Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Va imbracati diferit in fiecare zi?

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
175 replies to this topic

#163
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017

 41ex, on 20 octombrie 2017 - 17:56, said:

eu nu stiu ce-s alea urme...si nici miros de fund pe unde merg...

Esti imun, fan al anetei 3.

#164
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 04.03.2014

 argentum, on 20 octombrie 2017 - 18:36, said:

si ceo-ul de la levis tot asa recomanda, ca cica sa purtam blugii fara sa'i spalam.... nu stiu ce sa zic

Din cand in cand trebuie spalati, dar nu prea des:)

 argentum, on 20 octombrie 2017 - 15:56, said:

Azi m'am imbracat la fel ca ieri. Uite'asa. Am refolosit camasa. Am schimbat chilotii si sosetele

Daca e o camasa ok merge, depinde si de cata activitate faci si de clima(umiditate).  In Roma dupa o zi relativ activa nu as avea curajul sa port o camasa a2a zi, eventual in extremis cum faceam cand ramaneam la cate o domisoara peste noapte.  In schimb cand calatoream de 2,3 ori pe luna in locuri mai reci daca nu ma tragea pacatu' seara la baruri,cine and co. A2a zi camasa era parfum.

Edited by ionutzitaly, 20 October 2017 - 19:55.


#165
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 argentum, on 20 octombrie 2017 - 17:40, said:

incepem naiba sa aberam cu atata puritanism. deci nu doar ca trebuie schimbati chilotii, ceea ce e normal, var vezi bine, nici macar sa se murdareasca nu e voie.
gata mai, plec cu ei la pachet
Ne mintim singuri si cred ca fara sa vrem mintim si alte persoane.
Curatenia si igiena personala este subiect separat care nu ma intereseaza, gen ce om mai rade daca chiar credem ca romanul la modul general detine peste 3 perechi de chiloti si aia asa cu gaurele.

Eu despre haine, pulovere, blugi, adica ce se vede ma interesa sa aflu.
Partea de lenjerie intima este treaba fiecaruia, nici nu vreau sa discut despre asa ceva, adica vad saracia si ce cumpara romanul, nu prea am vazut asa de des chiloti la supermarket sau vorba aia... in Romania poate se poarta lenjerie intima de firma, Botezatu, Dolce etc...
Sa nu uitam in ce tara traim si sa nu ne visam mai curati pe cat suntem ca tara.

Inapoi la subiect si IGNORE la orice mesaj legat de chiloti.
Imi zicea un coleg ca ma imbrac scump, ete ca acum ma uit pe internet la haine, maine vreau sa ma duc sa imi cumpar un pulover si ceva incaltaminte, daca se poate si 2 tricouri bumbac 100% ca vreau sa arunc 2 tricouri sintetice, haine care vreau sa ma tina cativa ani, zic de incaltaminte si pulover.

Edited by Argent, 20 October 2017 - 20:06.


#166
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 argentum, on 20 octombrie 2017 - 18:36, said:

si ceo-ul de la levis tot asa recomanda, ca cica sa purtam blugii fara sa'i spalam.... nu stiu ce sa zic
Blugii adevarati, de firma, se spala cat mai rar.....Posted Image

#167
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 Argent, on 20 octombrie 2017 - 20:04, said:


Ne mintim singuri si cred ca fara sa vrem mintim si alte persoane.
Curatenia si igiena personala este subiect separat care nu ma intereseaza, gen ce om mai rade daca chiar credem ca romanul la modul general detine peste 3 perechi de chiloti si aia asa cu gaurele.

Eu despre haine, pulovere, blugi, adica ce se vede ma interesa sa aflu.
Partea de lenjerie intima este treaba fiecaruia, nici nu vreau sa discut despre asa ceva, adica vad saracia si ce cumpara romanul, nu prea am vazut asa de des chiloti la supermarket sau vorba aia... in Romania poate se poarta lenjerie intima de firma, Botezatu, Dolce etc...
Sa nu uitam in ce tara traim si sa nu ne visam mai curati pe cat suntem ca tara.

Inapoi la subiect si IGNORE la orice mesaj legat de chiloti.
Imi zicea un coleg ca ma imbrac scump, ete ca acum ma uit pe internet la haine, maine vreau sa ma duc sa imi cumpar un pulover si ceva incaltaminte, daca se poate si 2 tricouri bumbac 100% ca vreau sa arunc 2 tricouri sintetice, haine care vreau sa ma tina cativa ani, zic de incaltaminte si pulover.

Total gresit si de asta spun unii ca putim. Ca ne intereseaza cat de des ne falim cum haine, in loc sa ne ingrijim ca acestea sa fie curate.
Si dupa cum vezi mai toti au legat aspectul schimbarii hainelor de curatenie cat si de igiena

#168
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Din cauza ca la noi prioritatea este laptop, telefon, gadget, apoi ceva haine la oferta si restul de curatenie lasa ca trebuie sa cumpere altcineva din familie.
Si cred ca la majoritatea lucrurile au stat asa pana am inceput sa ne ocupam noi de lucrurile astea, gen sa ne cumparam haine care ne plac si de care avem nevoie, nu doar ca sunt oferta si nu doar ca este vreo sarbatoare si hai sa cumpar si eu un pulover la oferta.
Idem sampon, hai sa iau eu un sampon mai scump pe care sa il folosesc doar eu, idem incaltaminte, hai sa cumpar eu o incaltaminte mai scumpa care sa ma tina cativa ani.

Ex. Un prieten bun isi cumpara o geaca cu 3 sute si ceva de lei, genul ala de geaca la moda, m-am uitat la geaca aia si era cumparata fara cap, apoi fara legatura am mers la cumparaturi si i-am dat geaca mea de piele sa mi-o tina pana probez ceva, ba nene cand a luat geaca mea de piele se mira ca ce grea este, ce piele groasa.
Diferenta? Geaca mea la mometul respectiv a costat aproape un salariu, daca pun poze cu ea zici ca doar ce am facut achizitia, asta inseamna sa cumperi haine de calitate si nu haine la moda.

Edited by Argent, 20 October 2017 - 20:25.


#169
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
daca tu ai platit pe o geaca un salariu, asta arata ca fie ai avut un salariu foarte mic sau ca te intinzi mai mult decat plapumab , dar fie un caz, fie celalalt asta nu este decat masura nechimzuintei tale si nicicum a intelepciunii de a cumpara lucruri de calitate

#170
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Am pus asta ca etalon cu ce era la momentul respectiv in Romania.
Asta ca un fel de diferenta ca zicea colegul de mai sus ca am cheltuit 3mii de lei pe haine, el avand impresia ca eu port zilnic haine scumpe.
Nu, discutia este doar daca te imbraci diferit in fiecare zi, nu daca ai haine scumpe.

Trec aici haine din decatlon gen pantaloni de trening de 29 de lei, gen adidasi de 150 de lei, gen tricou de 50 de lei, si gata esti imbracat din cap pana in picioare.
Trec haine de la C&A blugi 80 de lei, bluza 50 de lei, adidasi 100 si ceva de lei, gata tinuta.

Ca dupa o perioada incepi sa cumperi haine mai scumpe ca deja ai destule haine si vrei ceva mai de calitate? Este ok, prefer sa cumpar haine si nu gadgeturi, am destui bani pusi deoparte si nu fac vreo gaura in buget, toate sumele consumate sunt strict din surse financiare suplimentare.
Calitate si nu cumparaturi de dragul de a cumpara ceva, am luat la rand de 2 ori toate magazinele de fite din Romania, am cumpar o pereche de blugi si un pulover, atat.

#171
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
cand cineva imi vorbeste de haine de calitate si imi descrie o tinuta de oras compusa din hanorac, treining, adidasi si tricou, ceva imi spune ca acel cineva habar nu are ce inseamna nici macar sosete de calitate, cu atat mai putin haine bune....

#172
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
argentum - Ce prietene? Cauta si tu pe internet si mai intreaba ce inseamna o tinuta de calitate, o tinuta de calitatea poate sa fie compusa din pantaloni 3 sferturi si tricou, conteaza sa fie materiale de calitate.
Haine de calitate nu inseamna costume si doar costume..

Calitatea se vede in orice porti, asta daca te respecti.
Calitatea inseamna sa ai haine sport si sa te duci cu ele la birou si sa fie totul ok, sa te duci in HANORAC la birou printre femei si barbati imbracati la costum.
Cred ca ai o intelegere gresita sau depasita a hainelor de calitate.

Edited by Argent, 20 October 2017 - 20:44.


#173
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005

 Argent, on 20 octombrie 2017 - 20:44, said:

sa te duci in HANORAC la birou printre femei si barbati imbracati la costum.

Si sa intrebi "un taxi, domnu'?"? Nu?

#174
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
asta e moda actuala.
Attached File  51QfHQLqNJL._SY445_.jpg   31.19K   17 downloadsAttached File  072616-rami-malek-lead.jpg   76.35K   16 downloads

#175
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 zyppster, on 20 octombrie 2017 - 20:55, said:

Zici ca baetii se pregatesc cumva de vreun atentat? Posted Image

#176
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
ç'est désolée...

Tip pentru unii: nu incercati sa va ascundeti. Mai mult, macar nu aratati asta.

Topicul se inchide. Cred ca s-a dezbatut destul problema, a luat-o pe aratura de ajunge de la craiova lui aether undeva la teleorman. Si nu e bine...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate