Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Digi ar dori cresterea preturilor

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#37
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 YourFan, on 08 septembrie 2018 - 16:08, said:

Welcome to Romanistan!
si.. bye bye Belgravistan!

#38
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 KyKyKyKy, on 08 septembrie 2018 - 16:01, said:

Da!

Nope, este contract, nu o vorba aruncata la colț de bloc :)

 EricJohn, on 08 septembrie 2018 - 16:08, said:

Încă un topic Digi vs restul. Fanboii Digi sunt cei mai agresivi.

Fanboii concurentei nu intra aici, iar Rds-iștii se cearta singuri ?! :eek:
Adolescent ?!

#39
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 crisstonne, on 08 septembrie 2018 - 16:13, said:

Nope, este contract, nu o vorba aruncata la colț de bloc Posted Image
Contractul poate fi modificat in orice moment,cu o notificare prealabila.
Daca nu vrei,poti rezilia contractul in termen de 30 de zile de la primirea notificării.

Edited by Nimcid25, 08 September 2018 - 16:18.


#40
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 Nimcid25, on 08 septembrie 2018 - 16:16, said:

Contractul poate fi modificat in orice moment,cu o notificare prealabila.

Dar nu unilateral abuziv.

Edited by crisstonne, 08 September 2018 - 16:28.


#41
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Trebuie sa plateasca amenda care va veni anul viitor, din ceva.

https://m.capital.ro...n-contract.html

Edited by don_dannielo, 08 September 2018 - 16:21.


#42
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
3.10. Preturile, tarifele si abonamentele pentru serviciile furnizate vor putea fi actualizate si
modificate pe parcursul derularii contractului. RCS&RDS va face publice modificarile contravalorii
abonamentului, tarifelor sau serviciilor furnizate si va informa Beneficiarul printr-o notificare
trimisa prin posta, curier, fax, e-mail, sms, prin comunicarea pe factura cu cel putin 30 de zile
inainte de operarea modifi carii. Benefi ciarul are dreptul de a renunta la serviciul pentru care a
operat modifi carea tarifului, respectiv de a denunta unilateral contractul cu privire la serviciul
al carui tarif a fost modifi cat daca nu este de acord cu modifi carile propuse, fara a plati nicio
despagubire, avand obligatia restituirii bunurilor date in custodie, chirie sau a caror contravaloare
nu a fost achitata integral.
Dreptul de a renunta la serviciul pentru care a operat modifi carea nu va fi exercitat intr-un mod
excesiv si nerezonabil, contrar bunei credinte.
In plus, Benefi ciarul poate obtine informatii actualizate privind preturile, tarifele si/sau
abonamentele serviciilor de comunicatii electronice si a serviciilor de intretinere si reparatii si prin
intermediul oricarui program transmis de catre RCS&RDS, prin intermediul adresei internet www.
rcs-rds.ro, prin intermediul canalului propriu de televiziune sau prin orice alt mijloc de comunicare

Edited by Nimcid25, 08 September 2018 - 16:22.


#43
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

 heinz, on 08 septembrie 2018 - 15:19, said:

In cazul in care inca mai credeti in Mos Craciun sau in promisiunile lui Liviu Dragnea tin sa va anunt ca Digi, operatorul care sustinea sus si tare ca nu doreste cresterea preturilor a anuntat, indirect ce-i drept, ca ar dori cresterea preturilor si vanzarea de servicii complementare.
Se pare ca firma a ajuns la maturitate iar acum se doreste profit mai mare de pe urma ei.
Mi se pare normal... de ce crezi ca se face politica preturilor mici, pentru a face baza de clienti... dupa aia ii muleaza pe oferte noi.

#44
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Cresterea de preturi e greu de sustinut de Digi pentru ca ei sunt perceputi ca avand servicii slabe la preturi mici. Daca se aliniaza cu preturile la nivelul celorlalti operatori, atunci le vor pleca foarte multi clienti. Se pare ca nu au invatat din lectia drastica suferita de Telekom la lansarea in Romania cand au scumpit preturile pe o infrastructura de rahat si le-au plecat imediat o multime de clienti. Piata din Romania mi se pare foarte asezata, fiecare operator e pe felia lui cu raportul lui de calitate/pret. Orice modificare artificiala este sortita esecului (inca odata dau exemplul Telekom, care peste noapte se transformase in retea "premium" pe infrastructura Cosmote, doar schimband numele).

#45
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Pot ajusta putin preturile,  de exemplu netul de 300 il pot face 29/30 in loc de 28, DO2 il pot face din nou 2 euro, DON 5 euro, TV-ul 25 cu 29/30. DTH-ul 15/25
Nu ar fi mare deranj.

Edited by heinz, 08 September 2018 - 18:43.


#46
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 crisstonne, on 08 septembrie 2018 - 16:13, said:

Fanboii concurentei nu intra aici, iar Rds-iștii se cearta singuri ?! Posted Image
Eu nu sunt utilizator RDS (adica am 0 servicii de la ei).
Ar trebui sa-ti multumim pentru ectichetare? oare moderatorul vede asta? nu te-a injurat nimeni si vrei sa te injuram? sau care e problema?

Edited by stlk, 08 September 2018 - 19:42.


#47
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 stlk, on 08 septembrie 2018 - 19:34, said:


Eu nu sunt utlizator RDS (adica am 0 servicii de la ei)

Esti bine primit :peacefingers: :D

#48
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai asa e si cu, curentul... ii atrage pe toti cu preturi mai mici si apoi parca nu mai ai voie multi ani sa te intorci inapoi la celalalt furnizor, iar apoi dupa ce au ei un nr de clienti ii *** de nu se vad Posted Image

Digi oricum are servicii proaste pe partea de telefonie, daca ar creste preturile, lumea ar reveni inapoi la aia vechi :)
Doar de internet si televiziune sunt foarte multumit.

Edited by TruculMagic, 08 September 2018 - 19:47.


#49
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008

 crisstonne, on 08 septembrie 2018 - 16:13, said:

Nope, este contract, nu o vorba aruncata la colț de bloc Posted Image
Scrie în contract că au voie să modifice, deci...

 TruculMagic, on 08 septembrie 2018 - 19:46, said:

Pai asa e si cu, curentul... ii atrage pe toti cu preturi mai mici si apoi parca nu mai ai voie multi ani sa te intorci inapoi la celalalt furnizor, iar apoi dupa ce au ei un nr de clienti ii *** de nu se vad Posted Image

Digi oricum are servicii proaste pe partea de telefonie, daca ar creste preturile, lumea ar reveni inapoi la aia vechi Posted Image
Doar de internet si televiziune sunt foarte multumit.
Ce curent? Că dacă ai nevoie de vreo intervenție, îți trimite echipa tehnică a proprietarului rețelei, face ce faci și pe următoarea factură ai trecut costul intervenției.

#50
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Bine de stiut acest aspect.

#51
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
O masura pe care ar putea sa o ia este renuntarea la pachetul "popular" din zonele (rurale) unde au infrastructura FFTH.

Edited by zeus1, 08 September 2018 - 20:24.


#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Eu recunosc ca sunt fan RCS & RDS inca din 2006 sau chiar 1993 (cand era Novel SRL pe cablu aici, pana in 2000) si nu preturile sunt motivul pentru care stau si nu plec niciodata de la ei.

Am toate serviciile mai putin energia electrica pe care o las la proprietarul retelei, CEZ. Am Digi.Mobil chiar daca sunt singurul din familie, o pata de culoare albastra.

Calitativ nu am avut incredere sa ma trec cu toate serviciile la ei pana in 2009 cand au trecut de la HFC Docsis la FTTB-FTTH, apoi portabilitatea numerelor introdusa in 2010.

Din 2013 am toate serviciile fixe numai de la RDS si din 2015 si telefonul meu mobil. Net fix am avut doar de la RDS exceptand cazurile si perioadele in care nu s-a putut acest lucru, internet mobil nu am folosit decat de la Digi, televiziunea cred ca 95% din Slatina a avut-o dintotdeauna de la RDS, pana in 2016 cand a bagat si Telekom FTTH la blocuri, era practic monopol (daca nu voiai satelit), la case invers, pana in 2012 monopol Romtelecom pe partea de internet si telefonie chiar daca pe TV cablu tot RDS era. Nu au dat net la case pana nu au venit cu GPON FTTH.

Acum daca or creste preturile, sper sa nu le creasca prea mult, nu m-ar deranja gen de la 5 la 7 euro abonamentul meu DON.

#53
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,927
  • Înscris: 28.09.2017

 heinz, on 08 septembrie 2018 - 15:19, said:

In cazul in care inca mai credeti in Mos Craciun sau in promisiunile lui Liviu Dragnea tin sa va anunt ca Digi, operatorul care sustinea sus si tare ca nu doreste cresterea preturilor a anuntat, indirect ce-i drept, ca ar dori cresterea preturilor si vanzarea de servicii complementare.
Se pare ca firma a ajuns la maturitate iar acum se doreste profit mai mare de pe urma ei.
"cele 14 milioane de utilizatori ne oferă potențial de a crește prin vânzarea de produse mai scumpe și de servicii complementare"
Totul in contextul listarii la bursa si a scaderii pretului actiunilor.
Pentru cei ce cred ca digi e ieftin asta nu mai e valabil demult. Serviciile fixe au in general aceleasi preturi ca la concurenta pe alocuri chiar mai scumpe iar pentru Digi.Mobil e valabila zicala cat dai atata face.
Sursa - https://www.gadget.r.../#disqus_thread

Credeti ca vor urma cresteri la toti operatorii ca urmare a acestei decizii?
Eu cred și sunt convins ca modificările de preț vor fi doar în CATV Digital, pe mobil dacă ar face pasul acesta își vor crea singuri un dezavantaj, mai ales ca infrastructura care o dețin momentan nu este cea mai "wow" pe anumite zone.



Edited by A-ONE, 08 September 2018 - 23:13.


#54
light1

light1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.10.2016
Telekom actualmente are un management performant. Digi daca-si mareste pretentiile ptr ce ofera, va pierde clienti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate