Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

E bine sa fii diferit?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004

View Postrich1974, on 18 noiembrie 2017 - 08:09, said:

diferit pe dracu. nu incurajeaza nimeni asta. toti sunt la fel. ma uit la astia tineri, toti sunt imbracati in colanti si au barbi.
mai nou, vad ca a aparut o noua rasa umana, niste gnomi cu torsul gros si umflat, de max 1.65 inaltime, cu picioare foarte scurte si subtiri.

Şi te critică dacă nu eşti ca ei. Mulţi, că ar fi o exagerare să spunem că toţi. Mă refer la tineri în general, nu numai la cei cu modele alea.

#20
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
E bine sa fii asa cum simti tu, fara sa ai nevoie sa demonstrezi nimic nimanui si fara sa te simti superior ca esti diferit/ la fel. Granita ar fi in punctul in care incepi sa iti daunezi tie insuti - fie "turma" te impinge intr-o directie gresita, fie individualitatea te izoleaza.

#21
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Depinde ce înțelegi prin asta. Văd că mulți se rezumă la țoale. Iar ăsta e un subiect care poate fi discutat.

E bine să-ți exprimi anumite preferințe, care pot fi considerate extravagante din punct de vedere al vestimentației? Depinde. Dacă ești în liceu, chiar nu are nici o importanță. Dar dacă ești un agent de vânzări, poate că ar fi bine să-ți lași extravaganțele acasă, pentru că s-ar putea să ai de pierdut.

Eu sunt "diferit" față de persoanele cu care interacționez cel mai des. Din punct de vedere al gândirii, al pasiunilor, chiar rareori am găsit întâmplător persoane cu care să fiu pe aceeași lungime de undă. Dar când sunt la muncă, nu sunt nici metalist, nici ateu, nici pasionat de filme gore, dar nu sunt nici opusul. Și nu am întâlnit situații în care să mă simt aiurea.


Când eram în liceu, purtam tricouri cu pentagrame, blugi tociți, bocanci vara, iar asta nu conta. Eram într-o perioadă a vieții în care felul în care mă prezint nu mă putea influența. Acum lucrurile nu mai sunt așa și nici n-aș vrea să fie. Aș fi chiar caraghios să mă duc cu tricou cu Gutalax la o întâlnire de afaceri, nu e o "diferență" pe care mi-aș dori-o.


Dacă aș fi pictor, muzician, m-ar durea undeva, dar nu sunt.


La fel și din punct de vedere comportamental. Dacă ție îți place să țipi și să fii ciudat, societatea n-are nici o obligație să te accepte așa cum ești.

#22
versacic

versacic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 28.10.2017
Daca esti diferit in sens pozitiv e f bine, daca ai ceva bun un atu ceva, vei trai mai bine, un mediocru are mereu o viata mediocra.
Daca esti in mod negativ nu e bine, ca ai mai multe dezavantaje fata de unul mediocru.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate