Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Infidelitate

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
2154 replies to this topic

#1
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019
Sunt intr-o situatie... foarte stupida. Am avut o relatie/casnicie foarte lunga cu un om, relatie din care au rezultat 2 copii. Pentru cei care au copii, stiu ca aparitia copiilor schimba complet datele problemei intr-o relatie. Relatia noastra s-a racit. Eu am fost concentrata pe copii, dandu-i foarte multa libertate. Si intr-un final, cum era de asteptat, el a profitat de acea libertate si si-a gasit o noua relatie. Stand in acelasi timp si in relatia cu mine. A durat foarte mult timp relatia respectiva, eu fiind mintita foarte mult in proces, iar el indragostindu-se foarte tare de persoana respectiva. Numai ca nu a avut curajul sa plece. Si eu curajul sa recunosc ca toate tumulturile pe care le simteam erau datorate minciunilor lui si faptului ca il simteam ca un adolescent indragostit, absent.... Intr-un final am aflat toata povestea lor, cu mult prea multe detalii decat puteam duce. El a ramas in continuare cu mine, si a incercat sa repare ceva, dar... in continuare strain, ca un om indragostit de altcineva... Iar eu sunt nebuna de furie si frustrare. Am tot cerut divortul, dar am primit la schimb tot felul de amenintari (in special financiare) menite sa ma faca sa raman... Foarte multa lume imi spune sa raman in relatie, inclusiv terapeuti, pentru ca vad ca eu mai am sentimente pentru el si pentru ca el... sta si incearca ceva. Dar eu sunt foarte ranita si... simt nevoia de mai mult. Da, la cum ma simt ar trebui sa plec, dar aici intervine subiectul sensibil: copiii. Nu sunt genul care sa stea intr-o relatie doar pentru copii, si totusi nu reusesc sa imi adun curajul. Voi ce ati face?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Da' el de ce nu vrea să divorțeze? De gura lumii sau de ce?



#3
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
pai tocmai pentru binele si sanatatea emotionala a copiilor ar trebui sa iesi din aceasta relatie, sa va vedeti fiecare de viata lui. copiii simt si inteleg mai mult decat credem noi.
ati fost amandoi la terapie sau doar tu ? l-ai intrebat vreodata cum ar fi reactionat si ce ar fi facut daca rolurile se inversau si tu erai cea care il inselai ? cum i-ar fi picat lui toata aceasta chestiune ? a, nu i-ar fi convenit si ar fi mers pana in panzele albe, adica divort si incredintarea copiilor. atunci tu de ce nu ai avea dreptul sa faci asta ? el a fost cel care a gresit mai grav, iar increderea ta in el a fost distrusa, nu se va mai recladi niciodata, mereu va exista acea indoiala ca lucrurile se vor repeta. cine a inselat o data, de cele mai multe ori o va face din nou, si din nou...

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am o prietenă care a divorțat după ce l a prins pe bărbată su cu alta. Acum regretă. I ar fi fost mult mai ușor dpdv financiar cu el. Dacă nu ești o femeie independentă financiar, rămâi cu el. Dacă te descurci, divorțează.

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Si ti-ai facut azi user pe Softpedica ca sa ne pui la curent cu problema asta ? Tu crezi ca noua ne este usor ? Pai noi avem distrusii nostri de care trebuie sa avem grija ( nu dau nume ) , cine sa se mai ocupe si de tine ?

#6
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016

 thebestversionofmyself, on 15 ianuarie 2019 - 11:37, said:

Sunt intr-o situatie... foarte stupida. Am avut o relatie/casnicie foarte lunga cu un om, relatie din care au rezultat 2 copii. Pentru cei care au copii, stiu ca aparitia copiilor schimba complet datele problemei intr-o relatie. Relatia noastra s-a racit. Eu am fost concentrata pe copii, dandu-i foarte multa libertate. Si intr-un final, cum era de asteptat, el a profitat de acea libertate si si-a gasit o noua relatie. Stand in acelasi timp si in relatia cu mine. A durat foarte mult timp relatia respectiva, eu fiind mintita foarte mult in proces, iar el indragostindu-se foarte tare de persoana respectiva. Numai ca nu a avut curajul sa plece. Si eu curajul sa recunosc ca toate tumulturile pe care le simteam erau datorate minciunilor lui si faptului ca il simteam ca un adolescent indragostit, absent.... Intr-un final am aflat toata povestea lor, cu mult prea multe detalii decat puteam duce. El a ramas in continuare cu mine, si a incercat sa repare ceva, dar... in continuare strain, ca un om indragostit de altcineva... Iar eu sunt nebuna de furie si frustrare. Am tot cerut divortul, dar am primit la schimb tot felul de amenintari (in special financiare) menite sa ma faca sa raman... Foarte multa lume imi spune sa raman in relatie, inclusiv terapeuti, pentru ca vad ca eu mai am sentimente pentru el si pentru ca el... sta si incearca ceva. Dar eu sunt foarte ranita si... simt nevoia de mai mult. Da, la cum ma simt ar trebui sa plec, dar aici intervine subiectul sensibil: copiii. Nu sunt genul care sa stea intr-o relatie doar pentru copii, si totusi nu reusesc sa imi adun curajul. Voi ce ati face?
Eu as face cum iese financiar mai bine treaba si in plus mi-as gasi si eu la randul meu o amanta, adica o relatie ceva .

#7
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
divortul nu se cere. mergi la un avocat si gata.introduce actiune la isntanta si va desparte instanta. nu are legatura cu faptul ca vrea sau nu barbatu

#8
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
A spus că e financiar dependentă de individ. Pentru copii eu nu mi-aș face griji. Știu destui copii cu părinți despărțiți care au dus-o bine primind afecțiune și atenție de la ambii părinți. Nu mai e o problemă în ziua de azi. De fapt sunt mulți copii care cresc doar cu un părinte pentru că celălalt e plecat la muncă cu anii pe-afară, și asta fără să fie despărțiți.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 caiuscorneliu, on 15 ianuarie 2019 - 12:07, said:

Pentru copii eu nu mi-aș face griji. Știu destui copii cu părinți despărțiți care au dus-o bine primind afecțiune și atenție de la ambii părinți.

Depinde de nivelul de educatie al fiecaruia dintre ei. Sau spiritual, nah. La prietena mea a fost groaznic divortul si toata perioada de dupa. Fiecare dintre ei il injura pe celalalt in fata copilului.

Si, bineinteles, depinde si de varsta copiilor.

#10
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Daca ai acceptat tot rahatul asta pana acum si consider ca merita sa ramai langa talibanul tau, atunci iti poti spune ca iti place. Miorlaielile astea stupide de genul ''ce ma fac'', sunt doar pentru oameni lasi, moi, terminati. Individul asta destept te ameninta ca iti va face probleme sau ca va trebui sa plateasca pensie alimentara ? Parerea mea este ca va trebui sa stai langa el si sa suporti tot jegul pe care ti-l va da pentru restul vietii pe care si asa ai cam ratat-o...

#11
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

 MembruAnonim, on 15 ianuarie 2019 - 12:09, said:



Depinde de nivelul de educatie al fiecaruia dintre ei. Sau spiritual, nah. La prietena mea a fost groaznic divortul si toata perioada de dupa. Fiecare dintre ei il injura pe celalalt in fata copilului.

Si, bineinteles, depinde si de varsta copiilor.

Da. Dar asta e valabil și dacă părinții nu sunt separați. Dacă-s proști și încuiați își distrug copilul și-n sânul "familiei".

#12
Alice_s_madness_returns

Alice_s_madness_returns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2018
Daca esti dependenta financiar de el (asa deduc din cele spuse de tine) nu lua decizii pripite.Fa-ti mai intai ordine in ganduri si aranjeaza-ti iesirea din casnicie pas cu pas.Cauta un loc in care sa te muti cu copiii, asigurate ca ai resursele necesare pentru a-i ingriji, nu ii face sa se simta ca si cum te-ar trada daca inca isi iubesc tatal, explica din timp copiilor ca veti pleca.
E evident ca acum esti furioasa si e absolut natural sa fie asa dar, gandul la copiii ar trebui sa te motiveze sa nu reactionezi impulsiv.

#13
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 thebestversionofmyself, on 15 ianuarie 2019 - 11:37, said:

Sunt intr-o situatie... foarte stupida. Am avut o relatie/casnicie foarte lunga cu un om, relatie din care au rezultat 2 copii. Pentru cei care au copii, stiu ca aparitia copiilor schimba complet datele problemei intr-o relatie. Relatia noastra s-a racit. Eu am fost concentrata pe copii, dandu-i foarte multa libertate. Si intr-un final, cum era de asteptat, el a profitat de acea libertate si si-a gasit o noua relatie. Stand in acelasi timp si in relatia cu mine. A durat foarte mult timp relatia respectiva, eu fiind mintita foarte mult in proces, iar el indragostindu-se foarte tare de persoana respectiva. Numai ca nu a avut curajul sa plece. Si eu curajul sa recunosc ca toate tumulturile pe care le simteam erau datorate minciunilor lui si faptului ca il simteam ca un adolescent indragostit, absent.... Intr-un final am aflat toata povestea lor, cu mult prea multe detalii decat puteam duce. El a ramas in continuare cu mine, si a incercat sa repare ceva, dar... in continuare strain, ca un om indragostit de altcineva... Iar eu sunt nebuna de furie si frustrare. Am tot cerut divortul, dar am primit la schimb tot felul de amenintari (in special financiare) menite sa ma faca sa raman... Foarte multa lume imi spune sa raman in relatie, inclusiv terapeuti, pentru ca vad ca eu mai am sentimente pentru el si pentru ca el... sta si incearca ceva. Dar eu sunt foarte ranita si... simt nevoia de mai mult. Da, la cum ma simt ar trebui sa plec, dar aici intervine subiectul sensibil: copiii. Nu sunt genul care sa stea intr-o relatie doar pentru copii, si totusi nu reusesc sa imi adun curajul. Voi ce ati face?
Deci ii dai doua lovituri sub centura, mai intai te racesti fata de el, apoi ceri divort.

Daca as fi nevasta-sa, mi-as cumpara niste lenjerie calumea, as lua lectii bune de sex oral, si mi-as imbunatati performantele doar cu el in pat.

Dupa cativa ani te va ierta pentru ce i-ai facut.


Infidelitatea lui e doar o consecinta a imaturitatii tale. Ataca problema de la radacina, nu efectele sale.

Edited by OriginalCopy, 15 January 2019 - 12:28.


#14
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007
Cel mai bine pentru copiii este alaturi de mama si de tata, dar doar daca exista intelegere. Certurile pot afecta mai rau copiii decat divortul.
Financiar de regula e mai usor in 2. Dar asta nu-i un motiv sa stai sa inghiti tot ce-ti "ofera" partenerul.

Eu in situatia ta mi-as trage amant, nu inainte de a-mi declara intentia. Fiind femeie, nici nu-i prea greu. Barbatii indura mai greu sa fie inselati de catre nevasta.
Lasa-l pe el sa ia decizia. Daca-i baiat destept va lua o decizie, altfel se va trezi ca-l inseli si nu cred ca-i va conveni.
Daca-i prost va fi pus in fata faptului implinit. Si fiindca o femeie nu poate sta langa un barbat prost, iti va fi mult mai usor sa te debarasezi de el.


Insa ai grija ce amant iti tragi. Sa nu fie unul si mai prost. La SH gasesti tot felul de barbati (sau femei), variantele sunt mai restranse ca la "prima mana", compromisul este cheia. Si asta se realizeaza cu multa intelepciune. Altfel, orice prostie faci in viata, se intoarce impotriva ta.

Eu cunosc multi oameni recasatoriti care o duc foarte bine. In jumatate din cazuri si copiii acestora o duc la fel de bine, in alte situatii copiii au ajuns frunza-in-vant. Depinde de multi factori. Dar in privinta copiiilor, tu fiind mama, ai mai multa influenta asupra a ceea ce va urma.
Viata poti sa ti-o faci frumoasa si incepand de-acum, doar ca ai mai putine variante. Mai putine, dar ele totusi exista. Fericirea e foarte importanta si pentru atingerea ei dupa maturitate e necesara multa intelepciune.

#15
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Ochi alunecosi, inima zburdalnica ...
Deci tu erai concentrata pe copii iar el era concentrat pe alta pasarica

Nu exista riscul sa se mai faca bine. Nu te mai minti inutil
Cunosc destui indivizi din specia asta - inclusiv un cumnat care este cu pasarica numarul 7 sau 8

Si daca-i vezi cum se jura cu mana pe inima ca nu mai fac, aproape ca-ti dau lacrimile

Daca pe tine te napadesc astfel de ganduri, ia gandeste-te un pic si la cealalta
Crezi ca ea nu sufera ? Individul este pur si simplu infect. Divort - asta este singura solutie

#16
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,377
  • Înscris: 16.03.2007
pai tu ce vrei de la el? sa stea langa tine sa va plictisiti impreuna?

omu' vrea actiune, nu rolul pasiv pe care il induci tu. daca aia-l lucreaza mai bine ca tine, normal ca s-a dus barbatu' la alta taraba.

daca vrei scenarii sa-l parasesti, iei lectii de sex oral de la o profesionista, si-l urci pe pereti pe fraier, apoi divort. sa te regrete.

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
Ai doua posibilitati si la urma urmei o sa alegi binele copiilor.

Daca esti independenta financiar si poti sa iti hranesti copii cat si pe tine fara cea mai mica problema, atunci bagi divort si la revedere. Ai sansa sa iti refaci viata, sa le oferi un tata vitreg copiilor cu care de ce nu sa se inteleaga foarte bine.

Daca stai prost financiar, atunci o sa iti fie greu si ca orice mama o sa iti doresti tot binele din lume copiilor. Atunci ramai cu el si intelegeti-va in asa fel incat sa va traiti viata fiecare in felul lui fara sa ii mai pase de celalalt ca si doi amici in aceasi locuinta. Este greu, dar este cea mai buna alegere pentru toti.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Wow, câtă importanță îi dați sexului oral! :w00t:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate