Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

1 decembrie sarbatorit prin protest?

* * - - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1003 replies to this topic

Poll: protest 1 decembrie (185 member(s) have cast votes)

Ce parere aveti de organizarea unui protest in data de 1 decembrie, cu ocazia Centenarului?

  1. E un lucru bun (124 votes [67.03%])

    Percentage of vote: 67.03%

  2. E un lucru rau (54 votes [29.19%])

    Percentage of vote: 29.19%

  3. Nu stiu/Nu raspund (7 votes [3.78%])

    Percentage of vote: 3.78%

Vote

#235
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostHunor_66, on 16 noiembrie 2018 - 09:02, said:


Nici macar o tunsoare mai potrivita pentru haina militara, ii ies pletele pe sub cascheta...
Un generalisim mondial , galactic si universal/multiversal are voie, tu crezi ca e usor sa bati mingea ? Pai daca era usor o faceau toti, nu mai mureau pe la Plevna sau Stalingrad.


#236
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Haina aia militara necesita si ea o ingrijire personala adecvata, nu apari cu perciuni si plete pe sub cascheta, ca atunci chiar ca un general mexican alaturi de 10 soldati arati.

#237
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,934
  • Înscris: 11.07.2016
Dedicatie  ptr. lil debul:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SiPA4_dLukk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#238
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostMalus_Dacus, on 16 noiembrie 2018 - 09:12, said:

Dedicatie  ptr. lil debul:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SiPA4_dLukk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Deci e grav , eu sint singurel in tara germanului, am concediu medical 1 saptamina dar si pe coate si tot ajung la Lidl, la raftul cu carti (au de toate , bere, vin, tarie 🤣🤣🤣) , mi-e frica de mine insumi , melodia asta ma transpune intr-un univers personal si ciudat , daca mai bag si un intaritor....

La mine e problema mare cu marsurile militare, ma baga in experiente paranormale si transformari .

#239
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,934
  • Înscris: 11.07.2016
Stiu.
Asta-i motivul ptr. care din cand in cand iti dedic fragmentul cu pricina...

Edited by Malus_Dacus, 16 November 2018 - 09:28.


#240
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005

View PostGingisHan2015, on 14 noiembrie 2018 - 20:15, said:

Si cei care nu au pe unul dintre  acei eroi unde o poate face ? Nu, acei Martiri Veterani trebuiesc cinstiti cum se cuvine .Veteranii de Razboi sunt oamenii care merita toata cinstea si pretuirea poporului roman.
Sunt adevaratii eroi ai Romaniei, insuficient cunoscuti, insuficient cinstiti si pretuiti .Nu multi ne putem imagina ce inseamna sa stai sub bombe, sub gloante, in zapezile nesfarsite rusesti, sa iti infrangi teama, sa poti sa o iei mai departe dupa ce te scuturi de pamantul care te acopera dupa caderea unei lovituri de artillerie .
Eu asa vad pe acesti oameni, pentru mine e o mare onoare si cinste sa aducem un mic omagiu prin trecerea prin fata chipurilor imbatranite de vremi si greutati ale acestor EROI ai Romaniei .
Si astept in fiecare an cu mare dragoste si nerabadare aceasta zi sfanta a Romaniei .

Drept si frumos ce-ai spus aici.

Stau insa si ma-ntreb: oare acesti bravi stramosi ai nostri, daca i-ai putea intreba, ce ar vrea de la noi? Cum s-ar simti mandri? Sa stam si sa chefuim alaturi de mizerabila clasa politica, sau sa le spunem in fata ceea ce merita?

Eu as merge pe varianta Firea-Halep: Cand se canta imnul, cand e parada militara, etc, toata lumea sta smirna, cand apar gunoaiele, pai lumea sa le spuna ce trebuie sa auda.

Asa, sa se faca o diferentiere clara intre cei sarbatoriti, si cei huiduiti, sa n-aiba cumva naibii impresia astia de acum ca ar putea avea vreodata ceva in comun cu vechii conducatori.

#241
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Si ai rezolva ce ??? I se umple lu' Dragnea chilotii de caca ca te'ai uitat tu urit la el ? Au zdrentele vre'o revelatie mistica si isi fac harakiri in grup de rusine pã constiinta ? De miine avem o Tara ca afara ?
Nu, nimic din toate astea, ca nici Ceasca nu a fugit de rusine.

#242
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005

View Postlil debul, on 16 noiembrie 2018 - 10:18, said:

Si ai rezolva ce ??? I se umple lu' Dragnea chilotii de caca ca te'ai uitat tu urit la el ? Au zdrentele vre'o revelatie mistica si isi fac harakiri in grup de rusine pã constiinta ? De miine avem o Tara ca afara ?
Nu, nimic din toate astea, ca nici Ceasca nu a fugit de rusine.

"Cea mai lunga calatorie incepe cu primul pas".

Ceasca n-a fugit de rusine, dar sunt sigur ca si el a simtit un nod in gat cand l-a huiduit lumea la miting.

Eu m-am simtit cel mai mandru ca sunt roman, cand am vazut reactia multimii la intalnirea Firea-Halep pe stadion.

Atunci am avut cel mai tare senzatia de unire, intre romani. Nu la vreun discurs anost al unui politician, la o sarbatoare.

Edited by Phobos, 16 November 2018 - 10:36.


#243
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostHunor_66, on 15 noiembrie 2018 - 21:16, said:

Din istorie.

In istorie nu scrie ce ai vorbit tu in plus.

#244
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Postvio69a, on 16 noiembrie 2018 - 04:59, said:

Nu inteleg dece nu se proetesteaza pe 16 noembtrie....sau pe 20 noembrie....sau pe 8 decembrie.....
De unde ticaloasa asta pretentie ca daca nu rasturnam masa nu suntem ascultati ?
daca nu iesim afara in curul gol nu captam atentia....?


Asta este ceea ce viermele care roade dinauntru acel asa zis partid a realizat

View Postirulan_corrino, on 16 noiembrie 2018 - 07:51, said:

Hai nu mă înnebuni. Bine că nu le ați datorat mișcarea fiziculuii la sectiile de votare la alegeri și au ajuns unii votați de 18% din populație să aibă majoritate lejeră in parlament.
Când e vorba de făcut ceva ne doare la basca și apoi hai sa ne ridicam poalele in cap că să reparăm ce am stricat prin durerea in cur.
Cu ce e justificat protestul ? Va avea efect mai mare pe 1 Decembrie sau pt care motiv sa ne batem joc de o sărbătoare națională ?


Da. PE 1 decembrie va avea impact mai  mare. Incearca sa ghicesti care ar fi fots titlul in Pravda daca de Indepndence Day ar fi protesta niste americani in fata Casei Albe ...

In cew proveste  subiectul in discutie ... unele ziare vor scrie ca romanii de sedic de nationalista zi nationala. Ca tinerii romani nu mai au nicic de a fac cu aceasta data "ceausista" .. altii vir mai dauga ceva condiment de "autonomie" si minoritaile p;rotesteaza contra cpruptiei "centraliste" ....

De fa[t daca esti atent vezi ca si latgii se pregatesc sa sebeze centenarul.... cu o autonimie!

#245
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 18:47, said:

Ce prostie este asta sa se strice festivitatea, unicitatea unui eveniment, protestand.....

#reziştii deja şi-au pierdut discernământul. A se vedea Dide !

Ăştia deja vor să strice absolut totul. Au devenit o grupare malefică.

Cel mai probabil, #reziştii vor transforma Ziua Naţională într-o manifestare a urii. S-o facă, pentru a arăta tuturor că şi-au pierdut simţul realităţii şi al respectului.

#246
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005

View Postlupini, on 16 noiembrie 2018 - 14:00, said:

S-o facă, pentru a arăta tuturor că şi-au pierdut simţul realităţii şi al respectului.

Lasa, bine c-o fac guvernantii in toate celelalte zile din an.

[ https://cdn.g4media.ro/wp-content/uploads/2018/11/Florin-Iordache-degete-ridicate.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 16 November 2018 - 14:47.


#247
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015
Eu am mai  scris  pe  aici.

Nu cred  ca la ora  actuala exista  pe aici, prin Romania  vreun politician, sociolog, analist  politic  indiferent  de  vechime, experienta  , care  sa poata  prevedea  ce se va  intampla ( in linii mari ) in Romania  nici in decembrie  2018   si nici in alte  luni viitoare.
Romania  este tara  unde totul se poate.
Dar , vorba unui  batran, ''este  bine inca taica, ca  nu este  razboi ''.

Parintii  sau bunicii unora de pe aici au prins  razboiul. Unii  chiar  in transeele  din Est  sau din Vest.
Se compara ?

#248
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006

View PostPhobos, on 16 noiembrie 2018 - 14:46, said:

Lasa, bine c-o fac guvernantii in toate celelalte zile din an.

Nu numai guvernanţii ci şi guvernaţii:


Ghinea de la USR şi Iordache de la PSD

[ https://greatnews.ro/wp-content/uploads/2018/11/ghinea-si-iordache.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Şi ca mâncarea să aibă un gust şi mai rău, se adaugă #reziştii în frunte cu "filosofu'" Gabriel Liiceanu, cu a lor "M..e PSD".

Nu ştiu, întreb şi eu: deja ipocrizia asta şi făţărnicia mai au sau nu limită ? Hai că se vede numai obscenitatea unuia şi a celuilalt nu, însă, e revoltător cum, din propagatori ai "M..e PSD", dintr-o dată mulţi au devenit "fete mari"..."revoltate" de gestul unui bădăran.

De la guvernanţi trecând pe la guvernaţi şi ajungând la #rezişti, toţi sunt la fel: o adunătură de murdărie care vrea să strice Ziua Naţională a României.

Edited by lupini, 16 November 2018 - 16:25.


#249
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Va reamintesc ca subiectul topicului se refera la 1 decembrie si la protestul anuntat in aceeasi zi, nu la MuiePSD.
Daca nu aveti nimic de scris aici, mutati-va pe MuiePSD.

#250
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Vad cu surpindere - placuta surprindere - cum si colegi de dreapta si colegi de stanga
sunt uniti in a pastra importanta, festivitatea si semnificatia evenimenului
acest eveniment extrem de relevant pentru Romania si poporul roman,
detasandu-se de cei ce doresc cu orice chip sa il murdareasca cu manifeastari politice,
fara legatura cu evenimentul si care manifestari nu reusesc  a le face in restul zilelor obisnuite

View Postlupini, on 16 noiembrie 2018 - 16:06, said:

Nu numai guvernanţii


Adevarat....

Attached File  mr bean-iordache.jpg   35.33K   9 downloads

Edited by vio69a, 16 November 2018 - 18:01.


#251
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postrosix, on 14 noiembrie 2018 - 19:13, said:



Nu-i deloc regretabil.  Sarbatoarea Centenarului are toate sansele sa se transforme intr-o mascarada (festivism fortat), adica sa sarbatorim fara sa avem ce...
La multi ani, dragi romani, ca sa ce ??

De aceea, decat mascarada, mai bine proteste... Pe roman il deranjeaza, ca el ar vrea o sarbatoare toatala in decembrie, sa nu mai munceasca deloc, doar s-o frece prin magazine sau pe la neamuri.

Nu se poate asa ceva... Subscriu pentru proteste masive de ziua Centenarului.   Sa-i facem de ras... !!!

A se citi acest articol, pentru ca sunt total, total de acord cu ce scrie acolo...   Romania e o tara praf si noi plimbam dricul cu tricolor prin centrul orasului, in sunet festiv, de fanfara.

https://republica.ro...mi169931_s28506

Era odata , o poveste cu doi caini intr-o cusca ce se luptau de zor pentru o halca de carne .
Ulterior fu introdus si un lup adevarat pentru a le tine companie .
Dintr-o data , cainii au incetat sa se mai sfasie intre ei si S-AU UNIT  pentru a scapa de intrus .
Morala ...

Care morala ?

Noroc ca mai exista un DIICOT , care a inceput sa demaste actiunile subversive ale unor tradatori ....

#252
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postmadagascar123, on 16 noiembrie 2018 - 23:30, said:

Era odata , o poveste cu doi caini intr-o cusca ce se luptau de zor pentru o halca de carne .
Ulterior fu introdus si un lup adevarat pentru a le tine companie .
Dintr-o data , cainii au incetat sa se mai sfasie intre ei si S-AU UNIT  pentru a scapa de intrus .
Morala ...

Care morala ?

Noroc ca mai exista un DIICOT , care a inceput sa demaste actiunile subversive ale unor tradatori ....
Al dracu' coiot,iti amintisi parola si la contul asta?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate