Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Inscriere autoturism Bucuresti DRPCIV - mai 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostBogotta, on 09 mai 2019 - 13:27, said:

Eu cred ca poti respecta si singur lista asta. Nu ai nevoie de nimeni sa te ajute.

Adevarat, dar eu i-as recomanda pentru 10 lei sa apeleze la o asemenea persoana, intre acesti oameni si functionarii de la birou exista o simbioza, un tip in fata mea, actele facute dupa lista, politistul a pierdut 15 minute, pentru ca ei au o anume ordine in minte, si omul a trebuit sa scoata actele, sa le puna dupa tiparul lui de lucru, la mine, fix 5 minute a durat, mai mult de doua minute am pierdut apoi sa ma gandesc daca vreau numar preferential sau nu

View PostMembruAnonim, on 09 mai 2019 - 18:58, said:

E vorba sa scapam de adus un dosar intreg de acte. Nu de ridicat numerele sau talonul ... sa strangi atatea acte mergand din poarta in poarta la "autoritatile" handicapate si platite regeste, sa pierzi timp, nervi si bani (drumuri) pentru niste hartii e mizerabil in secolul 21!
Cererea e rahatul care pune capac! Daca ma duc sa-mi inmatriculez masina la ce pwla imi trebuie cerere? Daca sunt prezent acolo la ghiseu cu acte nu ma duc sa inscriu masina la raliul Deltei ci ca sa o inmatriculez!


De acord cu tine, dar atata timp cat statul ne considera sclavii pe plantatie, trebuie sa facem cerere pentru orice,  nu observi ca din ce in ce mai mult se cer autorizatii pentru orice cacat ?

#38
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View PostPlaton, on 13 iunie 2019 - 09:01, said:


Adevarat, dar eu i-as recomanda pentru 10 lei sa apeleze la o asemenea persoana, intre acesti oameni si functionarii de la birou exista o simbioza, un tip in fata mea, actele facute dupa lista, politistul a pierdut 15 minute, pentru ca ei au o anume ordine in minte, si omul a trebuit sa scoata actele, sa le puna dupa tiparul lui de lucru, la mine, fix 5 minute a durat, mai mult de doua minute am pierdut apoi sa ma gandesc daca vreau numar preferential sau nu




De acord cu tine, dar atata timp cat statul ne considera sclavii pe plantatie, trebuie sa facem cerere pentru orice,  nu observi ca din ce in ce mai mult se cer autorizatii pentru orice cacat ?
Aici da-mi voie sa te contrazic. In cele din urma mi-am facut actele singur acasa le-am pus la gramada si cand m-am dus nu a comentat politistul nimic. A durat cam 5 minute si mi-a zis sa vin peste 2 zile dupa numere. Cred ca depinde de functionar, sunt unii mai capabili, altii mai zelosi..ca sa nu zic altfel..

#39
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostGbr_smt, on 13 iunie 2019 - 09:03, said:

Aici da-mi voie sa te contrazic. In cele din urma mi-am facut actele singur acasa le-am pus la gramada si cand m-am dus nu a comentat politistul nimic. A durat cam 5 minute si mi-a zis sa vin peste 2 zile dupa numere. Cred ca depinde de functionar, sunt unii mai capabili, altii mai zelosi..ca sa nu zic altfel..


Nici nu vreau sa ma contrazic cu tine, doar ca eu am fost extrem de multumit,am uitat sa precizez ca inmatricularea asta se petrecea inainte sa se aplice  nu stiu ce taxa de mediu, poluare, si nu iti spun ca a trebuit sa vin la ora 6 ca sa ma trec pe o lista, dupa care m-am dus la doamna aceea, sa imi verific si actele, daca dadeam un rateu pierdeam ziua, si iti dai seama ca si functionarii erau stresati de atata coada,etc

#40
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
aaaa, asa da. si eu am inscris un autoturism cand a fost cu taxele vietii si mi-am luat o zi de concediu, ca altfel nu reuseam. topicul acesta se refera la o inmatriculare care a avut loc in mai 2019, acum o luna.

#41
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
La politie e parfum.  Insa nimeni nu vorbeste despre Administratiile Financiare , de care nu poti scapa daca vrei sa radiezi/inmatriculezi o masina. Oamenii aia chiar nu au nici o treaba cu organizarea sau proptitudinea si atitudinea pozitiva. Acolo e adevaratul dezastru. Plus ca au un program absolut tembel. In Bucuresti este de la 8 la 14 . Doar o zi pe saptamana au pana la 18,30...

Ambele situatii au fost imposibile pentru mine.

#42
herske

herske

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 26.12.2001
Stie cineva, mai trebuie fisa de inmatriculare pentru inmatriculare auto nou in Bucuresti? Nu sunt lamurit, unii zic da, altii nu.

#43
herske

herske

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 26.12.2001
ca sa-mi raspund singur la intrebare - da, trebuie :). Poate foloseste si altora.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate