Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

1 decembrie sarbatorit prin protest?

* * - - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1003 replies to this topic

Poll: protest 1 decembrie (185 member(s) have cast votes)

Ce parere aveti de organizarea unui protest in data de 1 decembrie, cu ocazia Centenarului?

  1. E un lucru bun (124 votes [67.03%])

    Percentage of vote: 67.03%

  2. E un lucru rau (54 votes [29.19%])

    Percentage of vote: 29.19%

  3. Nu stiu/Nu raspund (7 votes [3.78%])

    Percentage of vote: 3.78%

Vote

#253
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View PostdaniMMM, on 16 noiembrie 2018 - 23:31, said:


Al dracu' coiot,iti amintisi parola si la contul asta?

Multumim pentru injurii .
,, oamenii inteligenti dezbat idei .....  ''

#254
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postmadagascar123, on 16 noiembrie 2018 - 23:38, said:

Multumim pentru injurii .
,, oamenii inteligenti dezbat idei .....  ''
Legiune,nu am sustinut niciodata ever,scris, ca-s inteligent.Ideile sunt aceleasi,plictisitoare,cred ca e momentul sa dezbatem cine le propaga,si daca exista careva sa le aplice.Ti le asumi,nu?

#255
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
S-a demonstrat deja ca am anticipat/apreciat corect .
Cand afirmam ca tradatorii aia gen macovei &comp duc tara de rapa ....
Ceea ce se intampla , nu e lucru curat .
Nicicand , poporul asta nu a fost mai dezbinat .
Posibil ca asta sa fie primul si ultimul centenar , cine stie ?
Dupa cum evolueaza lucrurile , clar trebuie o tragedie , un cataclism ceva , care sa ne reuneasca .
Unirile , in general , au avut loc numai dupa niste evenimente ; zic si eu ( cat inca mai pot )

#256
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View PostGhita_Bizonu, on 15 noiembrie 2018 - 18:42, said:



tu esti cam aiurea . Adica cam bolsevic....

Sint state cvare chioar au ce sarbatori in legatira cu finele WW1 .
Franta ca a recuperat Alsacia si Lorena
Italia .. care s-a miluit cu ceva.
Polonia ca a renascut.
Cehia, Slovacia idem.
Chiar si Ungaria ca deveniindpendenta siu nu a mai trebuit sa pupe mana Habsbirgului..

Asda ca de ce sa ma juenzz eu ca roman ca sarbatoresc implinirea tarii mele?

Numa ptr ca niste isterici bolsevici au declaratat ca Romania era micul imperiu in opinci?!!

Am vazut cu de ziua armistitiului. Sarbatoare dar solmna.

Asta e parerea mea. 1 dec 1918 chiar daca a insemnat unirea este o consecinta a incheierii unui eveniment tragic, ww1, prea tragic ca sa sarbatoresti cu spectacole si concerte. Eventual o sarbatoarea solemna, coroane de flori pt eroii cazuti nu dilaila.

#257
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postmadagascar123, on 17 noiembrie 2018 - 00:06, said:

Ceea ce se intampla , nu e lucru curat .
Nicicand , poporul asta nu a fost mai dezbinat .
Posibil ca asta sa fie primul si ultimul centenar , cine stie ?
Dupa cum evolueaza lucrurile , clar trebuie o tragedie , un cataclism ceva , care sa ne reuneasca .
Unirile , in general , au avut loc numai dupa niste evenimente ; zic si eu ( cat inca mai pot )
De aici incolo iti dau dreptate,depinde doar cum intelege fiecare.
Nu tu ai fost pe la graniceri cumva?

Edited by daniMMM, 17 November 2018 - 00:10.


#258
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmadagascar123, on 17 noiembrie 2018 - 00:06, said:


Ceea ce se intampla , nu e lucru curat .
Nicicand , poporul asta nu a fost mai dezbinat .


Daca ai sti ce dreptate poti sa ai desi nu o doresc....nu....chiar deloc
dar sa vedem istoria ....
Sa vedem partea cu unirea din vremea lui Cuza si ce a mai urmat.....
teutorii nu ne vor lasa liberi si independenti multa vreme
si mai ales uniti....

#259
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postioppo, on 15 noiembrie 2018 - 09:10, said:


Nu sunt de acord cu tine aici. Este un moment fantastic ca, daca infectia numita Jandarmerie va dori sa faca parada, sa fie fluierati si huiduiti. Poate altadata vor reevalua situatia si vor refuza sa dea cu gaze/grenade cu gaze in copii si femei.

Eroii nostri sunt morti. Cei de acum merita doar scuipati. Nu defileaza eroii ci infectiile acum.

Din fericire nu-s toti morti. Si vei afla pe pielea ta asta daca te mananca-n dos sa huidui la parada.

#260
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006

View Postwolfmanro, on 17 noiembrie 2018 - 12:39, said:

Din fericire nu-s toti morti. Si vei afla pe pielea ta asta daca te mananca-n dos sa huidui la parada.

S-ar putea ca unii #rezişti să strice Ziua Naţională. Molima numită "Dide" poate fi contagioasă.

#261
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018

View Postlupini, on 17 noiembrie 2018 - 12:42, said:


S-ar putea ca unii #rezişti să strice Ziua Naţională. Molima numită "Dide" poate fi contagioasă.

Nici o problema, la anul se repeta.

View Postlupini, on 16 noiembrie 2018 - 14:00, said:


#reziştii deja şi-au pierdut discernământul. A se vedea Dide !

Ăştia deja vor să strice absolut totul. Au devenit o grupare malefică.

Cel mai probabil, #reziştii vor transforma Ziua Naţională într-o manifestare a urii. S-o facă, pentru a arăta tuturor că şi-au pierdut simţul realităţii şi al respectului.


Vino cu ceva probe. cine e #rezist?

#262
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostMusic-Box, on 15 noiembrie 2018 - 19:50, said:

Gata nene...sa molozit si umplut de hândel si topicul asta odata cu aparitia catorva ciocanitori in peisaj.
Iti pasa de Romania, e vremea sa faci ceva pentru ea,nu iti pasa stai cu mana pe paula si zi "uite mama trec soldatii" si baga 3 boabe de fasole moka si 1 tuica de electrozi tot moka.

Realizezi oare, in bezna mintii, ca VOI, sustinatorii mazgalirii cu rahat a zilei de 1 Decembrie, sunteti cei care au spurcat topicul asta, asa cum faceti cu tot ce vi se afla in raza vizuala?

Credeti ca voi, anarhistii de tastatura, urlatorii in piata fara motiv clar, voi reprezentati România? Sa va spun un secret: reprezentati fix nimic. Sunteti o turma de ametiti si derutati, masa de manevra pentru oricine are nevoie de o gloata la un moment dat. Sunteti zero, nu ganditi pentru voi, nu existati pentru noi, majoritatea tacuta.

View Postlupini, on 17 noiembrie 2018 - 12:42, said:



S-ar putea ca unii #reziști să strice Ziua Națională. Molima numită "Dide" poate fi contagioasă.

Molima aia se trateaza cu cativa bocanci in gura, stai linistit. Si ii vor lua de la public, nu de la autoritati.

#263
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBebePanda, on 17 noiembrie 2018 - 12:49, said:

cine e #rezist?

O masă de manevră menită a înlătura o guvernare aleasă democratic. Asta e definiţia mea. :)

Cum unii indivizi mai scapă uneori de sub control, să nu ne mire că vom avea de-a face cu astfel de indivizi "deraiaţi" de tip "Dide", şi la Ziua Naţională, în 1 Decembrie.

#264
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postlupini, on 17 noiembrie 2018 - 12:42, said:


S-ar putea ca unii #rezişti să strice Ziua Naţională. Molima numită "Dide" poate fi contagioasă.

Pregatirile se fac deja.....
Nu vreau sa manii pe dumnezeu, respect batranii, dar presedintele nostru neavand ce sa faca prin Anglia in istorica vizita de acum cateva zile a avut si niste intalniri la ambasada......

Apoi este singura personalitate politica si din conducerea de stat care nu are nici-o procupare pentru aceasta zi....

Nostalgiile imperiului austriac ?

Edited by vio69a, 17 November 2018 - 12:58.


#265
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostPatefon, on 16 noiembrie 2018 - 02:28, said:

Cred ca le datoram acestor eroi o tara normala. Nu cred ca au murit acolo pentra ca niste infractori paraziti sa-si bata joc de tara pe care au faurit-o. Protestul este justificat; daca nu chiar obligatoriu.

Attachment FE878698-2B89-46EC-B8E9-6A8CE64C9476.jpeg

Pe 1 Decembrie nu are nici o justificare, alta decat a ne pune poalele-n cap ca niste idioti. Vreti protest? Sunt 364 de zile in care il puteti face. Lasati ziua de 1 Decembrie in pace, altfel s-ar putea sa fie sfarsitul meseriei de protestatar profesionist.

#266
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu mai pot edita, acum vad si ora:

Sâmbătă, 1 Decembrie 2018 la 16:00 - 23:00
Piata Victoriei


Deci e ceva separat, ce se va tine dupa parada de 1 Decembrie.

Votez si eu cu DA in sondaj, pentru ca nu va interfera cu restul manifestatiilor dedicate zilei nationale.
Pus ca pare un prilej bun, multi vor fi deja in strada la acea ora.

#267
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postwolfmanro, on 17 noiembrie 2018 - 12:39, said:

Din fericire nu-s toti morti. Si vei afla pe pielea ta asta daca te mananca-n dos sa huidui la parada.
Si cum faceti asta? Veniti cu stocul nou de butelii cu gaz, aruncatoare de grenade si pulane proaspete si tunul cu apa?
Cum o sa fie anul asta? Defilarea jandarilor cu butelie la purtator, casca(cu numarul acoperit), scut si pulan de dat in cap? Repetati si demonstratia cu jandarii gazati benevol pentru a arata ca nu-i nici un pericol?
Mai bine bagati glont pe teava, sa fiti siguri ca stiti de o treaba!

Nu nene, la o defilare, publicul aplauda pe cei care merita toata stima si respectul, ignora sau chiar ii huiduiesc pe cei care s-au dovedit ca is gunoaie! Ii un spectacol unde primesti exact ce ai dovedit ca meriti!
Nu incerca sa ne explici ca de ziua noastra de nastere trebuie sa-i invitam la chef pe cei care ne-au facut rau in decursul timpului, sa-i punem in capul mesei si sa le dam de mancat si baut pana nu mai pot duce, dupa care sa-i laudam si sa-i aplaudam, ca treba asta tine numa la prosti!

Edited by gabyxm, 17 November 2018 - 13:03.


#268
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006

View Postwolfmanro, on 17 noiembrie 2018 - 12:53, said:

Molima aia se trateaza cu cativa bocanci in gura, stai linistit. Si ii vor lua de la public, nu de la autoritati.

Nu, nu asta trebuie făcut de către public !

E o vorbă ce spune aşa: "nu trebuie omul să se ia la trântă cu porcul prin mocirlă, că la final, privitorii de pe margine nu vor mai şti care e omul şi care e porcul".

Eu merg pe următoarea "cugetare": "dacă cineva e prost, tu răspunde-i cu deşteptăciune, şi astfel privitorii vor şti în sinea lor cine e prostul şi cine e deşteptul".



Aşa trebuie făcut şi în 1 Decembrie: dacă "Dide" şi oamenii lui vor batjocori Ziua Naţională a României, oamenii trebuie să se dea la o parte, pentru a putea fi văzuţi #reziştii în toată splendoarea lor de către toată lumea.






View Postvio69a, on 17 noiembrie 2018 - 12:57, said:

Apoi este singura personalitate politica si din conducerea de stat care nu are nici-o procupare pentru aceasta zi....

Asta e cel mai straniu pentru mine: preşedintele statului care aniversează peste două săptămâni, 100 de ani de unitate, nu pare să fie...impresionat. Posted Image

Edited by lupini, 17 November 2018 - 13:04.


#269
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018

View Postlupini, on 17 noiembrie 2018 - 12:55, said:

O masă de manevră menită a înlătura o guvernare aleasă democratic. Asta e definiţia mea. Posted Image

Cum unii indivizi mai scapă uneori de sub control, să nu ne mire că vom avea de-a face cu astfel de indivizi "deraiaţi" de tip "Dide", şi la Ziua Naţională, în 1 Decembrie.
Si...pregatiti iar o jandarmiada?

Care e definitia ta pentru vitele imbracate in alb aduse cu autocarul?

Edited by BebePanda, 17 November 2018 - 13:05.


#270
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBebePanda, on 17 noiembrie 2018 - 13:05, said:

Si...pregatiti iar o jandarmiada?

Poliţia şi Jamdarmeria sunt instituţiile care au fost create pentru a menţine ordinea publică. Nu putem lăsa un..."Dide" să strice tot. Când ne vom mai întâlni noi cu o sărbătoare aşa de mare ? Abia în 2118, la Bicentenar. Posted Image Eu n-am chef să aştept atât, şi drept urmare, sper ca organele legii să menţină ordinea de Ziua Naţională.

Edited by lupini, 17 November 2018 - 13:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate