Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Digi ar dori cresterea preturilor

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#73
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Cea din sediile lor unde se lucreaza cu clientii. In spatiile din spate unde nu au acces clientii nu e nici acoperire.

#74
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008

 theMisuser, on 09 septembrie 2018 - 17:26, said:


Mai repede cred că renunță la pachete pentru satelit.
Sau ne mutăm pe satelit Posted Image

#75
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,934
  • Înscris: 28.09.2017

 mariusr1976, on 09 septembrie 2018 - 19:55, said:


Acoperire ?! Care acoperire?


Nu știu zona ta, asa ca nu ma pot edifica.
Spuneam doar că pe zonele cu 4G să ofere trafic nelimitat iar pe zonele cu 3G să mărească traficul de la 10GB la 50GB.
... ar fi o idee.

Edited by A-ONE, 09 September 2018 - 21:13.


#76
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 danutz21, on 09 septembrie 2018 - 20:51, said:

In spatiile din spate unde nu au acces clientii nu e nici acoperire.
Normal, acolo e descoperire.
Digi sa imbunatateasca masiv calitatea retelei mobile, inclusiv acoperirea, inainte sa se gandeasca la bani. Pe segmentul de servicii fixe deja sunt mai scumpi ca Telekom, asa ca nici sa nu se gandeasca la scumpiri.

#77
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 biogood, on 09 septembrie 2018 - 22:09, said:

Pe segmentul de servicii fixe deja sunt mai scumpi ca Telekom, asa ca nici sa nu se gandeasca la scumpiri.

Daca "servicii fixe" numest televiziunea, probabil ca da...

#78
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 heinz, on 08 septembrie 2018 - 15:41, said:

La telekom ai tv+net+mobil 5 la 13€ aka 60 de lei
La digi ai tv+net+optim nelimitat la 74 de lei
Singura diferenta e netul fix care la digi e de 300mbps iar la telekom e 100mbps. Dar mobil 5 e mai bun ca optim nelimitat, deci se egaleaza situatia.
Pana la urma fiecare alege ce e mai bine pentru el.
La Telekom am doar 16Mbit. Semnalul Digi e mai bun, pe unde am umblat eu, decat semnalul Telekom.

Nu cred ca vom vedea o crestere mare, a trecut mult timp, de cand au preturi de dumping, si concurenta s-a adaptat...

#79
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 21.03.2005

 heinz, on 08 septembrie 2018 - 15:29, said:

Te inseli!
Telekom are aproximativ aceleasi preturi ca Digi, daca ai toate serviciile de la ei chiar e mai ieftin.
Pe partea de mobil e mai avantajos nelimitatul de la telekom fata de cel de la digi. Orange are preturi mai mari pentru ca ofera si calitate mai mare.
Din cand in cand o dai pe fata, in afara de raspandit minciuni sau "rezilieri" pe care evident ca nu le faci, altceva nu faci... dar macar pui si tu o paine pe masa si nu stai la ajutoarele sociale...

Ma gandesc ca:

CEL MAI BUN INTERNET FIX - DIGI
CEL MAI BUN SEMNAL TV DIGITAL FIX - DIGI
CEL MAI MARE PACHET DE CANALE SD SI HD LA LIBER - DIGI
CEA MAI STABILA INFRASTRUCTURA FIXA - DIGI
CELE MAI MICI PRETURI PER CALITATE/BENEFICII - DIGI
CEL MAI IEFTIN INTERNET MOBIL - DIGI
CEL MAI BUN ROAMING MOBIL - DIGI
CEL MAI IEFTIN ABONAMENT NELIMITAT - DIGI
CELE MAI MULTE (MII) MINUTE INTERNATIONALE - DIGI
DIGI ORIUNDE - DIGI
VOLTE - DIGI
VOWIFI - DIGI

ETC. - DIGI

Nici macar nu se apropie telekom, vodafone sau orange, nu mai abera.

NU EXISTA nici un operator cu oferta publica care sa se apropie macar de DIGI.

Poti sa te agiti conform programului tau de lucru 8x5 plus weekend-uri pana o sa ametesti... degeaba...
dar ca sa iti faci sefii fericiti, esti atat de umil incat sa accepti sa te faci de ras pe forumuri? Nu ai fi singurul, asta e clar, totusi.

Cum e el "samaritean" si "ajuta" cu preturi...
du-te la telekom,
CE mai astepti?
CE te opreste?
CE te retine?
CINE te obliga?
CE mai vrei de fapt??

Edited by MELODY, 10 September 2018 - 20:43.


#80
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,724
  • Înscris: 21.03.2014
Mă duc să-mi fac repede niște popcorn și revin! După aia puteți să vă bateți.

Edited by EricJohn, 10 September 2018 - 20:36.


#81
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
In primul rand o sa-mi fac timp sa te anunt cand vor rezilia contractul, iti promit! ;)
Pana atunci vreau sa-mi duc contractul pana la capat, pentru ca am luat un telefon de la ei(chiar daca nu a fost/nu e la mine) si asa e frumos, sa ma tin de cuvant.

In al doilea rand vreau sa clarific urmatoarele:
-Cel mai bun internet fix - Digi;   Adevarat, au cel mai bun pret la abonamente individuale si cele mai mari viteze.
Cel mai bun semnal digital TV; nu prea are importanta. Pe TV UPC sunt cei mai buni(calitativ). Daca vrei ceva mai ieftin da, RDS sunt mai ieftini. Si pe analogic(24 de lei) si pe digital (28 de lei). Chiar am abonament de tv la ei (cablu analogic si DTH)
Cel mai mare pachet de canale SD si HD la liber. Din nou, fara importanta. Impropriu spus la liber, platesti pentru ele.
-Infrastructura fixa-cele mai mici preturi la digi. Partial fals. Telekom are preturi mai bune la TV+net + voce fixa combinate. +Retentia unde poti obtine oferte mult mai bune. (Ex tv+net la 40 de lei a obtinut cineva la telekom)
Tv+net+mobil 5 (net nelimitat+minute nelimitate) la 15€ cu un telefon gratuit(j3 '16(500 de lei)-o alta oferta.
Daca le luam separat si fara retentie da, RDS e mai ieftin.
Cel mai ieftin internet mobil - de acord, dar trebuie sa mai si mearga... (Apropo, la vodafone ai la 3€ pe luna suficient internet)
Cel mai bun roaming - nu stiu, nu am folosit, nu ma intereseaza.
Cel mai ieftin a abonament nelimitat - Digi partial adevarat. 4.8€ la digi, 5€ la telekom
Cele mai multe minute internationale - Digi; de acord
VoLTE/VoWiFi se poate trai si fara ele, digi cam are nevoie de ele.

Daca tu chiar crezi ca sunt platit sa laud o retea sau alta te invit sa iesi in piata cu nevasta, copilu', cainele, pisica si ce mai ai pe acasa, sa protestezi ca sa-ti iei "portia" de la soros, pentru ca da, d-aia se protesteaza, pentru bani...si d-aia postez si eu pe forum, pentru bani!

Ma duc unde doresc eu, doar sunt liber. Doar ca nu pup in ... un anume operator. Fiecare are avantajele si dezavantajele lui, as fi ipocrit sa ma uit doar la brand.

Edited by heinz, 10 September 2018 - 20:54.


#82
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,586
  • Înscris: 20.10.2006

 heinz, on 08 septembrie 2018 - 15:43, said:

Daca ar imbunatatii calitatea serviciilor si aici ma refer strict la Digi.Mobil nu m-as plange de o eventuala scumpire.
Se va imbunatatii calitatea serviciilor daca scumpesc pentru ca se elibereaza reteaua daca pierd din clienti.

 diegodanny, on 08 septembrie 2018 - 15:41, said:

Dar oare vor imbunatati si semnalul ? sau va fi acelasi semnal de rahat ? Posted Image  cred ca daca vor creste preturile si semnalul va fi la fel de mizer or sa le plece din abonati ca multi stateau ca aveau preturi mici.
Corect zis. Si asa digi nu mai e semnificativ mai ieftin deoarece si concurenta ofera tot mai mult.

 heinz, on 08 septembrie 2018 - 15:56, said:

M-am referit strict la mobil 5 in comparatie cu optim nelimitat.
Intr-adevar 50GB si 200min nationale la 9 lei e foarte bine, dar ce facem cu semnalul?

Chiar foarte multi! Au un ARPU de 4.4€
Arpu ala e si de la costuri suplimentare.

 slai, on 08 septembrie 2018 - 15:55, said:

Nu cred ca's mulți care dau 5 euro la digi. Eu cel puțin nu știu pe nimeni. Toți care ii știu au trecut toți din familie, și iese mai ieftin.
In familie? Cam greoi, daca nu te ai bine cu restul din familie? Si daca unu face cost suplimentar si nu plateste sa taie la toti toate serviciile.

#83
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 21.03.2005

 heinz, on 10 septembrie 2018 - 20:52, said:

In primul rand o sa-mi fac timp sa te anunt cand vor rezilia contractul, iti promit! ;)
Pana atunci vreau sa-mi duc contractul pana la capat, pentru ca am luat un telefon de la ei(chiar daca nu a fost/nu e la mine) si asa e frumos, sa ma tin de cuvant.

Ai zis ca reziliezi in Septembrie. Daca la 1 Octombrie inca ai abonament la Digi, cum se numeste? Pinochio?

#84
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 LunaCrystal, on 10 septembrie 2018 - 23:20, said:

In familie? Cam greoi, daca nu te ai bine cu restul din familie? Si daca unu face cost suplimentar si nu plateste sa taie la toti toate serviciile.

Depinde ce intelegi prin familie.

Al dracu', ala micu', daca nu-si plateste costurile suplimentare, ii rupi urechile.

#85
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016

 MELODY, on 11 septembrie 2018 - 03:29, said:


Ai zis ca reziliezi in Septembrie. Daca la 1 Octombrie inca ai abonament la Digi, cum se numeste? Pinochio?
Daca rezolva problemele cu reteaua pana atunci si pot vorbi la telefon fara sa ies afara atunci nu as avea motive sa reziliez. Putin probabil sa se intample asta.

#86
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Pe partea de internet fix DIGI nu are rival in RO, in ce priveste telefonia mobila ei sunt cei mai ieftini chiar daca mai sunt unele zone cu mici probleme. Si Orange are unele probleme de semnal in anumite zone. Singurul minus sa-i zicem este ca ei nu au toate canalele pe care le are UPC la TV, dar banuiesc ca poate in viitor vor egala si problema asta.

#87
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008

 MELODY, on 10 septembrie 2018 - 20:20, said:

CEL MAI BUN INTERNET FIX - DIGI
CEL MAI BUN SEMNAL TV DIGITAL FIX - DIGI
VOLTE - DIGI
VOWIFI - DIGI

ETC. - DIGI


Deja furi curent!
Nu există „cel mai bun internet fix”, ci cea mai bună soluție pentru nevoile tale. De exemplu, pe RDS am către server-ele Riot Games meciul acesta 39 ms, dar meciul viitor pot avea 50 ms. Cu janghina de VDSL aveam 50 ms ± 2 când nu suna telefonul sau nu lucra nimeni la rețea.
Cred că și UPC are asta, dar depinde cât de bine își întrețin cei doi operatori rețeaua.
VoLTE și VoWIFI are și Orange.
ETC, nu știu ce să spun, că în rezidențial nu pupi IP fix.

#88
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 21.03.2005

 heinz, on 11 septembrie 2018 - 06:49, said:

Daca rezolva problemele cu reteaua pana atunci si pot vorbi la telefon fara sa ies afara atunci nu as avea motive sa reziliez. Putin probabil sa se intample asta.
Iti dai seama ca mai sunt mai putin de 3 saptamani... eu cred ca a venit timpul sa iti iei la revedere de pe aria Digi... sau parca oricum nu folosesti Digi, parca ai Orange si Telekom... ce mai conteaza, pari un om hotarat si care stie ce vrea de la viata, mai ales de la un operator amarat din Romania... e de apreciat ca nu stai sa te plangi non-stop pe forum cum o fac altii de ani buni si nici nu faci reclama la alti operatori pe aria Digi, ca exemplu Telekom...  dar daca ai nevoie de incurajari, ai tot sprijinul celor care sunt multumiti cu tot ce ofera Digi...

 KyKyKyKy, on 11 septembrie 2018 - 12:43, said:


Deja furi curent!
Nu există „cel mai bun internet fix”, ci cea mai bună soluție pentru nevoile tale.
VoLTE și VoWIFI are și Orange.
Asta cu furtul de curent e ok, sa nu ma spui, am doua fire trase de la tablou, plus o impamantare la calorifer...
Da, e adevarat, e cel mai bun internet fix pentru mine. Si inca vrea cateva milioane bune de case... si volte si vowifi are Orange, intradevar. Dar micutii si proaspat-aparutii operatori telekom si vodafone inca nu au... de ce oare?
Nu cred ca exista vreun operator care sa fi avut proiecte si extinderi de anvergura celor facute de Digi in ultimii 4 ani...


(Si recunosc ca ma mira faptul ca reteaua fixa sau catv merge bine peste tot, mai ales pentru ca in provincie sistemul de management este cum este (praf, preferential, etc.), ba chiar am lucrat cu oameni veniti din RDS si m-am mirat de cat de limitati profesional erau...)

#89
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 KyKyKyKy, on 11 septembrie 2018 - 12:43, said:

ETC, nu știu ce să spun, că în rezidențial nu pupi IP fix.

nu, dar ai DNS dinamic gratis. De cand ofera solutia asta, nu m-a mai interesat chestia cu IP fix.

#90
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 KyKyKyKy, on 11 septembrie 2018 - 12:43, said:

Nu există „cel mai bun internet fix”, ci cea mai bună soluție pentru nevoile tale.
Inseamna ca nu ai avut internet fix de la UPC....un dezastru, o mizerie! Aveam cam 1-2 ore pe zi net, ATAT!!! Zecile de reclamatii ramaneau fara efect.....Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate