Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Nu mai sunt bani de Rabla 2019 de vor sa introduca conditia cu ITP valabil ?

* * * * - 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
574 răspunsuri în acest subiect

#343
Rcfadu

Rcfadu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 17.03.2019
Eu nu inteleg cum dealer ul imi poate spune ca masina, din punctul de vedere al emisiilor de co2, se incadreaza la rabla, cand pe site si in oferta  scrie ca emite 121g co2, programul aplicandu se la maxim 120g co2.

#344
Fmmd

Fmmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 08.02.2019

View PostRcfadu, on 03 aprilie 2019 - 22:45, said:

Eu nu inteleg cum dealer ul imi poate spune ca masina, din punctul de vedere al emisiilor de co2, se incadreaza la rabla, cand pe site si in oferta  scrie ca emite 121g co2, programul aplicandu se la maxim 120g co2.


Ia o de sigura,limita este 140

View Posttdan08, on 03 aprilie 2019 - 22:13, said:

S-ar putea sa ai dreptate. Am intrat pe site-ul AFM și într-adevăr este un anunț în care aceasta ordonanță de urgenta se supune unei dezbateri publice. Vestea buna este ca a fost publicata pe 28 martie și ca termenul de dezbatere este de 10 zile. Deci se încheie undeva pe 8 aprilie. Nu vad niciun anunț cu privire la începerea programului pe 5 aprilie, ceea ce ma face sa cred ca vineri programul nu o sa înceapă. Ci mai  degrabă spre sfârșitul săptămânii viitoare.



Attachment Screenshot_20190403-230532.jpg



Attachment 2019-03-28_proiect_OM(1).pdf


5 aprilie sunt basme,de aceea si ministra a avansat luna aprilie fara a da o data sigura la ultima emisiune tv pe antena 3 duminica trecuta
In mod realist si optimist,programul va incepe undeva la mijl / sfarsit  saptam viit si cei care au deja masinile venite la dealeri vor putea sa le ridice in saptam 15-21 april

#345
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 318
  • Înscris: 19.05.2005
Eu va sfatuiesc sa nu mai speculati. Asteptati sa apara un anunt oficial si atunci se stie cu siguranta.


#346
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.803
  • Înscris: 06.12.2006
Vedem mâine ce anunțuri se dau. 5 aprilie  este data pe care au spus-o cei din minister în urmă cu 2 săptămâni.

#347
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.803
  • Înscris: 06.12.2006
Liniște totală....
După ce în urmă cu 2 săptămâni miniștrii  se umflau în pene zicând că "până pe 5 aprilie" programul o să fie funcțional, acum și-au schimbat declarațiile spunând că "luna aceasta" vom demara programul. Deci poate fi oricând până la sfârșitul lunii.

Încă o dovada că nu poți avea încredere în politicienii noștri și tot ce mănâncă ei pe la tv sunt declarații la vrăjeală spuse  sa dea bine la TV.

#348
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 318
  • Înscris: 19.05.2005
Nu am vazut nicio declaratie in acest sens. Potrivit ZF, bugetul a fost trecut in MO.
Nici nu ma asteptam sa inceapa astazi....

#349
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.049
  • Înscris: 16.02.2002

View PostHannibal_od, on 05 aprilie 2019 - 10:27, said:

Nu am vazut nicio declaratie in acest sens. Potrivit ZF, bugetul a fost trecut in MO.
Nici nu ma asteptam sa inceapa astazi....
Bugetul da, ordinul de incepere nu

#350
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.803
  • Înscris: 06.12.2006
Bugetul e aprobat de mai mult timp. Nu bugetul e problema

#351
Fmmd

Fmmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 08.02.2019

View Posttdan08, on 05 aprilie 2019 - 10:24, said:

Liniște totală....



Cei de la reprezentanta stiu cu cel putin 2 zile inainte de marele anunt facut pt publicul larg.Am niste surse sigure care au zis clar:10-12 aprilie
Aceleasi surse mi au spus si ca Skoda Scala nu va veni in Ro cu motorul de 1.5 tsi,cautati in sectiunea  auto news-skoda scala comentariul meu sa vedeti ca e dat cu 1 luna inainte de a veni motorizarile pt Ro

Mie mi ar placea sa greseasca si sa inceapa luni,as ridica si eu masina saptam viitoare din reprezentanta

Editat de Fmmd, 05 aprilie 2019 - 11:17.


#352
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.750
  • Înscris: 13.06.2004
Dar din curiozitate, ce maşini vreţi să duceţi la schimb?   :huh:

#353
Fmmd

Fmmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 08.02.2019
La mine s a ocupat reprezentanta,mi a dat un nr de telef al unui domn care  s aprezentat la ei avnd o rabla.Am luat legat cu el,actele sunt ok fiind controlate de cei de la reprezntanta, ne am inteles la pret(12 mil) si acum asteptam...zicea ca are un Opel vechi pt rabla,nu stiu alte detalii

In principiu orice reprezentanta care se respecta are nr de telef ale posesorilor de rabla,aici intervine cat de ok este agentul de vanzari.In 2017 am dat 13mil pe un tichet pt masina sotiei,anul trecut in toamna ma vrajea cineva de la BradySkoda cu 500 euro tichetul si anul asta am batut palma la 12 milPosted Image

Editat de Fmmd, 05 aprilie 2019 - 12:08.


#354
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 318
  • Înscris: 19.05.2005

View PostFmmd, on 05 aprilie 2019 - 11:13, said:

Cei de la reprezentanta stiu cu cel putin 2 zile inainte de marele anunt facut pt publicul larg.Am niste surse sigure care au zis clar:10-12 aprilie


Astazi, am vb cu agentul de vanzari si a vehiculat tot data de 10 aprilie.

#355
Fmmd

Fmmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 08.02.2019
V am spus,mijlocul sau sfarsitul saptam viitoare...ce sa mai zicem,important este  ca va fi Rabla in viitorul apropiat

Deranjant e altceva,iesi tu ministru si avansezi o data clara de 5 aprilie dupa care nimeni nu se sinchiseste sa spuna ceva.Toata lumea astepta azi o noutate,o informatie despre pasii care mai sunt de facut pana la inceperea programului,nu poti lasa mii de oameni care asteapta cu ochii in soare...

Editat de Fmmd, 05 aprilie 2019 - 16:29.


#356
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 318
  • Înscris: 19.05.2005

View PostFmmd, on 05 aprilie 2019 - 16:12, said:

V am spus,mijlocul sau sfarsitul saptam viitoare...ce sa mai zicem,important este  ca va fi Rabla in viitorul apropiat

Deranjant e altceva,iesi tu ministru si avansezi o data clara de 5 aprilie dupa care nimeni nu se sinchiseste sa spuna ceva.Toata lumea astepta azi o noutate,o informatie despre pasii care mai sunt de facut pana la inceperea programului,nu poti lasa mii de oameni care asteapta cu ochii in soare...
Nu te-ai obisnuit deja cu propaganda celor care ne guverneaza? Nu dau nici 2 bani pe muritorii de rand, conteaza doar ei si bunastarea lor Posted Image

#357
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostHannibal_od, on 05 aprilie 2019 - 16:58, said:

Nu te-ai obisnuit deja cu propaganda celor care ne guverneaza? Nu dau nici 2 bani pe muritorii de rand, conteaza doar ei si bunastarea lor Posted Image
Aoleuuuuu , a intirziat pomana ....

#358
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.803
  • Înscris: 06.12.2006

View PostHannibal_od, on 05 aprilie 2019 - 16:58, said:


Nu te-ai obisnuit deja cu propaganda celor care ne guverneaza? Nu dau nici 2 bani pe muritorii de rand, conteaza doar ei si bunastarea lor Posted Image



Normal... Ca doar politicienii nu iau mașini prin programul rabla, nu iau case prin programul prima casă, așa că pentru ei puțin contează că începe azi, săptămâna viitoare sau luna viitoare.

Ei fac declarații doar pentru a da bine la TV, pentru a părea că "muncesc din greu" pentru binele poporului.

Iar când vine vorba de legile justiției, dau ordonanțe chiar și noaptea.

Mă întreb de ce acum nu se duce nimeni din presă să-i ia la întrebări... Băi nene, ai zis în urmă cu două săptămâni "până pe 5". Ce faci? Dormi?

Cum ar fi ca noi la job să spunem șefului că treaba pe care trebuia să o facem azi o să o facem săptămâna viitoare?

Editat de tdan08, 05 aprilie 2019 - 17:12.


#359
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.654
  • Înscris: 17.01.2019
Probabil ca iau si ei masini prin rabla si case prin prima casa, ca daca pot sa beneficieze de ce sa nu o faca, de obicei politicianul si afaceristul e ahtiat dupa bani, daca poate sa fure 1000 lei din buget se va tavali daca e nevoie pentru aia 1000 lei indiferent de cat de bogat este, ca nu si-ar ierta sa rateze ocazia, sa stie ca a putut sa fure ceva si nu a facut-o.
Dar mai ales politicienii si afaceristii detin beneficiarii reali ai programului rabla si prima casa, adica firmele care vand masini si case, deci pentru ei conteaza cand incepe sa vina cashul.

#360
Hannibal_od

Hannibal_od

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 318
  • Înscris: 19.05.2005

View Post86-APP, on 05 aprilie 2019 - 17:08, said:

Aoleuuuuu , a intirziat pomana ....
Ceasul rau, pisica neagra! Te-ai bagat repede in seama ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate