Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Huawei Mate 20 Pro

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2167 răspunsuri în acest subiect

#667
Bubu0007

Bubu0007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 14.11.2018

 silviu03, on 20 noiembrie 2018 - 19:30, said:

Problema este de la inceput ?sau apare pe parcurs?
Va spuneam ieri ca amicul meu de la esd a primit 30 de bucati pentru verificari si cica doar unul a avut probleme.

Adica le-a primit la verificari?

#668
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.791
  • Înscris: 07.01.2010
La unii apare pe parcurs la altii imediat. La al meu a aparut in 24 de ore de cand l-am scos din cutie.

Editat de birau1982, 20 noiembrie 2018 - 19:33.


#669
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.472
  • Înscris: 07.01.2011
Adica ce anume n ai inteles?
Au venit telefoanele noi,le a desigilat,le a verificat in nu stiu ce cutie/dispozitiv special pt display uri,sunt verificate fix pentru problema semnalata aici.

Editat de silviu03, 20 noiembrie 2018 - 19:39.


#670
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 149
  • Înscris: 07.01.2009

 Tomaz2015, on 20 noiembrie 2018 - 18:57, said:

Asa ceva.... Eșec mai mare decât la Note 7

Realizezi ce enormitati debitezi? In cazul terminalului la care te raportezi s-au inregistrat decese, vatamari corporale (unele grave), daune materiale produse de incendii. Prin comparatie aici ce gasesti? Oh, da: un inconvenient de ordin vizual.

#671
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.864
  • Înscris: 03.01.2015
Decese, incendii, explozii? Te uiți la Rambo? Ce ai fumat, mister? 😂😂😂

#672
silianu

silianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 54
  • Înscris: 15.08.2009
WOW...nu ma asteptam sa apara atat de multe probleme cu acest model . Se pare ca am fost inspirat cand am renuntat la el si am luat note 9 :)
Imi pare rau de cei ce se lupta cu problema asta...stiu si eu cum este .

#673
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 149
  • Înscris: 07.01.2009

 Tomaz2015, on 20 noiembrie 2018 - 20:09, said:

Decese, incendii, explozii? Te uiți la Rambo? Ce ai fumat, mister? ������

Adica intreaga campanie de retragere a companiei de la vanzare a modelului cu pricina are drept cauza seria Rambo? pregatisera cumva efectele speciale pe baza bateriei din 7? Intresant! Singura treaba trista ar fi s-o faci pe fudulu' din "convingeri personale"

#674
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.649
  • Înscris: 29.01.2004
Cei care aveti probleme cu telefonul, aveti cu totii ecrane LG? Eu am ecran BOE si din orice unghi ma uit la el nu pare a avea probleme.

#675
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 149
  • Înscris: 07.01.2009

 serban_bogdan, on 20 noiembrie 2018 - 20:47, said:

Cei care aveti probleme cu telefonul, aveti cu totii ecrane LG? Eu am ecran BOE si din orice unghi ma uit la el nu pare a avea probleme.

Din ceea ce stiu pana acum n-au existat probleme la alte ecrane exceptand lg, eu lg am si pana acum n-am motive sa ma plang. Cateva intrebari am daca-mi poti raspunde:
1. Esti sigur de ecran ca nu e tot lg?
2. De unde l-ai achizitionat?
3. Ce varianta e? (L29/L09) culoare?

#676
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.649
  • Înscris: 29.01.2004
1. E ecran BOE
2. Magazin online Orange
3. L29, Twilight

#677
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.864
  • Înscris: 03.01.2015

 sideshow, on 20 noiembrie 2018 - 20:41, said:



Adica intreaga campanie de retragere a companiei de la vanzare a modelului cu pricina are drept cauza seria Rambo? pregatisera cumva efectele speciale pe baza bateriei din 7? Intresant! Singura treaba trista ar fi s-o faci pe fudulu' din "convingeri personale"
Ai și tu dreptate, măcar verzitura nu explodează... Dar cred ca te face sa îți crească tensiunea când vezi gazonul ala frumos crescut pe ecranul unui telefon de o mie de 💶 😁... Banii înapoi și scos din producție total, asta ar trebui făcut, nu suntem în 2008 când abia începuse povestea smartphone-urilor

#678
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 149
  • Înscris: 07.01.2009

 Tomaz2015, on 20 noiembrie 2018 - 21:13, said:

Ai și tu dreptate, măcar verzitura nu explodează... Dar cred ca te face sa îți crească tensiunea când vezi gazonul ala frumos crescut pe ecranul unui telefon de o mie de �� ��... Banii înapoi și scos din producție total, asta ar trebui făcut, nu suntem în 2008 când abia începuse povestea smartphone-urilor

Fix asta sustineam! Cu un lot de rezerva care sa inlocuiasca terminalele cu probleme situatia e remediabila! E total aiurea ca s-au dus la lg am spus-o de la bun inceput dar cata vreme altii au avut belele infinit mai grave situatia se poate remedia onorabil pt toata lumea. Ma repet pt a nu stiu cata oara (nu pt tine) incetati cu "reparatiile" interventia asupra terminalului presupune dezlipirea ecranului de sasiu fapt ce anuleaza din start certificarea standardului ip68! Deci oricand in cei 2ani apare problema e fix treaba producatorului sa acopere garantie.

#679
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011
Și nu cumpărați de la Mediagalaxy sau alte site-uri mai mici, aduse de prin China neoficial, că atunci nici mama producătorului nu mai are ce le face.

Editat de benis, 20 noiembrie 2018 - 22:33.


#680
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.915
  • Înscris: 27.04.2010

 sideshow, on 20 noiembrie 2018 - 21:29, said:

Fix asta sustineam! Cu un lot de rezerva care sa inlocuiasca terminalele cu probleme situatia e remediabila! E total aiurea ca s-au dus la lg am spus-o de la bun inceput dar cata vreme altii au avut belele infinit mai grave situatia se poate remedia onorabil pt toata lumea. Ma repet pt a nu stiu cata oara (nu pt tine) incetati cu "reparatiile" interventia asupra terminalului presupune dezlipirea ecranului de sasiu fapt ce anuleaza din start certificarea standardului ip68! Deci oricand in cei 2ani apare problema e fix treaba producatorului sa acopere garantie.
Dupa schimbarea ecranului la un Mate 10 Pro, cei de la Huawei mi-au transmis (prin mail), la solicitarea mea, ca telefonul si-a pastrat certificarea IP67.
Nu vad de ce nu le-ar lipi la loc, asa cum trebuie.
Totusi, nu sunt un service de cartier ...
Off topic, ieri am fost cu P10lite in service la ei, pentru schimbarea spatelui (a cazut copilul, cu telefonul in mana, si i-a spart capacul de pe spate).
Mi-au schimbat capacul si i-au facut si resoftare (cu toate ca in actualizare nu aveam nimic) GRATIS !!!
Chiar am ramas mirat ca nu mi-au luat banii, eram pregatit cu ei, constient fiind ca va trebui sa platesc acel capac.

Editat de shymano, 20 noiembrie 2018 - 22:53.


#681
Andrades01

Andrades01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 164
  • Înscris: 11.02.2017
Eu am avut o experienta f plăcută și am rămas impresionat de cum am fost tratat în Service ul oficial al Huawei. Mi au schimbat telefonul în 10 minute fără alte discuții inutile. Pe mine Huawei m au câștigat pe timp lung ca și client, lăsând la o parte problema asta cu verdeață la ecran... Samsung nu m ar fi tratat asa niciodată

#682
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.915
  • Înscris: 27.04.2010
Poate si-au dat si ei seama ca gradul de multumire a clientului conteaza mai mult decat cativa lei pe care i-ar putea lua de la acesta, pentru a-i remedia problemele aparute din cauza unor neconformitati ale telefonului/procesului de fabricatie.
Conteaza foarte mult sa stii sa-ti fidelizezi clientii, mai ales intr-un asemenea domeniu.

#683
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 149
  • Înscris: 07.01.2009
În ceea ce privește respectarea standardului de care vorbim 68 nu e tot una cu 67, nici în privința celui de care vorbești nu-s deplin convins dar hei, cata vreme ți-au dat în scris n-au motiv de respingere pe viitor dacă s-ar pune problema. În astfel de cazuri se schimba dispozitivul aflat în perioada de garanție peste tot pe planeta, asta cu avem service competent e pentru alte tehnologii sau pt tari bananier, sper doar sa nu prindă rădăcini p'aici...

#684
parazitu1991

parazitu1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 24.06.2014

 benis, on 20 noiembrie 2018 - 22:32, said:

Și nu cumpărați de la Mediagalaxy sau alte site-uri mai mici, aduse de prin China neoficial, că atunci nici mama producătorului nu mai are ce le face.
Stai așa și de unde ai vrea tu să cumparăm (in afara de Altex, Emag, MediaGalaxy, Flanco) telefonul cu ajutorul ratelor prin card de cumparaturi?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate