Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Xiaomi Mi Mix 3

- - - - -
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#613
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Pai si subtitrarea de unde o iau? Nu merge, am incercat cu toate cele.

Singura modalitate e cea pe care am expus-o. Desi am setat sa plece VLC, nu merge.

#614
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
dar daca deschizi vlc normal si din vlc deschizi filmul nu merge?

#615
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Ba da, merge însă nu înțeleg de ce mă forțează cu Mi daca am setat VLC.
Apropo, nici Google Foto nu deschide cu VLC, are alta interfață.
Nu m-ar deranja nici Mi daca ar avea posibilitatea să aleg codarea subtitrării ca VLC. Apar caractere ciudate in locul diacriticelor.

#616
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
probabil ai tu o versiune de miui mai ciudata, eu am 11 cu android 10 si l-am mai si periat cand l-am instalat, am scos o groaza de bloatware si e si mai curat.

#617
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Pai nu zisei ca e stock? Al meu se comporta normal (dintr-un punct de vedere), ma gandeam ca e vreo problema...

#618
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
al meu nu mai e stock dar ar trebui sa fie aproape identice. Nu e mare diferenta intre ele cu exceptia androidului. Au aceleasi aplicatii si balarii

#619
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
E posibil sa fi scos MiVideo si cu ocazia asta sa nu intampini ce am semnalat eu.
Acum o vreme am curatat si eu cat s-a putut pe el dar am zis sa il las original asa ca am restaurat la setarile din fabrica.

#620
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Am de gand sa deblochez bootloaderul in vederea implementarii unui alt ROM, posibil Pixel Experience sau altul.
Am ajuns in etapa in care apas pe unlock dar mesajele primite ma cam deruteaza. Se sterge telefonul sau nu? Inca nu sunt hotarat ce pun, important e sa de deblocheze si vad eu in 7 zile cum fac.
Attached File  2023-02-22.png   394.23K   11 downloads

#621
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
salut, daca dai click o sa stearga tot, date, poze tot, fa backup si gata.
Sfatul meu e ca daca nu ai nevoie de vre-un android mai nou e sa ramai pe asta. Si pe mine m-a mancat in fund la un moment dat sa schimb si nu e nimic nou. Adica ... doar ca se schimba cifrele la android, de la 9 la 10 sau cat e pe acolo. Practic nu o sa simti trecerea. Poate o sa fie chiar mai rau.
Eu am ramas pe miui 11 cu android 10 si e tot pe acolo. Doar pentru google camera. La astea noi, e cam loterie, ba nu merge un senzor, ba nu merge google pay, cum crezi

#622
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Dar era vorba de Pixel Experiențe, altceva.
Nu mă așteptam să șteargă tot apoi să aștepți 7 zile și după aia sa poți pune ROM nou.

#623
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
la urmatorul telefon o sa caut unul la care ofera astia mai mult timp suport si o sa incerc sa nu imi mai bat capul cu rom-uri. Gen un samsung s22-23, sau ceva mai de top care pupa macar 2-3 ani update-uri.
Xiaomi-ul desi eram fan a inceput sa se imputa, preturi cat concurenta insa calitate mumu. Adica daca ofereau camere ca la samsung sau apple, sau performanta ca la aia sau update-uri vreo 5 ani sau preturi bune intelegeam dar deja i-au depasit pe samsung sau apple la pret si la calitate nu.

Mi mix-ul asta macar are un design deosebit. E altceva fata de restul sapunierelor de pe piata. Si cred ca daca nu imi bat capul, mai tine cel putin un an sau 2 fara sa simt ca e lent sau cine stie ce.
Pixel experience ala merita doar daca vrei sa il customizezi bine de tot, sa ti-l personalizezi f mult, dar intr-o oarecare masura si miu miu te lasa sa faci asta. Fara sa iti bati capul cu imi merge nfc-ul sau nu, sau nu mi se aude in masina car play-ul sau alte dude.

Edited by unpuisor, 23 February 2023 - 09:57.


#624
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Într-adevăr, Xiaomi nu mai este ce a fost cândva, era de așteptat cumva. Înainte făceau telefoane calitative cu mici compromisuri/lipsuri dar preturi competitive, acum fac telefoane mai scumpe decât concurenta și suport software mult inferior.

Edited by gestt, 23 February 2023 - 16:12.


#625
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Mi-a dispărut scurtătură Emite (proiectare ecran) din centrul de control. Nu apare nici în ăla vechi, nici în ăla nou.
Am făcut curățenie prin telefon și poate am curățat prea mult desi nici la un telefon nou cu MIUI 14 nu mai apare. Asa e și la voi, care mai aveți telefonul?

#626
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
pe ce android esti? miui? cand dai scroll jos si apoi te uiti la scurtaturile alea nu ai si butonul edit sa adaugi sau sa scoti scurtaturile? Cauta pe acolo.

#627
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Am 9 cu MIUI 12, stock.
Nu mai e pictograma acolo, asta spuneam.

#628
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
vezi ca ai un buton cu edit tot pe acolo, si cauta si la edit, o fi fugit si trebuie sa o pui din nou
daca nu e cauta aicipoate merge asa, fara shortcut

#629
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 21.08.2008
Ca sa scurtam discutia, la tine mai apare?
Nu intelegi ca nu mai este la Edit?

#630
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
la mine e, dar sunt pe miui 11 cu android 10 din 1900 toamna de cand am luat telefonul.
Macar din setari mai merge? Mai ai cast?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate