Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Infidelitate

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
2154 replies to this topic

#1981
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Sa nu faci vreo prostie. Sa te gandesti la mine, daca s-o intampla, ce ti-am zis. Numeri pana la 3 si o intrebi daca a fost mai bine sau mai prost cu celalalt. Daca a fost mai prost este trimis de la Dumnezeu si trebuie sa dai de pomana la saraci.

#1982
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
atat îi trebuie.. sã aibã doar curajul sa zicã ca a fost mai bine.. :(, dracii iese din ea :rant:

#1983
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016
Io nu ma complic.

#1984
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
In ce sens ?

A, stai ca mi-aduc aminte. Tu vrei numai sa faci sex turism.

Edited by Cr1spy, 01 February 2019 - 19:20.


#1985
Kriss77

Kriss77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 01.08.2018

View Postthebestversionofmyself, on 01 februarie 2019 - 18:29, said:

Pai nu e. Doar ca iti revii greu din soc
Vorbesti frumos de sotul tau si ai incredere in el. Asa eram si eu... E ca si cum realitatea ta ar fi construita pe o fantezie, asta e sentimentul cand afli asa ceva...
Sfarsitul lumii e ca am intrat in randul lumii moderne, cu probleme variate, copii stresati, partaje... ma rog, e sfarsitul lumii pana le randuiesc pe toate. Ma mai speriati si voi cu barbati SH si interdictie la matze Posted Image
De data asta chiar pot sa empatizez cu tine...
Singurul lucru pe care nu il inteleg este cum de mai ai sentimente puternice pentru el, cum spuneai. Cand iti dai seama ca realitatea ta a fost construita pe o fantezie si persoana nu e ce ai crezut tu, reactia fireasca e indiferenta. Dupa o perioada de doliu, de suferinta, spre asta te indrepti chiar fara sa vrei.
Stii cum se zice si asa e : Opusul dragostei nu e ura, e indiferenta.Posted Image

Edited by Kriss77, 01 February 2019 - 19:26.


#1986
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,961
  • Înscris: 26.01.2010

View PostCr1spy, on 01 februarie 2019 - 19:11, said:

In ce sens ?

A, stai ca mi-aduc aminte. Tu vrei numai sa faci sex turism.

Cum se face sex turism ?

View Postsilesax, on 01 februarie 2019 - 17:23, said:

sa stii ca am auzit pe una care motiva faptul ca il inseala pe barbatasu faptul ca e prea dragastos, ca o alinta mereu si ii vorbești prea frumos.. ca ea le mai aude pe colege la munca ca pe ele le mai bate, le mai injura aia ai lor.. si ea nu are parte de asa ceva.. ca s a saturat de atata alintare.. mai simte si ea nevoia de o bataie o injuratura.., sa mor de nu spunea chiar asa, si parea sincera.. Posted Image))


Eu nu l-am inselat pe sot dar tin minte ca ii scoteam ochii ca nu am cu cine ma certa. Incepeam o discutie mai aprinsa pe o anumita tema si el ma lasa cu ochii in soare pana ma linisteam singura. Nu tu sa tipe la mine , sa-mi spuna ca-s cu capul sau orice altceva care mi-ar putea alimenta dorinta de cearta :D

#1987
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 01.11.2006
Eu zic sa va impacati. Ca creca e un om bun in sufletul lui.
Va iubiti de vreo 2-3 ori si dupa aia se linstesc lucrurile, lui nu ii mai trebuie alta.
Un an, o luna, cum v-o fi narocul....
Da merem inainte....

Acum, serios, incearca sa mai iei viata la misto, nevoia te invata
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aIxcqqrC6Ac?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1988
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Calatoresti si faci sex pe unde ajungi, cu diverse persoane. Sau calatoresti ptr sex, nu stiu exact, care din cele doua.

#1989
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,961
  • Înscris: 26.01.2010

View PostKriss77, on 01 februarie 2019 - 19:26, said:

De data asta chiar pot sa empatizez cu tine...
Singurul lucru pe care nu il inteleg este cum de mai ai sentimente puternice pentru el, cum spuneai. Cand iti dai seama ca realitatea ta a fost construita pe o fantezie si persoana nu e ce ai crezut tu, reactia fireasca e indiferenta. Dupa o perioada de doliu, de suferinta, spre asta te indrepti chiar fara sa vrei.
Stii cum se zice si asa e : Opusul dragostei nu e ura, e indiferenta.Posted Image

Neah ,opusul dragosteai e tristetea dar asta nu inseamna ca nu mai ai sentimente fata de el/ea. Poti sa iubesti pe cineva din tot sufletul si tot sa te desparti de el daca ai impresia ca asta va fi mai bine pentru tine in viitor sau ca nu puteti avea un viitor.

E greu sa explici cuiva motivele dar ultima data cand am auzit intrebarea ''cum poti spune ca ma iubesti dar vrei sa ne despartim'' a fost acum cateva luni cand am incercat scap de prietenul actual. Cand castiga ratiunea in detrimentul inimii , hotararea e foarte usoara si ajungi sa te obisnuiesti cu ea. Daca nu face nimic sa-ti schimbe hotararea , te doare al dracu de tare dar esti multumita cu ideea ca a fost hotararea luata de tine si te impaci cu ea. Daca nu e de acord cu hotararea ta si sparge zidurile cu tot ce are la indemana , lasi dracu ratiunea si te bucuri ca nu te-a ascultat.

Cam asa stau lucrurile in cazul meu care nu e asemanator absolut deloc cu al initiatoarei dar , sunt convinsa ca daca sotul ar fi aratat cat de mult isi doreste sa NU o piarda , divortul nu ar mai fi pe masa.

View PostCr1spy, on 01 februarie 2019 - 19:43, said:

Calatoresti si faci sex pe unde ajungi, cu diverse persoane. Sau calatoresti ptr sex, nu stiu exact, care din cele doua.

Hmmm , alegi partenerul de sex inainte sau il gasesti la destinatie ?

#1990
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
De unde sa stiu eu amanuntele astea ?
Si daca nu spune singur, nu vezi ca nu scoti nimic de la el ?



#1991
Love_on_the_brain

Love_on_the_brain

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 970
  • Înscris: 13.10.2018

View PostDeathRipple, on 01 februarie 2019 - 18:02, said:



nu stiu unde-ai vazut/citit tu asta, dar indragosteala este un set de reactii chimice menite sa faca hijack la organism si cu efect inhibator asupra creierului. face shut down la partile responsabile cu logica si ratiunea. in acelasi timp, infuzia de serotonina provoaca dependenta (efect identic drogurilor - de ce crezi ca oamenii sunt atat de terminati dupa droguri?). nu e o gluma. toate astea pentru a pregati organismul pentru reproducere.
este evident ca treaba asta nu are cum sa tina pe tot parcursul vietii. asa cum drogurile te omoara, asa si indragosteala ar avea acelasi efect. read more :)
Zici? E ok, probabil ca intr-o zi o sa auzi de Helen Fischer si o sa cresc 1 mm in ochii tai. Dar e posibil si ca probabilul asta sa nu se intample. :)
Am mancat un e.

Edited by Love_on_the_brain, 01 February 2019 - 21:19.


#1992
Kriss77

Kriss77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 01.08.2018

View PostNoua_pe_site, on 01 februarie 2019 - 19:51, said:

Neah ,opusul dragosteai e tristetea dar asta nu inseamna ca nu mai ai sentimente fata de el/ea. Poti sa iubesti pe cineva din tot sufletul si tot sa te desparti de el daca ai impresia ca asta va fi mai bine pentru tine in viitor sau ca nu puteti avea un viitor.

E greu sa explici cuiva motivele dar ultima data cand am auzit intrebarea ''cum poti spune ca ma iubesti dar vrei sa ne despartim'' a fost acum cateva luni cand am incercat scap de prietenul actual. Cand castiga ratiunea in detrimentul inimii , hotararea e foarte usoara si ajungi sa te obisnuiesti cu ea. Daca nu face nimic sa-ti schimbe hotararea , te doare al dracu de tare dar esti multumita cu ideea ca a fost hotararea luata de tine si te impaci cu ea. Daca nu e de acord cu hotararea ta si sparge zidurile cu tot ce are la indemana , lasi dracu ratiunea si te bucuri ca nu te-a ascultat.

Cam asa stau lucrurile in cazul meu care nu e asemanator absolut deloc cu al initiatoarei dar , sunt convinsa ca daca sotul ar fi aratat cat de mult isi doreste sa NU o piarda , divortul nu ar mai fi pe masa.

Noua, premisele de la care plecam, in cazul tau si al initiatoarei, sunt diferite.
Tu vorbesti despre situatia in care acea persoana, asa cum o cunosteai, nu se se mai potriveste cu ce vrei tu, iti incurca viata intr-un fel sau altul si atunci iei decizia sa o lasi in spate si sa mergi inainte cu ce vrei tu de la viata, chiar daca inca tii la ea si te doare decizia ta. Deci iti doresti ceva mai mult decat iti poate ea oferi pe moment.
In cazul initiatoarei ea a fost mintita, simte ca a avut incredere intr-un om care nu merita asta si care s-a dovedit a fi complet diferit de ce credea ea despre el. Credinta pe care si-a bazat sentimentele. Daca crezi ca cineva este bun, fidel si te iubeste, nu este normal ca atunci cand descoperi ca nu este asa sa iti treaca si sentimentele pentru el? Mie asa mi se intampla. Doare pe moment dar pana la urma ramane doar indiferenta. De asta nu inteleg cum inca il mai iubeste. Ce o mai leaga de el?

Edited by Kriss77, 01 February 2019 - 21:27.


#1993
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostLove_on_the_brain, on 01 februarie 2019 - 21:18, said:

Zici? E ok, probabil ca intr-o zi o sa auzi de Helen Fischer si o sa cresc 1 mm in ochii tai. Dar e posibil si ca probabilul asta sa nu se intample. Posted Image
Am mancat un e.

n-am stiut ca se si masoara :) mea culpa.

uite-o si pe d-na fischer: http://sitn.hms.harv...-companionship/
spune fix ce-am zis si eu. ca tu vrei sa numesti toooata vraja asta DOAR indragosteala, aia e altceva.

https://news.harvard...-study-of-love/
https://www.psycholo...falling-in-love

samd...

#1994
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostKriss77, on 01 februarie 2019 - 19:26, said:


De data asta chiar pot sa empatizez cu tine...
Singurul lucru pe care nu il inteleg este cum de mai ai sentimente puternice pentru el, cum spuneai. Cand iti dai seama ca realitatea ta a fost construita pe o fantezie si persoana nu e ce ai crezut tu, reactia fireasca e indiferenta. Dupa o perioada de doliu, de suferinta, spre asta te indrepti chiar fara sa vrei.
Stii cum se zice si asa e : Opusul dragostei nu e ura, e indiferenta.Posted Image
Pai spre asta ma indrept cu pasi siguri...  Dupa ce trec hormonii sentimentele provin din convingeri, ori eu acum sunt din ce in ce mai convinsa de faptul ca nu mai e cazul sa investesc nimic...

#1995
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKriss77, on 01 februarie 2019 - 21:26, said:

In cazul initiatoarei ea a fost mintita, simte ca a avut incredere intr-un om care nu merita asta si care s-a dovedit a fi complet diferit de ce credea ea despre el. Credinta pe care si-a bazat sentimentele. Daca crezi ca cineva este bun, fidel si te iubeste, nu este normal ca atunci cand descoperi ca nu este asa sa iti treaca si sentimentele pentru el? Mie asa mi se intampla. Doare pe moment dar pana la urma ramane doar indiferenta. De asta nu inteleg cum inca il mai iubeste. Ce o mai leaga de el?

Hai, frate, că nu l mai iubește. Suferă de orgoliu rănit. Mai lăsa ți o naibii de iubire după nush cați ani de relație și doi copii! :|

#1996
Love_on_the_brain

Love_on_the_brain

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 970
  • Înscris: 13.10.2018

View PostDeathRipple, on 01 februarie 2019 - 21:40, said:



n-am stiut ca se si masoara :) mea culpa.

uite-o si pe d-na fischer: http://sitn.hms.harv...-companionship/
spune fix ce-am zis si eu. ca tu vrei sa numesti toooata vraja asta DOAR indragosteala, aia e altceva.

https://news.harvard...-study-of-love/
https://www.psycholo...falling-in-love

samd...
Cred ca vorbim despre aceleasi lucruri, dar nu reusim sa ne intelegem. Si tu sustii ce spune ea, nu invers. Nu eu am numit vraja indragosteala, am constatat doar ce au cunoscut si spus altii despre vraja si am fost de acord cu ei. Sunt mai interesante clipurile.  :)

#1997
Kriss77

Kriss77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 01.08.2018

View PostMembruAnonim, on 01 februarie 2019 - 21:44, said:

Hai, frate, că nu l mai iubește. Suferă de orgoliu rănit. Mai lăsa ți o naibii de iubire după nush cați ani de relație și doi copii! Posted Image
Eu nu-s de acord cu asta.
Depinde in totalitate de comportamentul lui daca il mai iubeste sau nu, normal ar fi sa creasca cu timpul.
De-asta ziceam ca barbatii sunt principalii responsabili de esecul relatiilor. :)

#1998
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Natura omului e vinovată. Deși n aș folosi cuvântul "vinovat".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate