Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Infidelitate

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View PostAtreides7, on 29 iunie 2019 - 16:07, said:

am topic de 50 pag pe opinia mea, in 2 cuvinte eu si nevast-mea avem liber la futut cu cine vrem, fara niciun fel probleme
Nu este inselat cand este o decizie luata in comun. Eu unu nu accept sub nici o forma felul asta de relatie.

Edited by Freak404, 29 June 2019 - 16:19.


#38
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,593
  • Înscris: 17.04.2014

View Postleusteanul, on 29 iunie 2019 - 16:08, said:

Nu, nu trebuie. Vezi tu, eu am lucrat intr-un mediu in care am cunoscut psihologi si am inteles niste chestii.

psihologii spun multe lucruri...dar sunt si ei oameni care pot gandi gresit o teorie.

#39
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View PostAtreides7, on 29 iunie 2019 - 13:57, said:

Hai sa ii oferim prezumtia de nevinovatie
Mai bine nu

#40
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 28.07.2008

View PostFreak404, on 29 iunie 2019 - 16:18, said:

Nu este inselat cand este o decizie luata in comun. Eu unu nu accept sub nici o forma felul asta de relatie.



Inainte sa luam decizia asta nu am inselat si nici nu am fost inselat. Da imi pare rau, fosta merita, adica meritam sa imi iau placerile de la altele, Ne-am despartit pentru alte motive.
Daca as fi fost inselat cred ca m-as fi simtit ca si cum s-ar fi cacat cineva peste mine. Dar mi-as fi revenit, nu stiu daca as fi continuat sau nu relatia, depinde de multe

#41
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,593
  • Înscris: 17.04.2014

View Postepetroiu, on 29 iunie 2019 - 16:18, said:

Inselatul e inselat...
daca inseli, inseamna ca sotul/ sotia nu mai inseamna atat de mult pentru tine.

astia, infidelii vor sa stea in acelasi timp pe doua scaune. pe urma cred ca trebuie sa ai si stomac pentru asta: intr-o zi cu sotul/ sotia, a doua zi cu amantul/ amanta si asa mai departe...

Edited by GRATEFUL, 29 June 2019 - 16:32.


#42
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 09.09.2017

View PostFreak404, on 29 iunie 2019 - 16:18, said:

Nu este inselat cand este o decizie luata in comun. Eu unu nu accept sub nici o forma felul asta de relatie.
Nu e vorba despre tine aici.
E doar universal valabil ca sunt o gramada de cupluri care nu dau cu piciorul unei relatii de enspe ani si cauta solutii pentru redescoperirea a ceea ce s-a pierdut intre timp.
Faptul ca esti atat de vehement tine strict de tine si reprezinta doar un unghi prin care privesti situatia, nu adevarul absolut.

View PostGRATEFUL, on 29 iunie 2019 - 16:29, said:

daca inseli, inseamna ca sotul/ sotia nu mai inseamna atat de mult pentru tine.

Nu, nu inseamna deloc asta.
Te poate pocni o criza existentiala TEMPORARA pe la 40-50 de ani, asta nu inseamna absolut deloc ce spui tu acolo.

#43
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 07.11.2006

View PostFreak404, on 29 iunie 2019 - 14:02, said:

Ce a facut?


Bati campii, daca voiam posturi, postam pe aria fun si muzica si in 2-3 zile avem 200 de posturi. Si cred ca ar trebui ca limita ar trebui sa fie timpul, nu numarul de posturi ca pe asta il fentezi usor cu putina imaginatie...

Nu bate nici un camp.Vorbeste din experienta forumistica,pentru ca acest gen de subiecte sunt deschise pentru divagari si postari aiurea,adica de genul nu hraniti trollii.


Si ca sa-ti raspund punctual,da,am fost inselat acu ceva timp.Adica la vreo cateva luni dupa ce am fost incorporat (la cerere,evident.Posted Image). Am primit o scrisoare ca s-a plictist sa fie singura si-i mai bine pentru toti ca sa-si refaca viata,bla-bla-bla.Eu aveam la momentul ala aproape 19 ani iar ea cam 17.Si cel mai interesant lucru a fost ca nu mi-am taiat venele in direct si in reluare,nu mi-am tras o rafala de gloante in cap in perioada garzilor si nici n-am dezertat venind acasa ca sa-mi fac dreptate.
Mi-am acceptat soarta ca orice prostan normal de 19 ani si apoi mi-am vazut de treaba.Am inghitit in sec,nu mi-a convenit,am uitat relativ repede si iaca asa a trecut vremea si timpu' peste infidelitate.

Edited by adisz, 29 June 2019 - 16:39.


#44
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 28.07.2008

View Postadisz, on 29 iunie 2019 - 16:38, said:

Nu bate nici un camp.Vorbeste din experienta forumistica,pentru ca acest gen de subiecte sunt deschise pentru divagari si postari aiurea,adica de genul nu hraniti trollii.


Si ca sa-ti raspund punctual,da,am fost inselat acu ceva timp.Adica la vreo cateva luni dupa ce am fost incorporat (la cerere,evident.Posted Image). Am primit o scrisoare ca s-a plictist sa fie singura si-i mai bine pentru toti ca sa-si refaca viata,bla-bla-bla.Eu aveam la momentul ala aproape 19 ani iar ea cam 17,Si cel mai interesant lucru a fost ca nu mi-am taiat venele in direct si in reluare,nu mi-am tras o rafala de gloante in cap in perioada garzilor si nici n-am dezertat venind acasa ca sa-mi fac dreptate.
Mi-am acceptat soarta ca orice prostan normal de 19 ani si apoi mi-am vazut de treaba.Am inghitit in sec,nu mi-a convenit,am uitat relativ repede si iaca asa a trecut vremea si timpu' peste infidelitate.

Asta nu te-a inselat bai, asta te-a parasit din ce spui tu acolo

#45
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 07.11.2006
ps.
Eu as fi incadrat acest subiect la taifasuri agreabile.Sincer.

#46
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,593
  • Înscris: 17.04.2014

View Postleusteanul, on 29 iunie 2019 - 16:36, said:

Te poate pocni o criza existentiala TEMPORARA pe la 40-50 de ani, asta nu inseamna absolut deloc ce spui tu acolo.
criza existentiala pe care crezi ca o vei rezolva trisand?

#47
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postepetroiu, on 29 iunie 2019 - 15:06, said:


Si ce rezolvai? Iti fwteai viata de tot pentru o javra?
Pai doar nu o sa stai acolo sa te uiti ca o oaie bleaga!

#48
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 09.09.2017
Da, pentru ca psihicul nostru are si astfel de supape prin care refuleaza.
Uneori nici n-are legatura cu partenerul.

#49
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 28.07.2008

View PostGRATEFUL, on 29 iunie 2019 - 16:43, said:

criza existentiala pe care crezi ca o vei rezolva trisand?

raspunsul e si da si nu

#50
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAtreides7, on 29 iunie 2019 - 16:40, said:

Asta nu te-a inselat bai, asta te-a parasit din ce spui tu acolo

S-o crezi tu.
Ca n-am terminat provestea.Dupa un timp,relativ foarte scurt,iar am fost impreuna.Sic.
Da' n-am mai dezvoltat subiectul,ca pierdea din farmec.Si toate s-au intamplat in viata asta,reala,nu virtuala.Ei bine,pe vremea aia nu exista defel viata virtuala,totul era real.Noi ne .....direct,nu cu prin sticla monitorului sau a telefonului Posted Image
Da' despre ce vorbesc,despre vremile cand nimic nu era bine si totul era prost?Ptiuuuuu.

Edited by adisz, 29 June 2019 - 16:46.


#51
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,593
  • Înscris: 17.04.2014

View Postleusteanul, on 29 iunie 2019 - 16:44, said:

Da, pentru ca psihicul nostru are si astfel de supape prin care refuleaza.
Uneori nici n-are legatura cu partenerul.
daca nu are legatura cu partenerul/ a este mai grav, fiindca are legatura cu principiile tale.
pe urma ce faci? refulezi pe seama  sotului/ sotiei? nu este cinstit si corect.

Edited by GRATEFUL, 29 June 2019 - 16:52.


#52
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 28.07.2008
@adisz

Am specificat. din ce spui tu acolo, banuiam ca nu ai zis tot

Edited by Atreides7, 29 June 2019 - 16:49.


#53
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 09.09.2017

View PostGRATEFUL, on 29 iunie 2019 - 16:47, said:

daca nu are legatura cu partenerul/ a este mai grav, fiindca are legatura cu principiile tale.
pe urma ce faci? refulezi pe seama  sotului/ sotiei?
Gravitatea este subiectiva si supusa unor standarde morale (auto-)impuse.
Nu refulezi pe seama nimanui, ceri ajutorul daca nu poti sa rezolvi pe cont propriu (si de multe ori nu poti).

#54
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 12.07.2010

View PostFreak404, on 29 iunie 2019 - 13:48, said:

Ati fost vreodata inselati? Daca da ce va deranjat cel mai mult?

Eu spre exemplu nu cred ca am fost inselat vreodata, dar cred ca as fi cel mai tare deranjat de faptul ca numai sunt eu cel mai important din viata partenerei, ca numai este a mea.
TOŢI vom fi înşelaţi mai devreme sau mai târziu şi ele sunt curioase cum o are X la fel cum suntem şi noi curioşi cum se fwte Y!
Cea mai mare dovadă de iubire în dragoste, părerea mea, e acea de a ierta!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate