Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

MuiePSD a ajuns la un nou nivel: acum se da, nu se mai ia. Semne obscene in Parlament

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
147 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

[ https://i.imgur.com/RZPeXYC.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vicepreședintele Camerei Deputaților Florin Iordache a făcut gesturi obsecene miercuri în plenul Parlamentului. După ce a vorbit de microfonul central al camerei, el le-a arătat degetul mijlociu de la ambele mâini deputaților PNL și USR.
„Vom merge mai departe cu toată opoziția pe care a arătat-o Comisie Europeană! Vrem să fim independenți, vrem să decidem potrivit Constituției, nu potrivit presiunii pe care o pun unii sau alții!” a spus Florin Iordache înainte de a face gesturile obscene.
Întrebat ulterior de jurnaliști de ce a făcut gesturile obsecene, Iordache a negat că ar fi făcut așa ceva.
”Vi s-a părut. E un punct de vedere. Cu mâinile ridicate, care e problema?”, s-a rățoit el la jurnaliști.
Florin Iordache, gesturi obscene către opoziție: Le-a arătat deputaților PNL și USR degetul mijlociu de la ambele mâini / ”Vrem să fim independenți de Comisia Europeană”

Intr-o tara civilizata, ala in secunda 2 era invitat afara din incinta, apoi era "demis".
Acum nu stiu cum interpretati voi, dar gestul ala imi aminteste de muiepsd, au primit atat de multa, incat acum a inceput sa dea pe afara.

Edited by gumball3000, 14 November 2018 - 13:49.


#2
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
[ https://media.hotnews.ro/media_server1/image-2018-11-14-22813027-41-iordache-semnul-obscen-din-camera.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iordache da tot timpul impresia ca e depasit de situatie. Un prost cu o palarie prea mare pentru el

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
Deputatul PSD Florin Iordache, președintele Comisiei speciale pentru legile justiției și vicepreședinte al Camerei Deputaților, a făcut un gest obscen către opoziției chiar în plenul forului legislativ.

S-a întâmplat după un discurs în plen, în care i-a atacat pe parlamentarii USR și PNL pentru criticile pe care le-au adus la modificările legilor justiției.
Opoziția l-a aplaudat ironic după acest gest.

sursa si video

si ne tineau noua prelegeri ca m...e psd e urat, necivilizat, suburban. chestia e ca noi suntem gloata, vulgul, adica aia de la care nu te astepti sa se comporte civilizat, el in schimb e reprezentantul unor alegatori in parlament al unui partid onorabil, unde mai are si o functie.

sa recapitulam: UE PSD!!

#4
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,952
  • Înscris: 14.09.2004
yeap
UE PSD
UE JORDACHE Posted Image

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
MuiePSD a ajuns la un nou nivel: acum se da, nu se mai ia. Semne obscene in Parlament

Edited by gumball3000, 14 November 2018 - 13:30.


#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
n-am vazut topicul tau si am facut si eu unul. ai fost mai rapid. probabil un moderator o sa-l sterga.

UE PSD!!

#7
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
scuze, le-am facut cam in acelas timp.

#8
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
Ce e socant, nu e atat gestul in sine ci mentalitatea cu care guverneaza PSD-ul Romania. Opozitia si restul lumii nu exista decat pentru a lua "..ue".

Edited by Cris007, 14 November 2018 - 13:33.


#9
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
In sfarsit spune Johannis adevarul in public, respectiv ca guvernul PSD/Dragnea&Prim ministrii lupta cu Romania, nu pentru Romania.
Adevarat ca inviat. Asta au facut de Cuza incoace toti...
https://www.digi24.r...tul-mcv-1031704

Edited by WestPoint, 14 November 2018 - 13:33.


#10
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
eu cand am spus ca la m...e psd de fapt ei au inceput....

#11
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017
#PSDvsRomania

#12
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,839
  • Înscris: 25.10.2004
ciordache a inceput sa palavrageasca asa cum a facut-o inainte de OG13. chestia aia cu ...."alta intrebare"
a uitat ce s-a intamplat dupa

Edited by catalinn, 14 November 2018 - 13:43.


#13
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
La orice chestie cu "m...e" involuntar îmi vine în minte "PSD". S-au realizat niște conexiuni solide între cele două cuvinte, la nivel subconștient, nu știu...
Ne-a confiscat PSD-ul, iată, până și muia.

La următoarele proteste ar trebui să ne cerem muia înapoi..

PS. Florin Ciordache e un derbedeu impertinent care pune "contră" la orice nu-i convine. Nici nu merită discutate gesturile unui asemenea specimen.

#14
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 Cris007, on 14 noiembrie 2018 - 13:25, said:

[ https://media.hotnews.ro/media_server1/image-2018-11-14-22813027-41-iordache-semnul-obscen-din-camera.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iordache da tot timpul impresia ca e depasit de situatie. Un prost cu o palarie prea mare pentru el

Dupa ce a ajuns in banca sigur si-a bagat ambele degete in gura si le-a supt un pic! Posted Image


A vrut sa para si el ca ii tare pe pozitie, ca nu-i pasa de tot ce se intampla zilele astea, dar in realitate PSD-ul cam joaca la disperare zilele astea. Toata lumea ii bubuie din toate partile.
Acuma ce vreti si voi, oameni buni si tineri? Ciordache decat cu degetul mai poate!
MUIEPSD!

Edited by gabyxm, 14 November 2018 - 13:44.


#15
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,831
  • Înscris: 01.11.2005
Pai normal ca a facut...."pentru ca putem". Asta nu iti zice nimic ?
Dupa episodul cu MCV-ul am ajuns la concluzia ca pe astia doar glontul sau cravata din sfoara ii mai opreste.

#16
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ne jucam cu focul. Și nu suntem nici Polonia și nici Ungaria.



#17
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Stiti ca e un regulament proaspat votat care pedepseste parlamentarii obraznici.
Parlamentarii opozitiei evident.


Fata de proiectul initial, Eugen Nicolicea (foto) a introdus si o prevedere care le interzice deputatilor sa afiseze bannere sau pancarte in plenul Parlamentului si este interzisa adoptarea de comportamente si limbaje denigratoare, rasiste sau xenofobe, informeaza News.ro.

In plus, presedintele de sedinta primeste puteri sporite, putand sa dispuna chiar eliminarea din sala a unor deputati, dar si sa cheme serviciul de securitate daca "recalcitrantii" nu raspund la ordine.

Edited by Bursul, 14 November 2018 - 13:49.


#18
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017
O poza mai clara se poate. Ca vreau sa-mi pun poza de profil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate