Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

The Reich will rise!

* - - - - 1 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
225 răspunsuri în acest subiect

#199
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.054
  • Înscris: 12.12.2016

View Postg_force, on 31 ianuarie 2019 - 23:54, said:

Eu,  chiar daca as fi evreu roman la origine, acum sunt american adevarat
Tu esti american cum sunt eu mohican....
Poate dupa cateva generatii ai urmasilor tai vor fi "adevarati" americani ca si Marele Alb Trump de origine din Kallstadt in der Pfalz, GERMANY.
Si poate vor arunca ciomagul ala de cioban pe care nu ai uitat-o sa o iei cu tine, de o folosesti traditional inca in loc de argumente.
Da ai citit bine, nu este o greseala. Eroul tau tot din neamul asta nazist e....

Habar nu am la ce esti asa de mandru, nu as schimba cu tine pentru nimic in lume.

Editat de WestPoint, 01 februarie 2019 - 01:02.


#200
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postg_force, on 31 ianuarie 2019 - 23:54, said:

Repeta dupa mine: das reich ist kaputt!   Posted Image

Or cantat si altii requiem-ul Germaniei. Si in 1919 la Versailles, si in 1922-1924 in Ruhr (!)... si s-or trezit cu masa pusa-n cap in 1940.
Apoi in '45 cand or impartit-o in doua, iar i-or cantat slujba de ingropaciune.

Numa' ca dupa alti 45 de ani o re-nascut, re-unificata, iar azi este motorul economic al UE.

Remarcabil, dupa 2 requiem-uri. :)

View Postshefu_de_combinat, on 31 ianuarie 2019 - 23:09, said:

Daca mai fac si blat cu rusii, se super-activeaza memoria si suna niste alarme.
Uita-te in istorie si vei vedea ca atunci cand Germania s-o inteles cu Rusia, amandoua or prosperat.
Relatia asta va deveni din ce in ce mai stransa, asa ca obisnuieste-te cu ideea.

View PostWotan, on 01 februarie 2019 - 00:20, said:

In fata televizorului cu alune si bere, urmarind interesati cum se chinuie britanicii sa gateasca singuri, fara sa-si dea foc la casa... Posted Image
Va fi, probabil, foarte amuzant.
Nu subestima un om infometat si nici o natiune care nu accepta infrangerea.
Or mai fost in prag de colaps.
Si sa nu uitam ca sunt veri cu nemtii... :)

#201
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostHunor_66, on 01 februarie 2019 - 00:55, said:

Relatia asta va deveni din ce in ce mai stransa, asa ca obisnuieste-te cu ideea.

Pai e perfect, relatia trebuie sa devina stransa si foarte vizibila, ca sa nu existe dubii despre faptul ca ambele tari ne sunt inamici, unii in mod natural si fundamental si altii mai softcore.
Interesul nostru direct este o Germanie slaba si nimic altceva. Nu ma luati cu aberatii ca facem cabluri auto&shit pentru ei ca nu despre aia e vorba.

View PostHunor_66, on 01 februarie 2019 - 00:55, said:

Remarcabil, dupa 2 requiem-uri.

3rd time's a charm Posted Image

----------------

Side question:
Am uitat care din ungurii de p-aici se lezase ca a fost amenintat cu violente pe net. A fost instiintat parchetul, CNCD, si Senatul Galactic?

Editat de shefu_de_combinat, 01 februarie 2019 - 03:52.


#202
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postg_force, on 31 ianuarie 2019 - 23:54, said:

Ca sa se corecteze chestiile pe care le aratati acolo nu a fost nevoie ca SUA sa fie ocupata de nici o putere straina. Si nici nu au rezultat jde milioane de victime si distrugeri materiale inimaginabile.  
Ai uitat sa mentionezi cele 2 bombe atomice daca e sa vb.despre civili ucisi si distrugeri inimaginabile Posted Image
Ca sa fim corecti cu toata lumea.

#203
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postshefu_de_combinat, on 01 februarie 2019 - 03:45, said:

Pai e perfect, relatia trebuie sa devina stransa si foarte vizibila, ca sa nu existe dubii despre faptul ca ambele tari ne sunt inamici, unii in mod natural si fundamental si altii mai softcore.
Ehhh, la cati inamici aveti, ce mai conteaza inca unu'... Oricum, M. Neagra ramane unicul aliat.

Quote

----------------

Side question:
Am uitat care din ungurii de p-aici se lezase ca a fost amenintat cu violente pe net. A fost instiintat parchetul, CNCD, si Senatul Galactic?
Side answer: n-o fost cazul, ca o fost identificat amenintatorul si i s-o luat maul.

#204
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.642
  • Înscris: 26.03.2008

View Postshefu_de_combinat, on 01 februarie 2019 - 03:45, said:

......
Interesul nostru direct este o Germanie slaba si nimic altceva. Nu ma luati cu aberatii ca facem cabluri auto&shit pentru ei ca nu despre aia e vorba.
......

Nu stiu daca e chiar asa. Interesul nostru este ca partenerii nostri sa fie puternici si sa avem cu ei cat mai multe afaceri. Sa cream cat mai multa dependenta in relatiile bilaterale.

In relatiile internationale nu exista prietenii. Exista interese. Interesul nostru este ca interesul lor sa fie o Romanie cat mai dezvoltata.

#205
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.818
  • Înscris: 01.10.2002

View PostHunor_66, on 01 februarie 2019 - 00:55, said:

Nu subestima un om infometat si nici o natiune care nu accepta infrangerea.
Or mai fost in prag de colaps.
Si sa nu uitam ca sunt veri cu nemtii... Posted Image
Doar ca de data asta lupta pentru putere se face pe plan economic... https://www.digi24.r...de-euro-1040342
"Institute of Directors avertizează că cel puțin 29% dintre directorii companiilor britanice cred că Brexitul le pune în pericol afacerea și au ales să mute sediile în alte țări. Cel puțin 1 din 10 companii și-a mutat deja operațiunile."
"Și companii mari, precum Sony sau Panasonic, au mutat sediul central din Londra în alte țări din Europa."
"„Ne așteptăm la un transfer de 800 de miliarde de euro în bunuri din Londra spre Frankfurt, marea parte a acestor transferuri vor avea loc în primul trimestru din 2019”, a spus Hubertus Väth, directorul Frankfurt Main Finance."
"mutarea băncilor ar putea crea, până în 2022, cel puțin 10.000 de noi locuri de muncă în Frankfurt."
Vorba bancherilor frankfurteri "Go ahead, make my day". E evident ca in cativa ani vor depasi Londra ca si centru financiar...

View Postshefu_de_combinat, on 01 februarie 2019 - 03:45, said:

Interesul nostru direct este o Germanie slaba si nimic altceva. Nu ma luati cu aberatii ca facem cabluri auto&shit pentru ei ca nu despre aia e vorba.
Realitatea e ca si Germania si Franta devin tot mai puternice, nu degeaba li se zice "nucleul dur" al UE. E o realitate cu care trebuie sa traim, si sa ne adaptam. Lumea se imparte in zone de influenta. Momentan sunt doua mari si late in estul Europei, UE si Rusia. Nu-ti place de influenta europeana? Poti sa fi in sfera de prieteni a Rusiei, ca si Belarus. Sau Ucraina. Vrei sa fii de capul tau si sa nu-ti zica nimeni ce sa faci? Gandeste-te la fosta iugoslavie. ;)

Editat de Wotan, 01 februarie 2019 - 12:19.


#206
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.818
  • Înscris: 01.10.2002

View PostWestPoint, on 01 februarie 2019 - 00:37, said:

Poate dupa cateva generatii ai urmasilor tai vor fi "adevarati" americani ca si Marele Alb Trump de origine din Kallstadt in der Pfalz, GERMANY.
Partea amuzanta e ca Trump poate pe baza descendentei sale sa ceara pasaport german, si sa obtina cetatenie dubla, cum a facut de exemplu Sandra Bullock. Chiar daca probabil nu e la fel de fluent in germana ca si ea...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xN0LjGneU3w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa cele doua mandate de presedinte SUA la care are dreptul,ar putea sa preia provocari noi. Ar fi fain in rol de cancelar. Imigrantii ilegali expulzati, garduri de sarma ghimpata la granitele uniunii, n-ar mai misca nimeni in front, toti ar fi atenti sa-si plateasca procentele din buget prevazute pentru marea armata europeana... Posted Image

Acum, mai pragmatic vorbind, va fi in necesara o conducere fraanco-germana mai puternica, si mai preocupata de imprimarea unei directii comune, foarte clare. Sanctiuni pentru cei care nu respecta constrangerile bugetare, statul de drept etc.

Editat de Wotan, 01 februarie 2019 - 18:06.


#207
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.054
  • Înscris: 12.12.2016
Si asta mai ales in contextul lui Macron in care SUA este tratata ca......dusman Posted Image

#208
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostHunor_66, on 01 februarie 2019 - 11:57, said:

Ehhh, la cati inamici aveti, ce mai conteaza inca unu'... Oricum, M. Neagra ramane unicul aliat.

Macar avem o parte de granita pe care nu ne uraste nimeni de partea cealalta. Unlike other ppl.

View PostWotan, on 01 februarie 2019 - 17:37, said:

Acum, mai pragmatic vorbind, va fi in necesar nevoie de o conducere fraanco-germana mai puternica, si mai preocupata de imprimarea unei directii comune, foarte clare. Sancttiuni pentru cei care nu respecta constrangerile bugetare, statul de drept etc.

Da mama cu biciu-n mine, episode 34623
Cum dracu "sa bage cineva frica in noi" poate fi o idee respinsa si dorita simultan de aceleasi persoane, dracu stie.

Editat de shefu_de_combinat, 01 februarie 2019 - 18:10.


#209
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.818
  • Înscris: 01.10.2002
Nu, doar Ordine und Disciplina.
[ https://www.dr-p-lacebo.de/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/i/disziplin_extra_tabletten.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Doza zilnica. Pentru ca societea sa functioneze, corporatiile sa crreasca si oamenii sa prospere. Si sa vina naibii trenul la timp, cu buda curata. ;)

#210
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWotan, on 01 februarie 2019 - 18:11, said:

Nu, doar Ordine und Disciplina.
Doza zilnica. Pentru ca societea sa functioneze, corporatiile sa crreasca si oamenii sa prospere. Si sa vina naibii trenul la timp, cu buda curata. Posted Image

Aha. Da' nu cu romani. Cu nemti, ca aia ne vor noua binele lol. O sa faca nemtii planuri ca sa ne dezvoltam noi in Romania pe termen lung si sa fim competitivi pe pietele internationale&shit. Ca ii avantajeaza direct.

Parca ma uit la desene animate. Da' nu animeuri bine desenate.

Editat de shefu_de_combinat, 01 februarie 2019 - 18:18.


#211
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.115
  • Înscris: 03.12.2017

View Postshefu_de_combinat, on 01 februarie 2019 - 18:15, said:



Aha. Da' nu cu romani. Cu nemti, ca aia ne vor noua binele lol.

Nemti sunt al naibii de corecti. Mai correct decat orice Alta natie

#212
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.818
  • Înscris: 01.10.2002
Nu neaparat. Dar sunt oameni pragmatici. Avem interese comune. Si pentru simplul fapt ca exporta jumate din ce produc, au nevoie de o piata mare, fara taxe de import, cu oameni prosperi.
E atat de simplu.

#213
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWotan, on 01 februarie 2019 - 18:18, said:

Avem interese comune.

North Stream 2, gen. Super comune.

#214
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.057
  • Înscris: 31.07.2007
De ce ar vrea germanii sa ne cucereasca? Ce ar avea in plus fata de acum? Ca de aia s-o inventat UE. Acuma, nu neaparat ca nemtii is fucking evil, doar noi avem politicieni de cacat, si ei prosti sa fie sa nu profite. Ca vorba aia, "cand esti prost de mic, la maturitate ajungi in PSD".

#215
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.818
  • Înscris: 01.10.2002

View Postshefu_de_combinat, on 01 februarie 2019 - 18:41, said:

North Stream 2, gen. Super comune.
Noi avem disponibile zacamintele din Marea Neagra, care ar putea inlocui cu succes Nord Stream. Da am reusit sa blocam singuri exploatarea lor, doar cu ajutorul politicienilor nostri.
Ei au nevoie de gaz, si nu au timp si bani de pierdut asteptand ca unii poate vor inceta sa se saboteze singuri. E simplu... Si e vorba de bani. Multi bani. `jda miiaarde de iouroi, ca sa fiu mai precis.

#216
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWotan, on 01 februarie 2019 - 19:04, said:

am reusit sa blocam singuri exploatarea lor, doar cu ajutorul politicienilor nostri.

Singuri pe dracu. Suntem autisti sau ne prefacem ca nu stim ce ordine executa psd? Si ipoteza coincidentelor nefericite merge doar pana intr-un punct.

Editat de shefu_de_combinat, 01 februarie 2019 - 19:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate