Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Pe mine nu ma mira.

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#37
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,073
  • Înscris: 07.11.2006
Corolar
Avem um prim-ministru semiagramat,cu un guvern dupa asemanarea si chipul ei.
Avem presedinti de partide politice penali,recidivisti.
Avem politicieni da "varf" penali,recidivisti sau sub cercetare judiciara
Avem o clasa politica total corupta si incompetenta.De la stanga la dreapta esichierului.
Avem clase de privilegiati care efectiv sug si distrug bugetul de stat,implicit si tara.
Avem "stampila" de paria UE si a Europei,chiar daca puristii sustin altceva.
Avem ridicate la nivel de politica de stat coruptia si hotia.

Si cu toate astea,inca cautam vinovatii in alta parte.Caii verzi de pe pereti ar trebui uitati.Vinovatii suntem chiar noi,noi care suntem incapabili sa purtam un dialog civilizat cu persoane care nu sunt de acord cu parerile noastre,noi,care nu suntem in stare sa acceptam ca exista persoane vulnerabile care au si ele dreptul sa traiasca,noi,care ne credem aproape cu fiecare ocazie cel putin buricul pamantului si nu uitam niciodata sa amintim de acest lucru chiar daca suntem rupti in cur.
Si in fine,noi suntem vinovati si pentru faptul ca suntem incapabili sa ne unim in momentele cheie.Romanii contra romanilor,ar trebui sa fie numita saga inceputa cam prin timpurile carora le pregatim aniversarea.

#38
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Posttipareth, on 16 octombrie 2018 - 12:44, said:

" Toader a fost întrebat dacă Laura Kovesi merită titlul de doctor în Drept, în condițiile în care s-a dovedit că 4% din teza de doctorat reprezintă plagiat.

- "Vă voi dezamăgi spunându-vă: da, merită.

Sunt programele astea antiplagiat sau de descoperire a plagiatului.

Acolo și dacă pui în domeniul juridic denumirea marginală a unui text, îți spune că este copiat. Dacă pui un text de incriminare, un alineat, zice: ai copiat. Sigur că l-ai copiat, că doar nu înlocuiești tu textul de lege. Eu îmi aduc foarte bine momentul acela și vă asigur că vorbesc cu detașare și obiectivitate. Era o temă despre specificul criminalității organizate în România."
Aveti perfecta dreptate in ce ziceti, dar alte softuri au gasit 40% plagiat si nu pe texte de legi. Dar nici asta nu e asa important, putea fi original si 100%, numai ca domana viitor doctor cam era procuror general in perioada aia. Acel job te solicita vreo 25 de ore pe zi, cred. Oare cand a avut ea timp sa faca doctoratul, sa elaboreze acea lucrare...?
Lucrarea "ei" e proasta: https://www.mediafax...catiei-16022115
Vedeti aici daca e doar 4% plagiat: http://www.grupul.ro...ste-un-plagiat/

View Postmyshyk, on 16 octombrie 2018 - 12:29, said:

Eu am pus un link cu stirea pe care am gasit-o, tu ai asa ceva?  Sau  te-ai gasit si tu sa mormai in barba.....
Tare inteligent ala care a scris stirea, "Conform informațiilor din presă, nu numai Liviu Dragnea și-ar fi cumpărat o diplomă falsă, dar și soția sa, Bombonica."
Chiar atat de prost sa fie Dragnea incat nu a putut sa isi cumpere o diploma reala, originala? Adica UPG Ploiesti emite diplome false?

Edited by cristi712, 16 October 2018 - 13:23.


#39
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,556
  • Înscris: 02.09.2006

View PostImperathor, on 16 octombrie 2018 - 09:34, said:

DNAul se ocupa cu altceva.

Falsurile sunt de competenta parchetelor obisnuite.
draga, pe linga falsuri, are destul loc si dna-ul sa se desfasoare!
Uite de aia nu recunosc eu nici un fel de studii la FF indiferent de institutia de invatamint absolvita si nici un fel de diploma de la privatele de cartier! desigur nici diplomele de bac obtinute la o virsta mai mare de 22 de ani!

Edited by tytysor, 16 October 2018 - 13:48.


#40
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 09.08.2006
Se pare ca am avut si un coleg implicat/ beneficiar
https://forum.softpe... diploma falsa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate