Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cafenea Imobiliara - Colaps Imobiliar in Romania ... (II)

* * * - - 30 votes
  • This topic is locked This topic is locked
99124 replies to this topic

#77743
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E aproape de casa. Dacă as găsi un apart bun as lua acolo sa stii. Cine e acum în Spania și sudul Italiei sta la aer condiționat. E nebunie ce e afara. Și la noi sunt 32 grade. Mergem pe la 5.30 la plaja ca oricum e steagul rosu. Azi e cald și aici. Nu am mai văzut 32 grade de f mulți ani.

Edited by MembruAnonim, 07 August 2022 - 15:34.


#77744
neoq2

neoq2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 19.05.2022

View PostMembruAnonim, on 07 august 2022 - 15:09, said:



La -20% e mega oferta. Eu zic un -5% macar si cu rate de la ei. Discutam intr-o luna. Nu par sa vanda nemaipomenit.



5% la complexuri cu mii de apartamente la periferie obții in doua zile după ce dai 3 telefoane să ajungi să discuți cu șerifu'.

Parcă stabilisem, câteva mii de euro îi găsim aruncați într-o gentuță prin dressing.

View Postmihaigerard, on 07 august 2022 - 15:00, said:

Parerea mea despre părerea lui Dorel.😂

O boala generalizată, să pui poze cu strachina pă net', toți mâncăm și bem.

Vezi că ceașca aia e pentru muieri, un bărbat nu se stresează cu ceșcuțe colorate și desene din spumă, bea o cafea adevărată și un coniac lângă, iar poze doar dubioși fac la ce consumă 😀.

View PostMembruAnonim, on 07 august 2022 - 15:32, said:

E aproape de casa. Dacă as găsi un apart bun as lua acolo sa stii. Cine e acum în Spania și sudul Italiei sta la aer condiționat. E nebunie ce e afara. Și la noi sunt 32 grade. Mergem pe la 5.30 la plaja ca oricum e steagul rosu. Azi e cald și aici. Nu am mai văzut 32 grade de f mulți ani.

Nici eu nu am stat in casă la AC atât de mult ca în vara asta, au mers în vara asta AC cat le-am folosit in total in ultimii 7-8 ani, azi 36 grade la București,horror.

Edited by neoq2, 07 August 2022 - 16:36.


#77745
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Bei cafea la halba?😂
Zic sa stai cu doreii tai acolo, te mai conectezi de pe.un cont pe altul și îți dai singur reply.:)

Edited by mihaigerard, 07 August 2022 - 17:08.


#77746
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate va era dor de valuri. Cele mai mișto azi.

Și o nimfa ca alea de se uita mihaigerard își face poze aici pe plaja numai cum plm sa te lauzi ca ești în Bulgaria când juma de pitzi pun poze cu mykonos ;)
Oricum e de nota 5-6. Alea de 9-10 sunt în bali azi.

View Postneoq2, on 07 august 2022 - 16:35, said:



5% la complexuri cu mii de apartamente la periferie obții in doua zile după ce dai 3 telefoane să ajungi să discuți cu șerifu'.


E hai acum... de când te tragi tu de șireturi cu Negoiță. Acum mai multa treaba faci cu parlitii ca le e și lor foame

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 07 August 2022 - 17:57.


#77747
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,080
  • Înscris: 04.03.2014

View Postmihaigerard, on 07 august 2022 - 13:28, said:

Am ajuns într-o situație în care astfel de lucruri nici măcar nu te mai mira:

Descinderi ale mascaților la mai multe localuri din stațiunea Costinești. Aceștia au fost solicitați de inspectorii ANPC, care au fost împiedicați, aseară, să facă verificări. Ușile le-au fost închise în față de angajații localurilor. Când au reușit, în sfârșit, să intre, aceștia au găsit numeroase nereguli, cantități mari de carne expirată și alte alimente ieșite din termen de 2-3 ani, a precizat președintele ANPC, Horia Constantinescu, într-o intervenție la Digi24.

Au fost găsite tone carne expirată, achiziționată atunci când aceasta se afla în imediata apropiere a termenului de durabilitate minimală, probabil achiziționată la preț mult mai mic decât cel obișnuit, depozitată apoi în spațiile de frig pentru a fi comercializată. Cantităti enorme de carne de mici erau comercializate în continuare, în afara termenului, iar condimentele aveau 3-4 ani vechime. Sute de borcane de murături expirate din 2020, sute de plicuri, sute de sticluțe expirate din 2019, a mai spus Horia Constantinescu.


https://www.digi24.r...xpirata-2039203

O nație de întreprinzători țepari cu iz penal în circumstanțe agravante.

Cine detine acele activitati?:)

#77748
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postionutzitaly, on 07 august 2022 - 19:45, said:



Cine detine acele activitati?:)

Nu cine trebuie, îți dai seama. E suficient sa ne aducem aminte cine a patentat verificările ANPC cu politie și televiziune ca sa ne dam seama ca e doar praf în ochi.

#77749
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Cine deține e Irelevant. Chestia asta se întâmplă frecvent și peste tot.
Doar nu credeți ca București e în alta țară.

Edited by mihaigerard, 07 August 2022 - 19:53.


#77750
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmihaigerard, on 07 august 2022 - 15:07, said:

Ai grija ca ajungi ca americanii. Adică oversize.:))

Te-am ascultat și ca să "îmi fac numărul de pași" ce crezi ca am făcut? M-am dus cu soția la lidl pe jos sa luam "niste fructe". Evident ca am luat mai mult de atât ;).

DAAAARRR... Este prima data în viata mea când ma duc la magazin sa cumpăr ceva pe jos (chiar nu mint). Și am pus cu soția în 3 pungi și am venit cu ele, fiecare cu una într-o mana. Și una amândoi. M-a întrebat și soția... auzi, când ai mai făcut asta? Acum 30 ani? :))))? Probabil. Nu cred ca am fost vreodată la cumpărături pe jos. Până acum 8 ani nu mergeam deloc. Am ras copios. Am ajuns la bătrânețe sa car de pungi din lidl. Nevasta mea cu o geaca polo și cu pungile în mana. A fost o experienta de odată in viata.

Cred ca se uitau turiștii cu compasiune la noi cum cărăm noi la pungile alea... ;)

Super super tare. Asa trăiește lumea... nu îmi place. De aia o sa îmi iau un alt cazan ;) ;) mai nou.

PS... ma întreabă acum ala mic: era cam rău? Face și el mișto de mine acum.

Edited by MembruAnonim, 07 August 2022 - 21:07.


#77751
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,700
  • Înscris: 21.06.2016
Așa trăiește lumea, da. Accentul fiind pe verb, pe trăiește.
V-am mai spus eu de prietenul meu care s-a dus la doctor și a venit cu 4 stenturi. Toate puse printr-o găurica in încheietura miinii. Cu dracu intra aia in artere de pe inima din mina nu știu, dar in România garantat nu-ți face nimeni. Sa mori la a noua cloaca e de porc.

#77752
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da în Viena ne pun? :))))

Lasă mai sa mor eu de tânăr și tu sa trăiești 100 ani. ;) Am asigurare de viata pe cloacele luate pe numele meu. Cum zice colegul meu de birou... "o sa rămână nevastă-ta bogata și frumoasa. O sa o futa altul în locul tău."

Nu ti-am zis ca am oprit stresul în 2014? Muncesc dar cam la 1/3 din cat munceam pana arunci. Am mai muncit la început de pandemie la fel. E absolut "horrific" cum zice copilul. Am o viata relaxata as zice de ceva ani, de cateva luni am intrat și în perioada Zen. Nu prea mananc eu legume cum zice medicul dar na acum... carne cu carne e ce accepta corpul meu ;)

Edited by MembruAnonim, 07 August 2022 - 21:25.


#77753
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007

View PostMembruAnonim, on 07 august 2022 - 21:09, said:



PS... ma întreabă acum ala mic: era cam rău? Face și el mișto de mine acum.

Pai zice si el ce a vazut in familie pana acum. Dar ai grija sa nu faca viata misto de ei...caci ideea ca esti un paria fara un cazan nu e deloc ok de propagat catre copii.

#77754
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,700
  • Înscris: 21.06.2016
La Viena îți face dar nu prin încheietura ci te deschide cu totul și asta numai dacă ajungi acolo in timp util.
De pe la 75 de ani viața nu prea mai merita trăită dar e important cum trăiești înainte de asta, adică calitatea vieții acum. Eu urăsc sa gifii, sa ma mișc greu, sa nu urca un munte sau citeva etaje in fuga etc.

#77755
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthe_lion, on 07 august 2022 - 21:32, said:



Pai zice si el ce a vazut in familie pana acum. Dar ai grija sa nu faca viata misto de ei...caci ideea ca esti un paria fara un cazan nu e deloc ok de propagat catre copii.

Le-am promis ca facem o lista cu ce trebuie sa facă pana la 18 ani ca să le iau cazan.
Ala mic nu a uitat și trage de mine sa facem lista. La cât de ambițios este sigur va face tot ce scriu acolo. Am sa fiu și eu f ambițios la scris ;)

Și cum sa futzi nene dacă te duci cu metroul? Pe alea nasoale nu le vrea nimeni. ;)

View Postvrajitoruldinoz, on 07 august 2022 - 21:32, said:

.
De pe la 75 de ani viața nu prea mai merita trăită dar e important cum trăiești înainte de asta, adică calitatea vieții acum. Eu urăsc sa gifii, sa ma mișc greu, sa nu urca un munte sau citeva etaje in fuga etc.

Asa zici acum. Ti-aduci aminte cum radeai de babalacii de 50 ani? Acum nu mai razi asa de tare. Poate la 75 se va inventa pastila care oprește sau încetinește îmbătrânirea. Cred ca deja exista ceva descoperiri pe tema asta, nu finala e clar... pt ca prea mulți bogati sunt ageri și la 90. Ok arata bătrâni, se mișcă mai lent dar se mențin fizic și psihic f la înălțime. Cred ca și Biden a luat o pastila din aia dar el a luat-o puțin mai târziu... Trump a primit o pe la 60 :)

#77756
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 29.01.2019

View PostMembruAnonim, on 07 august 2022 - 21:57, said:

Și cum sa futzi nene dacă te duci cu metroul? Pe alea nasoale nu le vrea nimeni. Posted Image

Asta e un catch 22: fara bmw nu procreezi, cu bmw procreezi dar risti un bypass.

Strict biologic vorbind, bmwul are sens pentru propagarea genelor.

#77757
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,303
  • Înscris: 18.03.2007
Apartament ca al lui Bogzie cred că îl cumpără:
1. Cei ca el din bloc, pt că au bani
2. Provincialii cu bani, politici sau nu, dar care visează pt copiii lor sa trăiască în miezul capitalei.
3. Tineri care au crescut în suburbii sau provincie și acum când au reușit vor sa se confirme prin locație, visând sa nu mai facă naveta la școli bune etc

Și la noi se baga astfel de stenturi și prin aceleași metode, doar pentru a largi un vas la inima ce altfel era îngroșat sau alte probleme.
Nu e o intervenție critica.
Daca ai de făcut reconstrucție vasculara desface sternul și o da pe mecanica de baza: segmenți, pistoane, cuzineți, arbore etc.

Am fost sunat de un amic sa mergem la Sunny Beach.
3 stele cu demipensiune in apartament sunt 125 euro pe zi la 2ad+2c, cam 627 euro 5 zile din ce am reținut. Nici bulgarii nu mai sunt la ofertă.

#77758
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 18.03.2018

View Postvrajitoruldinoz, on 07 august 2022 - 21:15, said:

Așa trăiește lumea, da. Accentul fiind pe verb, pe trăiește.
V-am mai spus eu de prietenul meu care s-a dus la doctor și a venit cu 4 stenturi. Toate puse printr-o găurica in încheietura miinii. Cu dracu intra aia in artere de pe inima din mina nu știu, dar in România garantat nu-ți face nimeni. Sa mori la a noua cloaca e de porc.

Glumești, nu? Se pun stenturi în orice spital dintr-un oraș mai răsărit din România, atât la stat cât și la privat (doar ca o sa te coste câteva chirii...).

#77759
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,303
  • Înscris: 18.03.2007
Problema principală e că aș avea 850 km până acolo, chiar dacă îmi surâde sa mai stau o săptămână la mare și nu aveam in obiectiv iar marea Neagra

#77760
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006

View Postmihaigerard, on 07 august 2022 - 14:02, said:

Sunt complet de acord cu shase. Totuși, nu pot sa nu ma gândesc cat de criminal poți sa fii ca întreprinzător sa faci chestia asta cu asa premeditare?
Faci beci special pentru alimente expirate. Asa ceva e peste puterea mea de închipuire. Stat polițienesc, dar noi avem problema unor conaționali care sunt pur și simplu hoți și criminali.

Ar trebui sa li se facă dosar penal pentru tentativa de omor calificat.



Nuj cum e în Bulgaria ca nu ma pasionează, dar am auzit ca la all inclusive s-a cam stricat treaba.:)

Am fost eu o tura zilele astea, in 2 locatii in bg. De la fata locului:

La golden sands, jale, 4 stele cu iz de giurgiu mancare de la metro, marca proprie. Full de englezi veniti cu TUI. Pe aia nu ii interesa decat freeflow de bere. 2000 lei 2 nopi cu pass pt aquapark inclus.
Sidenote am rupt masina pana acolo. Nu am mai vazut drumuri asa rele de ceva vreme.

La Topola, mai spre granita cu vama veche. Superb, camera mare view spectaculos, mancare average dar mancabila. Activitati, multe piscine, aquapark mai micut ca in Partea ailalta dar super ok organizat. 2 nopti 1900 lei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate