Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#577
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 02.09.2005
Mi s-a pus pata pe una din bateriile aste externe:

1. Stie si wireless charging si ma incanta suportul de telefon, e ideal pentru mine cand urmaresc netflix in avion, 8000 mah https://www.aliexpre....3f3b46c4QwgmHz

2. Stie PD charging, e doar prin cablu, 10000 mah https://www.aliexpre....500b2f17DRN21w

Dimensiunile sunt aproximativ aceleasi, foarte mici oricum, cam cat un telefon.

#578
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,364
  • Înscris: 14.06.2006
Mi-ar placea si mie prima.
Daca o comanzi, ia doua.

#579
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
In avion nu trebuia sa opresti netul si cam tot? Vrei sa prabusesti avionul, hua :P

In alta ordine de idei, mi se par foarte mici. Cea de 8k, cred ca nu reuseste sa incarce un max de 2 ori, din cauza pierderilor prin wireless. Inca nu m-am convins ca-mi trebuie baterii, dar daca se va intampla as vrea unele din alea de 20k, sa stiu o treaba. De preferat cu incarcare solara, sa pot sa plec in pustietate :))

#580
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,133
  • Înscris: 15.03.2005

View Postjericho, on 15 ianuarie 2019 - 12:54, said:

Mi s-a pus pata pe una din bateriile aste externe:

1. Stie si wireless charging si ma incanta suportul de telefon, e ideal pentru mine cand urmaresc netflix in avion, 8000 mah https://www.aliexpre....3f3b46c4QwgmHz

2. Stie PD charging, e doar prin cablu, 10000 mah https://www.aliexpre....500b2f17DRN21w

Dimensiunile sunt aproximativ aceleasi, foarte mici oricum, cam cat un telefon.

1. Vezi ca in poza cu suportul de telefon sta intr-o pozitie in care sigur nu se incarca, e doar suport. Ca sa incarce tb sa stea telefonul culcat pe ea si cred ca e foarte incomod de folosit in timp ce se incarca.
si la descriere scrie asa - Battery Rated Capacity:5320mA

2. Mie asta imi place ca are ”lightning input”, daca ai un fast charger (usb-c to lighning) acasa nu mai ai nevoie de alt cablu sa incarci bateria externa. Pe de alta parte mai scrie ”Type C Output:DC 5V / 3A Max”, ceea ce nu prea suna a PD fast charge (care e si cu 9V si 12 sau 15). Oricum, la 80 lei mi se pare un pret bun, cam pe aici se invart si bateriile externe de 10.000 mAh pe care le-am luat din Romania (dar fara usbc sau PD)

@warchilde - poate omul zboara cu firme serioase care ii dau net prin wifi in avion. :) Iar legat de bateriile care se incarca de la soare...cel putin la cele ieftine cred ca trebuie sa te prajesti vreo saptamana la soare pana se incarca bateria. :)

#581
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
1. chiar scrie ca in suport nu incarca.
2. da, dar tot pare mica :))
3. ia sa-i verific eu pe amaratii astia de la lufthansa daca-s firma serioasa, ca eu stau fara net ca taranul :)). Legat de baterii, habar nu am in cat se incarca, nu m-a interesat subiectul. Imi place sa cred ca sunt unele care se si incarca pana mor eu, totusi, chiar daca-s mai scumpe (ca sa nu vina oamenii sa ne spuna ca am dat toti banii pe telefoane si nu mai avem bani de baterii externe, saracii ce suntem :)) )

#582
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 02.09.2005
zbor low cost :))) dar sa nu-mi spuneti ca nu stiati ca in aplicatia netflix poti downloada filme ca sa le vezi apoi offline

#583
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
habar nu aveam, nu folosesc netflix din cauza unui tv retard caruia nu-i pot updata aplicatia si nu merg subtitrarile in ro :))
Stiu, as putea sa-l pun de pe laptop pe tv, dar mi-e lene :D

#584
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 02.09.2005
eu ma refeream la aplicatia de telefon Posted Image

#585
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,364
  • Înscris: 14.06.2006
Mie nu ca mi-ar trebui in mod special inca o baterie, am deja doua care stau permanent in "rucsacul de fuga", asa cum ii spun eu. Si am si inca un incarcator de iphone si de ceas in rucsac, practic nu le scot niciodata. Plus un incarcator de masina, care sta tot in rucsac.
Dar inca o baterie (si arata si bine) nu cred ca strica, mai ales ca nu-i foarte scumpa.

#586
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

View Postjericho, on 15 ianuarie 2019 - 15:31, said:

eu ma refeream la aplicatia de telefon Posted Image
stiu, dar daca mi-as face cont as vrea sa o folosesc si pe tv (pe telefon oricum mi se pare ciudat sa ma uit la filme, chiar si pe ecranul max-ului) si nu merge, asa ca l-am lasat asa. In avion folosesc laptopul sa ma uit la filme, parca se vede totusi ceva :D

@december zi-i powersac, la cate chestii de incarcat ai acolo altceva nu mai intra :)))

#587
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postwarchilde, on 15 ianuarie 2019 - 15:29, said:

habar nu aveam, nu folosesc netflix din cauza unui tv retard caruia nu-i pot updata aplicatia si nu merg subtitrarile in ro Posted Image)
Stiu, as putea sa-l pun de pe laptop pe tv, dar mi-e lene Posted Image

Cumpara un Apple TV si gata.

#588
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,364
  • Înscris: 14.06.2006

View Postwarchilde, on 15 ianuarie 2019 - 15:36, said:

@december zi-i powersac, la cate chestii de incarcat ai acolo altceva nu mai intra Posted Image))
Intra, intra....
Attached File  R1.jpg   64.22K   46 downloadsAttached File  R2.jpg   355.53K   50 downloads
In primul buzunar, sus, stau pasaportul, portofelul cu fise, o bricheta si un pachet de tigari.
Cu macul am o problema, imi e destul de greu sa-l pun in rucsac cand calatoresc, mai ales ca nu am niciun fel de husa la el. Dar nu prea il car dupa mine, incerc sa ma descurc doar cu telefonul daca am de scris ceva.
Deci mai merge o baterie :)

#589
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
eu am luat o husa transparenta de pe ebay, pare excelenta (pentru zgarieturi si praf, sper sa nu-l lovesc) si intra perfect in rucsac. Dar n-am baterii, doar incarcatoare :))

@catean ai dreptate, am fost de multe ori la un buton de a comanda un apple tv dar pana la urma mi s-a parut ca nu merita. Poate o sa termin comanda odata :))

#590
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postwarchilde, on 15 ianuarie 2019 - 16:41, said:


@catean ai dreptate, am fost de multe ori la un buton de a comanda un apple tv dar pana la urma mi s-a parut ca nu merita. Poate o sa termin comanda odata :))

Daca nu vrei sa dai multi bani pe un series 4 sau 5 (4k), unul seria 3 SH ajunge pentru Netflix, Prime, Photos, Screen Mirroring, AirPlay, iTunes Movies (daca ai iTunes de UK/US sau tara care are magazin iTunes Movies).

#591
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

View Postjericho, on 15 ianuarie 2019 - 12:54, said:

Mi s-a pus pata pe una din bateriile aste externe:

1. Stie si wireless charging si ma incanta suportul de telefon, e ideal pentru mine cand urmaresc netflix in avion, 8000 mah https://www.aliexpre....3f3b46c4QwgmHz

2. Stie PD charging, e doar prin cablu, 10000 mah https://www.aliexpre....500b2f17DRN21w

Dimensiunile sunt aproximativ aceleasi, foarte mici oricum, cam cat un telefon.
Baieti, putina economie va rog, tocmai am citit o știre ca placinta pt incărcare wireless anunțată de 1 an jumate și care costa de 10 ori mai mult a intrat in producție.
Voi nu vedeți ce prost merg vanzările zilele astea? Tre sa ii ajutam un pic.😝

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 16 January 2019 - 05:16.


#592
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,705
  • Înscris: 29.03.2010
Eu i-aș ajuta cu vânzările, să meargă în jos. In felul ăsta poate fac ceva și pentru utilizator

#593
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 02.09.2005
interesanta chestia asta, nici nu stiu cum s-o numesc :)
http://www.qdossound...one-xsx?id=1771

#594
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Salutare,

Doua intrebari pe scurt as avea:
  • Detin un iPhone X de 3 luni de care sunt foarte multumit. Am gasit un iPhone XS sigilat cu factura la un pret incredibil pe care as fi dispus sa il achizitionez. Merita diferentele? Eu as face upgrade-ul in principal pentru camera dar am inteles ca procesorul nou este absolut bestie, Face ID-ul este mai rapid si display-ul ar avea un dynamic range ceva mai bun. Se observa aceste diferente in day-to-day use?
  • Am gasit la mobiledirect un incarcator wireless de la Xiaomi. Sunt fan mare al brand-ului, tot ce am achizitionat sub brand-ul Xiaomi au fost produse excelente si nu am intampinat nicio problema. Este in regula pentru incarcarea iPhone-ului? Chiar este adevarat ca incarcarea wireless protejeaza ceva mai bine bateria decat cablul original?
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate