Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Finlanda si tarile bune din europa vs America.

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,702
  • Înscris: 21.06.2016
Acum crezi ca eu o sa ma uit la filmulete de youtube... am interactionat destul cu politia americana, in mai multe state, ultima oara acum 2 saptamini, prima oara in 2000, nu am nevoie de youtube sa-mi spuna ce si cum. Daca vorbesti normal cu ei pot fi chiar baieti de comitet, daca esti mirlan e altceva.

Cit despre "datul in judecata" e  o aiureala, nu stiu cine va spala in halul asta pe creier. Nici nu stiu de unde sa o iau.
Ca sa te dea in judecata trebuie sa te identifice, sa dovedeasca ca ai facut si abia apoi ajungem la criteriul principal: SA DOVEDEASCA PREJUDICIU. Ce prejudiciu se poate dovedi dintr-un fluierat?
Nu mai zic ca oamenii astia care cred ca datul in judecata e asa usor nu au fost in viata lor intr-un tribunal si nu au interactionat cu un avocat... pai inainte de orice trebuie sa platesti o caruta de bani. Dai zeci de mii de $ ca sa speri ca recuperezi a 10a parte si aia cu sansa foarte mica?

#38
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postalex14dlk, on 02 martie 2018 - 19:22, said:

E un risc pe care mi-l pot asuma. Posted Image
Pentru ca te-ai obisnuit tu cu politisti de la noi probabil.
Oricum nu e greu sa fii civilizat si sa nu depasesti viteza + ca nu cred eu ca pe autostrada nu ai voie sa o dai cu mai mult de 20 mile pe h.
Eu nu sunt obisnuit cu politistii din nicio tara, nu am treaba cu ei, ca regula generala.

Esti atat de naiv...

#39
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,702
  • Înscris: 21.06.2016
Se condce frecvent cu 20mph peste limita. As zice la ordinea zilei cind permite traficul.
Dar evident "nu ai voie" adica daca te prinde iei amenda. Pe de alta parte probabilitatea de a fi amendat nu e asa mare daca esti putin atent, exact pentru ca sint multi care fac asta.

#40
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostQuantum, on 02 martie 2018 - 20:59, said:


Eu nu sunt obisnuit cu politistii din nicio tara, nu am treaba cu ei, ca regula generala.

Esti atat de naiv...
citisem gresit oricum nu am vazut +20 mph oricum e o viteza destul de mare pentru depasirea vitezei legale.

#41
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postvrajitoruldinoz, on 02 martie 2018 - 20:32, said:

Cit despre "datul in judecata" e  o aiureala, nu stiu cine va spala in halul asta pe creier. Nici nu stiu de unde sa o iau.
Ca sa te dea in judecata trebuie sa te identifice, sa dovedeasca ca ai facut si abia apoi ajungem la criteriul principal: SA DOVEDEASCA PREJUDICIU. Ce prejudiciu se poate dovedi dintr-un fluierat?
Nu mai zic ca oamenii astia care cred ca datul in judecata e asa usor nu au fost in viata lor intr-un tribunal si nu au interactionat cu un avocat... pai inainte de orice trebuie sa platesti o caruta de bani. Dai zeci de mii de $ ca sa speri ca recuperezi a 10a parte si aia cu sansa foarte mica?
Americanii au facut religie din procese frivole e un lucru stiut, eu ma refeream la datul in judecata nu daca fluieri dupa cineva ci daca gluma facuta de tine o poate interpreta ca pe o insulta....Nu mai departe uita-te cate procese si scandaluri sunt acolo pt.asa zisa hartuiala sexuala de parca toata SUA ar fi o manastire Posted Image
Nu stiu in ce oras sau sat locuiesti tu acolo dar astea se intampla frecvent, asa ca din anumite puncte de vedere tari precum Olanda, Norvegia, Suedia ori Germania sunt parfum pe langa SUA

Edited by Valmont43, 02 March 2018 - 23:14.


#42
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,702
  • Înscris: 21.06.2016
Procesele de hartuire sexuala nu au nici o treab acu "insulta" ci cu obligatia legala de a crea un mediu de munca confortabil pentru toata lumea. Si de obicei tinta este angajatorul nu hartuitorul.
Fluieratul dupa femei in spatiul public nu are nici o legatura... si pentru gluma se poate cel mult plinge la un manager, dar nu pentru o gluma facuta de cineva care nu e angajat acolo.

Quote

Nu stiu in ce oras sau sat locuiesti tu acolo dar astea se intampla frecvent, asa ca din anumite puncte de vedere tari precum Olanda, Norvegia, Suedia ori Germania sunt parfum pe langa SUA

Europa de vest e mai severa cu mult din punctul asta de vedere in anumite tari (mai ales in nord si UK), si mai relaxata in altele.

Edited by vrajitoruldinoz, 02 March 2018 - 23:33.


#43
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View PostValmont43, on 02 martie 2018 - 23:11, said:

din anumite puncte de vedere tari precum Olanda, Norvegia, Suedia ori Germania sunt parfum pe langa SUA
Incearca tu in Suedia sa faci o gluma misogina/sexista, sau ceva avanmsuri uneia care nu ti le-a solicitat, stai prin tribunale de nu stii ce-i cu tine daca te reclama.

Edited by ro_explorer, 03 March 2018 - 01:55.


#44
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,702
  • Înscris: 21.06.2016
Din cite tin eu minte Suedia are politiste sub acoperire pe strada ca prostituate. Asta in alte parti s-ar numi entrapment si ar fi ilegal.

Discutia asta aluneca in ridicol. Adica cine naiba isi alege tara de emigrat baza pe limite de viteza, fluierat dupa gagici, glume sexuale, modificari de motor si prostituate?
Chiar sint astea esentiale in viata, mai ales pe termen lung?

Edited by vrajitoruldinoz, 03 March 2018 - 02:40.


#45
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View Postvrajitoruldinoz, on 03 martie 2018 - 02:37, said:

Din cite tin eu minte Suedia are politiste sub acoperire pe strada ca prostituate. Asta in alte parti s-ar numi entrapment si ar fi ilegal.

Discutia asta aluneca in ridicol. Adica cine naiba isi alege tara de emigrat baza pe limite de viteza, fluierat dupa gagici, glume sexuale, modificari de motor si prostituate?
Chiar sint astea esentiale in viata, mai ales pe termen lung?
Nimeni. Eu am zis de modificari de motor doar fiindca a mea e modificata si  daca vreau sa o iau sa nu am probleme. In rest eu nu am adus vorba de limite de viteza fluierat dupa gagici si prostituate avand in vedere ca nu ma intereseaza.

#46
dresler

dresler

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 26.03.2013
vrajitorule , de ce ai emigrat in US?
.... sau mai bine de ce iti pierzi timpul cu toti tampitii ?

Edited by dresler, 03 March 2018 - 08:08.


#47
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,923
  • Înscris: 25.06.2007
@Valmont43: vad ca mai tot ce scrii pe aici e bazat pe idei preconcepute, sabloane si presupuneri.
Sunt oameni care au trait/ traiesc acolo si iti explixca/ spun ca nu-i chiar asa.
De ce vrei sa devii ridicol?

#48
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,702
  • Înscris: 21.06.2016

View Postalex14dlk, on 03 martie 2018 - 03:55, said:

Nimeni. Eu am zis de modificari de motor doar fiindca a mea e modificata si  daca vreau sa o iau sa nu am probleme. In rest eu nu am adus vorba de limite de viteza fluierat dupa gagici si prostituate avand in vedere ca nu ma intereseaza.

Nu poti sa-ti aduci masina in SUA. Si oricum n-ar avea sens.

#49
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postvrajitoruldinoz, on 03 martie 2018 - 09:51, said:

Nu poti sa-ti aduci masina in SUA. Si oricum n-ar avea sens.
Ba poti. Insa, in principal, nu merita dpdv economic.
(daca ai vreo masina super, adica peste 50.000, fa-o, iti spun eu exact cum)

#50
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 03 martie 2018 - 02:37, said:

Din cite tin eu minte Suedia are politiste sub acoperire pe strada ca prostituate. Asta in alte parti s-ar numi entrapment si ar fi ilegal.
.....

nu este ilegal in State.

#51
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 03 martie 2018 - 02:37, said:

Din cite tin eu minte Suedia are politiste sub acoperire pe strada ca prostituate. Asta in alte parti s-ar numi entrapment si ar fi ilegal.
In Suedia sunt legi care pot fi diferite de legle altor tari/state.
Ca exemplu, in Suedia este ilegal sa cumperi sex ... paradoxal, dar asta e legea. Nu se specifica nimic de vandut, deci nu e ilegal sa vinzi, doar sa cumperi. Asadar, "entrapment-ul" asta are baze legale aici.

Oricum, discutia a deviat spre ridicol rau de tot. Se vede ca lumea se plictiseste pe forum :).

#52
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Si in America, si in Europa occidentala s-a ajuns la niste situatii de-a dreptul aberante: fluieri dupa una te da in judecata pentru hartuire sexuala. Daca ciupesti o tipa de fund, aia deja este agresiune sexuala, faci puscarie pentru asta, e o tampenie fara margini. Iar propaganda feministoida incearca cu toate puterile sa se ia masuri din ce in ce mai restrictive impotriva barbatilor.

#53
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Și dacă te-aș ciupi eu de fund, ți-a plăcea?

#54
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostAldulescu, on 03 martie 2018 - 16:42, said:

Si in America, si in Europa occidentala s-a ajuns la niste situatii de-a dreptul aberante: fluieri dupa una te da in judecata pentru hartuire sexuala. Daca ciupesti o tipa de fund, aia deja este agresiune sexuala, faci puscarie pentru asta, e o tampenie fara margini. Iar propaganda feministoida incearca cu toate puterile sa se ia masuri din ce in ce mai restrictive impotriva barbatilor.
Eu am o intrebare. De ce toata lumea care a intrat pe topicul asta vorbeste de agresiune sexuala si fluierat dupa tipe avand in vedere ca eu sunt intr-o relatie de ceva timp.

Edited by alex14dlk, 03 March 2018 - 19:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate