Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Cartierul Toamnei - prelungirea ghencea

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Ti-am scris mai sus . Nu stau in zona dar am facut n-spe lucrari in zona . Iti spun ca este infecta , fara viitor , un ghetou .

#20
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Dar care zona este "neinfecta și cu viitor" in banii ăștia? Scuze de off topic.

#21
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Una din cele mai proaste zone existente in periferiile Bucurestiului, ma depaseste total cum naiba au fost atat de multi care au luat teapa sa se mute acolo. Practic nu esti legat cu nimic, noroi cat cuprinde fara posibilitati de mai bine cand jumatate din strazi sunt in cota indiviza ipotecata la banca, inghesuit si aglomerat.

#22
GuLL1v3R

GuLL1v3R

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008
Am fost astazi sa vad cum se circula, de la stadion ghencea pana la respectiva locatie 35 min doar linie dreapta fara a fenta (Prelungirea Ghencea), daca as fi fentat pe stradute 21 minute. Am discutat cu un localnic care sta de aproximativ 1 an si jumatate in acel bloc, are de reprosat doar drumul dar cum am spus-o si eu nicaieri nu se circula lejer si faptul ca straduta inca nu este astfaltata , dezvoltatorul a dat in judecata primaria pentru ca a fost o donatie catre primarie iar ei nu au vrut sa faca nimic si pentru ca pierde din cauza asta a hotarat sa isi ia terenul inapoi sa il astfalteze si sa puna bariere. O sa mai fac cateva experiente si cu ratb-ul si a merge pe jos etc.....

@filip te inteleg poate ca ai dreptate, dar am mers in majoritatea zonelor, toate au minusuri:
Militari - aglomeratie, inghesuiala, apartamente micute, dai noroc cu vecinul de vis a vis
Titan - aglomeratie, strazi pline de noroi, apartamente micute, avantaj ca ai metrou
Bragadiru - aglomerat, apartamente maricele (16 metri patrati balcon de care nu te poti bucura), ai avantaj ca exista o gradinita aici de stat care se anunta ca e full deja, vecini stresati.
Magurele - aglomerat, mi se pare ca e departe de bucuresti, nu am gasit ceva sa ma atraga
Berceni - aglomerat, avantaje ca ar fi metroul in zona, dar constructiile au fost facute haotic, tot felul de mirosuri, m-am interesat in cartierul solar (vecini stresati, apartamente micute)

Apartamente vechi - preturile EXAGERATE pt 60 mp, apartamente in care investesti cel putin 10000 euro fara mobila, iar cel putin noi nu ne permitem sa investim inca 10000 - 15000 euro acum intr-un apartament. Un apartament care sa arate bine sare de 85000 euro 3 camere.

Esti limitiat oarecum cand te inhami la rate.

Multumesc mult tuturor care au comentat, momentan sunt in cautare, am spus-o pentru mine cel putin exista avantajul ca este mobilat modern cu gust, utilat cu gust si ca investitia va fi minima.

#23
dark_tzotzo

dark_tzotzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 16.07.2008
Eu am luat asta vara un apartament vechi in bloc de 4 etaje cu 52k, 2 cam 50 mp, in zona Dristor. Gasesti vechi ok, doar sa cauti. Eu sincer as prefera in Titan sau Berceni decat in Bragadiru si probabil as pune Militari ca fiind cel mai rau.

Idea cu chiria cred ca e cea mai buna, gasesti in zona ceva de inchiriat, nu neaparat pe strada respectiva. Asta, desigur, daca poti sa stai cu chirie, fiind mai greu daca ai copii sa te muti de colo colo.

#24
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View PostGuLL1v3R, on 19 februarie 2019 - 23:41, said:

Am fost astazi sa vad cum se circula, de la stadion ghencea pana la respectiva locatie 35 min doar linie dreapta fara a fenta (Prelungirea Ghencea), daca as fi fentat pe stradute 21 minute. Am discutat cu un localnic care sta de aproximativ 1 an si jumatate in acel bloc, are de reprosat doar drumul dar cum am spus-o si eu nicaieri nu se circula lejer si faptul ca straduta inca nu este astfaltata , dezvoltatorul a dat in judecata primaria pentru ca a fost o donatie catre primarie iar ei nu au vrut sa faca nimic si pentru ca pierde din cauza asta a hotarat sa isi ia terenul inapoi sa il astfalteze si sa puna bariere. O sa mai fac cateva experiente si cu ratb-ul si a merge pe jos etc.....

@filip te inteleg poate ca ai dreptate, dar am mers in majoritatea zonelor, toate au minusuri:
Militari - aglomeratie, inghesuiala, apartamente micute, dai noroc cu vecinul de vis a vis
Titan - aglomeratie, strazi pline de noroi, apartamente micute, avantaj ca ai metrou
Bragadiru - aglomerat, apartamente maricele (16 metri patrati balcon de care nu te poti bucura), ai avantaj ca exista o gradinita aici de stat care se anunta ca e full deja, vecini stresati.
Magurele - aglomerat, mi se pare ca e departe de bucuresti, nu am gasit ceva sa ma atraga
Berceni - aglomerat, avantaje ca ar fi metroul in zona, dar constructiile au fost facute haotic, tot felul de mirosuri, m-am interesat in cartierul solar (vecini stresati, apartamente micute)

Apartamente vechi - preturile EXAGERATE pt 60 mp, apartamente in care investesti cel putin 10000 euro fara mobila, iar cel putin noi nu ne permitem sa investim inca 10000 - 15000 euro acum intr-un apartament. Un apartament care sa arate bine sare de 85000 euro 3 camere.

Esti limitiat oarecum cand te inhami la rate.

Multumesc mult tuturor care au comentat, momentan sunt in cautare, am spus-o pentru mine cel putin exista avantajul ca este mobilat modern cu gust, utilat cu gust si ca investitia va fi minima.
Apartamente vechi sa stii ca poti gasi in preturi omenesti, dar trebuie sa te hotarasti pe o zona cat de cat in banii tai si sa stai pe ea zilnic, vizionari, discutat cu vecinii, ajungi sa cunosti care agent e OK care e habarnist si tepar. Inteleg constrangerea ca nu ai bani sa bagi dar iti spun ceva, singura chestie care conteaza in imobiliare e locatia! Orice alta problema se poate rezolva in timp, dar nu locatia. Din locatie vin multe probleme sau avantaje, nu doar ca ajungi repede la Mall sau birou. Daca iei o bijuterie de 4 camere din Rahova (sunt aparatamente chiar OK pe acolo), poti sa ai marmura, granit si cel mai scump lemn masiv la parchet tot cat vecinul de pe scara vei vinde, poate cu 10% in plus si mai repede dar nu vei da la pret de Unirii.

#25
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postfilipxxx, on 22 februarie 2019 - 17:49, said:

Inteleg constrangerea ca nu ai bani sa bagi dar iti spun ceva, singura chestie care conteaza in imobiliare e locatia! Orice alta problema se poate rezolva in timp, dar nu locatia.

Total de acord ! Locația poate tine prețul sus sau în poate tine jos. Un jaf din Primăverii poate fi mult mai scump comparativ un apartament ca lumea din Berceni.
Dar referitor la infrastructura, contează la ce anume te referi mai exact. De exemplu, la un moment dat in Drumul Taberei și Băneasa va fi metrou. Ok, peste 20 de ani, dar va fi. :D
Eu stau in camp, intre Tunari și Ștefănești. NICIODATA un apartament aici nu va avea prețul cu al unuia din nordul sau centrul Bucureștiului. La mine ridica prețul doar faptul că e... mă rog, ar fi în nordul Bucureștiului.
Deci da, dacă urmărești la un moment dat, peste 15, 20 de ani sa vinzi, personal prefer un apartament cu 2 camere într-o zonă mai bună decât unul cu 3 camere într-o zonă mai proasta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate