Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

de unde sa cumpar o licenta windows 7 valabila pe 2 PC-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
aaa1

aaa1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 03.07.2009

View Post--alin--, on 31 iulie 2018 - 10:33, said:

Nu se mai activeaza licente pentru Windows 7.
Daca se mai activau,aveai nevoie de o licenta multi volum ( acestea in general se acorda firmelor )
Si atunci astia de aici vand gogosi?Nu cred
https://www.software...s.ro/windows-7/

#20
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postpaso87, on 31 iulie 2018 - 15:18, said:

Pai eu am facut upgrade saptamana trecuta de la W7Pro  la W10Pro. Stiam ca nu se mai poate face dar, fortat de imprejurari, am incercat.

Foarte probabil ca ai mai facut candva "upgrade" in perioada cand era gratuit (sau a facut-o altcineva).
Sau ai obtinut o licenta digiitala ca insider (daca ai folosit "Technical Preview" inaintea lansarii primei versiunii de Windows 10 RTM).
Sau ai facut upgrade la Windows 10 de la o varianta piratata de Windows 7 sau 8.1 cand era oferta de upgrade gratuit.

#21
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008

View Post_-_, on 31 iulie 2018 - 16:57, said:

Foarte probabil ca ai mai facut candva "upgrade" in perioada cand era gratuit (sau a facut-o altcineva).
Sau ai obtinut o licenta digiitala ca insider (daca ai folosit "Technical Preview" inaintea lansarii primei versiunii de Windows 10 RTM).
Sau ai facut upgrade la Windows 10 de la o varianta piratata de Windows 7 sau 8.1 cand era oferta de upgrade gratuit.

W7Pro - licenta achizitionata din magazin, cu sticker, 2015. Activata imediat pe PC. Windows Update (de la windows 7) oprit complet de atunci.
W10Pro - Activat pe baza licentei W7 de mai sus acum o saptamana.

Din 2015 si pana acum, n-am vrut sub nici o forma Windows 10. N-am t estat, n-am incercat, n-am descarcat nimic legat de Windows 10 pana acum. Sunt singurul utilizator al acestei licente.

La Settings->About apare:
Windows 10 Pro
Versiune 1803
Installed on 21.07.2018
OsBuild: 17134.167

Atata timp ca Microsoft a transmis licenta si e activata corect, nu vad sa am nici o problema.

:)

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Ai cumva PC-ul sau placa de baza SH sau de marca ?

#23
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Este laptop HP. Luat in aceeasi luna cu licenta de W7. Ambele luate noi noute.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
E posibil ca din cauza asta - sa fi gasit ceva info in BIOS. Cele brand mai contin niste informatii suplimentare ptr activare.

#25
calculatoristul2018

calculatoristul2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 01.08.2018

View Postpaso87, on 01 august 2018 - 10:31, said:

W7Pro - licenta achizitionata din magazin, cu sticker, 2015. Activata imediat pe PC. Windows Update (de la windows 7) oprit complet de atunci.
W10Pro - Activat pe baza licentei W7 de mai sus acum o saptamana.

Din 2015 si pana acum, n-am vrut sub nici o forma Windows 10. N-am t estat, n-am incercat, n-am descarcat nimic legat de Windows 10 pana acum. Sunt singurul utilizator al acestei licente.

La Settings->About apare:
Windows 10 Pro
Versiune 1803
Installed on 21.07.2018
OsBuild: 17134.167

Atata timp ca Microsoft a transmis licenta si e activata corect, nu vad sa am nici o problema.

Posted Image
Merge sa activezi si sa upgradezi un Windows 7 PRO la 10 PRO fara nicio problema! NU merge W7 Home la W10 Home dar seria Professional merge fara probleme,verificat.
Recomandat este ca si W7-le sa fie licentiat la momentul cumpararii si la un eventual control (mai ales daca sunteti persoana juridica) daca ati trecut la W10 folosind serialul de 7, sa puteti arata actele justficative ale 7-lui care va confera legalitate si eligibilitate pentru trecerea fara probleme si cu "fruntea sus" la W10 Prof.
Orice ar fi... nu piratati! Preturile la licente nu mai sunt atat de inspaimantatoare,sunt oferte,reduceri - cumparati numai din magazine autorizare fie ca sunt on-line sau nu!

Edited by calculatoristul2018, 03 August 2018 - 14:15.


#26
dani_moca1976

dani_moca1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 29.05.2007
Confirm că incă funcționează upgrade-ul la Windows 10.
Pe spatele unui laptop vechi (HP din 2011.. cu placa de baza stricată) am sticker cu cod de activare ptr Windows 7 Home Premium.
Am luat un laptop Asus nou (procesor intel din seria 8000, 8GB Ram, etc) , am instalat Windows 10 Home x64 (la instalare am ales ”că nu am nici o cheie”) și odată ce am ”ajuns în desktop” (bineînțeles conectat la internet) am activat cu codul de Windows 7 Home Premium (meniu start - settings - update and security - activation - change product key).
S-a activat cu licență digitală. Am verificat și cu comanda ”slmgr /xpr” în command prompt as admin ... mesajul e ”The machine is permanently activated” .

#27
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Și acum merge.
Tot așa laptop foarte vechi cu Windows 7 start am activat pe un PC Windows home.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate