansele sunt mai mici ca în 2o14.
În 2015/2016 un part de 160mp utili plus terasa nou era 350k euro pe Emanoil Porumbaru. Și nu lua aproape nimeni. Chiria era 2000. La bogzie în sat 4 cam era cât? 180k nu?
Ei acum același apartament e azi 650k iar bogzie l-a luat cu 230k. O fi 260k azi na, deși ma îndoiesc. E imposibil sa nu vezi evoluția. Grotele comuniste se vor afunda în mizerie... în 15-20 ani alea construite în anii 1960 vor ieși din perioada de funcționare și cf normelor vor primi urgenta la risc seismic. Încet încet, fiind într-o zona seismica, nu au cum sa scape. Blocurile dini anii 80 in 7-8-10 ani fac 50 ani. Trecand peste faptul ca sunt efectiv consturite intr-o mare bataie de joc mai sunt si fara conditii minime de confort.
Un bloc construit in 2010-2020 va fi nou urmatorii 15-20 ani.

Acum pe mine ma intriga de ce nimeni nu scoate la vanzare in proiectul www.c-entral.ro - ce au?

Edited by MembruAnonim, 07 August 2022 - 10:12.


#77711
omaigadlolz

omaigadlolz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.12.2021

View Postbogzie, on 07 august 2022 - 09:22, said:


Am zis mai sus, titluri de stat..


Titluri de stat intr-o moneda moarta vs ap. care se evalueaza in euro :D

#77712
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca mi-ar fi zis cineva ca in 2019 in politehnica park pe grup vor exista astfel de cereri as fi zis ca bea gaz.

Si totusi exista...

Bună ziua , sunt în căutarea unui apartament de  2 camere buget maxim 500 euro , perioada minim un an , dacă aveți ceva disponibil aștept cu interes ofertele dvs


#77713
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Poti sa iei azi titluri de stat in USD cu dobanda 6.5% pe an.

View Postbogzie, on 07 august 2022 - 09:22, said:

Posted Image Posted Image
Logica mea e simpla, imi place unde stau, vreau macar 2 camere in plus.
Si hai ca o dau pe sleau, stiu ca sunt prostovan, dar n-am simtul afacerilor, eu stau cu banii pe care-i castig in contul curent in banca. Nu cumpar actiuni, crypto, nu iau apartamente, nu pentru ca mi se pare o prostie, ci pentru ca nu m-as descurca cu ele. Si nici timp de investit n-am.
Peste 3 ani nu stiu unde o sa fiu, dar peste 7-8, eu sper sa fiu mutat la o casa pe undeva si sa scap de bloc. Dar, dupa cum ziceam, pentru asta e nevoie de muuuuuulti bani.

?!

Pai nu ai deja un apartament cu 2 camere in plus? Renoveaza-l pe ala si ai terminat balciul. Faci o caruta de bani pe luna, ce pm mai conteaza 3 luni x 650 de euro chirie? Ca in maxim 3 luni faci si renovarea si gasesti si chirias pentru asta de 2 camere.

Cat priveste casa, sper sa ajungi unde iti doresti. Daca nu esti atat de pretentios cu locatia, gasesti si mai ieftin, chiar la pretul unei case cum am eu la coceni. Singura conditie e sa inchizi un pic ochii la vecinatati si zona. Adica la 500k nu iei pe strada Herastrau, ci cativa km mai spre stanga prin Bucurestii Noi (de ex) / Chitila (cartierul). Si sunt ok. Daca vrei si spatiu si oras si.... , atunci nu ai alta sansa decat sa te faci profesor de fizica si ulterior presedinte. :D Ca alte case cu teren in garla in oras eu nu mai stiu.

Edited by figo1988, 07 August 2022 - 10:55.


#77714
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016
Eu zic ca dacă lucrezi la Microsoft nu vrei sa ai banii in acțiuni la Microsoft. Dacă trăiești in România nu vrei sa ai banii in obligațiunilor românești. Risk management.

#77715
neoq2

neoq2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 19.05.2022

View PostBobitoi, on 06 august 2022 - 13:27, said:

Atat va spun și eu, nu se mai vinde aproape nimic, e blocat aproape tot pe ce e cu livrare anul asta și anul viitor, au început unii sa pună in conservare ce aveau început pe zona de case

Tu faci referire la case in păpușoi, chiar și în pipera-voluntari, era evident că nu vor fi sustenabile locuințele acolo la prețurile din ultimii 2-3 ani, a fost valul ăla cu pandemia, wfh, e greu de închiriat sau revândut acolo, pe lângă cele câteva sute de mii de euro pentru o casa banala îți mai trebuie minim 1k euro pe lună în plus doar că locuiești acolo datorită navetă, bona, grădinița etc.

Ce e cu livrare anul asta sau la anul in București pe lângă un metrou nu cred că s-a blocat nimic.

View PostMembruAnonim, on 06 august 2022 - 14:30, said:

Pregătiți-vă banii. În toamna cum am zis e rost de negociere.

Rost de negociere vor fi pentru locuințe poziționate departe și aiurea sau suprafețe mari inutile.

Pentru cloacele noi de vorbim noi pe aici în București eu cred că vor fi creșteri iar multi oameni vor vrea sa migreze către locuințe noi cu confort și poziție bună deoarece și costurile cu utilități, navetă, grădinița, scolii sunt mult mai mici.

La casa pe lângă București sau mai rău la bloc e un vis frumos că e liniște, drăguț și bei cafeaua in curte la aer câtă vreme nu dispui de bani la teșcherea și program flexibil.

Edited by neoq2, 07 August 2022 - 11:13.


#77716
meme10

meme10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 02.01.2011

View Postbogzie, on 07 august 2022 - 09:22, said:

Si hai ca o dau pe sleau, stiu ca sunt prostovan, dar n-am simtul afacerilor, eu stau cu banii
deci ai luat 2 camere, apoi 4 camere si tot nu ai unde sa stai. Acum vrei sa mai iei 3 camere. Bogzie, stai prea mult cu capul in laptop, iti trebuie un partener(as fi zis femeie, dar de cand cu cele 7 genuri...) cu mintea lucida pe directia asta. Sunt convins ca esti si tu lucid la ale tale, altfel nu ai face atatia bani, dar la astea nu prea esti.

#77717
neoq2

neoq2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 19.05.2022
Doar cine a locuit pe libertății poate emite o opinie, eu înțeleg ce simte bogzie că am locuit acolo 3 ani 😁

#77718
bogzie

bogzie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,206
  • Înscris: 24.03.2018

View PostFlash_, on 07 august 2022 - 09:46, said:

Bogzie, daca vrei mai mult spatiu, de ce nu inchiriezi un 3 - 4 camere renovat tot in zona, pana iti amenajezi propriul apartament de 4 camere?
Pai, simplu, 5 > 4
Pentru mine best buy ar fi fost un apartament de 4 camere (ca al meu), dar la etajul 1, cu terasa. Nu ma lipesc de ele, proprietarii nu vor sa le vanda. Am incercat deja.
Apoi, unul din apartamentele vecinilor de palier. Doamna din stanga nu vinde, asta din dreapta e plecat, deci as putea sa ma extind pe orizontala.
Apoi, apartamentul cu 4 camere are perete comun cu un apartament de 2 camere, care ii apartine vecinei de vis-a-vis, deci are 4 + 2 camere pe palier. Are 80 de ani, deci probabil cand o sa moara, o sa ii fac fiicei ei o oferta. Fiica-sa sta deasupra, la etajul 6 :)

View Postfigo1988, on 07 august 2022 - 10:53, said:

Cat priveste casa, sper sa ajungi unde iti doresti. Daca nu esti atat de pretentios cu locatia, gasesti si mai ieftin, chiar la pretul unei case cum am eu la coceni. Singura conditie e sa inchizi un pic ochii la vecinatati si zona. Adica la 500k nu iei pe strada Herastrau, ci cativa km mai spre stanga prin Bucurestii Noi (de ex) / Chitila (cartierul). Si sunt ok. Daca vrei si spatiu si oras si.... , atunci nu ai alta sansa decat sa te faci profesor de fizica si ulterior presedinte. :D Ca alte case cu teren in garla in oras eu nu mai stiu.
Da, problema principala cu casa e locatia. Tu n-ai casa in coceni, zona e foarte ok, doar ca pe mine nu ma avantajeaza prin prisma distantei pana la metrou..

View Postmeme10, on 07 august 2022 - 11:28, said:

Sunt convins ca esti si tu lucid la ale tale, altfel nu ai face atatia bani, dar la astea nu prea esti.
Asta ziceam mai sus, nu mi-e rusine sa recunosc, sunt cazut in cap cand vine vorba de chestii de genul. Poate si din cauza vremurilor, ca putini sunt cei care au o siguranta absoluta si stiu unde vor fi peste 5 ani de zile. Eu unul habar nu am..

Edited by bogzie, 07 August 2022 - 12:07.


#77719
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Parerea mea e ca insisti sa iti ingropi banii in zone vizate doar de batranii securisti si cativa nostalgici :) Cine pana mea vine sa dea 500k ca sa isi lase masina de 100k in parcarea de la ADP in spatele blocului? Nu mai zic de arhitectura de trista amintirie, aspectul blocurilor si faptul ca orice drum cu masina incepe cu un blocaj de zile mari pe splai :).

Daca vrei langa metrou, ti-am zis, Bucurestii Noi / Chitila. Gasesti o gramada care sa respecte criteriile astea.

#77720
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmeme10, on 07 august 2022 - 09:26, said:

Incearca sa vorbesti cu oameni care au mai facut asta si vezi cat de multumiti au fost de rezultate. Eu atunci am vorbit si toti erau nemultumiti, pana la urma tot au plecat de acolo. Bucatarie care da in dormitor, cum ar veni confort 3, la 500k euro.
Nu te lua dupa Nnestor, el ti-a zis sa oferi 220k  pt ca el vrea sa dubleze banii si anul asta, desi caciuleala de la banca e de 2 ori mai scumpa. :)

Am oferte de 117 la apartament la care am dat 15 avans anul trecut.

Bun, deci au trecut cat, sase sau sapte ani pana cand a ajuns si Cristi sa imi dea dreptate cu apartamentele vechi, unul din lucrurile pe care le-am repetat obsesiv inca de la inceput :)

Edited by MembruAnonim, 07 August 2022 - 12:29.


#77721
miliescu2019

miliescu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.11.2019

View Postfigo1988, on 07 august 2022 - 12:15, said:

Parerea mea e ca insisti sa iti ingropi banii in zone vizate doar de batranii securisti si cativa nostalgici Posted Image Cine pana mea vine sa dea 500k ca sa isi lase masina de 100k in parcarea de la ADP in spatele blocului? Nu mai zic de arhitectura de trista amintirie, aspectul blocurilor si faptul ca orice drum cu masina incepe cu un blocaj de zile mari pe splai Posted Image.

Daca vrei langa metrou, ti-am zis, Bucurestii Noi / Chitila. Gasesti o gramada care sa respecte criteriile astea.

Daca Bucurestiul o sa aiba o evolutie europeana, masina chiar nu ar trebui sa fie o prioritate pentru nimeni. Metroul, transportul in comun, micromobilitatea - da. Pe langa asta, zona aia are foarte mult potential. Faptul ca sunt vechi cladirile nu e foarte relevant.

Mie mi se pare fix pe dos, cine naiba vrea sa se mute la Pipera OMV? Sa depinda 100% de masina, sa nu aiba un parc pe aproape, sa nu aiba decat niste glume de trotuare fara o picatura de umbra, efectiv e visul romanului care merge doar cu masina si nu a vazut niciodata cum arata un oras misto(nu vreau sa te jignesc Figo, nu e cazul tau, dar dupa ce am lucrat 8 luni de zile fix langa rond acolo, mi-am facut o idee).

#77722
bogzie

bogzie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,206
  • Înscris: 24.03.2018

View Postfigo1988, on 07 august 2022 - 12:15, said:

Parerea mea e ca insisti sa iti ingropi banii in zone vizate doar de batranii securisti si cativa nostalgici Posted Image Cine pana mea vine sa dea 500k ca sa isi lase masina de 100k in parcarea de la ADP in spatele blocului? Nu mai zic de arhitectura de trista amintirie, aspectul blocurilor si faptul ca orice drum cu masina incepe cu un blocaj de zile mari pe splai Posted Image.

Daca vrei langa metrou, ti-am zis, Bucurestii Noi / Chitila. Gasesti o gramada care sa respecte criteriile astea.
ah, dar stiu ca blocurile sunt invechite, ca miros a batranete, ca n-ai parcare, ca se ia apa, etc.. a zis bine cristi un pic mai sus, sunt fixist rau cu zona asta..

https://www.regatta....i-263-mp-38683/
:D
da, stiu, n-are metrou, dar ceva de genu' m-ar coafa; bine, prin oras.

splaiul nu mai e blocat, imi aduc aminte ca atunci cand eram la facultate mai aveam cursuri care incepeau la ora 6, plecam la 5 de acasa si pana la 5:30 strabateam drumul de la mine pana la pod la natiunile unite. apoi o luam pe stradute pe langa cismigiu, dar totusi, stateam jumatate de ora ca prostu'. acum nu mai e asa de rau

#77723
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Problema nu e ca sunt cladirile vechi ci ca sunt construite pe arhitectura unor magazii, totul inghesuit si compact, intunecat, camere cu suprafete mici si neregulate, inaltime mica. Spre comparatie, cladirile vechi chiar si din Bucuresti au camere foarte inalte, ferestre pana la tavan, usi interioare inalte si late, e o arhitectura care se pastreaza foarte bine si azi.
Chiar si cu renovare totala e greu sa scoti la lumina un apartament comunist, la lumina insemnand sa il duci in zona de apartamente noi la pret de 500k de euro.

Edited by MembruAnonim, 07 August 2022 - 13:19.


#77724
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postmiliescu2019, on 07 august 2022 - 12:56, said:

Daca Bucurestiul o sa aiba o evolutie europeana, masina chiar nu ar trebui sa fie o prioritate pentru nimeni. Metroul, transportul in comun, micromobilitatea - da. Pe langa asta, zona aia are foarte mult potential.

Potential sa ce, mai exact? Care e următorul pas în dezvoltarea ei? E toată construita destul de dens cu blocuri înalte și fără parcare.  Iar parcarea e foarte importanta și în vest pentru blocurile foarte scumpe dintr-un oraș.

View Postmiliescu2019, on 07 august 2022 - 12:56, said:

zona aia are foarte mult potential.

Mie mi se pare fix pe dos, cine naiba vrea sa se mute la Pipera OMV? Sa depinda 100% de masina, sa nu aiba un parc pe aproape, sa nu aiba decat niste glume de trotuare fara o picatura de umbra, efectiv e visul romanului care merge doar cu masina si nu a vazut niciodata cum arata un oras misto(nu vreau sa te jignesc Figo, nu e cazul tau, dar dupa ce am lucrat 8 luni de zile fix langa rond acolo, mi-am facut o idee).

Mie mi se pare ca fix asta inseamna potential. Punctele de interes nu ai cum sa le muti, ele sunt stabilite. Iar zona de acolo de la rond, cu niste investitii efectiv infime, are potential sa arate a zona de top din orice oras din vest.

De altfel asta se vede si in evolutia preturilor. Cu banii cu care iei 4 camere acolo la bogzie, in campul din Pipera (Nusco City) nu mai iei nici macar 3 camere cu parcare.

Mai departe e foarte important sa te adaptezi la realitatile orasului dpmdv. Spre deosebire de orasele turistice, unde merita sa stai in centru, dupa ce ai depasit o anumita varsta, centrul Bucurestiului nu mai are absolut nimic atragator. De unde si aplecarea oamenilor si aprecierea semnificativa a zonei de nord.

Edited by figo1988, 07 August 2022 - 13:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate