Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

YouTube Music şi YouTube Premium.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
378 replies to this topic

#127
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009

View Posttalex007, on 03 februarie 2022 - 21:56, said:


Salut eu folosesc pe android aplicatia asta https://play.google...._tap2free&gl=BE impreuna cu Revolut card virtual. Important este ca pe youtube sa introduceti o adresa din India.....pe care o luati de pe google maps. Functioneaza, ieri mi-am prelungit abonametul pe un an. Succes
Pe un an?

#128
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Cred c-a scris destul de corect, ce te nedumereste?

#129
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009
Am citit. Nu știam ca se poate plăti anticipat pe 1 an. Oricum am citit și pe grupul de reddit și mai mulți au zis că numai se poate face plata.

#130
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005
Pe un an am platit 1159 rupii - echivalentul a 13.75 euro!

#131
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 18.01.2020
Buna, am intalnit o "problema" la mai multe videoclipuri de pe YouTube, care se manifesta precum in poza atasata postarii. Nu se incarca optiunile de sub video(canalul, vizionarile, like-urile si butoanele arhicunoscute). Atasez si link-ul catre un clip la care apare aceasta problema. De mentionat ca se manifesta pe toate platformele(desktop, mobil si smart tv).

Videoclipul.

Attached Files



#132
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Intradevar, acel clip ruleaza la fel si la mine, insa clipurile din "feed-ul" meu ruleaza normal, cu toate informatiile sub clip. Cred ca e o setare ce o face detinatorul canalului mai ales daca zici ca pe orice platforma e la fel.

#133
Raaaduuu

Raaaduuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2017
Eu am reușit să mi activez YouTube Premium pe Argentina cu 119 ARS/lună (5 lei/lună), am și YouTube Music inclus, și sunt foarte mulțumit. Mult mai ok decât să dau 26 de lei/lună

#134
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View PostRaaaduuu, on 23 februarie 2022 - 14:43, said:

Eu am reușit să mi activez YouTube Premium pe Argentina cu 119 ARS/lună (5 lei/lună), am și YouTube Music inclus, și sunt foarte mulțumit. Mult mai ok decât să dau 26 de lei/lună

Ceva schimbari de content la recomandari?

#135
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Pe Youtube nu ai nici o schimbare, doar pe Music iti apare o sectiune locala de top 100 insa daca dai like la greu la ce iti place n-o sa primesti la recomandate vre-o indiana :)
Na poftim ce playlist face Music cu cele mai bune 100 "melodii" saptamana asta in Romania : https://music.youtub...l&feature=share

Attached Files



#136
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 18.01.2020
Salut, am urmatoarea problema cu Youtube Music. Il folosesc cu succes pe telefon, insa, cand vine vorba de versiunea PC/Desktop a acestui serviciu intampin urmatoarea problema: indiferent de browserul folosit(EDGE, Chrome, Firefox) se blocheaza muzica. Ascult o piesa, uneori doua, iar la urmatoarea se blocheaza in timpul redarii, ingheata fila/tabul in care este deschis YT Music si isi revine dupa 30 de secunde sarind la urmatoarea piesa. Am instalat atat pe Edge cat si pe chrome versiunea aceea de aplicatie in browser si face la fel. Mentionez ca folosesc Edge zilnic, am instalat chrome din cauza acestei probleme, deci, un install clean, fara extensii sau setari, doar logat in contul google si a facut la fel.

Edited by Rares95, 15 April 2022 - 17:06.


#137
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Am acelasi scenariu ca tine si il folosesc zilnic, Youtube Music in aplicatia Edge, nici o problema. Problema e undeva la tine, mai "sapa".

#138
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,621
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/f2/3f/XFuO4E7a_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

la noi e un pret cam mare... ca si in cazul Netflix...

#139
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Eu platesc ca un indian, ce naiba, primim aceleasi beneficii.

#140
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,621
  • Înscris: 10.04.2009
daca ar fi si la noi un pret rezonabil, gen 15 lei, imi faceam pe RO

dar nu... noi suntem nababi, trebuie sa platim bani grei, ca salariul pe aici e 1000€ minimul pe economie

asa ca mi-am facut pe Argentina, cu adresa de Buenos Aires (cu Urban free vpn pe telefon)

HBO Max mi se pare cel mai ok in materie de platforma streaming cu plata :)

#141
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 18.01.2020
Din perspectiva unui abonat la Netflix Premium (4k), HBO MAX, YT Premium, Amazon Prime Video, toate pe Ro, preț întreg, sunt de părere că serviciile de streaming care au cel mai bun raport calitate-pret in Romania sunt YT Premium și HBO MAX. Mă uit pe Netflix la 2,3 filme pe weekend, am văzut și câteva seriale bune de-alungul timpului, platforma este excepțională, imaginea este "lacrimă", de când am abonament(2019) nu a picat deloc și nu am avut niciun moment de buffer sau ecran blocat, însă, problema pe Netflix este conținutul care "chelește" pe zi ce trece, conținut bun, care este înlocuit de mizerii political corect în care trebuie îndeplinite normele... Eu înțeleg că se axează pe filme/seriale pentru un public tânăr , adolescenti, filmele pline de efecte și culori, niste muzica pe fundal cam 80% din film/episod si niste scenarii trase la indigo(după cum a zis tipul de la Zona IT) zici că sunt făcute toate după aceleași schițe, te uiți 5 minute la film și ai impresia că l-ai mai văzut deja, uneori parca știi și cum se termina. Au dispărut foarte multe filme și seriale bune la început de 2022, nu e zi in care sa nu vezi clasicul "Titlu este disponibil până la data de X". Ținând cont de asta, s-ar putea sa renunt macar la abonamentul 4k, mai scutesc niste lei aruncati pe fereastră pentru junk in care se baga milioane de dolari și livrează zero.  HBO MAX am de la lansare, defapt contul mi-a fost mutat de pe ruginitul GO pe Max, iar la ei chiar ai ce sa vezi, la un preț foarte bun, aici își spune cuvântul mostenirea HBO, filme foarte bune, seriale vechi foarte bune și unele mai noi ok, refreshul dat cu lansarea MAX este excepțional, macar asta nu mai pica seara la 20 și nu uita la ce episod ai rămas. La Amazon m-am abonat pentru "The Grand Tour" și încă am subscripția, e ok, am văzut și un serial destul de reușit (Man in the high castel), imagine ok, platforma cam depășită, dar merge bine. YT Premium este chiar ok la 26 lei/lună, scapi de reclame și ai o platformă de muzica bunicica, sub Spotify însă, dar, are un plus destul de mare fata de suedezi, pe YT Music găsești și artiști care nu "fac bani" + daca știi cum să cauți, găsești și concerte "piratate" uploadate de canale cu maxim 1k subs, care au scăpat(sau au fost special lăsate) de copyright și sunt disponibile atât din YT cât și din YT Music. Am ascultat nenumărate piese și concerte care se găsesc cu plata oficial(in care se menționează că fiind singura modalitate de vizionare) dar care stau la liber pe YT Music mulțumită acelor canale sus amintite.
Daca este off-topic, rog un moderator să șteargă.

Edited by Rares95, 16 April 2022 - 22:24.


#142
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări, am încercat de două ori să activez Youtube Premium Family folosind VPN Argentina, plata cu Revolut, îmi blochează 10 ARS (0,41 RON), dar după câteva ore în care statusul este PENDING, se întoare plata în Revolut. Acum am încercat a treia oară, cu un card MasterCard de la BT, aceiași 10 ARS (0,41 RON) luați de pe card, dar nici urmă de Premium.
Mai funcționează metoda? Să încerc pe altă țară?

#143
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Nu cumva plata aia sa fie doar verificarea cardului, daca e valabil, daca are bani. Nu e plata efectiva a unui abonament.
Nu am abonament, nu stiu daca e sigur asa, dar cam prea pare sa fie treaba asta. Daca e asta ce spun eu, nu duci pana la capat achizitia.

#144
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Pentru asta este plata, corect. Card valid, bani sunt, de ce nu se activează serviciul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate