Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Obiecte agatate/lipite de parbriz interzise

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Cred ca daca nu scoti masina din curte sau din parcare, poti sa ai parbrizul, luneta si geamurile laterale pline de zdranganele.

#38
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Daca vrei sa fii boss neaparat:antenna de aia mare+spoiler(eleron) prins cu holzsuruburi+ceva dungi cu autocolant pe masina+cat mai multe geamuri fumurii+pelicula pe stopuri,faruri+system audio completat cu muzica stiti voi de care+toate cruciulitele,iconitele ce se pot gasi intr-o biserica+seminte in torpedo+maieu si slapi,lant de vaca,ghiul.Si mereu vei spune ca senzorul la rezervoru de benzina nu merge de cand ai cumparat jucaria.Si asigurarea e pe termen scurt.

#39
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,651
  • Înscris: 01.10.2010

View Postsir_irwin, on 22 mai 2018 - 20:50, said:

Tinerete zbuciumată, new generation a la Cluj' din partea mea împușcă-i tuu pe toti cei cu reclame mari, plușuri, Boca arsenal, etc, de acolo din fata monitorului unde esti obisnuit sa pierzi 23,5 h pe zi... Lasa Tuu oamenii normali care din greșeală (fiindcă mai nou trendul spune ca tv-ul este pt proști) sa  mai aplecam urechea si acolo macar din greșeală, fiindcă acolo au facut referire si la "alte obiecte electronice" dar na, pt tine doar titlurile de pe net care fac referire doar la cruciulițe si reclame ți-au ramas pe retină. Pacat de spațiul pe care l-ai ocupat in postarea de mai sus...

View Postsir_irwin, on 22 mai 2018 - 22:04, said:

Altu' doxa, pfff nemaipomenit internetul asta... Intrebarea era dacă este cineva pe aici care a fost sancționat pt portul de obiecte neletale in parbriz si mai exact ce hobiect a facut cazul!!! Fiindcă cei care aplica respectiva sanctiune se lauda deja cu vreo 142 de amenzi, asa zice netu'

mie imi este clar ce fel de sofer esti tu, din reactia ta la adresa unor useri anonimi care iti explica ceva.
sper sa nu dau de soferi ca tine prin trafic, si agresivi, si cu brizbrizuri si postere pe geam, ca deveniti si violenti.

#40
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,979
  • Înscris: 03.12.2005
Or sa-i includa si pe aia care defileaza cu moaca unui cadavru recent pe A4 color pus in geam?

#41
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Si daca fac parte din dotarea masinii? Pun pariu ca Mercedes va scoate o serie limitata pentru BOR, echipata cu cruciulite, parasolar Arsenie Boca si motor cu rodaj ultrasfintit.

#42
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcrisstonne, on 23 mai 2018 - 03:20, said:

Pe cind una plina de dildoaie, care sa fluture in vint ?! Posted Image))

Neaparat cu utilizatoarele infipte in ele.

#43
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Pe langa acest lucru se mai poate lua amenda si pentru altceva:

Quote

Conform articolului 148 din Codul rutier, aceleaşi amenzi pot primi şi cei care folosesc „instalaţii de sonorizare la un nivel de zgomot care ar afecta deplasarea în siguranţă a lui şi a celorlalţi participanţi la trafic”.
Sursa
Deci nu o sa mai auzim muzica clasica data la maxim in masini!

Edited by stlk, 23 May 2018 - 12:32.


#44
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,345
  • Înscris: 13.01.2011
Da, clar, Mozart ne zgiria timpanele la orice intersectie :lol:))

#45
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View Postbritishpub, on 23 mai 2018 - 10:46, said:





mie imi este clar ce fel de sofer esti tu, din reactia ta la adresa unor useri anonimi care iti explica ceva.
sper sa nu dau de soferi ca tine prin trafic, si agresivi, si cu brizbrizuri si postere pe geam, ca deveniti si violenti.
Aaa! Scuze tu esti tipul care la bagat pe popa nervozel la belele, pe trecerea de pietoni când își dorea neaparat ca tot ce-l înconjoară, soferul grabit, sotia, copilul, masina, inclusiv echipajul venit la fata locului sa îi ceara scuze si eventual să primeasca o stea pe aleea... Pt devotamentul de a-și pune viata in pericol doar ca sa demostreze ca este suveran atunci cand se angajeaza in traversarea unei străzi pe TDP!!!
Rămâi acasă, in fata monitorului, posibil sa fi pericol public doar ca pieton nu mai vorbesc ca si participant la traficul rutier.
De fel nu mă pasionează astfel de "dispute" dar atitudinea ta tranșantă si impertinenta din prima postare cand pur si simplu pui' eticheta "alarmiști, neștiutori" nu se digeră chiar asa ușor. Însă daca tu esti obisnuit sa descreditezi orice parere care nu îți aparține precum respiri problema este rezolvată... Un subiect care are la bază o întrebarea  (nu se vroia o dezbatere sau o analiza a textului formulat) pentru tine este doar o "pernuță de infipt ace"...

#46
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Nu se poate, se interzice CD-ul antiradar din parbriz? Si icoana cu Arsenie Boca? Astia vor sa ne deznationalizeze si sa ne vanda sclavi la straini! :ciocan:

#47
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 21.04.2007
Dar taxiurile care au aparatul de inregistrat pe bord si navigatia gps?

#48
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostCONSTANT1708, on 24 mai 2018 - 04:42, said:

Dar taxiurile care au aparatul de inregistrat pe bord si navigatia gps?

Eu cred ca si parbrizul va fi interzis.

#49
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Dacă nu-mi interzice mileul de pe bord eu sunt mulțumit.

#50
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,737
  • Înscris: 15.06.2007
Deci nici vigente de parcare nu mai punem..ca nu e voie dom'le.

Edited by tfmercedez, 24 May 2018 - 09:25.


#51
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Prevederea e de ani de zile, cred că era și când am luat eu permisul, în Regulamentul de aplicare. Am găsit unul din 2012, care are fix aceeași frază. Aia nu cred că s-a adăugat vreodată, a fost de la început.

Art. 148.
Se interzice conducatorului de autovehicul sau de tramvai:
....
10. sa aiba aplicate pe parbriz, luneta sau pe geamurile laterale afise, reclame publicitare, inscrisuri ori accesorii, care restrang sau estompeaza vizibilitatea conducatorului ori a pasagerilor, atat din interior, cat si din exterior;
....


Așa-i când înveți să conduci de la știri, te sperii când mai descoperă ăștia câte un articol.

#52
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postcaiuscorneliu, on 24 mai 2018 - 07:39, said:

Dacă nu-mi interzice mileul de pe bord eu sunt mulțumit.
Ai si peste din sticla pe mileul respectiv ?

View PostSmurfK, on 24 mai 2018 - 09:35, said:

10. sa aiba aplicate pe parbriz, luneta sau pe geamurile laterale afise, reclame publicitare, inscrisuri ori accesorii, care restrang sau estompeaza vizibilitatea conducatorului ori a pasagerilor, atat din interior, cat si din exterior;

Stai putin. Luneta e optional a fi transparenta. Sint o gramada de masini gen dubite care nu au geam in spate. Ba chiar Logan 1 break poti sa-l incarci cu cutii in spate pana sus, nu mai vezi nimic in spate prin luneta. Din cate stiu din cauza asta nici oglinda de sus nu e obligatorie, doar cele laterale. Dar drept e ca nu am mai citit de mult regulamentul, pe vremea cand am dat eu examen asa era (cred).

#53
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 29.09.2006

View PostMembruAnonim, on 22 mai 2018 - 19:37, said:

Sexul in masina cand il interzic?...ca ma cam deranjeaza unii.

Si-o trag in masina ta?

#54
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View PostSmurfK, on 24 mai 2018 - 09:35, said:

Prevederea e de ani de zile, cred că era și când am luat eu permisul, Ă®n Regulamentul de aplicare. Am găsit unul din 2012, care are fix aceeași frază. Aia nu cred că s-a adăugat vreodată, a fost de la Ă®nceput.

Art. 148.
Se interzice conducatorului de autovehicul sau de tramvai:
....
10. sa aiba aplicate pe parbriz, luneta sau pe geamurile laterale afise, reclame publicitare, inscrisuri ori accesorii, care restrang sau estompeaza vizibilitatea conducatorului ori a pasagerilor, atat din interior, cat si din exterior;
....


Așa-i când Ă®nveți să conduci de la știri, te sperii când mai descoperă ăștia câte un articol.
Vorba lui nea Mărin, deaia' ai căutat tu articolul din lege taman acum, fiindcă exista "de cand ai luat tu permisul" si sa nu-mi spui ca fix din memorie l-ai citat, ca nu te crede niciun examinator... Nici cel din vremea ta nici cel din ziua de azi, foarte interesant cum stim noi sa dăm  o cautare pe google despre ceva care noua nici pe retină nu ne-a ajuns cand am invatat pt garnetul de conducere. Ce nu te-ai intrebat tu este de ce tocmai acum se pune accentul pe acest tip de sancțiune, sa fie doar faptul ca s-au înmulțit șoferii cu accesorii Boca!!! Probabil se urmărește cu precadere eliminarea aparatelor tip detector radar si camere video după cum anticipa un coleg la începutul topicului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate