Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Huse si moduri de protectie pentru S8 si S8+

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
572 replies to this topic

#55
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Husa Alcantara merge perfect cu protectia pentru display din sticla de la Whitestone.
Am zis ca poate foloseste informatia cuiva in situatia asta.

#56
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Cum e cu sticla lipita cu loca?

#57
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am scris in topicul de protectii pentru display Posted Image

Ce sa zic, este ok. Eu nu am folosit altfel de sticle tocmai pentru ca arata discutabil. E drept, asta ma multumeste si sper sa-si faca treaba in caz de soc. Asta este singurul motiv pentru care o accept. Si da, si pentru faptul ca desi se lauda ca e Gorilla nu stiu cat, se zgaraie usor. La mine nu s-a zgariat cat am folosit fara dar am vazut destui care se plang de treaba asta.

Am comandat doua si astia mi-au trimis pe a doua pentru S8+ iar eu am S8 simplu. Niste idioti.

Edited by serginho74, 18 January 2018 - 12:58.


#58
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 06.12.2006
salut, eu am luat tel cu tot cu husa activa de la cineva, intrebarea mea este;
are cineva dbrand pe s8+ ?
merci

#59
Tj_Hunt3r

Tj_Hunt3r

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2016
Va salut, am achizitionat si eu de putin timp un s8 si din pacate sunt habarnist in ceea ce priveste huse, folii si nivelul lor de protectie. De aceea vin aici pentru ajutor. V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati putea spune niste pareri pro/contra in ceea ce priveste:
1. Folia de protectie, de ce sa aleg folie (alien/smart) si nu de sticla (sau invers). Daca sa cumpar cu protectie pe toate partile sau doar pe ecran etc
2. Husa, doresc sa achizitionez si o husa, cel mai important lucru pentru mine este sa protejeze cat mai bine telefonul. dar imi doresc si ca telefonul sa ramana cat de cat slim, sa nu ajung la dublul dimensiunii sale initiale. (Nu vreau una tip carte)
Astept sugestiile voastre.

#60
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostTj_Hunt3r, on 24 ianuarie 2018 - 22:06, said:

Va salut, am achizitionat si eu de putin timp un s8 si din pacate sunt habarnist in ceea ce priveste huse, folii si nivelul lor de protectie. De aceea vin aici pentru ajutor. V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati putea spune niste pareri pro/contra in ceea ce priveste:
1. Folia de protectie, de ce sa aleg folie (alien/smart) si nu de sticla (sau invers). Daca sa cumpar cu protectie pe toate partile sau doar pe ecran etc
2. Husa, doresc sa achizitionez si o husa, cel mai important lucru pentru mine este sa protejeze cat mai bine telefonul. dar imi doresc si ca telefonul sa ramana cat de cat slim, sa nu ajung la dublul dimensiunii sale initiale. (Nu vreau una tip carte)
Astept sugestiile voastre.
Sticla buna la pret decent nu exista, de asta se recomanda cea de la Smart de silicon. Cele de sticla pana in 150 lei de lei au adeziv doar pe margine, in mijloc nefiind lipita, senisbilitatea ecranului scade drastic.
Combinatia perfecta, cel putin pt mine, folie silicon Smart + husa alcantara Samsung sau Spigen Neo Hybrid.

Edited by robylup, 25 January 2018 - 10:40.


#61
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Eu am pus recent pe fata de la Alien decupată special pt huse si arată foarte bine. Au schimbat materialul fata de acum cateva luni. Nu mai e asa moale parca,daca îl zgarii cu unghia nu mai lasa urme asa de tare...in combinatie cu husa UAG ..is pretejat decent zic eu.

#62
rmc69

rmc69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.09.2012
si eu am combinatia lui robylup : husa alcantara si folie smart decupata special pentru husa

#63
Tj_Hunt3r

Tj_Hunt3r

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2016
Eu am gasit si aceasta varianta de husa din piele naturala https://www.emag.ro/...rch-Action=view , ar fi oare o varianta mai buna decat husa Alcantara avand in vedere materialul sau nu? Iar legat de folie, unde pot gasi folie de sticla buna? dau si 150 de lei pe ea, nu e problema. As opta pt folia de sticla pt gradul de protectie in plus.
E buna varianta aceasta https://www.emag.ro/...rch-Action=view ?

Edited by Tj_Hunt3r, 26 January 2018 - 23:04.


#64
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Chiar citeam undeva, parca si pe aici, toata treaba asta cu ''protectia'' e o fobie, unii zicand ca este datorata faptului ca se achizitioneaza terminale pe care nu ni le permitem, caci daca ni le-am permite nu le-am trata ca pe oo.
By the way, cam cat cheltuiti pe accesorii pana in momentul schimbarii telefonului?

Eu am gasit recent accessorii in tipla pentru telefonul care nu l-am folosit de 3 ani....ce-o fi fost in capul meu cand le-am luat nu stiu!

Edited by farausername, 26 January 2018 - 23:44.


#65
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Alcantara, e mai buna ca pielea, din orice pct de vedere.

#66
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostTj_Hunt3r, on 26 ianuarie 2018 - 22:57, said:

Eu am gasit si aceasta varianta de husa din piele naturala https://www.emag.ro/...rch-Action=view , ar fi oare o varianta mai buna decat husa Alcantara avand in vedere materialul sau nu? Iar legat de folie, unde pot gasi folie de sticla buna? dau si 150 de lei pe ea, nu e problema. As opta pt folia de sticla pt gradul de protectie in plus.
E buna varianta aceasta https://www.emag.ro/...rch-Action=view ?
Daca vrei neaparat sticla, asta e solutia https://www.mobilefu...protector-63747, asta daca te tine buzunarul. Daca nu, orice altceva ai cumpara, o sa fii dezamagit. Crede-ma ca am investit ceva bani si la s6e, s7e, acum la s8 m-am oprit la silicon.
Alcantara e o "piele" sintetica mult mai rezistenta ca pielea naturala, nu exista termen de comparatie nici la feeling nici la calitate.

#67
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 17.04.2007
Eu am husa alcantara plus folie de silicon. Mi se pare cea mai buna varianta. Foliile de sticla pur si simplu nu stau bine pe ecranele edge...  toate mi s-au ridicat pe laterale si intra praf, se vedea tare urat. Acum arata foarte bine si se comporta perfect.

#68
Tj_Hunt3r

Tj_Hunt3r

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.04.2016
Am decis sa optez si eu pentru husa Alcantara si folia de silicon de la smart protection (vad ca au reviewuri mai bune ca alien aici pe forum) spuneti-mi va rog insa daca in cazul in care cumpar folie pentru toate partile telefonului (fata, spate si laterale) daca exista vreo problema in montarea husei si daca ar trebui sa cumpar folie doar pentru ecran.

#69
rmc69

rmc69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.09.2012
eu am doar pentru ecran combinata cu husa alcantara (nu stiu daca merita, avind husa alcantara, sa-ti cumperi folie pentru spate si laterale)... de montat nu stiu fiindca eu fiind din "zona" m-am dus la ei si mi-au montat-o... am inteles de aici de pe forum ca nu este greu dar nu pot sa-mi dau o parere in cunostinta de cauza... oricum inainte cumpara husa si apoi comanda folia, ti-o vor decupa-o special pentru husa respectiva

Edited by rmc69, 30 January 2018 - 08:08.


#70
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
De ieri sunt si eu posesorul unui S8 de care sunt foarte incantat. Bineinteles ca vreau sa-l protejez cumparandu-i o husa si folie de protectie, iar intrebarea mea este, care folie ar fi mai buna, cea de silicon sau cea 3D de sticla? Inteleg ca cele de silicon se lipesc foarte bine dar nu protejeaza display-ul la impact, iar cele de sticla protejeaza dar nu se lipesc bine pe margini. Ceve pareri de la cunoscatori?
Multumesc

#71
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
whitestone dome sau orice sticla lipita cu loca tp1000 de la xfactor.

#72
Rambaa

Rambaa

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 23.01.2016
Am s8+ si husa originala alcantara. Daca pun doar fata folie de la smart nu mi-o impinge?

Edited by Rambaa, 31 January 2018 - 19:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate