Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Va imbracati diferit in fiecare zi?

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
175 replies to this topic

#145
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 68x95, on 20 octombrie 2017 - 15:58, said:


Nici o sansa. Toti colegii mei sunt gay, se spala la coor mai ceva ca fetele Posted Image
Ai grija...

#146
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 argentum, on 19 octombrie 2017 - 20:06, said:

bani putini? unde vezi tu putini? 200si ceva+100+60+20, fac 380si ceva ori 7 schimburi ca spui ca nu te imbraci la fel is aproape 3000 de lei pt o saptamana. si zici ca's bani putini? neneee sa'ti traiasca protofelul, esti bastan se pare, treiesti pe picior mare daca astia's bani putini la tine
Da stai prietene ca nu am cumparat toate hainele in cateva zile sa ma gandesc ca am dat 3000 de lei pe ele.
Am pantaloni de trening cumparati cu 29 de lei din decatlon, am tricou cu 50 de lei, nu toate hainele sunt scumpe si chiar ma gandesc ca adidasi de 200 de lei nu sunt asa de scumpi, incaltamintea sport are un pret mediu mult mai mare si merge de voie spre 600 de lei Nikie Airmax.
Cumpar lucruri de calitate.

 I2O, on 19 octombrie 2017 - 21:37, said:

Mie nu imi plac de nici un fel gecile cu gluga...am bluze de trening care au gluga...dar nu o pun in cap
Imi plac gecile cu gluga si mai ales imi plac gecile cu gluga textila, alea de zici ca ai hanorac pe sub ele.
Dar na, gusturile nu se discuta.

 arg, on 19 octombrie 2017 - 23:37, said:

Hai nene ca nu ai ce cauta telefonul la buda.... si nici la baie, si sa nu zici ca in loc de furculita folosesti o aplicatie pe telefon.
Si da, daca am pus mana murdara pe telefon il curat...
Cand ai caine inveti ca de fiecare data cand trebuie sa faci ceva trebuie sa te speli pe maini asa ca-s zile in care ma spal pe maini si de 30 ori.
Depinde cat de scump este, eu la telefoanele mobile am mers in jos cu pretul lor, sa zicem ca un P9/P10 lite poti sa il iei peste tot, deci pot sa ma dau si pe net dupa buda, oricum nu este cine stie ce paguba un 650 de lei cumparat sigilat de pe okazii.ro

Te felicit ca te speli dupa ce pui mana pe caine, majoritatea nu o fac.

 MembruAnonim, on 20 octombrie 2017 - 01:28, said:

Am cunoscut oameni care pur si simplu nu miros urat si dupa o zi la munca. Adevarat, munca de birou.
In ceea ce ma priveste, port camasa de munca 2 zile la rand, nici eu nu transpir nu stiu ce in tara asta. Dar daca ies undeva incerc sa-mi asortez toalele astfel incat se ajung sa le port pe toate.
Zici bine, conteaza mult ce bei si ce mananci, dar este corect ce zici. Eu am si servetele umede pentru cand nu pot sa ma spal, daca sunt plecat undeva si trebuie sa ma schimb repede si nu am unde face dus, dau cu servetele umede pana ajung sa ma spal.
Deci variante pentru curatenie exista.

 biancawild, on 20 octombrie 2017 - 06:23, said:

Trebuie sa fii nebun sa arunci geci doar ptr ca femoarul este defect. Daca ar fi altceva se justifica. Eu tot ce am si nu imi mai vine/nu imi place/ este usor defect, daruiesc altuia care nu are.
Ce faci cu o geaca cu fermoarul defect? Si desigur ca am scris "aruncat" dar practic au fost donate.
Si da, arunc haine care sunt rupte, nu donez altuia lucruri care sunt destinate pentru aruncat la gunoi, imi pare jignire sa donez unui om o geaca cu fermoar defect, asa ca am pus gecile alea intr-o plasa si cine le-a ridicat stia ca sunt pentru aruncat, nu cred ca este potrivit sa donezi cuiva un lucru defect.

Va citesc pe aici si ma bucur sa vad ca sunteti asa de multi care aveti peste 7 perechi de chiloti, cu toate ca nu asta era discutia, dar ma bucur sa vad treaba asta, ma asteptam majoritatea sa aveti maxim 2-3 perechi, dar na, voi aveti peste 7, la dracu ce bine sta Romania cu treburile astea.

 althea, on 20 octombrie 2017 - 09:13, said:

Nu vi se întoarce stomacul pe dos discutând chestii de-astea?
Nu, pentru ca majoritatea mint de ingheata apele, am fost si eu prin tara asta a noastra, majoritatea barbatilor din ea nu au nici pe aproape de 5 perechi de chiloti, igiena este aia cu dat cu cel mai ieftin rollon, intors chiloti sau mers direct fara ei cand se impute treaba.
Tu chiar ai crezut ce s-a scris pe aici legat de chiloti? Iti dai seama ca barbatul roman, ala majoritar, este asa de darnic de are 10 perechi de chiloti si pe tine pe toate curate, iara baga masina de spalat unde spala SEPARAT si la peste 65 de grade lenjeria intima, lenjeria de pat, apoi restul hainelor. O da, iti dai seama ca Romania este tara in care se baga 3 masini de spalat sa speli niste haine.
Fii desteapta ca am si eu pretentie de la o femeie sa fie mai curata si sa minta mai putin sau sa creada mai putin.

Important este sa te plimbi prin tara, sa observi cum apa de gura folosesc o mica parte, sa observi cum pasta de dinti si periuta sunt asa de obiecte de decor prin baie si desigur REMEDIU in caz ca te doare maseaua, in rest ce fraier sa stea cateva minute de cateva ori pe zi sa se spele pe dinti? Mai zic cat costa pasta de dinti, periuta, apa de gura? Un sapun protex, un sampon de calitate, pai deja te incarc la factura si te gandesti ca majoritatea folosesc ce sampon cumpara cei din casa pentru casa.

Si nu, nu se intoarce stomacul ca fiind barbat stiu cam cat de des se spala un barbat, cat de des schimba hainele, eu ce scriu cu aruncat chiloti si maieul, pai sunt in minoritate, nu spun treaba asta in viata reala ca dau un ciudat cu atata curatenie.

 arg, on 20 octombrie 2017 - 09:18, said:

nici pomeneala, atata timp cat avem victime e ok...

mi-ati adus aminte de un coleg arhitect care era singur in birou.... si nu intelegeam de toata lumea sta inghesuita prin birouri (camere) si ala e singur in camera lui, ca nu era nici sef.... . pana cand a trebuit sa discut ceva cu el..... mi-a trebuit juma de zi sa-mi revin dupa "miresmele" lui. efectitv putea a tot ce-i pe lista...
Cu toate ca subiectul nu era despre curatenie, era strict legat de partea de aspect, de moda, adica te imbraci in alte haine in fiecare zi? Sau ai un singur pulover si o singura pereche de blugi pe care o porti toata saptamana...
Deci partea de curatenie costa, asa si respiratia urat mirositoare nu prea are scuza, sunt gume de mestecat, sunt dropsuri fara zahar mentolate etc... Doar ca unele persoane acorda mai multa atentia la pachetul de tigari zilnic si cafeaua si mai putina la partea de curatenie si aspect.

#147
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,156
  • Înscris: 19.09.2005

 Argent, on 20 octombrie 2017 - 16:38, said:

Te felicit ca te speli dupa ce pui mana pe caine, majoritatea nu o fac.
nu, ma spal cand trebuie sa pun mana pe ceva si trebuie sa fiu curat pe maini.

#148
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu stiti sa va stergeti la fund. eu folosesc juma de sul o data dar chilotii mei sunt imaculati.Posted Image

#149
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
pe naiba.
uite eu am o problema cu hartia inginerica blindata, in saptispe straturi, ca e tare si doar absoarbe, dar nu se muleaza sa intre in toate crevasele, prin urmare normal sa mai apara urme de frnare. e drept, am preferinte la hartie si dolosesc maxim 2 straturi si alea din aia subtire, matasoasa. mi s'a intamplat sa plec de acasa cu hartie dupa mine, nestiind ca la destinatie o sa am accesibila hartie de care vreau.
deci, nu stiu cat e de anormal sa ai ceva urme pe chiloti, ca pana la urma asta e rolul chilotilor, nu? dar acum ca'mi dati idei, probabil o sa ma apuc sa folosesc fie tampoane din astea dailys de la nafasta'mea, fie am sa folosesc o alta pereche de chiloti pe sub chiloti la sacrificiu, ca sa am chilotii ailalti curati.
amu, nu vreu sa intru in detalii, dar se scutura de mai mult de trei ori? stiam ca asta e tabu, in nici'un caz mai mult de trei ori. sau o spalati de fiecare data? nici macar un strop ceva pe chiloti? ca la mine stutzul sta prost la garnituri...

#150
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 Argent, on 20 octombrie 2017 - 16:38, said:

Nu, pentru ca majoritatea mint de ingheata apele, am fost si eu prin tara asta a noastra, majoritatea barbatilor din ea nu au nici pe aproape de 5 perechi de chiloti, igiena este aia cu dat cu cel mai ieftin rollon, intors chiloti sau mers direct fara ei cand se impute treaba.
Probabil ca-n anturajul tau asa se intampla, da' as zice ca nu-i cazul sa generalizezi.
Sau spagi case si verifici sertaru' de chiloti ?i

#151
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
incepem naiba sa aberam cu atata puritanism. deci nu doar ca trebuie schimbati chilotii, ceea ce e normal, var vezi bine, nici macar sa se murdareasca nu e voie.
gata mai, plec cu ei la pachet

amu, astia cand se mananca. inainte sau dupa folosinta?
[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41l4d5ubXlL._SX355_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#152
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 argentum, on 20 octombrie 2017 - 17:37, said:

pe naiba.
uite eu am o problema cu hartia inginerica blindata, in saptispe straturi, ca e tare si doar absoarbe, dar nu se muleaza sa intre in toate crevasele, prin urmare normal sa mai apara urme de frnare. e drept, am preferinte la hartie si dolosesc maxim 2 straturi si alea din aia subtire, matasoasa. mi s'a intamplat sa plec de acasa cu hartie dupa mine, nestiind ca la destinatie o sa am accesibila hartie de care vreau.
deci, nu stiu cat e de anormal sa ai ceva urme pe chiloti, ca pana la urma asta e rolul chilotilor, nu? dar acum ca'mi dati idei, probabil o sa ma apuc sa folosesc fie tampoane din astea dailys de la nafasta'mea, fie am sa folosesc o alta pereche de chiloti pe sub chiloti la sacrificiu, ca sa am chilotii ailalti curati.
amu, nu vreu sa intru in detalii, dar se scutura de mai mult de trei ori? stiam ca asta e tabu, in nici'un caz mai mult de trei ori. sau o spalati de fiecare data? nici macar un strop ceva pe chiloti? ca la mine stutzul sta prost la garnituri...
Pisa-te in borcan si du-l la analizaPosted Image

#153
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009
No, v-ați căcat, frumoșilor?


#154
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
E anormal sa ai urme. De ce nu te speli dupa ce te stergi ? Poate nu-ti dai seama sau nu simti, dar "urmele" de pe lenjerie miros, ia stai pe un scaun o jumatate de ora, apoi miroase imediat locul unde ai stat - vei simti garantat mirosul.
Spunea cineva intr-un mesaj, mirosul de cur nespalat (ma scuzati, dar asta e realitatea) se simte foarte des in mijloacele de transport in comun, semn ca nu toti se sterg bine, nu-si schimba zilnic chilotii si nici nu se spala dupa ce au scaun. La noi in familie e regula, dupa nr 2, dupa sters - obligatoriu ne spalam. Mi se pare foarte firesc si normal sa procedam asa.


#155
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

 argentum, on 20 octombrie 2017 - 17:40, said:

amu, astia cand se mananca. inainte sau dupa folosinta?
[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41l4d5ubXlL._SX355_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
dupa preludiu...Posted Image

eu nu stiu ce-s alea urme...si nici miros de fund pe unde merg...sigur se spala bine la dus cei cu urme?

Edited by 41ex, 20 October 2017 - 17:58.


#156
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 corinadaniela, on 20 octombrie 2017 - 17:54, said:

E anormal sa ai urme. De ce nu te speli dupa ce te stergi ? Poate nu-ti dai seama sau nu simti, dar "urmele" de pe lenjerie miros, ia stai pe un scaun o jumatate de ora, apoi miroase imediat locul unde ai stat - vei simti garantat mirosul.
Spunea cineva intr-un mesaj, mirosul de cur nespalat (ma scuzati, dar asta e realitatea) se simte foarte des in mijloacele de transport in comun, semn ca nu toti se sterg bine, nu-si schimba zilnic chilotii si nici nu se spala dupa ce au scaun. La noi in familie e regula, dupa nr 2, dupa sters - obligatoriu ne spalam. Mi se pare foarte firesc si normal sa procedam asa.

mai uite, eu fac parte din acei 99.99% din romani ce nu au bideu in casa, nu ma bag in cada dupa fiecare poop. asta e. o, stai ca mai sunt si altii ca noi, nu toti au preluat ideea de la romani sa se dea cu somoigul

[ https://i0.wp.com/www.cienciahistorica.com/wp-content/uploads/2014/03/w-c-romano.jpg?fit=640%2C386 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#157
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
Nici noi nu avem bideu, dar cum poop il facem dimineata, dupa aceea oricum facem dus, ca doar nu ne ducem la job   punand haine curate si folosind deodorant peste transpiratia din timpul noptii.
Cred ca se contureaza incet-incet si o explicatie privind consumul lunar incredibil de mic de apa rece/calda pe care il raporteaza multe familii care locuiesc la bloc. Se spala mai rar - nu zilnic, poarta hainele de mai multe ori inainte de a le schimba/ spala...

#158
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
si in restul zilei cum faceti? nu poop?

#159
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Inventia secolului  - dop de cvr cu filtru mentol

#160
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,281
  • Înscris: 13.03.2015
Eu port aceea si imbracaminte exterioara zilnic pana cand gradul de murdarie devine grav si atunci iau alta spalata (dar nu obligatoiu curata 100%) pe care o port poate chiar mai mult timp daca nu mi se usuca prima imbracaminte... Trist, nu?

Atat doar ca se cheama echipament de protectie si e o salopeta...

#161
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
si ceo-ul de la levis tot asa recomanda, ca cica sa purtam blugii fara sa'i spalam.... nu stiu ce sa zic

Edited by argentum, 20 October 2017 - 18:37.


#162
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009

 argentum, on 20 octombrie 2017 - 18:21, said:

si in restul zilei cum faceti? nu poop?
Nu. Nu simtim nevoia si nici n-as putea face in alta parte decat acasa (si sotul meu e la fel), exceptie facand perioada de concediu, cand suntem cazati la hotel si natura trebuie sa-si urmeze cursul firesc. Chiar m-am intrebat ce-o fi in mintea celor care poop la job, de imput grupul sanitar si umplu cosul de hartie murdara sau infunda toaleta - nu au timp acasa dimineata sa faca, au colon iritabil si nu se pot abtine, sunt deranjati permanent la stomac ? Mister total, am la locul de munca cel putin 1-2 colegi/colege care poop in timpul programului, la toaleta care nu este chiar foarte curata (stropi, urme de talpi pe colac).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate