Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Telekom Bank

- - - - -
  • Please log in to reply
260 replies to this topic

#127
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Am incercat un overdraft. Mission Impossible. Germanos 1 nu stie, 2 nu poate. Callcenter dimineata ma trimite la orice magazin, la 18 imi zice ca nu se poate decat in cateva puncte din tara unde sunt si reprezentantii bancii.

#128
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Sunt total nepregatiti angajatii.
Nu e normal atata stangacie cand vorbim de servicii bancare.

#129
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View Postmorogan, on 02 martie 2018 - 21:35, said:

Am incercat un overdraft. Mission Impossible. Germanos 1 nu stie, 2 nu poate. Callcenter dimineata ma trimite la orice magazin, la 18 imi zice ca nu se poate decat in cateva puncte din tara unde sunt si reprezentantii bancii.
Ce comisioane au?

#130
Minimalistul

Minimalistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 13.02.2016
Ai pe site, pentru numele lui Dracnea.

#131
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View PostMinimalistul, on 07 martie 2018 - 23:43, said:

Ai pe site, pentru numele lui Dracnea.
La overdraft? Eu nu am gasit decat atata: analiza dosar 0.

Cat e dobanda daca nu pui nici un ban la loc ? Eu nu gasesc unde scrie.

Am gasit, scuze

#132
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
Tocmai am primit niste Euro in contul de euro de la Telekombanking, comision 1.07 euro!!! Adica nu putem depune euro cash la 'ghisee' iar transferul se penalizeaza!! Ce tupeu!!!

#133
danieltudor90

danieltudor90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.09.2015
Unde tupeu?

Attached Files



#134
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
Da, un comision abuziv, imo, din moment ce nu exista alta posibilitate de a depune euro in cont!! O sa trimit o sesizare la ANPC!

#135
danieltudor90

danieltudor90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.09.2015
Trimite.
Sunt banci in Romania care iau comision la incasare in lei. De euro ce sa mai zic?!
Plus ca nu e ca si cum era un comision ascuns, doar nu-l vazusi tu. :)

#136
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Sunt curios ce banca are comision zero la încasare interbancara în Euro, în afara conturilor colectoare de credite.

Atât timp cât ai semnat condițiile generale, ANPC o sa te trimită la plimbare. Nu scrie niciunde ca e un serviciu care trebuie sa fie gratuit. Ba mai mult, niciunde nu prea e.

Eu îmi transfer euro în cont prin platforma de schimb, transferurile între conturi de acolo sunt necomisionate.

#137
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018

View Postdanieltudor90, on 27 martie 2018 - 10:55, said:

Plus ca nu e ca si cum era un comision ascuns, doar nu-l vazusi tu. Posted Image
Sincer am ramas surprins, nu ma asteptam :) credeam ca intr-adevar e o alternativa buna la alte banci, dar trebuie sa fii f atent si aici!!

View Postchris_t, on 27 martie 2018 - 10:56, said:

Sunt curios ce banca are comision zero la încasare interbancara în Euro, în afara conturilor colectoare de credite.
Librabank nu are, aici primesc de obicei, dar m-am prostit cu telekom...no more!! :)

#138
danieltudor90

danieltudor90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.09.2015

View Postchris_t, on 27 martie 2018 - 10:56, said:

Sunt curios ce banca are comision zero la încasare interbancara în Euro, în afara conturilor colectoare de credite.

Atât timp cât ai semnat condițiile generale, ANPC o sa te trimită la plimbare. Nu scrie niciunde ca e un serviciu care trebuie sa fie gratuit. Ba mai mult, niciunde nu prea e.

Eu îmi transfer euro în cont prin platforma de schimb, transferurile între conturi de acolo sunt necomisionate.
La fel fac si eu, dar pentru asta trebuie sa incasezi in lei intai.

Jepetoz probabil se refera cum primeste euro dintr-un cont din afara fara a fi comisionat. Well, nu primesti.

#139
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018

View Postchris_t, on 27 martie 2018 - 10:56, said:

Atât timp cât ai semnat condițiile generale, ANPC o sa te trimită la plimbare. Nu scrie niciunde ca e un serviciu care trebuie sa fie gratuit. Ba mai mult, niciunde nu prea e.

Asta nu inseamna ca trebuie sa inghitim tot ce ne baga ei pe gat!! exista alternative Posted Image

inca ceva, o banca care te penalizeaza ca aduci banii la ea NU este o banca cu care trebuie sa colaborezi, asta asa ca idee generala!!

Edited by jepetoz, 27 March 2018 - 11:23.


#140
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View Postchris_t, on 27 martie 2018 - 10:56, said:

Sunt curios ce banca are comision zero la încasare interbancara în Euro, în afara conturilor colectoare de credite.

Transilvania

#141
Minimalistul

Minimalistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 13.02.2016
Ma baieti, oameni buni, cititi o data si pentru totdeauna lista aia de comisioane, ca pentru aia e pusa pe site. Daca nu ar fi fost pusa lista, ati fi zbierat, nemultumiti ca nu sunt transparenti si ca "va fura".

Edited by Minimalistul, 27 March 2018 - 13:59.


#142
danieltudor90

danieltudor90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.09.2015

View Postjepetoz, on 27 martie 2018 - 11:14, said:

Asta nu inseamna ca trebuie sa inghitim tot ce ne baga ei pe gat!! exista alternative Posted Image

inca ceva, o banca care te penalizeaza ca aduci banii la ea NU este o banca cu care trebuie sa colaborezi, asta asa ca idee generala!!
Da, dar, pe langa comisionul la incasare, trebuie sa iei in calcul si alte comisioane. Gen cursul de schimb, comisioane la conversie, transfer (trimitere/incasare), retragere si altele care ar mai putea aparea.
Ca exemplu, vezi ING. Degeaba am comision zero la retragere oriunde in lume daca la retragere euro imi ofera un curs de tot rahatul.
La alte banci nu stiu cum e. Daca la alte banci, per total, e mai bine, atunci mergeti acolo. Dar mai intai studiati oferta pe bune, sa nu fie iar surprize.

#143
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
cu sloganul 'ELIBERAM BANKINGUL DE COMISIOANE' nici nu mi-am putut imagina ca au comision la incasare SEPA - unde culmea multe banci nu au!!
Da, trebuie studiata oferta temeinic, se pare ca bancile de la noi sunt experte in 'oferte' inselatoare!

E ca la sucurile alea -100% natural- mare pe eticheta si cand te uiti la ingrediente e din concentrat :)

Edited by jepetoz, 27 March 2018 - 17:31.


#144
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,120
  • Înscris: 06.12.2012
La Raiffeisen nu au comision de încasări EUR. Am trimis de nenumărate ori din Revolut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate