Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Majorare tarife cu 1 euro/abonament sau 1 euro optiune cartela

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#55
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
Am primit mesaj astazi pe unul din numerele Vodafone ...majorare cu 0,68 euro tva inclus. Am un Red 19 redus la 13,3 euro/luna.
Pentru numerele de date(wifi acasa) nu am primit mesaj.
Am sunat si am cerut detalii : mi s-a spus ca am sa fiu contactat in 5 zile pentru modificarea abonamentului sau reziliere.
Domnisoara a fost amabila si a precizat clar ca pot sa reduc costurile abonamentului, sau sa reziliez ...este practic ca o noua oferta de retentie.

#56
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Da, am sunat și eu pt doua abonamente de voce și unul de date și mi s-a spus ca voi fi contactat de retenție /reziliere pentru a mi se face o oferta în 5 zile.

#57
yulicapop

yulicapop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.09.2007

View Postpiton, on 04 aprilie 2019 - 13:15, said:

Da, am sunat și eu pt doua abonamente de voce și unul de date și mi s-a spus ca voi fi contactat de retenție /reziliere pentru a mi se face o oferta în 5 zile.

Si eu am tot 2 abonamente de voce un red 13 cu reduceri ce a primit un bonus 0.83 centi cu TVA scumpire si un Super red 31 la 18.6Euro ce a primit 0.92 centi scumpire.
Tot asa mi-au zis ca o sa fiu sunat in 5 zile.

#58
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Super Red 31? Deci se trimite SMS și la abonamente scumpe! Bun! :D

#59
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Mie mi-a spus băiatul, foarte amabil, ca sms-urile sunt trimise automat dar ca la peste 30 de euro nu se va mari. Eu am un Red 31 redus la 24 și am primit,, bonus" de 0.9. Ei spun ca chiar dacă am primit nu se va mari. Eu am cerut totuși reziliere și ma vor lamuri cei de la retenție.

#60
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sa dea scris. Pe vorbe te vor face frumos

#61
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View Postpiton, on 04 aprilie 2019 - 12:08, said:

... Dacă se face portare apar penalizările de rigoare pentru renunțarea la abonament. Asa mi s-a spus de către operator.

Corect! :)

#62
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,642
  • Înscris: 14.10.2004
Ce babilonie si la astia.
Sau cum sa te scapini daca nu te mananca.

Ciudata politica.
Cred ca ceva ne scapa dar nu ma prind ce.

De ce nu face si Orange miscarea?

Sa o zica lui mutu ca nu vorbesc intre ei. Este clar ceva la mijloc.

Edited by xymzar, 04 April 2019 - 19:59.


#63
m00n88

m00n88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.12.2006
Este politica de abureala standard.
Sa-i speriem ca, desi le-am spus ca pot renunta fara penalizari, daca se porteaza platesc penalizari.
Sa-i prostim ca, desi i-am anuntat ca le marim tarifele, pot negocia tarife mai mici.
Sa temporizam pana trec cele 30 de zile in care pot sa rezilieze fara penalitati
Sa-i facem sa ceara rezilierea ca sa putem anula numerele, daca au nevoie de ele or sa vina inapoi la noi in cateva zile.

My 2c.

#64
claudiugl

claudiugl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 12.02.2014
https://m.zf.ro/even...prilie-18027428

#65
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View Postclaudiugl, on 04 aprilie 2019 - 22:00, said:


Buuun, si acum ia sa vedem cine si cu cat a scumpit mai mult?

#66
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
cine sa dea in scris??? vodafone??? ati innebunit???
eu cand am plecat de la ei se rugau cu cerul si cu pamantul sa nu plec (faceam plati serioase lunar, iar administratorul de cont a venit si cu seful sefului lui fara nici o gluma)
i-am tinut si eu in sah, ca bugetul meu nu e deocamdata aprobat de ag, ca am si eu un sef la randul meu, sef care nu e in tara, minciuni de-astea capitaliste, pana mi-au dat ceilalti -  orange adica, tot ce le-am cerut
apoi am zburat cu tot cu numere de fix, mobil, vpn-uri, gps-urile de la masini, serverele de email (pe care apropo nu le au in curtea proprie ci undeva pe la hostopia, utopia, netopia, dracu sa ii ia), hosting de site, etc; am pastrat doar o conexiune gigabit simetric care merge extraordinar, acolo nu am ce sa le reprosez)
administratorul de cont efectiv plangea cand am plecat de la ei; asta e viata, mergem inainte, si eu am pierdut contracte, si altii iniantea mea si dupa mine
revenind: vodafone nu va da niciodata scris ceva de genul asta, nu sunt atat de prosti si cultura corporatista nu ii lasa sa faca asa ceva
si acum inteleg ca maresc si abonamentele cu un euro; sa le fie rusine, trag pe abonati ca pe niste vite de povara

Edited by maiorukaki, 05 April 2019 - 07:20.


#67
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Am primit si eu sms cu marire.
O sa ma portez la RDS, am deja 3 abonamente acolo cu 3,5 euro (full), daca ma mut si eu vom avea  reducere la toate abonamentele... 3 euro fiecare.
Cred ca in curand or sa mareasca si astia de la rds, ca doar n-or fi fraieri si ei..

Edited by ekoly, 05 April 2019 - 09:07.


#68
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postekoly, on 05 aprilie 2019 - 09:03, said:

Am primit si eu sms cu marire.
O sa ma portez la RDS, am deja 3 abonamente acolo cu 3,5 euro (full), daca ma mut si eu vom avea  reducere la toate abonamentele... 3 euro fiecare.
Cred ca in curand or sa mareasca si astia de la rds, ca doar n-or fi fraieri si ei..
astia de la rds au inceput subtil cu mariri la serviciile fixe
ex: de la 69 de lei la 75 - adica vreo 6 lei aprox 1,3 euro (servicii: internet fix de 300+ tv cu card ci, hbo, cinemax si inca 2 3 posturi pay per view)
de pe forum inteleg ca au marit si la telefonie mobila dar nu cu ft mult (10-15 centi per abonament)

#69
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
Pana acum singurul operator ce nu a scumpit si pentru clientii existenti e Orange. Bravo lor!!! In rest niciunul nu a scumpit si la cartele.

#70
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,361
  • Înscris: 03.04.2004
Dupa caderea totala recenta nu cred ca si-ar fi permis luxul, zburau niste cifre si nu dadeau bine mai sus, nu e nimic special, doar o strategie ultra necesara, doar le-ar fi convenit si lor niste banuti in plus, nu?

#71
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View PostLunaCrystal, on 05 aprilie 2019 - 22:05, said:

Pana acum singurul operator ce nu a scumpit si pentru clientii existenti e Orange. Bravo lor!!! In rest niciunul nu a scumpit si la cartele.
A scumpit la abonamentele noi!

#72
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postmaiorukaki, on 05 aprilie 2019 - 10:29, said:


astia de la rds au inceput subtil cu mariri la serviciile fixe
ex: de la 69 de lei la 75 - adica vreo 6 lei aprox 1,3 euro (servicii: internet fix de 300+ tv cu card ci, hbo, cinemax si inca 2 3 posturi pay per view)
de pe forum inteleg ca au marit si la telefonie mobila dar nu cu ft mult (10-15 centi per abonament)

Da, au fost primii (deși am dubii fata de Telekom), dar era de așteptat. Tarifele lor sunt mici și nu au marja de basculare. Și sunt rotunjite: 30, 35 și 40 lei la net,30 TV, 15 lei hbo, 5E mobil... Ai înțeles ideea.

Oricum, Orange e singurul care nu a majorat, încă, abonamentele existente. Doar pe cele noi le-a mărit cu 1E. Vedem ce se întâmplă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate