Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Singularity (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,737
  • Înscris: 15.06.2007

View Postgepres, on 01 ianuarie 2018 - 18:47, said:

Bugetul nu e o scuză, Pi al lui Aronofsky a costat 60 000 de dolari dar a cîștigat 8 premii și a avut încasări în State de peste 3 milioane, ăsta e doar prost.
Nici nu am auzit de filmul ala.. ma gandisem la Life of Pi. Au mai fost recent si alte filme care au avut box office de sub $5000 in primul weekend si buget mic . Ideea este ca filmul a ajuns sa fie difuzat si vizionat. Sunt multe alte filme,  despre care nu vom auzi vreodata, pentru ca nu sunt facute in cardasie cu comcast. Sunt atatea filme europene care nu sunt vizionate, desi merita.
Mie la filmul asta mi-a placut locatia, initial crezusem ca este filmat in satele din ardeal, apoi am aflat ca se filmase in Cehia.   Prost sau nu, este un proiect care s-a realizat cu greu, in timp. Pe mine m-a impresionat cat de mult CGI la banii astia.  Au fist filme mult mai proaste cu bugete mult mai mari.

PS. Daca bugetul nu e scuza, fa tu un film cu telefonul, buget pretul telefonului, editare cu aplicatii gratis , si il dai pe yt.

#20
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005

View Posttfmercedez, on 01 ianuarie 2018 - 22:34, said:

Nici nu am auzit de filmul ala.. ma gandisem la Life of Pi. Au mai fost recent si alte filme care au avut box office de sub $5000 in primul weekend si buget mic . Ideea este ca filmul a ajuns sa fie difuzat si vizionat. Sunt multe alte filme,  despre care nu vom auzi vreodata, pentru ca nu sunt facute in cardasie cu comcast. Sunt atatea filme europene care nu sunt vizionate, desi merita.
Mie la filmul asta mi-a placut locatia, initial crezusem ca este filmat in satele din ardeal, apoi am aflat ca se filmase in Cehia.   Prost sau nu, este un proiect care s-a realizat cu greu, in timp. Pe mine m-a impresionat cat de mult CGI la banii astia.  Au fist filme mult mai proaste cu bugete mult mai mari.

PS. Daca bugetul nu e scuza, fa tu un film cu telefonul, buget pretul telefonului, editare cu aplicatii gratis , si il dai pe yt.
Cred că pui problema greșit, contează cine ține telefonul.
Pi a fost un exemplu extrem dar mai sînt multe alte filme bune/cunoscute/premiate/cu succes de casă deși realizate cu bugete mici, Mad Max, de exemplu, a fost făcut cu 400 000, și să nu-mi spui că n-ai auzit de Mad Max.
Ca să dau un alt exemplu extrem, El Mariachi a costat 7 000!!!
Rocky  a costat 1 000 000 și a făcut 225 000 000, sau nici de Rocky n-ai auzit?
The Blair Witch Project?
Paranormal Activity?
American Graffiti?

LE
Singularity rămîne doar un film prost, indiferent de CGI-ul folosit.

Edited by gepres, 01 January 2018 - 23:09.


#21
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008
John Cusack ,la fel ca Nicholas Cage sau Eric Roberts joaca de la o vreme doar in mizerii din astea. Actori care au insemnat ceva la un moment dat.

#22
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009
Am pierdut o ora din viata sa ma uit la chestia asta. De ce 1 ora ? Pentru ca am dat pe repede inainte sa mai scurtez din suferinta.

#23
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008
Tare misto ar fi ca si la multiplex sa poti da pe repede inainte sau skip-skip-skip.....

#24
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Poti sa browsanesti softpedia (sau altceva) pe telefon daca nu-i plin de lume pe linga tine. Eventual sa te uiti si la un netflix.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate