Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

România țepelor

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#55
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,423
  • Înscris: 01.12.2001
@Karhu
Si daca acel apel la care nu ai raspuns era un client? Venit in Ro cu SIM de state?
Ori raspunzi la toate apelurile de intrare, ori le blochezi pe cele ce nu le ai in agenda.
Insa sa te uiti la tel si sa zici: poate e tepar si mai bine nu raspund, e prea de tot.

#56
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View PostDJPocaitul, on 07 septembrie 2017 - 10:50, said:

Multe persoane folosesc inca tel.fix...nu numai persoanele in varsta !
djl de pilda...

#57
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,608
  • Înscris: 05.12.2005
Şi eu am număr fix de România, în Austria. E foarte practic în multe situaţii.

#58
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostVelaxa, on 07 septembrie 2017 - 10:03, said:

Despre ce e asta?

Despre articolul de pr un site din cluj (nu stiu cat de reala e situatia, dar n-as exclude sa fie un sambure de adevar pe undeva...)

Edited by Pololica, 07 September 2017 - 12:12.


#59
aurel100680

aurel100680

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 26.08.2017
Am primit eu telefon cu metoda accidentul ca a facut sormea accident si ea era langa mine Posted Image)). Cand am inceput sa-i incarc frigiderul mi-a inchis. Cred ca sunt iar parnaiasii din penitencirul Galati, ca au mai fost prinsi cu asa ceva mai ales ca eu sunt si din Braila. Am facut sesizare la politie, ca prostul a uitat sa-si bage numar ascuns... sa vad ce rezolva

Edited by aurel100680, 07 September 2017 - 12:13.


#60
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,608
  • Înscris: 05.12.2005
Oricum cele mai mari ţepe le dau politicienii, promit marea cu sarea şi după alegeri...  ţeapă în masă.

#61
Rashu888

Rashu888

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.12.2016

View PostAdm, on 07 septembrie 2017 - 09:22, said:

Tepele sunt peste tot, doar ca acum tehnologia usureaza enorm munca hotilor, iar numarul de prosti e oricum in crestere constanta.

Pai da! Inteligenta e o constanta, numarul öamenilör e in crestere!

#62
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,214
  • Înscris: 23.08.2014

View PostVelaxa, on 07 septembrie 2017 - 09:08, said:

Este incredibil cum s-o umplut țara asta de țepari fără un minim de bun simț.

Acuma câteva zile am fost de 2 ori sunat de un număr din Niger Posted Image Normal că nu am răspuns, nu răspund la numere ciudate, am căutat pe net și am aflat că este ceva țeapă, dacă sunam înapoi era un robot ce vorbea în română (sau se prefăcea că e robot?) și îmi spunea că am câștigat 5.000 de euro bla bla.

Azi noapte, (sunt rupt de somn) m-o sunat un gunoi pe fix, cu o voce tremurată în timp ce "plângea" că vezi Doamne a făcut nu știu ce fată accidet pe o trecere de pietoni, ca majoritatea oamenilor, cum era noapte și eram obosit m-am panicat puțin, după m-am pus să pun niște întrebări logice " Dar cine ești? Ce fată?" a închis.

La metoda accidentul mi se pare incredibil cum au tupeul să sune super random, înainte măcar aveau detalii despre cel pe care-l sunau și sunau doar bătrâni, cum să fie așa de nesimțiți și tupeiști de să sune numere așa aiurea toată noaptea?


Ce țepe noi ați mai prins? Aia cu Africa chiar n-o mai auzisem, asta cu accidentul mi se pare incredibil că le mai mere și nu doar că le merge, dar mai și sună aleatoriu
Aia care sunau doar batrani erau profesonisti.Astia care suna random sint amatori :)

#63
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,357
  • Înscris: 21.04.2005
Eu stau si ma intreb daca si prin alte parti ale lumii au patit la fel . Daca si in Austria sau Belgia sau Franta sau oriunde se practica metoda nigerianul , cu vouchere de la diverse magazine , cu accidente ...etc , sau doar in Romania .
Pentru ca daca asta se petrece doar aici , se nasc anumite intrebari despre gradul de retart mintal al natiei asteia .
Citesc tot  felul de sfaturi pe aici , gen , nu raspunde la telefon , cine te-a pus sa ai telefon fix in casa , de ce citesti mail-ul de la nigerian ...! Care mai de care cu sfaturi utile !

#64
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,003
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdorin_2k, on 07 septembrie 2017 - 12:06, said:

@Karhu
Si daca acel apel la care nu ai raspuns era un client?
Problema lui :lol:
Ma contacta pe mail daca era ceva treaba serioasa...


View Postdorin_2k, on 07 septembrie 2017 - 12:06, said:

le blochezi pe cele ce nu le ai in agenda.
Nici vorba, am mai zis....

#65
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postndor, on 07 septembrie 2017 - 12:27, said:

Eu stau si ma intreb daca si prin alte parti ale lumii au patit la fel . Daca si in Austria sau Belgia sau Franta sau oriunde se practica metoda nigerianul , cu vouchere de la diverse magazine , cu accidente ...etc , sau doar in Romania .
Pentru ca daca asta se petrece doar aici , se nasc anumite intrebari despre gradul de retart mintal al natiei asteia .
Citesc tot  felul de sfaturi pe aici , gen , nu raspunde la telefon , cine te-a pus sa ai telefon fix in casa , de ce citesti mail-ul de la nigerian ...! Care mai de care cu sfaturi utile !

Păi nu vezi că ți-o și spus Tsunami că el în SUA a pățit la fel?

E plină toată lumea de țepe, stai liniștit. Hai să-ți arăt niște țepe legale și ilegale de prin Praga

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DMZLvgAGx3A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2zQ5j3T0v0I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Velaxa, 07 September 2017 - 12:33.


#66
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,423
  • Înscris: 01.12.2001
@Karhu
Explica-mi ca nu pricep.
De ce nu raspunzi la apeluri din SUA sau alte tari? Care ar fi problema?
Daca e teapa perzi maxim 2 secunde.
Dar raspunzi la nr de Ro ce nu le ai in agenda.
Eu am blocate doar nr fara ID apelant. La fel si SMS.
La restul apelurilor raspund fara probleme.
Doar in concediu mai pun o filtrare in plus.

#67
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postbusiness11, on 07 septembrie 2017 - 10:36, said:

dar de ce te sunase ala cu accidentul? ce dorea de la tine, bandaje, medicamente ce trebuia sa ii oferi?


N-o apucat să zică (în caz că vorbești cu mine) că i-am pus întrebări de tipul, cine ești, ce fată.. ? S-o fi prins că-l iau prima dată la interogatoriu și de-abia după poate să ceară el ceva.

#68
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostVelaxa, on 07 septembrie 2017 - 09:08, said:


Azi noapte, (sunt rupt de somn) m-o sunat un gunoi pe fix,

desfiinteaza fixul, eu am doar mobil de vreo 2 ani si nu ma deranjeaza nimeni

#69
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Daca primiti telefon de la Borcea sa va ascundeți nevasta. Ala nu da tepe. Ala tufe.

#70
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postdorin_2k, on 07 septembrie 2017 - 10:21, said:


Dar voua va e frica sa raspundeti la telefon?
Ce faceati acum 20 de ani cand nu exista serviciul CLIP?
Credeti ca iese o mana din galena telefonului si va fura portmoneul (cardul acum)?

Lol, ce naiba să răspund la un număr de Niger ? :)))
Și nu îmi e frică să răspund la telefon, urăsc să vorbesc la telefon și când vezi un număr 00260953711990 cum naiba să răspunzi la el? Ăsta și e numărul, în caz că aveți chef să înjurați negrii.

Și acuma am reverificat numărul și e din Zambia, nu din Niger, :)))

#71
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,003
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdorin_2k, on 07 septembrie 2017 - 12:37, said:

De ce nu raspunzi la apeluri din SUA sau alte tari? Care ar fi problema?
N-am chef sa vorbesc cu necunoscuti. O fi eu mai ciudat :habarnam:

#72
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postbusiness11, on 07 septembrie 2017 - 10:36, said:

Cam aceasi poveste in Manchester. Un grup de rromi (banuiesc ca romani) jucau alba neagra in mijlocul strazii. La fel jucatorii din partea lor castigau, atrageau publicul, erau si o gramada de turisti. Unu a pierdut vreo 4000 de lire sterline, asta acum vreo 4-5 ani.


Ceva de genul a văzut și taică-miu pe vremea plecatului în Italia, una s-o pus să-și dea miile de euro la rromi l(ȚI GA NI ) la alba neagră, ăia munciți cu greu în Italia, chiar nu știu cum pot să fie unii oameni așa de inconștienți, cum să joci mii de euro la dubioșii ăia și cum să-i dai pe toți? Dacă vezi că ai pierdut 100 de euro, ce draq mai tot continui?

Edited by Velaxa, 07 September 2017 - 13:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate