Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

(UNDE) gasesc sa cumpar stickuri memorie defecte?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Cum zice si titlul, unde gasesc sa cumpar stickuri de memorie defecte? Am pus anunt pe cateva site-uri de publicitate(nu pe toate te lasa sa faci cereri). Pentru ce am nevoie? Donatoare pentru recuparari de date. De ce sa cumpar? Poate asa gasesc ca gratis nu se inghesuie lumea.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,892
  • Înscris: 06.01.2008
La 25-30 de lei cat costa un stick, nu stiu cine l-ar mai tine dupa ce s-a stricat. La gunoi, si altul.
Iar cei care le tin au probabil date importante pe ele, nu se risca sa le dea cuiva si pe urma sa se trezeasca cu pozele personale cine stie pe ce site-uri. Spun asta fiindca cea mai intalnita problema e cea cand stick-ul se blocheaza pe read-only, iar datele tot se mai pot copia de pe stick.

Edited by Hider141, 08 February 2019 - 08:33.


#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@diliuleutzudeaur, care este motivul pt. care ai nevoie de stick-uri USB defecte ?! ca nu inteleg ce vrei sa spui prin "Donatoare pentru recuparari de date" !
Sfatul meu ? cumpara stick-uri din magazin sau la mana a doua pentru "Donatoare pentru recuparari de date"  Posted Image

#4
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Donatoare pentru recuperari de date adica sa ma folosesc de placa logica, controler de pe placa logica pentru a transplanta chipuri de pe alte stickuri pentru a incerca recuprare de date.
Sfatul tau: sa cumpar stickuri la mana a doua; Asta incerc sa fac.
PS: nu am nevoie de sfaturi paranoice. Astept sfaturi normale daca vad ca nu se poate o sa cer inchiderea topicului.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,892
  • Înscris: 06.01.2008
Nimeni nu te opreste sa faci asta cu stick-uri cumparate din targ sau de la chinezi, chiar daca sunt functionale.

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
E ca si cind ai vrea sa cumperi hdd-uri stricate. Mai bine il desfac si imi pun platanele drept decoratiuni prin casa, decit sa ma gindesc oare ce ai putea recupera tu de pe el.
La cit sint de ieftine stick-urile la chinezi acum, nu vad de ce n-ai cumpara citeva, si le strici dupa pofta inimii.
Si mai e un aspect: cind moare un stick, fie este aruncat intr-un sertar si uiti de el, fie primeste doua ciocane si ajunge la gunoi. Realizezi ca esti prima persoana care cauta sa cumpere stick-uri stricate, da?

#7
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Chestiile astea se defectează? N-am avut vreunul stricat până acum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate