Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Relație cu probleme după un an și puțin - partea 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#37
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,836
  • Înscris: 10.12.2006
Problema mai grava e ca peste 4-5 ani va depasi faza in care scolaritei ii placea tine si va zice ca s-a schimbat si nu va mai doriti aceleasi lucruri, iti va da papucii. Ea acum e imatura si fara responsabilitati, de aia nici nu intelege ce vrei sa faci tu in UK sau de ce nu te-ai mutat la Bucuresti. Ea vrea penis pentru ca asta o face sa se simta bine pe moment, restul nu conteaza.

Tu, ca adult, trebuie sa controlezi situatia, ea n-are nicio vina ca e o tanara hormonala.

#38
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Pre multe probleme, prea putina relatie. Amandoi aveti nevoie de o schimbare. Si de mentalitate. Va trebuie, neaparat, alti oameni. Tu esti cam prins. Ea nu te iubeste, dar te vrea "la ordine". Mutarea ta.

#39
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postmenaloty, on 01 iulie 2019 - 08:05, said:


Face to face poate sa fie complet altfel, am impresia. Nu va face bine relatia la distanta. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, nu stiu care iti sunt prioritatile, dar daca te face sa renunti acum la ce vrei tu sa faci, fara ca ea sa faca acelasi sacrificiu, mai tarziu iti va reprosa exact renuntarea asta pe care ai putea-o face. Adica sa lasi uk pentru a te intoarce in tara.
Asta este chestia, eu nu vreau să renunț unde sunt acuma, am prins un contract frumos pe mână, sunt plătit foarte bine, încerc să o aduc și pe ea. Dar prioritatea ei cea mai mare este facultate.. Sau dacă renunță și vina după mine, ce o sa zică lumea..

Edited by Sew, 01 July 2019 - 08:17.


#40
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostSew, on 01 iulie 2019 - 08:16, said:

Asta este chestia, eu nu vreau să renunț unde sunt acuma, am prins un contract frumos pe mână, sunt plătit foarte bine, încerc să o aduc și pe ea. Dar prioritatea ei cea mai mare este facultate.. Sau dacă renunță și vina după mine, ce o sa zică lumea..
Ei nu-i pasa de modul in care iti doresti sa traiesti, sa-ti construiesti viata, ea vrea sa ti-o construiasca ea asa cum vrea.
Esti in cea mai periculoasa situatie posibila, aceea de loser pe termen lung.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSew, on 01 iulie 2019 - 08:16, said:


Asta este chestia, eu nu vreau să renunț unde sunt acuma, am prins un contract frumos pe mână, sunt plătit foarte bine, încerc să o aduc și pe ea. Dar prioritatea ei cea mai mare este facultate.. Sau dacă renunță și vina după mine, ce o sa zică lumea..

Ce treabă are lumea? Nu vă mai trăiți, mă, viețile după gura lumii.

#42
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Cel mai corect ar fi compromisul, adica fiecare sa isi implineasca intai visul si apoi sa fiti impreuna. Ea sa faca facultatea, iar tu sa faci banii pentru ce vrei sa faci in tara.
Dar asta nu garanteaza ca la sfarsit, veti mai fi impreuna, depinde doar de voi, daca va asumati de comun acord acest risc.

#43
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postmenaloty, on 01 iulie 2019 - 08:23, said:


Ei nu-i pasa de modul in care iti doresti sa traiesti, sa-ti construiesti viata, ea vrea sa ti-o construiasca ea asa cum vrea.
Esti in cea mai periculoasa situatie posibila, aceea de loser pe termen lung.
Exact! Ea vrea ca eu sa vin acasă, cât stă ea la facultate și apoi să plecam undeva.. Uneori simt că nu mai pot..

#44
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View PostMembruAnonim, on 01 iulie 2019 - 08:25, said:

Ce treabă are lumea? Nu vă mai trăiți, mă, viețile după gura lumii.

Ba nu, traiesteti viata dupa gura lumii, doar nu vrei ca teroristii sa castige.

#45
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007

View PostSew, on 30 iunie 2019 - 23:13, said:

au trecut aproape 2 luni de cand nu am nimic despre ea, acum cateva zile, tot ma suna cineva seara fara oprire cu numar privat, am crezut ca este o gluma prima oara si nu am raspuns, am vazut ca tot insista si am raspuns, era EA. A inceput sa planga, apoi ma sunat video pe Instagram, a inceput sa planga ca ii este greu, dar din pacate nu poate renunta la facultate si sa vin eu inapoi in tara, i-am explicat, ca eu nu pot veni definitiv foarte curand, fiindca incerc sa fac si eu ceva.. Toate bune si frumoase, dupa cateva zile de vorba, a inceput sa-mi spuna sa o las in pace, sa nu o mai caut -
A combinat-o altul si i-a dat papucii.. atunci si-a amintit de tine. Intre timp, a sunat-o ala din nou, de aici atitudinea ei rece fata de tine a revenit.
Stai acolo, fa bani, intoarce-te acasa, fa afacerea si gaseste alta femeie.

#46
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostSew, on 01 iulie 2019 - 08:30, said:

Exact! Ea vrea ca eu sa vin acasă, cât stă ea la facultate și apoi să plecam undeva.. Uneori simt că nu mai pot..
Este imatura, este o tanara care isi vede toate prietenele combinate cu tipi ddin facultate sau din alta parte. Ar vrea sa fie ca ele, cu un tip fara griji, cu care sa mearga la o terasa sau un club, impreuna cu alte cupluri, sa se distreze;
Diferenta de varsta isi spune cuvantul. Traiti in lumi diferite. Vezi-ti de viata ta. Daca este destul de matura sa te astepte, ok, daca nu, asta este.

Edited by menaloty, 01 July 2019 - 08:39.


#47
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
o sa spun doar atat: daca o placi treci si peste toanele ei, daca n-o placi gaseste pe alta. nehotararea ta arata ca si tu vrei dar nu vrei, nici tu nu stii cum sa faci sa fie bine....
asa ca alege ceva...uite zic sa fii cu alta fata pana se hotaraste ea si daca si ea e capabila de compromisuri o sa accepte ca esti implicat intr-o relatie si o sa iti ceara sa fii ce ea fara sa te certe pentru ce a fost in trecut. si uite assa sunteti chit , si ea nehotarata si tu nehotarat trebuie sa faceti amandoi compromisuri. daca va placeti veti trece peste.

Edited by karax, 01 July 2019 - 08:42.


#48
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Sew, nu vreau sa te supar, dar imagineaza-ti  cand iese impreuna la o terasa cu prietene care sunt insotite de amici, cum acestea o inteapa ca este singura si cum incearca sa o cupleze cu unul sau cu altul.
Daca te vrea langa ea, inseamna ca rezista greu si s-ar putea pana la urma s-o faca.
Este cam cum spunea cineva inainte, foarte aproape sa o comita, daca nu a si facut-o.

#49
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postkarax, on 01 iulie 2019 - 08:42, said:

o sa spun doar atat: daca o placi treci si peste toanele ei, daca n-o placi gaseste pe alta. nehotararea ta arata ca si tu vrei dar nu vrei, nici tu nu stii cum sa faci sa fie bine....
asa ca alege ceva...uite zic sa fii cu alta fata pana se hotaraste ea si daca si ea e capabila de compromisuri o sa accepte ca esti implicat intr-o relatie si o sa iti ceara sa fii ce ea fara sa te certe pentru ce a fost in trecut. si uite assa sunteti chit , si ea nehotarata si tu nehotarat trebuie sa faceti amandoi compromisuri. daca va placeti veti trece peste.
I-am explicat că nu am cum să renunț aici, nu vreau să renunț la 1.600 de lire fără overtime pentru a ma chinui în țară pe 2000 lei.. I-am spus ca vin în concediu acasă 2 săptămâni, vorbim fata în fata, stabilim și ne întoarcem amândoi în Anglia.

#50
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,854
  • Înscris: 01.11.2005
Am cunoscut si eu una dintr-asta in tinerete...Crede-ma ca nu-i de cursa lunga cu care sa te legi la cap. Defapt da, te poti lega la cap, dar o sa ai niste dureri insuportabile pe parcurs. Chiar vrei asta ?
Asa pateam si eu, acum da, dupa aia ba, ba vino, ba lasa-ma. Si la final am lasat-o fara sa privesc in urma.
Singura ta solutie de scapare este sa ii spui 'donsoarei, ca ti-ai gasit pe cineva in UK si ca orice chestie legata de relatia voastra este de domeniul trecutului.

#51
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,836
  • Înscris: 10.12.2006
Stiam cateva cupluri similare si n-a rezistat niciunul pe termen lung, tanarul ala (fata sau baiat) e la 18 ani un om foarte diferit de cel care va fi la 25-30, va vrea alte lucruri de la viata, pe cand adultul e cimentat deja si nu se va mai putea schimba sa i le ofere.

Tipa asta, intr-o relatie utopica, se va culca cu cine apuca pe perioada facultatii si apoi daca tine cu adevarat la tine se va linisti impacata ca nu a pierdut nimic. Veti putea trai fericiti pana la adanci batraneti si fara regrete, altfel in cativa ani o sa te insele pe fondul lipsei de experienta.

#52
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View Postvladutgm, on 01 iulie 2019 - 05:16, said:


De obicei asa face o femeie care vrea sa te "înhațe" si sa te comande.


Cam asta e stilul de viata tipic balcanic. Iar femeia romana binenteles ca se incadreaza in acest tipar. La noi raspunsuri de genul : da mama, bine mama, e bine cum spui tu. .. sunt normale. In alte tari nu ai sa auzi asa ceva. Fiecare e mai mult sau mai putin independent si isi vede de hobby-urile si hachitele lui. La altii chiar si adulterul e privit cu mult mai multa clementa.  Nu zic ca e un lucru fantastic neaparat insa e cu totul alta gandire.

Sincer, daca ti-ai gasi o tipa acolo in UK cred ca ai fi mult mai castigat ....

#53
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,873
  • Înscris: 13.07.2011

View PostiZet, on 30 iunie 2019 - 23:17, said:

O blochezi, iti schimbi numarul, uiti de ea si aia e.. mergi mai departe.

faci exact ce spune iZet. Tu esti plecat si ai sansa sa o uiti si sa iti refaci viata. Las-o sa isi termine facultatea nu ii influenta viitorul, daca o sa va despartiti vreodata ea ramane fara facultate si pe tine de doare undeva. La fel si vice-versa, tu ocupate de siguranta financiara si pune-te pe picioare. Fete o sa mai intalnesti o gramada.

#54
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vezi-ti de treaba ta. Nu cred in ciorba reincalzita. Am vazut exceptii, dar au ramas exceptii si fiecare avea o experienta in spate, experienta pe care voi nu o aveti (vorbesc de prieteni care au pe la 30 si un pic de ani). La voi nu are sens, mergeti pe drumul vostru si, daca ea accepta situatia, bine, important e sa iti vezi de fundatia ta (sa ai o baza de inceput) si vezi dupa ce isi termina scoala ce vrea sa faca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate