Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...
 Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 

Majorare tarife cu 1 euro/abonament sau 1 euro optiune cartela

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#73
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Exista si oameni care platesc mai mult de 5 euro pe luna la Vodafone?

Ce primiti in schimb?

#74
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Mi-e jenă să răspund ce primesc!
Scuza mea este că acum aproape doi ani, era OK-ish oferta!
În August trec pe cartelă!

#75
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 13.01.2013
Au inceput milogelile din partea companiei vodafone ?
Cine a primit si ce oferte ca sa nu renunte?
Eu zic ca mai mult vor pierde decat vor castiga, pt ca clientii destepti le vor pune sula in coasta, unchiul meu i a amenintat cu 3 nr de voce si unu de date pe care oricum il inchide, plateste @165

#76
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
Eu nu accept majorarea tarifului in conditiile in care nici nu prea folosesc Vodafone. Mai mult utilizez cartela digi cu 2 euro cu net nelimitat si minute de nu le utilizez veci! Am fost in weekend in Mehedinti si cautam Topolnita . Eram undevaa pe un deal intre 2 sate nu imi mergea nicio cartela , nu aveam semnal nici pe Vodafone , nici pe digi . Ma opreste o masina de politie pt verificare si il intreb de drum ii spun ca nu am semnal. politisul era foarte mirat ca el avea semnal foarte bun si era pe Orange . Poate e momentul sa trec si eu pe Orange macar as avea o acoperire mai buna in tara mea !

#77
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 29.10.2007
sunt unii care platesc doar 4eur ...

Edited by altair_xms, 08 April 2019 - 09:03.


#78
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 19.09.2008

Quote

Pentru cine va accepta marirea si ramane abonat se vor mai da 20 gb bonus internet pe toata perioada conrtactuala

De exemplu eu am 10GB + 3GB (vechime) la 10 € si sa zicem ca raman le mai platesc inca 0,86€ pentru 20GB. Nu le este rusine? Dau la cartela de 5€ 50GB lunar si mie la aproape 11€ imi scot ochii cu 33GB? Jenant... sa dea 100GB 4G+ la cati bani le cotizam lunar!

Edited by macette, 08 April 2019 - 12:23.


#79
djmake

djmake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.11.2007

View Postmacette, on 08 aprilie 2019 - 12:21, said:

De exemplu eu am 10GB + 3GB (vechime) la 10 € si sa zicem ca raman le mai platesc inca 0,86€ pentru 20GB. Nu le este rusine? Dau la cartela de 5€ 50GB lunar si mie la aproape 11€ imi scot ochii cu 33GB? Jenant... sa dea 100GB 4G+ la cati bani le cotizam lunar!

Abonamentul meu era 7,5 euro cu tot cu tva obtinut luna trecuta la portare. Red 15 fara telefon  la pretul mentionat si ca resurse nelimitat min. si sms national 16 gb internet, 3 passuri social,video si maps , 600 min internationale si 2.8 gb internet roaming (dupa accept marire 3.12gb). Oricum cand am portat abonamentul cf contractului era de 8,4 euro nu stiu de ce l-au facut de 7.5 dar acum dupa marire mi s-au mai dat 20gb internet la 0.83 nu 1 euro cum am primit mesajul si deci am revenit la 8.33 euro cum am primit initial oferta de portare. Sincer dupa convorbirea cu agentul care mi-a confirmat ca puteam rezilia fara probleme si costuri am sapat pt o oferta mai buna dar nu am gasit, nici chiar la marele orange.

#80
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,995
  • Înscris: 04.10.2007
Am primit si eu azi ca mi se majoreaza abonamentul cu 0.83 Euro TVA inclus.. Eu am un abonament hibrid tip cartela de 8 Euro TVA inclus. Chiar daca nu eram in perioada contractoala cu aceasta marire de abonament o sa renunt la el si o sa trec pe cartela.

Cum se poate intra in legatura cu un operator la *222 cat mai rapid fara sa mai parcurg tot meniul... mai e vre-o combinatie "secreta"

PS: Am rezolvat ... e *222 -> 1 -> 4 -> 0

am cerut renuntarea la abonament si trecerea lui la cartela. A zis ca ma suna un coleg in maxim 5 zile lucratoare.

Edited by mirel3003, 08 April 2019 - 13:12.


#81
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Eu acum am observat ca majorarile nu sunt la toti la fel, eu am doua abonamente si la fiecare am cate 0,68 euro majorare. Am vazut pe Facebook ca unii au de platit cate 0,92 euro in plus.

#82
ravenheart

ravenheart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.09.2008
Salut,

Acelasi mesaj a venit si la vodafone. Eu am abonament de 24.8 euro/luna cu perioada minima de 24 luni, din care au trecut deja 12 luni. In oferta am achizitionat un telefon samsung S8 la pret promotional de 90 euro. Intrebarea mea ar fi, dat fiind aceasta modificare a tarifelor impusa de Vodafone, daca prin denuntarea unilaterala a contractului voi fi obligat sa platesc acea taxa de justa despagubire pe care as fi fost obligat in mod normal sa o platesc daca eu as fi initiat fara vreun motiv incetarea contractului.

Multumesc

#83
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010

View Postmacette, on 08 aprilie 2019 - 12:21, said:

...Nu le este rusine? Dau la cartela de 5€ 50GB lunar si mie la aproape 11€ imi scot ochii cu 33GB? ...
Saptamana trecuta am portat un nr. de Telecom in Digi si s-a redus abonamentul la 3 euro/luna pentru 3 numere de mobil. Eu inca sunt in Vodafone si zilele urmatoare ma voi porta si eu in Digi. Astfel, cu 4 numere de mobil in Digi vom avea abonamentul 3 euro fiecare...50GB si convorbiri nelimitat. Pana acum nu au fost probleme cu reteaua, insa ma tot gandesc sa nu faca si astia vreo mutare gresita.
Nu sunt fun vodafone si nicio alta retea, voi merge unde va fi mai convenabil.

View Postmirel3003, on 08 aprilie 2019 - 12:52, said:

am cerut renuntarea la abonament si trecerea lui la cartela. A zis ca ma suna un coleg in maxim 5 zile lucratoare.
Se poate sa faci asta? Poti cere sa ramai cu vechiul numar?

#84
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
Acelasi lucru si in cazul meu. Detin 3 abonamente cu sume ce variaza intre 11 si 17 euro. Am sa renunt la toate insa voi avea de platit o rata pentru tableta ( my bad, cea mai mare prostie pe care am facut-o vreodata) Oricum abonamentul cu tableta imi expira la sf anului,deci as avea de plata cam 250 lei rata.

Ma portez pe Orange unde am LTE, eSim, wifiCall si semnal la Neversea + Untold. Anul trecut era horror!! Nu ma intereseaza ca au parteneriat cu ei. Omuletii mergeau pe acolo cu masini echipate cu antene. Important e ca exista semnal

Edited by a_d_y, 08 April 2019 - 19:43.


#85
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
De nu o pierde ei multi clienti cu abomamente sa imi ziceti ceva!

#86
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,995
  • Înscris: 04.10.2007

View PostAlex871, on 08 aprilie 2019 - 22:31, said:

De nu o pierde ei multi clienti cu abomamente sa imi ziceti ceva!
Cu mana lor si-o fac.... tu ai crestere de preturi 3% si scumpesti abonamentele cu 10%, asta chiar e prostie.

#87
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 13.01.2013
De la 165 lei i au facut oferta lu unchiu meu de plateste 75 de lei inclusiv cu nr de net pe care i l au lasat in pretul asta.
Ceva de genu 30 gb de net si 1000 nationale.

#88
pblx

pblx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 12.09.2018

View Postxperia_ray, on 09 aprilie 2019 - 13:45, said:

De la 165 lei i au facut oferta lu unchiu meu de plateste 75 de lei inclusiv cu nr de net pe care i l au lasat in pretul asta.
Ceva de genu 30 gb de net si 1000 nationale.
Mult,pe prepay ofertele sunt foarte foarte bune!de exemplu eu am oferta cu 7 euro la 35 de zile în care sunt incluse 70.000 MB+nelimitat min si sms în rețea+2000 de min nat+400 de min internationale pe mobil  plus că pe prepay mai apar concursuri în care poți căstiga si alte beneficii:net,min nat si internaționale pe mobil,moka👌

Edited by pblx, 09 April 2019 - 14:39.


#89
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004

View Postekoly, on 08 aprilie 2019 - 17:29, said:

Se poate sa faci asta? Poti cere sa ramai cu vechiul numar?
Exact ce am zis pe topicul celalat.
Mesajul este bine ticluit.
Nu acceti pierzi numarul dar nu este asa.
Sa fie fericiti ca sunt persoane care vor sa ramana la ei.
Practic testeaza comportamentul si afla cat de informati sunt clientii.
Daca pleaca sau reziliaza toti care au primit mesajul o sa fie nasol pentru ei.

PS Cred ca merita o reclamatie la ANPC pe tema asta.

Edited by xymzar, 09 April 2019 - 17:31.


#90
Cripam

Cripam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.10.2007
Am doua abonamente la voda, ambele sub perioada contractuala si la ambele am primit mesajul cu cresterea abonamentului. Aveti idee, pot rezilia doar unul din numere si sa raman cu celalalt sau daca denunt contractul unilateral imi inchid astia ambele numere?

Edited by Cripam, 09 April 2019 - 18:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate