Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Atria Urban Resort - pareri?

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#181
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Iti dai seama ca nu m-am apucat sa sciu referate legate de complex, ca nu e in interesul meu sa vand apartamente. Am discutat pe respectivul review. Dar ca sa nu se inteleaga ca am ceva cu ansamblul, lucruri care imi plac ar fi: am liniste, avand vederea spre Nord, nu aud nimic de pe Sos Chitilei sau de pe centura. Curtea interioara este frumos amenajata, spre deosebire de alte complexe unde te chinui sa gasesti un petic de pamant. Locuri de parcare sunt suficiente (ca oamenii nu si-au cumparat si parcheaza tot pe stradutele din complex aia e alta poveste Posted Image). Cu masina sunt in 5 minute la Carrefour sau Lidl. Ajung repede in zona de nord. Nu ca as avea eu ceva de facut acolo, dar prefer apropierea de zona de nord, in favoarea celei de sud, de exemplu. Aspectul ansamblului este modern, cu apartamente luminoase si spatioase. Eu am platit avans pentru un 3 camere in care dormitoarele au 15 respectiv 14mp.

#182
CatalinNicolae22

CatalinNicolae22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2021
Salutare! Imi puteti spune va rog cat a costat intretinerea pe luna Decembrie/Ianuarie? Ma intereseaza ap.3 cam. Urmeaza sa ne mutam in complex (faza 2). Multumesc.

#183
AngiAngela

AngiAngela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2020
CatalinNicolae22 cand ti-au zis ca poti intra sa vezi apartamentul? Si noi am achizionat un apart de 3 cam in faza 2 si de prin septembrie ne tot amana 😞

#184
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
Pai cum adică va amâna din septembrie? Ca faza 2 au zis ca va fi gata la sf verii începutul toamnei 2021 :)) deci nu are logica

#185
AngiAngela

AngiAngela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2020
Da, predarea va fi in toamna acestui an. Lucrarile sunt in grafic, se lucreaza deja la finisajele interioare. Curtea inca nu este amenajata astfel incat sa fie safe pt clienti. Mai asteptam, ce sa facem 🙂

#186
MariIlie

MariIlie

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2021
AngiAngela si eu am achizitionat in faza 2 si tot m-au tot amanat, pana cand mi-au zis ca aproape de finalizare vom intra sa il vedem. Deci poate nu septembrie...dar sfarsit de august banuiesc... Aparent la Atria constructorul dicteaza si cica nu permit intrarea pe santier. Mult succes sa avem ca probabil vom vedea apartamentele cand ne vor da cheile Eu asa ceva nu am mai auzit. Sunt profund dezamagita...

#187
Andreea-D

Andreea-D

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.04.2016
Nu vor sa va mai lase pentru ca au existat diferite situatii in faza 1

#188
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View PostAndreea-D, on 04 aprilie 2021 - 11:24, said:

Nu vor sa va mai lase pentru ca au existat diferite situatii in faza 1
Adica au observat clientii defecte si s-au retras?

#189
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

View PostAfroditu, on 05 aprilie 2021 - 10:59, said:

Adica au observat clientii defecte si s-au retras?
Doamne fereste, le observau dupa ce semnau si era prea tarziu sa isi ia creditul inapoi Posted Image

#190
AngiAngela

AngiAngela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2020
Andreea-D ne poti spune te rog ce fel de situatii? 🤦

Marrilie noua ne-au zis ca la inceput de vara. Deci e clar...vom vedea apart la predare probabil 🙁 si noi suntem dezamagiti total. Oare ascund ceva?

Edited by Dany_Darke, 05 April 2021 - 13:41.


#191
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
Mie mi s-a spus din vara de cand am dat avansul ca accesul in apartamente nu va fi permis, nu știu cum vă treziți acum si vă minunați. Mi s-a spus din capul locului, despre ce vorbim. Totul este in grafic, eu zic ca totul va fi ok.
Am prieteni de au luat in Onix Park de ex, si nu le zice nimeni nimic, trebuia sa le predea ap. din toamna dar au probleme cu autorizațiile, nu au nicio idee cand se vor putea muta.


#192
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 22.01.2007
Eu nu inteleg cum poti sa dai avans pt un apartament cand ti se zice clar din start ca pana la finalizare nu ai cum sa intrii in el, sau macar sa te lase pe santier. :)) Ceva nu miroase a bine.

#193
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011
nici eu nu prea am auzit de asa ceva sau macar e scris undeva negru pe alb ca nu e accesul permis? eu am cumparat in alta parte si pe antecontract scria clar ca ai voie de 6 ori pana la finalizare

#194
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
Eu nu sunt din București, in orașul meu singurul dezvoltator care termina blocurile la timp sau chiar inainte de termen este cel care nu permite accesul oamenilor pe șantier.
Ceilalți, au toți intarzieri de 1 an si ceva, vorbesc din experiență, am pățit asta in 2 blocuri diferite, pt ca fiecare proprietar vine si spune ca vrea priza acolo, perete nu stiu unde, etc, toti vor modificari față de proiectul inițial. Fiecare isi cumpără finisajele separat, si se livrează cand apucă, trebuie urcate in apartamente cu liftul de santier...
Pe când cum e la Atria, muncitorii nu stau sa satisfaca cerințele fiecărui proprietar, au materialele cumpărate de dezvoltator in cantități mari si lucrul nu stagnează.
Se face o recepție si predare-primire la sfârșit, daca sunt ceva defecte, se vor remedia.
Momentan m-am mutat in chirie de ieri la Atria si voi vedea exact daca e ok sau nu alegere făcută :))


#195
__roman__

__roman__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 08.03.2021

View Postmarele, on 06 aprilie 2021 - 19:51, said:

Eu nu inteleg cum poti sa dai avans pt un apartament cand ti se zice clar din start ca pana la finalizare nu ai cum sa intrii in el, sau macar sa te lase pe santier. Posted Image) Ceva nu miroase a bine.
Nu dai banii in orb. Daca nu respecta contractul, poti cere in instanta despagubiri (dobanda la avans, de exemplu, plus alte pagube banesti pe care le poti dovedi).
Nu poti da avansul fara a obtine, in clar, obligatiile dezvoltatorului.

#196
AngiAngela

AngiAngela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2020
Jackson87 si noi tot anul trecut am semnat si ne-au dat urmatoarele termene: sfarsit an 2020, sfarsit de martie 2021, inceput de vara 2021,  ca acum sa aflu de la tine si de la alti clienti ca probabil le vom vedea la finalizare. Daca tie ti-au spus asta din start, lucky you, ai stiut de la inceput in ce te bagi. In schimb sunt si multi alti clienti care sunt in aceeasi situatie ca mine.  Inteleg ca e important ca ei sa finalizeze la timp dar as fi apreciat si m-as fi bucurat mai mult daca erau sinceri si noi de la inceput.
Pana una alta, daca te-ai mutat deja in complex cu chirie, poate impartasesti si cu noi impresiile tale despre traiul la Atria.

#197
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
Repet, mie mi s-a spus de la inceput ca data finalizării va fi sf verii 2021, sau inceputul toamnei. Si ca nu vom putea intra in apartamente.
Am atașat si o poza din precontract.

Attached Files



#198
AngiAngela

AngiAngela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2020
Jackson87 ce legatura are poza cu promisiunile privind vizionarea apartamentelor?  🙂

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate