Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Atria Urban Resort - pareri?

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#145
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,154
  • Înscris: 08.12.2008

View PostMeVeryHigh, on 29 iunie 2020 - 13:49, said:

Ba da, dar cred ca mai bine ii spui omului sincer cat face decat sa-l aburesti cu texte din astea. Asta in conditiile in care te pretinzi un dezvoltator serios si nu unu' care mizeaza pe naivitatea potentialilor clienti.
Iar partea cu croissantul e priceless, adica deschid geamul si vad benzinaria, dar ma consolez ca pot cobori la vecinii de la Mol si bag acolo un croissant si-o cafea.Posted Image
Mai urma sa ne vanda ca Mol e vreo patiserie frantuzeasca si ca e o placere sa-ti fie vecini in cartier.

Dacă îi spui omului sincer, dai faliment în câteva zile. Fie că vinzi apartamente, fie că vinzi biscuiți.
Până la urmă, putina documentare personala, încercând să renunți la "caii verzi pe pereți" spuși de un vânzător, nu strica.

#146
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013

View PostLauCalin, on 03 iulie 2020 - 05:09, said:

Dacă îi spui omului sincer, dai faliment în câteva zile. Fie că vinzi apartamente, fie că vinzi biscuiți.
Până la urmă, putina documentare personala, încercând să renunți la "caii verzi pe pereți" spuși de un vânzător, nu strica.

S-a vazut clar cine minte pe aici, adica baietii care abereaza ca faci 45-50 min. S-au postat timpii de pe Waze si Maps si bat cu ce zic cei de la Atria.

#147
MeVeryHigh

MeVeryHigh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 12.09.2005
jackson87, mai usor cu acuzatiile legate de mintit. Voi aduceti nu stiu ce timpi estimati pe maps, eu circul prin zona aia de cel putin 2-3 ori pe saptamana de 5 ani.
Da, iulie e deja mult mai liber, iunie a fost asa si asa dpvd trafic. Plus pandemie, plus universitati, licee, scoli, gradinitie inchise. Vedem din septembrie-octombrie cine minte cand ma angajez sa-ti fac si un clip cu traficul. In mai, dupa ridicarea starii de urgenta, a fost nebunie traficul pe Sos. Chitilei.
Am scris inca din primul post, na, intamplator, stiu de Atria cu mult inaintea ta tocmai pentru ca stiu zona de mult timp, ca cei de la Atria imbina adevaruri cu minciuni si povesti. Spuneau in faza in care era in dezvoltare ca faci 15 min pana la Victoriei si ca ai metrou in imediata apropiere.

#148
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
In primul rand tu ai inceput sa spui de abureli, profitat de naivitatea cumparatorilor si etc.
Fiecare trebuie sa-si foloseasca creierul si sa nu creada 100% din ce iti spune un vanzator, nu traim intr-o lume perfecta.
Au mintit companiile auto o planeta intreaga cu emisiile de CO2 la motoarele diesel, exact cum te minte un samsar in targ, deci despre ce vorbim.
Toti folosim aplicatiile de navigatie si stim ca sunt precise. Daca nu e vreun accident sau ceva de genul pe drum, ajungi exact la cat zice aplicatia respectiva.
Userul Danon ti-a pus poza cu traficul dinaintea pandemiei...
N-am nicio treaba, dar parca prea jubilati de eventualele probleme care pot aparea.


#149
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,154
  • Înscris: 08.12.2008

View Postjackson87, on 03 iulie 2020 - 06:47, said:



S-a vazut clar cine minte pe aici, adica baietii care abereaza ca faci 45-50 min. S-au postat timpii de pe Waze si Maps si bat cu ce zic cei de la Atria.

Asta zic. Sa nu iei mereu de bun ce ți se zice. Te mai documentezi și tu,  că sunt banii tai la mijloc. Părerea mea.

#150
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
A inceput si vodafone-ul sa ma spameze, poate-poate cumpar un apartament aici. DE LA 49.999 + TVA in sus!!! Nu rata ocazia vietii :)

#151
Adriandoruu

Adriandoruu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2020

View Postionut76, on 24 iunie 2020 - 23:20, said:

si, totusi, vecinii tai spun ca nu miroase, ceea ce e tare curios, mirosul se simte la mine in Mogosoaia, dincolo de padure..la voi in fata blocului cred ca nici nu poti aprinde o bricheta de teama unei explozii cind dau astia drumul la gaze

Poate ei stau pe exteriorul blocului si atunci e trecator. La mine in interior zici ca-i ca o palnie care suge gazul si il tine acolo.

De cand a venit caldura mare nu a mai mirosit.
Din pacate pentru oamenii din MIlitari, Grivita si Chiajna se pare ca norisourl cu gaz ii "prefera' mai mult in anotimpul cald.

#152
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Am trecut ieri pe acolo si la blocul din spate, pe o portiune, au terminat etajul patru, restul pareau sa fie la 4, dar fara acoperis. Despre Colloseum Mall ce se mai aude? Am trecut sa fac niste cumparaturi la Carrefour-ul de acolo dar nu mi-am dat seama daca se construieste ceva, si unde... Era o constructie mare in dreapta Carrefour-ului dar arata mai mult a hala decat viitor Mall...

#153
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 05.04.2006
toate mall-urile arata initial ca niste hale :| doar Circurile foamei, originale, aratau cumva ca un paralelipiped cu o cupola deasupra

#154
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Inseamna ca ala era Mall-ul. Nu de alta, dar pe Google Earth, care are imagini din satelit din 2018-2019, nu apare.

#155
theyelynx

theyelynx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.12.2007
https://www.riseproject.ro/?s=Iridex

https://recorder.ro/...a-limita-legii/

+ web luju punct ro > search > gunoi

https://www.thecolosseum.ro/

https://www.revistab...and-va-fi-gata/

📌 În prezent construcția Mall-ului propriu-zis stagnează.
Motivul posibil: neînțelegeri financiare între dezvoltator & finanțator.

🌈 [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8oYOlY3KS1w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] 🎶

Edited by theyelynx, 12 July 2020 - 14:52.


#156
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
Deschiderea mall-ului a fost amanata pt toamna 2021, este mall doar cu parter, etaj(cinema si world class) este doar in partea opusa de Leroy Merlin.

Edited by jackson87, 13 July 2020 - 07:06.


#157
anabarbulescu1

anabarbulescu1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2020
Buna ziua,

Am observat ca postarile sunt din anul 2018.
Imi poate da mai multe detalii cineva care sta de cel putin 6 luni in complex?
Sunt interesata de un apartament si voiam sa stiu daca este o alegere buna sau nu.
Multumesc :)

#158
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Vezi la pagina 6 reply-urile lui alex_buc si BiancaNdr pentru ca sunt recente si foarte detaliate. Eu am fost la o vizionare acum 1-2 luni si am ramas placut surprins. Finisajele sunt de buna calitate, suprafete generoase (cel putin asta am gasit la modelele de apartamente care mi-au placut), spatiul verde din interiorului blocului arata foarte bine, locuri de parcare...
La faza doi se lucreaza de zor, am trecut pe acolo acum o saptamana si pe o portiune terminasera etajul 4 (Faza 2), blocul de 4 etaje, in timp ce acum 1-2 luni deabia se terminau etajul 2 (pe aceiasi portiune).

#159
AngiAngela

AngiAngela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2020
Rugam locatarii sa mai posteze parerile lor despre acest complex 😬 am achizitionat un apartament in faza 2 si abia astept sa mai citesc din parerile lor.

#160
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Well, daca nu se incumeteaza nimeni, o sa incep eu. M-am mutat in chirie in complex acum 3 saptamani, intr-un apartament cu doua camere, etajul 4 (vedere N-E) Atmosfera este foarte placuta in complex, spre deosebire de atmosfera din Militari sau cea de la Dimitrie Leonida. Transport in comun nu am folosit, dar odata la 15-20 de minute, prin fata complexului trece un autobuz din Chitila care se duce pana la gura de metrou 1 Mai. Legat de miros, (vad ca este un subiect des abordat) in 3 saptamani nu am simtit niciodata vre-un miros deranjant. Poate pentru ca am vedere spre N-E? In schimb, cand am iesit intr-o seara pe centura, aproape de Chiajna, am simtit faimosul miros de groapa de gunoi. Acolo nu se plange nimeni de miros? La interior apartamentul este foarte bine realizat. Daca ar fi sa dau o nota, i-as da 9/10. As da 10, dar mai prezinta mici zgarieturi si lovituri superficiale pe cate o usa, probabil de la transport sau de la montatul mobilei. Un lucru negativ ar fi ca pe strada din complex, pe o banda sunt mereu parcate masini, desi sunt destule locuri de parcare goale. Ma asteptam ca cei care locuiesc aici sa isi fi achizitionat locuri de parcare. Iar la locurile de parcare, sistemele alea galbene de blocat locurile de parcare, unele sunt rupte, altele demontate, altele au fost calcate de masini si s-a indoit o mica portiune, in care teoretic bagai un lacat. La piscina nu am fost, dar din cate am vazut, este mereu curata, iar interiorul blocului, cu parcul, bancile, si plantele/copaceii are un aspect foarte frumos. Daca sunteti interesati, pot sa revin cu niste poze.

#161
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

 Myorlawr, on 06 septembrie 2020 - 10:28, said:

Un lucru negativ ar fi ca pe strada din complex, pe o banda sunt mereu parcate masini, desi sunt destule locuri de parcare goale. Ma asteptam ca cei care locuiesc aici sa isi fi achizitionat locuri de parcare.
De ce sa platesti cand poti sa aceleasi beneficii ceva gratis?

#162
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Pentru ca teoretic, dupa cum scrie si in "manualul proprietarului", parcarea masinilor pe strada este interzisa.Deocamdata inca este loc, dar cand vor aparea celelalte blocuri, nu se vor mai putea lasa pe strada, caci vor fi locuri de parcare pe ambele parti ale strazii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate