Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Update DVD/DiVx Dual DVD-800 cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
tzucul

tzucul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.03.2006
Sunt nou pe forum dar am vazut o gramada de discutii pe aceasta tema si indraznesc sa intreb si eu ce e de facut pentru un Dual DVD-800,care in urma incercarii unui upgrade de firmware cu un soft de la Mtz de pe pagina dar esuata din cauza opririi aparatului in timpul updatelui de catre proprietar,nu mai raspunde la nici o comanda iar pe ecran ramane afisat salutul HELLO.Mentionez ca nici o tasta nu mai raspunde la comenzi.

Multumesc anticipat.

#2
morosanuciprian

morosanuciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 21.06.2004
Bine ai venit printre noi. Din punct de vedere "psihic" player-ul este mort, dar "fizic" este viu ( :o ) Din cate am vazut se pare ca are chipset MTK. Adica poti sa-l readuci la viata printre noi cu punerea din nou a firmware-lui printr-un cablu serial, operatie pe care o recomand sa nu o faci daca nu stii foarte bine acest lucru. O solutie o gasesti tot la MTZ pe site. Uite aici. Asteptam raspunsul tau. Bafta  :coolspeak: .

Later edit: NU UITA de butonul SEARCH. Daca ai fi cautat pe forum gaseai raspunsul deja!

Edited by morosanuciprian, 07 March 2006 - 21:00.


#3
tzucul

tzucul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.03.2006
Ok am citit ce scrie acolo si am sa fac rost de cablu de date serial dar am o intrebare,am nevoie de softul original sau pot instala direct firmware-ul lui Mtz.De unde pot lua softul original pentru ca aparatul a venit fara soft.

#4
morosanuciprian

morosanuciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 21.06.2004
Din cate stiu trebuie sa pui firmware original. Pentru asta trebuie sa faci rost de unul original, pe care trebuie sa-l cauti singur. Pe urma poti sa-l pui si pe cel al lui MTZ. Succes  :coolspeak: !

Edited by morosanuciprian, 08 March 2006 - 11:50.


#5
tzucul

tzucul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.03.2006
Deci cred ca pot sa il arunc deoarece nu am gasit niciunde softul original al aparatului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate