Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Accident din cauza masinilor parcate pe banda mea. Politia da din umeri.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#55
wizardel123

wizardel123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 16.12.2012
Nu eu le-am spus ci cel ce sa bagat in mine . Eu am sunat de 2 ori iar a 3-a oara a sunat el le-a spus ca si-a rupt mana si a spus sa mearga la spital . Nu au vrut sa vina , eu ma jur cu mana pe biblie ca am sunat si exact asa sa intamplat .

#56
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu stiu altii cum sunt, dar eu cand vad pe aria asta interpretari, sfaturi, judecati de logica de la unii care nu stiu nici macar sa scrie, trec la urmatoarea postare.
Si nici macar nu ma refer la gramatica, ci la simple formulari ale propozitiilor, mi-a bubuit creierul de doua ori incercand sa inteleg explicatia unora.

Initiator, da colea niste firfirei daca ai nevoie de consultanta juridica si vrei sa-ti recuperezi asa-zisul prejudiciu.
Apoi mai departe vezi tu daca mai continui si cu altceva.

Edited by gumball3000, 26 March 2018 - 16:28.


#57
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
așa, si opinia ta fiind..?!

#58
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014

View PostIon_Bumbu, on 26 martie 2018 - 16:18, said:

@mesterX  Este in lege, daca este un obstacol si din fata nu vine nimic intri in depasire si o continui, daca in fata apare un alt vehicol si n`ai terminat ala trebuie sa cedeze prioritatea.
Stiu tu ceva, dar nu chiar tot.
Este vorba despre depasirea unui obstacol atunci cand urci o panta. Ala care coboara trebuie sa te lase. Art 135 litera e

#59
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"Ce cautau masinile acelea parcate acolo si cum puteam sa evit asa ceva?
"Aceasta este intrebarea!  De ce mama dreaq, daca tot locuiau pe acea strada, nu si-au parcat masinile pe alta strada! Ca uite  ce se poate intampla din cauza lor!

View Postsilesax, on 26 martie 2018 - 16:13, said:

ca tu asa faci..
Da, asa fac. Si asta nu de ieri de azi. Din 83 de cand am permisul pentru masina. Si n-am patit niciodata asa ceva ca initiatorul. Desi in zona unde stau, stationeaza in permanenta masinile  "pe banda mea".

#60
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
tie ti se pare normal sa blochezi o strada doar pentru că usa ta da in drum..

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postaflorin27, on 26 martie 2018 - 16:32, said:

Stiu tu ceva, dar nu chiar tot.
Este vorba despre depasirea unui obstacol atunci cand urci o panta. Ala care coboara trebuie sa te lase. Art 135 litera e

Corect, articolul ala :  e) când circulă în pantă faţă de cel care urcă, dacă pe sensul de mers al celui care urcă se află un obstacol imobil. În această situaţie manevra nu este considerată depăşire în sensul prevederilor art. 120 lit. j);  
Dar se refera doar la 120 . lit .j, asta nu inseamna ca ii da voie sa incalce art 120 lit c  si litera i. . Mie deja incepe sa mi se faca frica sa mai merg cu masina...

#62
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postwizardel123, on 26 martie 2018 - 16:19, said:

born2lose , am sunat la politie dar au spus ca nu vin daca nu sunt victime . am sunat de 3 ori , i-am spus ca mi-am rupt mana a spus ca sa ma duc la spital , le-am spus ca si piciorul , au spus la fel . Ce poti sa ceri de la jegurile astea? Merita facuti troaca de porci , am inceput sa ma bucur cand vad ca unii chiar isi bat joc de ei . Pana acum eram de parere ca politia trebuie respectata , dar de acum in colo nu voi mai avea pic de respect fata de ei .
Fii cuminte ca nici pana acuma n-ai avut. Daca aveai, te comportai civilizat. Nu umblai cu minciuni.

#63
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View Postexceswater, on 26 martie 2018 - 15:38, said:


2. Ăia care aveau mașinile parcate acolo le aveau parcate pentru că nu le-au încăput mașinile în lift să le ia în casă. Nu e ok că le lasă așa dar sunt sigur că nu au unde să le parcheze.

Dupa niste amenzi consistente si repetate sigur gasesc loc de parcare...poate chiar in casa cu liftul ...cine stie ;)

#64
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Amenzi pentru ce? Pentru soferi care habar n-au de legislatie?

Edited by myshyk, 26 March 2018 - 17:05.


#65
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
De exemplu pentru oprire/parcare in dreptul liniei continue daca obliga pe ceilalti sa o depaseasca pentru a trece...cei care au permis stiu asta...sau cel putin asa au promis cand si-au luat permisul Posted Image

Edited by alexa32, 26 March 2018 - 17:35.


#66
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ridicate masinile si duse, 1500 cand se duc dupa ele si nu o sa mai parcheze in usa.. ce atata nesimțire.

#67
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ridicate pentru ce? Nu exista restrictii de stationare pe strada, la revedere! Astepti pana se elibereaza strada.Nu-ti convine, schimbi traseul.
Si uite alexa32 si silesax, ca sa nu mai continuati cu "sugestiile" , iata ce scrie in legislatie:

Attached File  Stationare..JPG   43.34K   32 downloads
Deci, despre ce vorbim?

Edited by myshyk, 26 March 2018 - 18:13.


#68
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Tocmai ca exista. E linie continua si ocupi banda.

Nu iti convine te muti la casa si o parchezi in curte.

#69
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
are o logica soarecul de m a blochează.. doamne ferește!

#70
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Arata asta in legislatie, nu ce ti-ai dori tu.
Nu e chestie de logica, nu interpretam legislatia, ci o respectam.

Edited by myshyk, 26 March 2018 - 18:17.


#71
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
tu ai permis, scrie clar ca nu ai voie sa opresti daca il obligi pe altu sa calce linia continuă.. doamne Dumnezeule !!

#72
anub

anub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 19.06.2014

View Postsilesax, on 26 martie 2018 - 18:16, said:

tu ai permis, scrie clar ca nu ai voie sa opresti daca il obligi pe altu sa calce linia continuă.. doamne Dumnezeule !!

Mai mult ca sigur nu are daca nu stie nici macar o simpla regula.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate