Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Finlanda si tarile bune din europa vs America.

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

View PostAldulescu, on 03 martie 2018 - 16:42, said:

Si in America, si in Europa occidentala s-a ajuns la niste situatii de-a dreptul aberante: fluieri dupa una te da in judecata pentru hartuire sexuala. Daca ciupesti o tipa de fund, aia deja este agresiune sexuala, faci puscarie pentru asta, e o tampenie fara margini. Iar propaganda feministoida incearca cu toate puterile sa se ia masuri din ce in ce mai restrictive impotriva barbatilor.

View Postro_explorer, on 03 martie 2018 - 18:59, said:

Și dacă te-aș ciupi eu de fund, ți-a plăcea?
@Aldulescu, pune-te o secunda in pielea unei femei care se afla intr-un mijloc de transport in comun si e inghesuiala, dar dincolo de inghesuiala simte ca e cineva care se freaca de tine. Ti-ar placea asta?

#56
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016

View PostAldulescu, on 03 martie 2018 - 16:42, said:

Si in America, si in Europa occidentala s-a ajuns la niste situatii de-a dreptul aberante: fluieri dupa una te da in judecata pentru hartuire sexuala. Daca ciupesti o tipa de fund, aia deja este agresiune sexuala, faci puscarie pentru asta, e o tampenie fara margini. Iar propaganda feministoida incearca cu toate puterile sa se ia masuri din ce in ce mai restrictive impotriva barbatilor.

Nu mai poate omul sa se frece de una in autobuz, sa umble in pielea goala pe sub pardesiu si sa-l desfaca in fata scolaritelor, sa mameleasca pe una in gang... unde a ajuns lumea asta!

View Postalex14dlk, on 03 martie 2018 - 19:48, said:

Eu am o intrebare. De ce toata lumea care a intrat pe topicul asta vorbeste de agresiune sexuala si fluierat dupa tipe avand in vedere ca eu sunt intr-o relatie de ceva timp.

Pai au intrat vreo 2 care sint afectati de asta si ti-au stricat topicul :)
Intreaba si tu chestii concrete. Oameni care sa fi trait in tarile nordice si SUA ca sa compare direct nu prea stiu sa avem (poate Averniv?). Dar cei din tarile nordice stiu mai mult despre SUA decit invers. Tine cont ca America e o tara mare si cite bordeie atitea obicee. Diferentele culturale, legale, de mediu etc sint destul de mari intre diferite state.
Ti-am zis, parerea mea este ca daca nu ai vreo meserie care e foarte bine platita in SUA, te concentrezi intr-o directie gresita. Complicatiile si restrictiile pur si simplu sint prea mari. Europa e la doi pasi, lucurile sint mult mai simple, iar beneficiile pentru majoritatea, desi structurate altfel, nu mi se par mai mici.

#57
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 04 martie 2018 - 07:44, said:


Nu mai poate omul sa se frece de una in autobuz, sa umble in pielea goala pe sub pardesiu si sa-l desfaca in fata scolaritelor, sa mameleasca pe una in gang... unde a ajuns lumea asta!



Pai au intrat vreo 2 care sint afectati de asta si ti-au stricat topicul Posted Image
Intreaba si tu chestii concrete. Oameni care sa fi trait in tarile nordice si SUA ca sa compare direct nu prea stiu sa avem (poate Averniv?). Dar cei din tarile nordice stiu mai mult despre SUA decit invers. Tine cont ca America e o tara mare si cite bordeie atitea obicee. Diferentele culturale, legale, de mediu etc sint destul de mari intre diferite state.
Ti-am zis, parerea mea este ca daca nu ai vreo meserie care e foarte bine platita in SUA, te concentrezi intr-o directie gresita. Complicatiile si restrictiile pur si simplu sint prea mari. Europa e la doi pasi, lucurile sint mult mai simple, iar beneficiile pentru majoritatea, desi structurate altfel, nu mi se par mai mici.

vrajitorule, dupa mine, adauga talentul principal: daca ai spirit de antreprenor si idei, SUA este locul pt. cei haraziti.

#58
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

View Postro_explorer, on 03 martie 2018 - 18:59, said:

Și dacă te-aș ciupi eu de fund, ți-a plăcea?
Depinde, esti cumva gagica si arati bine?

Oricum pe vremea mea cand eram in liceu, ar fi trebuit sa bage trei sferturi dintre elevi in parnaie dupa inteleptele legi occidentale. Cam toate fetele erau apucate de toate alea, ciupite, inghesuite, pipaite, etc., cand venea iarna si zapada, nu era fata care sa scape nefrecata cu zapada, toti handralaii sareau pe pustoaice, le puneau jos si da-i frecus cu zapada. Acum nici nu stiu daca se mai practica asta, ca nici nu a prea mai nins in ultimii ani. In America erau probabil arestati pentru agresiune.

#59
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Adicã, fie ca îți place sau nu, fie ca vrei sau nu, eu, deținãtor de testosteron în exces, îți fac ție, femeie, ce vrea cucu' meu, când vrea el....

Patetic. Gândire neandertaliana, doar un pic deasupra unor fundamentaliști de o anumita orientare religioasa care spun "ce frumos era la noi, futeam ce vroiam, când vroiam, nu ca în vestul decadent unde nu mai poți sa îți înmoi și tu vârful fãrã sa faci pârnaie".

Edited by ro_explorer, 04 March 2018 - 14:19.


#60
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018
Nu tin minte ca nicio fata sa se fi plans de chestii din astea, adica baietii erau baieti, era de asteptat asa ceva din partea lor, cand eram la facultate chiar era o tipa care in fiecare saptamana ne povestea la toti chestii si mai si: ba ca in parc si-a scos unul scula si a inceput sa se masturbeze in fata ei, ba ca in autobuz un bosorog in inghesuiala s-a lipit de ea si i-a simtit madularul intarit, etc. Nu stiu daca chiar i se intamplau chestiile astea, sau daca doar voia sa fie in centrul atentiei cu tot felul de intamplari socante...Oricum, parea mai mult amuzata de lucrurile astea, la fel ca si celelalte fete care aveau parte regulat ba de ciupituri, gadilaturi, palme prietenesti peste fese, etc...
Erau si unele fete care n-ar fi acceptat niciodata asa ceva, dar erau toate naspete, urate, tocilare, nemachiate, se imbracau ca naiba, etc. - oricum nu le baga nimeni in seama si nu se lua de ele.

#61
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016
Ok, orice topic e invadat de obsedați sexuali acum. Mai lipsesc aia cu imigrarea și musulmanii.
Forumul asta devine o cloaca.

#62
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,671
  • Înscris: 02.10.2009
Este coliziunea deintre obisnuinta cu comportamentul "neandertalian" cum spuneati mai sus si rigorile unei societeti ceva mai civilizate.
Unii nu realizeaza cat de urat sau nepotrivit  se comporta si se mira ca acele atitudini nu sunt tolerate un alta societate, nu e vorba de legi sau pedeapsa ci de bunul simt care se mai cheama si civilitate.

Desigur ca nu trebuie sa intram in extreme si sa consideram pe toti cei "de dincolo" mai civilizati, ca sunt si exceptii sau excese din partea cealalta (vezi exacerbarea feminismului) dar una din conditiile de integrare sau macar acceptare in acea societate este sa te comporti pe cat posibil in acord cu regulile de acolo. Nu trebuie sa fie reguli scrise sau impuse, simpla observare si constientizare a necesitatii.

Realitatea este ca in Ro, mai ales in anii comunismului au fost multe lucruri care acum sunt considerate complet nepotrivite, ofensatoare sau chiar pasibile de a fi reclamate in justitie. Injuratuirile, ofensele adresate femeilor tinere in special, impunerea cu forta a vointei barbatului, bataia,, etc erau lucru frecvent si  suficient de intrat in obisnuinta cat sa nu provoace reactii adverse. Exista  atunci mai multa umilinta si acceptare din partea femeilor, in "buna" traditie romaneasca, balcanica si araba chiar (de care romanii sunt mult mai apropiati decat recunosc).
Vremurile s-au schimbat intrucatva, nu mai sunt tolerate asa usor comportamente abuzive sau ofensatoare, nu toata lumea se adapteaza dar procesul e ireversibil, chiar daca viteza e mai mica.

Problema care afecteaza insa societatea vestica, posibil pana la punctul in care o va distruge este excesul, reprezentat prin asa zisa corectitidine politica, o fateta a post-modernismului care macina incet incet societatea.

#63
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Uite un sfat bun:

View Postvrajitoruldinoz, on 04 martie 2018 - 07:44, said:

daca nu ai vreo meserie foarte bine platita in SUA (+contract), te concentrezi intr-o directie gresita. Complicatiile si restrictiile sint prea mari (in SUA).
Europa e la doi pasi, lucurile sint mult mai simple.

Edited by Quantum, 05 March 2018 - 05:37.


#64
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostKarhu, on 03 martie 2018 - 09:12, said:

@Valmont43: vad ca mai tot ce scrii pe aici e bazat pe idei preconcepute, sabloane si presupuneri.
Sunt oameni care au trait/ traiesc acolo si iti explixca/ spun ca nu-i chiar asa.
De ce vrei sa devii ridicol?
Eu cred ca nu ai citit toate postarile mele, am spus clar ca-i cunosc pe americani din bazele pe care le-am vizitat in Germania, plus ca am destui amici in SUA care imi spun cum stau lucrurile acolo, asa ca postarile mele nu sunt bazate pe "idei preconcepute" sau presupuneri
Imi pare rau s-o spun dar unii colegi probabil sunt popi sau au alte orientari sexuale din moment ce ei considera ca orice gluma sau compliment facut unei dame este comportameny neadecvat ori de obsedati sexuali, pe indivizi de teapa lor se bazeaza exacerbarea feminismului

View Postdresler, on 03 martie 2018 - 08:07, said:


.... sau mai bine de ce iti pierzi timpul cu toti tampitii ?
iar postarea asta este probabil o mostra de "civilizatie"...Posted Image

Edited by Valmont43, 05 March 2018 - 09:12.


#65
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Valmont esti cumva soldat ?

#66
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
nu, dar am amici care lucreaza in armata

Edited by Valmont43, 05 March 2018 - 09:47.


#67
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Aa atunci nu cred ca stii care e treaba cu programul de inrolare in armata americana.

#68
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostValmont43, on 05 martie 2018 - 09:17, said:

am destui amici in SUA care imi spun cum stau lucrurile acolo, asa ca postarile mele nu sunt bazate pe "idei preconcepute" sau presupuneri
Daca tot ce stii stii "la mana a doua" este aproape echivalent cu a te baza pe "idei preconcepute" si "presupuneri".

Edited by ro_explorer, 05 March 2018 - 10:51.


#69
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postalex14dlk, on 05 martie 2018 - 10:06, said:

Aa atunci nu cred ca stii care e treaba cu programul de inrolare in armata americana.
Amicii mei sunt din armata americana...

View Postro_explorer, on 05 martie 2018 - 10:50, said:

Daca tot ce stii stii "la mana a doua" este aproape echivalent cu a te baza pe "idei preconcepute" si "presupuneri".
Nu au absolut niciun motiv sa ma minta sau sa exagereze, in plus am simtit pe pielea mea ce inseamna o banala gluma facuta intr-o baza americana si care spusa intr-un bar din Germania n-a starnit decat zambete fata de reactia feministelor americane a lui peste prajit

#70
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostRosebud09, on 04 martie 2018 - 22:39, said:

Este coliziunea deintre obisnuinta cu comportamentul "neandertalian" cum spuneati mai sus si rigorile unei societeti ceva mai civilizate.
Unii nu realizeaza cat de urat sau nepotrivit  se comporta si se mira ca acele atitudini nu sunt tolerate un alta societate, nu e vorba de legi sau pedeapsa ci de bunul simt care se mai cheama si civilitate.

Desigur ca nu trebuie sa intram in extreme si sa consideram pe toti cei "de dincolo" mai civilizati, ca sunt si exceptii sau excese din partea cealalta (vezi exacerbarea feminismului) dar una din conditiile de integrare sau macar acceptare in acea societate este sa te comporti pe cat posibil in acord cu regulile de acolo. Nu trebuie sa fie reguli scrise sau impuse, simpla observare si constientizare a necesitatii.

Realitatea este ca in Ro, mai ales in anii comunismului au fost multe lucruri care acum sunt considerate complet nepotrivite, ofensatoare sau chiar pasibile de a fi reclamate in justitie. Injuratuirile, ofensele adresate femeilor tinere in special, impunerea cu forta a vointei barbatului, bataia,, etc erau lucru frecvent si  suficient de intrat in obisnuinta cat sa nu provoace reactii adverse. Exista  atunci mai multa umilinta si acceptare din partea femeilor, in "buna" traditie romaneasca, balcanica si araba chiar (de care romanii sunt mult mai apropiati decat recunosc).
Vremurile s-au schimbat intrucatva, nu mai sunt tolerate asa usor comportamente abuzive sau ofensatoare, nu toata lumea se adapteaza dar procesul e ireversibil, chiar daca viteza e mai mica.

Problema care afecteaza insa societatea vestica, posibil pana la punctul in care o va distruge este excesul, reprezentat prin asa zisa corectitidine politica, o fateta a post-modernismului care macina incet incet societatea.

ce treaba are asta cu comunismul ?!?
deci inainte de comunism femeile nu erau batute la romanika ? nu erau injurate ?

#71
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,073
  • Înscris: 07.11.2006

View Postalex14dlk, on 03 martie 2018 - 19:48, said:

Eu am o intrebare. De ce toata lumea care a intrat pe topicul asta vorbeste de agresiune sexuala si fluierat dupa tipe avand in vedere ca eu sunt intr-o relatie de ceva timp.

Pentru ca pe multa lume atata o duce capul,din pacate.
Daca=si dau joc ochelarii cabalini,vor orbi instantaneu.

#72
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostValmont43, on 05 martie 2018 - 11:16, said:

Nu au absolut niciun motiv sa ma minta sau sa exagereze,
Repet, daca nu stii la prima mana treburile astea nu le poti lua ca adevaruri ale vietii. E adevarat, poate ca cei pe care ii cunosti tu nu au nici un motiv sa minta sau sa exagereze, dar ei vor povesti mereu prin filtrul personalitatii proprii, ceea ce de cele mai multe ori duce la informatie diluata sau chiar schimbata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate