Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Nu pot accesa social club

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,538
  • Înscris: 07.03.2006
1Mbps sau 1MB/s (adica 8Mbps)? Oricare ar fi, la standardele de azi din Romania, tot mica e viteza....indiferent pe ce mediu vine ea: sarma/cablu/fibra/lte/wifi.

#20
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 09.09.2013

View Postogo, on 10 noiembrie 2018 - 00:57, said:

1Mbps sau 1MB/s (adica 8Mbps)? Oricare ar fi, la standardele de azi din Romania, tot mica e viteza....indiferent pe ce mediu vine ea: sarma/cablu/fibra/lte/wifi.
Pe orange pe 4g, descarc o melodie de 6 mb cam in 6 secunde. Pe reteaua de la pirati, o iau in cateva clipe. Filmele de pe warez_spam hd, alea de 8 gb, le iau imediat, deci merge chiar bine. Si cand vor veni cu fibra, va fi super.. Deci raman la pirati. Legat de telekom, sunt slabi. Am viteza de 1 mb - 2 mb, adica melodia aia o descarc in cateva secunde. Oricum e diferenta mare fata de locala cand e vorba sa descarc fisiere mari. Mai bine pirat si rapid, decat oficial scump si viteza melcului. Pacat totusi ca trebuie sa joc petarda aia de gat v pe orange. Dar aia e..Repet.. rockstar adora viteze de maxim 1- 2 mb. Ce e prea mult strica

#21
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 08.01.2009

View Postdanidica, on 10 noiembrie 2018 - 01:18, said:

Pe orange pe 4g, descarc o melodie de 6 mb cam in 6 secunde. Pe reteaua de la pirati, o iau in cateva clipe. Filmele de pe warez_spam hd, alea de 8 gb, le iau imediat, deci merge chiar bine. Si cand vor veni cu fibra, va fi super.. Deci raman la pirati. Legat de telekom, sunt slabi. Am viteza de 1 mb - 2 mb, adica melodia aia o descarc in cateva secunde. Oricum e diferenta mare fata de locala cand e vorba sa descarc fisiere mari. Mai bine pirat si rapid, decat oficial scump si viteza melcului. Pacat totusi ca trebuie sa joc petarda aia de gat v pe orange. Dar aia e..Repet.. rockstar adora viteze de maxim 1- 2 mb. Ce e prea mult strica


Nu e un capat de tara ca sunt "pirati" ; cam toate ISP-urile au inceput asa . E o investitie din ce in ce mai mare sa iti cumperi plaja proprie de IPv4 pt. a putea anunta propriul AS (si putin mai multa munca ca sa configurezi un BGP vs. un server PPPoE care face NAT pt. clientii din spate).
Solutia dupa cum ti-am spus e sa vb cu ei sa vezi daca nu sunt dispusi sa faca si PAT ( NAPT in loc de NAT simplu), adica sa zica de ex. orice conexiune vine pe portul 50000 obligatoriu e rutata catre IP-ul furnizat utilizatorului X .
In momentul acela nu v-ar mai pasa in principiu ca aveti adrese private si nu publice furnizate de ISP .

#22
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 09.09.2013

View Postme_iauras, on 10 noiembrie 2018 - 10:19, said:



Nu e un capat de tara ca sunt "pirati" ; cam toate ISP-urile au inceput asa . E o investitie din ce in ce mai mare sa iti cumperi plaja proprie de IPv4 pt. a putea anunta propriul AS (si putin mai multa munca ca sa configurezi un BGP vs. un server PPPoE care face NAT pt. clientii din spate).
Solutia dupa cum ti-am spus e sa vb cu ei sa vezi daca nu sunt dispusi sa faca si PAT ( NAPT in loc de NAT simplu), adica sa zica de ex. orice conexiune vine pe portul 50000 obligatoriu e rutata catre IP-ul furnizat utilizatorului X .
In momentul acela nu v-ar mai pasa in principiu ca aveti adrese private si nu publice furnizate de ISP .
In seara i-am lasat mesaj,dar nu prea am sperante de la el. Nu e atat de priceput.. Astept sa vina cu fibra de 2 saptamani, logic,tot piratata si aia cred.. Si ma amana ca cica nu a pus casutele inca pe la mine.. Astept ce sa fac

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate