Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Ați văzut o asemenea combină radio + tv în România?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
@ xmanyacs77 : chiar ai văzut aşa ceva?  :huh:

Cât despre cine îşi permitea: erau unii cu salarii mai mari sau care mai mergeau pe afară şi îşi puteau permite aşa ceva. În anii '50 nu, dar după 1962-1964 da. Şi ţinând cont că la noi au mai fost produse televizoare cu lămpi până în anii '70 (bine, erau hibride ultimele, nu 99% lampizate) şi că am avut emisie tv color abia în 1983 (până şi Albanezii ne-au luat-o înainte), un radio mai bun (care să aibă şi F.M.) era mai scumpuţ cred că puteai să aduci una la s.h. şi prin 1970.

#20
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
In filmul din link-ul de mai jos am vazut o plasma (LCD ?) pe perete. Aveti idee ce model este?  Filmul e din 1966.

http://www.imdb.com/title/tt0060390/

Edited by Clovis, 29 December 2017 - 13:40.


#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Fă o captură imaginii.

La aparatele Est-Europene şi Germane era mişto că scria de exemplu 3 W putere audio totală, dar erau 3 Waţţi D.I.N. şi suna destul de tare la putere aia.

#22
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nEdddZz1HE4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Am găsit una mare radio + tv de vânzare. Dar la 3.000 Euro    :lol:   Omul vinde la plezneală, oricum. Pe radiomuseum scrie ceva 1934 şi el zice că e produsă în 1934. Nici măcar nu exista televiziune în Germania pe atunci, televizoarele erau mici, radiourile arătau altfel... . Una cam exact acelaşi model s-a dat în Germania cu 300 Euro.

Edited by djl, 17 April 2018 - 19:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate