Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Pe mine nu ma mira.

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#1
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
https://www.stirisin...r-dna-din-2009/
Oare de ce nu ma mira? Pe voi , va mira?

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Toate "geniile" de felul acesta au facut asa, prima fiind "academiciana" elena ceausescu. Puterea exemplului. Traiasca "copy-paste".

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 myshyk, on 16 octombrie 2018 - 09:19, said:

https://www.stirisin...r-dna-din-2009/
Oare de ce nu ma mira? Pe voi , va mira?

Si daca nu te mira.. ce?

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ma mira ca DNA-ul, anticoruptie, Kövesi,.......N-au omorat sarpele cand era mic, si-au fost otraviti cand a ajuns ala mare.

 rosix, on 16 octombrie 2018 - 09:27, said:

Si daca nu te mira.. ce?
Ai si o parere, sau doar moflai ceva in barba?

#5
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,315
  • Înscris: 31.08.2006
Nu ma mira absolut deloc. Astazi, daca unul zice ca e inginer, economist, doctor etc., parca nu prea mai prezinta credibilitate, tinand cont de nenumaratele diplome false pentru studii superioare care s-au eliberat in Romania de dupa decembrie '89. Ca sa nu mai zic ca deja, titlul de "doctor in..." a ajuns de rasul lumii. Nimeni nu mai are incredere in asa ceva. Practic, daca tii neaparat sa rada lumea de tine si sa nu te ia in serios, spui ca esti doctor in nu stiu ce. Tu poate oi fi pe bune, dar nimeni nu te va crede. La asemenea situatie s-a ajuns in Romania de azi din cauza baietilor destepti care s-au lipit de tot felul de diplome false, bune de sters undeva.

#6
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,111
  • Înscris: 03.07.2008
DNAul se ocupa cu altceva.

Falsurile sunt de competenta parchetelor obisnuite.

#7
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Nu ar trebui sa te mire ... Asta ce apare in presa e deja la nivel inalt, dar ce asteptari sa avem cand toti functionarii publici au trecut prin scoala ca gasca prin apa iar cand ai nevoie de o informatie, ei nu ti-o pot da. Sau fiecare iti da versiunea lui. In plus, in orasele mici e jale. Nu pot lega 2 cuvinte. De multe ori aud pe cei din politia locala cum vorbesc cu un accent rural ...
Am un prieten care a terminat cu chiu cu vai ingineria. A "vorbit" cu cineva pentru un post la primarie. Tipul X a zis ca o sa fie un loc dar pe domeniul serviciilor sociale insa o sa fie delegat pe alt post Posted Image. Si asa a si fost, a fost delegat pe un alt post ce tine de website/video-uri de promovare.
Am incetat sa ma gandesc la ce se mai intampla. Din partea mea sa se duca dracului tot

Imi amintesc cum acuma 1 an si ceva acest prieten se batea cu pumnii in piept ca el e corect si ca altii fura , ca nepotisme & shit ...

Edited by Andreysc7, 16 October 2018 - 09:37.


#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Sa nu mai vorbim de veorica, care a ajuns prim ministresa. La ce mai trebuie atata carte ?

#9
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,157
  • Înscris: 15.05.2008
pe mine ma frapeaza altceva
am observat la unii ca nici nu vor sa auda, accepte ca si lider,conducator un om onest,catusi de putin,daca nu e bandit si hot nu e bun de lider
sper sa fie doar ceva razlet treaba asta si nu la nivel mare

Edited by ceanu1980, 16 October 2018 - 09:58.


#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 myshyk, on 16 octombrie 2018 - 09:29, said:

Ma mira ca DNA-ul, anticoruptie, Kövesi,.......N-au omorat sarpele cand era mic, si-au fost otraviti cand a ajuns ala mare.
Ai si o parere, sau doar moflai ceva in barba?

N-am nici o parere.. chiar n-am.  Pe bune...  Mare chestie ca un escroc.. nu a luat Bac-ul pe bune...

#11
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,696
  • Înscris: 23.04.2007

 danyel61, on 16 octombrie 2018 - 09:25, said:

prima fiind "academiciana" elena ceausescu.
crezi ?

#12
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Îmi aduce aminte de un banc apărut anul trecut! Dar încă de actualitate:
"Cica prin anul 1957 un om merge la o vrăjitoare să vadă ce îi rezervă viitorul. Se uită baba în bobi, aruncă şi în praf, se întunecă la faţă şi spune:
- Fiule, nu te supăra, dar trebuie să-ţi spun, din cauza ta mulţi români o sa moară de foame, alţii vor trăi prost, iar mulţi vor lua calea pribegiei...
Amărât, omul pleacă de la vrăjitoare. Mergând pe stradă, vede un copilaş în mijlocul străzii. Din spate venea un camion, iar copilul nu schiţa nici un gest. Se gândeşte că şi asa mulţi vor pătimi de pe urma sa, măcar un suflet să salveze. Sare în drum şi ia puştiul din stradă, exact când roţile uriaşe erau să-l facă praf. Ţinând strâns la piept copilul speriat, îl întreabă cum îl cheamă.
- Liviu, nene... Liviu Dragnea, spuse copilul printre lacrimi..."

#13
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

 Andreysc7, on 16 octombrie 2018 - 09:36, said:

Nu ar trebui sa te mire ... Asta ce apare in presa e deja la nivel inalt, dar ce asteptari sa avem cand toti functionarii publici au trecut prin scoala ca gasca prin apa ....

In scurta perioada de timp cat a lucrat nevasta-mea la primarie (pana i-a fost prea frica sa mai semneze orice din cauza la toate magariile care se faceau si si-a dat demisia) am concluzionat ca toti cei care lucrau in posturi ce nu necesita facultate se pregateau pentru "avansare " facand facultatea la Chisinau la distanta printr-un "nene" care aranja tot.

Edited by -Jinx-, 16 October 2018 - 10:33.


#14
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Jinx
asa e peste tot .. si se stiu chestiile astea doar ca na, mare ne este mirarea cand ii vedem "demascati" pe la tv.
Eu am vrut sa merg la facultate aici in oras, dar unu din principalele motive pentru care nu vreau, sunt profesorii. Unul din ei te pune sa ii cumperi cartile (stiu atat de la sotie cat si de la prieteni care au facut facultatea aici) . Altii sa nu mai zic, sa nu cumva sa le spui ceva ca sar la gatu tau. Decat asa... mai bine lipsa. In mediul asta consider ca nu am ce invata. Nu am ce invata de la cineva care citeste de pe un slideshow iar apoi pleaca acasa.
Totul e putred in Romania. Orice tine de stat , e de cacat

#15
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,552
  • Înscris: 25.04.2007
Trecand peste faptul ca tractoristul cu dinti stricati s-a vrut si el inginer, am ramas siderat cand am aflat ca in oraselul ala mic de provincie nu e o universitate ci DOUA!

#16
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
De unde stiti ca nu este fake news ?

#17
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
Pe mine ma mira ca de cand a venit PSD la putere, justitia anticoruptie pare sa fi luat o pauza, din diverse motive obiective.
Ma mira tare.

#18
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 myshyk, on 16 octombrie 2018 - 09:19, said:

https://www.stirisin...r-dna-din-2009/
Oare de ce nu ma mira? Pe voi , va mira?
De cand va spun ca Dragnea are dosarul diplomelor.
Nu sta in sertar este pe rol, dar sunt foarte multe persoane influente din Teleorman implicate, iar persoana care le-a fabricat diplomele a luat singur pedeapsa asupra lui, si-a si executat pedeapsa iar acum sta in Bulgaria.

Detalii aici:
https://frip.ro/expl...-baronului-psd/

Dosarul este public, insa are termene la distanta...
http://portal.just.r...79730&id_inst=4

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate