Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Relație cu probleme după un an și puțin - partea 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#19
Hefais

Hefais

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.07.2019
In ritmul asta nu va continua, va lasa cicatrici pe termen lung daca ar fi sa continuati. Incearca sa te axezi pe planul profesional daca asta iti este scopul, gaseste-ti prieteni noi, ceva sa nu te lege sau sa te duca cu gandul la fosta. Stiu ca nu-ti place, e usor sa dai sfaturi, nici mie nu mi-a fost usor atunci cand am fost intr-o situatie asemanatoare, insa trebuie sa privesti inainte intotdeauna, mai sunt fete/femei. Dupa cum am spus, nu sunteti pregatiti pentru a mentine o relatie la distanta, nu toata lumea poate face asta.

Fata vrea sa ii fii aproape, tu nu poti, asta este, a nascut frustrari aceasta plecare.

Edited by Hefais, 01 July 2019 - 01:06.


#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,345
  • Înscris: 13.01.2011

View Posttomaso, on 01 iulie 2019 - 00:35, said:

Condescendența nu-și are locul logic ĂŽn șir.

Mă refer la prima frază, din D.E.X.
Înainte să apară fraza 2, cu peiorativ :D

#21
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Da. E proastă si nu stie ce vrea. Si se manifestă isteric, evident. Ori discuți serios ori flit.

#22
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View PostHefais, on 01 iulie 2019 - 01:04, said:

In ritmul asta nu va continua, va lasa cicatrici pe termen lung daca ar fi sa continuati. Incearca sa te axezi pe planul profesional daca asta iti este scopul, gaseste-ti prieteni noi, ceva sa nu te lege sau sa te duca cu gandul la fosta. Stiu ca nu-ti place, e usor sa dai sfaturi, nici mie nu mi-a fost usor atunci cand am fost intr-o situatie asemanatoare, insa trebuie sa privesti inainte intotdeauna, mai sunt fete/femei. Dupa cum am spus, nu sunteti pregatiti pentru a mentine o relatie la distanta, nu toata lumea poate face asta.

Fata vrea sa ii fii aproape, tu nu poti, asta este, a nascut frustrari aceasta plecare.
Ea voia sa vin la Bucuresti in momentul cand ea a plecat la facultate, i-am explicat, daca ma angajez la Bucuresti, aproape tot salariu se duce pe chirie si utilitati, si o sa fie un chin timp de 3 ani de zile cat e facultate. Relatia la distanta la varsta asta, e foarte grea..

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,345
  • Înscris: 13.01.2011

View PostSew, on 01 iulie 2019 - 00:58, said:


Ma cauta, plange, si apoi lasa-ma in pace, gata, nu mai vreau sa stiu nimic.. Serios?

Pînă la urmă te saturi, o să pricepi.
Doar că, peste cîți ani?
Finalul este previzibil, doar că, nu este tot una, acum sau peste 7 ani.
Nu mai zic, să vină și un moștenitor, să mai sufere și el.
Am văzut de prea multe ori filmul ăsta.

#24
Hefais

Hefais

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.07.2019
Orice ai face ea te va gasi pe tine vinovat, sa nu te intereseze asta... Daca prin absurd te-ai duce in Bucuresti, ea va continua sa iti reproseze alte chestii deoarece asa s-a obisnuit, crede-ma ca stiu despre ce vorbesc.
Nu incerca sa iti cauti pe altcineva, acel cineva va aparea cand te vei astepta mai putin. Asa consider eu ca se naste o relatie frumoasa. :)
Spor, astea au fost sfaturile mele..

#25
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Hai mă, dai un sut in cur si vezi de viața ta. E cel mai bine pt tine.

#26
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View PostSew, on 30 iunie 2019 - 23:33, said:

Am 25 de ani, ea 20.. Am o ceata in cap, fiindca nu stiu ce vrea ea..

Si cand o sa ai 40 tot asa o sa fie. Nu vei intelege nimic. Eu sunt cel mai bun exemplu. Femeile nu pot fi intelesse si cu asta basta. Obisnuieste-te.
Nu te intelegi cu ea, gaseste alta si asta e.

#27
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ea face facultate pe bune sau o panarama daia de facultate privată unde intri bou si iesi vaca?
tu ai facultate? sau nu ai si muncesti la munca de jos prin Anglia.?
pentru ca daca ea face facultate pe bune si tu esti om muncitor oricum relația voastră nu are nici un viitor si e mai bine sa ti cauți una cu care e posibil un viitor împreună.
daca e facultate daia de unde ieși vânzatoare sau secretara la patroni iubareti atunci teoretic ai avea un viitor cu ea..
asa ca analizează bine si la rece daca sunteți compatibili.

#28
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,984
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSew, on 01 iulie 2019 - 00:48, said:

Asta incerc sa imi fixez in cap, daca era iubire adevarata, putea sa renunt si sa vina la mine.. Dar nu vrea..
Nu stie ce vrea.
N-ai ce sa-i faci tu
O poti intreba cand mai zice sa-ti explice ce inseamna "sa o lasi in pace"
Apoi, o sa mergi acasa, discuta cu ea, insa nu faceti nici unu promisiuni.
Ii spui, faci promisiuni in momentul in care vine la tine, pana atunci ai sa bei un suc cu cienva

Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi viata cu cineva care habar n-are ca s-a nascut, care nu e matur pentru o relatie

#29
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008

View PostSew, on 01 iulie 2019 - 00:58, said:

Ma cauta, plange, si apoi lasa-ma in pace, gata, nu mai vreau sa stiu nimic.. Serios?

De obicei asa face o femeie care vrea sa te "înhațe" si sa te comande.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă o iubești, nu i asculta p ăștia.

Dacă nu o iubești, vezi ți de viață.

#31
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View PostSew, on 30 iunie 2019 - 23:13, said:

Nu inteleg nimic, am o ceata in cap, ma deblocheaza, ma suna si apoi tot ea imi spune sa o las in pace..
Are ceva probleme la mansarda. Mai bine nu te lega la cap daca nu te doare.
Sunt destule fete pe lumea asta, nici dincolo nu cred ca ti-ar fi greu sa-ti gasesti alta.

#32
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008
Ramai cu nebuna, ar fi pacat sa ai cu altcineva o relatie frumoasa.

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFreak404, on 01 iulie 2019 - 07:21, said:

Ramai cu nebuna, ar fi pacat sa ai cu altcineva o relatie frumoasa.

Toate femeile s nebune.

#34
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008
Toti oamenii au momente de nebunie/lipsa de logica nu doar femeile, dar unii exceleaza.

Edited by Freak404, 01 July 2019 - 07:41.


#35
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Recunosc că sunt PROST, știu că e lumea plină de femei, știu că pot avea o relație frumoasă cu cineva care poate vrea să îmi fie alături de mine, dar nu pot.. Îmi fac tot felul de gânduri, când mă sună numai vorbe aruncă sa mă pună pe gânduri.. În prima seara ma sunat, că îi e dor de noi, etc. Și apoi la două zile, îmi spunea că mai bine își face pe altcineva decât sa ne mai dam o șansă la relație..

#36
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostSew, on 01 iulie 2019 - 07:49, said:

În prima seara ma sunat, că îi e dor de noi, etc. Și apoi la două zile, îmi spunea că mai bine își face pe altcineva decât sa ne mai dam o șansă la relație..
Face to face poate sa fie complet altfel, am impresia. Nu va face bine relatia la distanta. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, nu stiu care iti sunt prioritatile, dar daca te face sa renunti acum la ce vrei tu sa faci, fara ca ea sa faca acelasi sacrificiu, mai tarziu iti va reprosa exact renuntarea asta pe care ai putea-o face. Adica sa lasi uk pentru a te intoarce in tara.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate