Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Huse si moduri de protectie pentru S8 si S8+

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
572 replies to this topic

#559
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Cand am dat folia jos la fel s-a ondulat si la mine, fix la fel, in acelasi loc si am identificat si de ce s-a intamplat asta.
Nu pot sa spun ca nu am fost si nu sunt multumit de ea pentru ca recunosc, am abuzat-o. Chiar mi s-a cerut s-o abuzez :P

Nu cred ca exista vreo folie care sa reziste la abuzuri mecanice foarte intense. Mizeria se poate aduna, asa este. Dar se si poate curata.
Am avut experienta si cu sticla si inca cea mai scumpa si... luata de pe Amazon.co.uk. O gramada de bani, degeaba.

Am mai zis-o si-n postari de mai demult. Daca cineva prefera folia, atunci asta de la Smart este printre cele mai bune sau poate chiar cea mai buna. Mie unul mi-a placut mai mult decat cea de la Alien de exemplu. Iar serviciile sunt super ok, chiar nu am ce sa-i reprosez lui Lachitza. De-ar fi cat mai multi asa in Romania.
Si ca sa nu avem discutii, in afara de folia trimisa pentru test, restul mi le-am platit si asa mi se pare normal.

#560
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Problema este la ecranele astea cu virgula 5, la Passport am folia de 1 an, scos zilnic de zeci de ori din tocul de piele, nu are nimic, e impecabila ca in prima zi.
Eu raman la parerea ca montajul conteaza minim 30% in comportarea ulterioara.

#561
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
A, pai cand aveam ecran drept si dupa un an de zile era perfecta la margine. Mai ales ca o proteja si husa.

#562
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Mai este varianta putin inestetica cu sticla cu margini negre ce nu acopera tot ecranul, partea curbata a lui. Am montat asa ceva pe un 2,5D si sta foarte bine, rezista cam 6 luni, ca deh, copul, cazaturi, tranteli....telefonul a depasit anul si deocamdata supravietuieste cu sticle din astea pe ecran si folia smart pe spate !

Edited by M0sGerila, 20 September 2018 - 09:01.


#563
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Azi am dat husa jos si am montat si eu pe spate o folie debrand negru mat, am lipit-o in 2-3 minute, foarte usor. Telefonul se simte foarte bine, nu alu eca, nu prinde urme de grasime sau amprente, recomand! Deasemeni pe fata nu mai am nici o protectie, parca am un telefon nou.


#564
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Astea se gasesc si in ro sau doar de afara se pot cumpara ?
iskinz a pus cineva ?

#565
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Eu am comandat doua de afara, de pe site-ul dbrand, le-am gasit in cutia postala dupa vreo 3 saptamani. Am vazut ca se gasesc skin-uri si pe site-uri din tara, dar am preferat sa comand de afara..

Edited by sorin8181, 21 September 2018 - 20:36.


#566
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
Foarte bune foliile de polimer de la Smart. Eu numai pe astea le folosesc de aproape 1 an si mi-au trecut ceva flaghsip-uri prin mana, aka S8/S8+/Mate 10 Pro/ S9 si acum Note 9. In afara de Note 9, unde folia mi-a venit ieri si mi-am luat inima in dinti montandu-mi-o singurel, la celelalte telefoane am optat pt partener, iar asta dupa ce am aruncat peste 100 Euro pe tot felul de tempered glass-uri (cu unul mi-am spart efectiv S8+-ul cazandu-mi din buzunarul de sus de la geaca pe niste pietricele, atat de buna a fost folia aia de sticla).
Deci dupa mine, felicitari baietilor de la Smart Protection pentru un astfel de produs pe care-l vand.

#567
Alexndru01

Alexndru01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 04.04.2016
Am dat comanda la smartprotection...o sa vina maine coletul...sa vedem..

#568
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
Dupa 3 telefoane care au sfarsit cu displayul spart, m-am hotarat sa acord extra atentie la aspectul acesta, pe care l-am neglijat.protectia telefonului. Trebuie sa-mi vina S8-ul pe care l-am comandat recent si as vrea sa va intreb care ar fi cele mai sigure metode de a proteja telefonul(in principal displayul) ? am inteles ca foliile de sticla se dezlipes, deci nu e optiune...

#569
tank

tank

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.09.2006

View Postblackbone, on 16 noiembrie 2018 - 10:37, said:

Dupa 3 telefoane care au sfarsit cu displayul spart, m-am hotarat sa acord extra atentie la aspectul acesta, pe care l-am neglijat.protectia telefonului. Trebuie sa-mi vina S8-ul pe care l-am comandat recent si as vrea sa va intreb care ar fi cele mai sigure metode de a proteja telefonul(in principal displayul) ? am inteles ca foliile de sticla se dezlipes, deci nu e optiune...
Folie de sticla full glue sau folie din silicon. Le am pe ambele. Daca esti din Bucuresti te pot ajuta eu cu montaj + 30 zile garantie. Lucrez la gsm.

#570
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Sticle montate cu UV a pus cineva ?

Edited by M0sGerila, 27 November 2018 - 14:21.


#571
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Pai noi vorbiram de ne plictisiram de subiectul asta si tu intrebi acum? :)
Citeste pe aici si vezi ca mai e si prin urma:https://forum.softpedia.com/topic/1104899-protectie-ecran-folie-aplicare-umeda-folie-statica-sticla-etc/page__st__126

#572
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Bine bre, la tara la mine acu' ajunse tehnologia 😎

Edited by M0sGerila, 02 December 2018 - 16:43.


#573
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Salutare!
A folosit cineva folie de protectie din silicon/plastic din cele care se spune ca sunt originale, ambalate in cutie samsung?
Sunt curios de calitate...

View Postemanu900, on 03 octombrie 2018 - 08:25, said:

Foarte bune foliile de polimer de la Smart. Eu numai pe astea le folosesc de aproape 1 an si mi-au trecut ceva flaghsip-uri prin mana, aka S8/S8+/Mate 10 Pro/ S9 si acum Note 9. In afara de Note 9, unde folia mi-a venit ieri si mi-am luat inima in dinti montandu-mi-o singurel, la celelalte telefoane am optat pt partener, iar asta dupa ce am aruncat peste 100 Euro pe tot felul de tempered glass-uri (cu unul mi-am spart efectiv S8+-ul cazandu-mi din buzunarul de sus de la geaca pe niste pietricele, atat de buna a fost folia aia de sticla).
Deci dupa mine, felicitari baietilor de la Smart Protection pentru un astfel de produs pe care-l vand.
Salut! Au efect de coaja de  portocală ca si cele de la Alien? Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate